- x
Dunlop Nasıl Bir Lastiktir?
16 Cevap22618 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2310 Mesaj
30 Ekim 2010; 19:59:31 

Arkadaşlar uzun zamandır araştıryorum ve dunlop markasında aklım kaldı. benim bildiğim dünyada ilk sıralarda yer alan bir lastik ancak nedense TR de pek bi bayisi ve satış ağı yok. şuan Michelin - Dunlop - Bridistigone arasında kaldım. pirelli de iyi ancak 5-6 bin km den sonra sonra sertleşir diyorlar ki aracım klasik bir japon menşeili o yüzden aşırı bi lastik sesi duymak istemiyorum.
dunlop için görüşlerinizi bekliyorum.

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

2293 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:05:49 

Yuvarlak.

Her markada modelden modele hamur sertliği v.s. v.s. her şey değişir. Dunlop markaların tamamı serttir, bridgestone ların tamamı yumuşaktır diye bi kaide yok.

Arkadaş SP sport maxx lı bi modelini almıştı yol tutuşu iyiydi, yol sesi almıyodu, hamur orta sertlikteydi. Ondan önceki yine dunlop marka lastiğinde (modelini hatırlamıyorum), hamuru sertti çok fazla yol sesi alıyodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhany -- 30 Ekim 2010; 20:38:57 >

3386 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:06:04 

23000 km'dir kullanıyorum , imzamdaki aracın üzerinde 0 km olarak vardı , gayet memnunum .

2314 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:33:27 

2005 te opel astra almistim sifir uzerinde dunlop lastikler vardi. Ben bir sorun yasamadim ve hala kullaniyorum aslinda bu yaz degistersem iyi olurdu. hemen hemen hergun kullanmama ragmen zonguldak kucuk oldugu icin fazla km yapamadim 27bin km de su anda araba lastiklerde de bir sorun yok on lastiklerin dis kenarlarinda biraz asinma vardi arkalari one aldirdim bu senede kullanayim dedim. Henuz catlama yok gordugum kadariyla tutunmadada bir problem yok performansi ayni tabi uzun yola cikip 100 u gecmiyorum artik senesini duldurdugu icin. Onumuzdeki sene kesin degistiririm. Lassa gibi bir turk markasi almayi dusunuyorum yada fulda.

4206 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:36:28 

Dunlop iyi bir lastiktir , biz bi zamanlar sp300 modelini kullanmıştık çok konforlu bir lastikti ama yumuşak değildi , Fastresponse modeli nispeten daha iyidir die düşünüyorum

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

1556 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:43:47 

Dunlop un hangi modeli
Araştırmam sonucunda aslen ingiliz olan Dunlop un yüzde 75 i Goodyear a yüzde 25 i Sumitomoya ait olduğunu öğrendim.Bende dunlop un Fast Response modelini aramış fakat bulamamıştım.Lastikçilerde şu anda le mans 702 ve 703 modelleri bolca bulunuyor.Fiyatları çok uygun.Bu modeller sumitomo nun japonya malı uzakdoğu pazarında sattığı modeller.Nedense Fast response gibi başarılı avrupa modelleri ülkemizde şu anda pek bulunmuyor.
Dunlop un ingiltere ve japonya internet siteleri
http://tyre.dunlop.co.jp/
http://www.dunlop-tires.com/dunlop_uk/I_want_new_tyres/index.jsp?car_type=passenger

18966 Mesaj
30 Ekim 2010; 21:12:41 

Adını oğlunun çok ses çıkardığından sinir olduğu tahta tekerlekli bisiklerinin tekerlerinin etrafına içine çim doldurduğu kauçuk hortumu geçiren adam olarak tarihe geçen John Boyd Dunlop'dan alır.

Aftershave'i bile var.

http://de.wikipedia.org/wiki/John_Boyd_Dunlop

1409 Mesaj
30 Ekim 2010; 21:23:44 

Benim 2006 A3'ümde vardı, ben açıkçası pek memnun değildim. Virajlarda, özellikle ıslak virajlarda güven vermiyordu bana. Belki de fabrika çıkışı lastik olması dolayısıyla geçen zamandan dolayı sertleşmiştir tam emin değilim o konuda.

3607 Mesaj
30 Ekim 2010; 22:07:41 

Dunlop iyidir genel olarak yumuşak hamurlu sessiz kaliteli latikler üretir..Ancak benim duyduğum kadarı ile artık sadece fabrikalara lastik veriyormuş ve satışı yokmuş...Hatta benim lastikçi dunlop bayisi idi geçen uğradım artık sadece goodyear'a dönmüş

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

2310 Mesaj
31 Ekim 2010; 15:52:39 

@zugasi_berepe
hocam aynı sizin dediğiniz gibi birçok bayisi bırakmış dunlop u belkide dediğiniz gerekçeden dolayı olabilir. michelin için (aracım 185 / 65 /14 kullanıyor) 110 TL verdiler. ama lastiklerime de baktım son kez bir diş kontrolü yaptırcam ona göre alacam.

2310 Mesaj
31 Ekim 2010; 17:29:37 

http://www.hepsiburada....77725&categoryId=259720

arkadaşlar model ve fiyat bu ne diyorsunuz?

3593 Mesaj
31 Ekim 2010; 18:05:24 

185/65/14 lastiklerin uygun fiyatli olmasi lazim. bir arkadas petlas aldi bu ebatta 70 liraya.

Bir onceki aracimda Fulda kullanmistim, su anki continental premium contact lastikleri saymazsak kullandigim en rahat lastikti. Yumusakligi da yol tutusuda fren mesafeside orantiliydi.

Dunlop ise bir onceki lastiklerimdi (bu aracta) yari omrunu gecmis bir sekilde aldim bir sikintisi yoktu. Sadece fiyati uygun gelmedi. Michelin 136 liraydi dunlop 120 liraydi (185/65/15) bu yuzden michelin tercih edecekken jant lastik takimi aldim. (2. el)

Michelin mi Dunlop mu derseniz fiyatlar yakinsa michelin derim. Fakat arada %25 gibi bir fark varsa dunlopta sessiz bir lastik. Eger marka takintiniz yoksa petlasa da bir bakin. Pirelli ve Lassa'ya gore cok daha iyi bir performansi var. Hele Pirelli'nin alt serilerinden mutlaka uzak durun.

Bir de lastik arastirmasini internetten yapmayin. Lastikcilerdeki fiyatlar cok daha uygun ve sokme takma balans parasi olarak 50-60 lira daha odemezsiniz.

Son olarak Fulda veya Petlas'i inceleyin derim. Petlas ta surum cok oldugunda lastikler taze de Fulda icin tarih kontrolu yapsaniz iyi olur. Simdiden hayirli olsun.

1082 Mesaj
31 Ekim 2010; 18:23:34 

185/60/15 SP Sport 01 modelini 20.000 km'dir kullanıyorum çok memnunum.

877 Mesaj
31 Ekim 2010; 18:30:49 

Dunlop nasıl bir lastiktir?

Yuvarlak, böle arabaya takmalık!

şaka bi yana
Test sonuçlarını baz alan biri olarak güncel dunlop lastiklerinin iyi notlar aldığını belirtmek isterim...

6720 Mesaj
31 Ekim 2010; 19:29:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

Arkadaşlar uzun zamandır araştıryorum ve dunlop markasında aklım kaldı. benim bildiğim dünyada ilk sıralarda yer alan bir lastik ancak nedense TR de pek bi bayisi ve satış ağı yok. şuan Michelin - Dunlop - Bridistigone arasında kaldım. pirelli de iyi ancak 5-6 bin km den sonra sonra sertleşir diyorlar ki aracım klasik bir japon menşeili o yüzden aşırı bi lastik sesi duymak istemiyorum.
dunlop için görüşlerinizi bekliyorum.

Akustik,

Firma Dunlop GoodYear´da (GoodYear ile Dunlop bir, GoodYear satin aldi Dunlopu) benim Enistem calisiyor ve Dunlop SP Sport Tekerlerini üretiyor . Acikcasi bana Dunlop SportMAXX TT veya GT´yi öneriyor. Kendiside saten ucuza aracina hep bu Tekerlerden taktiriyor . Benim Yazlik Lastikleri cikardim Kisliklar takili. Yazlik Lastiklerimin 2 tanesine Vida girmis ve artik yeni Lastik alma zamanida geldi. Aklimda Dunlop SportMaxx, Birdgeston Potenza ve Continental ContiSportContact 3 var. Bridgestone Potenza ve Continental ContiSportContact´i ikisinide kullandim ikisidi cok yumusak ve sessiz Lastiklerde (özellik Bridgestone daha Sessiz gibi geldi bana). Bu sene mutlaka Dunlop´u denemek istiyorum, bakalim Enistemin tavsiyesi kadar varmi (indirimle alacam saten Tekerleri Enistem üzerine ).

Saygilar Yasin

2310 Mesaj
1 Kasım 2010; 20:21:02 

Arkadaşlar ilgilenip mesaj attığınız için teşekkürler.
@emtue nickli arkadaşımızın dedikleri çok ama çok mantıklı geldi. nitekim onu dinleyip o bağlamda hareket edeceğim. dediği gibi netteki fiyatlar uygun gözüküyor ama kalkıpda kendim lastik takacak halim yok. ve Ankara gibi yerde bu ebatta veya linktekine benzer Dunlop yok. Petlas çok ciddi biçimde piyasaya girmiş ve iyi bir satışı var ki bana o lastiği öven birçok kişi var. ki herşeyden önemlisi fiyatıda kalitesine göre iyi. bu cumartesi bu işi çözecem inşallah. tekrar teşekkürlerimi sunuyorum...

3593 Mesaj
1 Kasım 2010; 20:26:32 

Yardimci olabildiysem ne mutlu Ankara'da petlasi bir hayli ucuz ve taze bulursunuz; fabrikaya yakin bir de satislari iyi bir lastik. Sonucu da paylasirsaniz cok seviniriz

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.443