- x
"Bosch WAS20763TR" Alındı :)
155 Cevap19164 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2632 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:34:16 

quote:

Orijinalden alıntı: aslim82

bende WAS20763 kullanıyorum. içinde bir sürü program ve ayarlar var. daha ekonomik nasıl kullanabilirim.

ön yıkamalı ve ön yıkamasız olarak bilgi verebilirmisiniz beyazlar ve renkliler için. mix programını seçtiğimde beyazlarım çok temiz olmuyor. beyaz ve renklileri seçtiğimde 3-4 saati geçiyor.

mix programı bence beyazlr için uygun bir program değil. ben beyaz iç çamaşırları vs için beyazlar/renkliler programını 40 derecede kullanıyorum. eğer acelem yoksa eco modunu seçiyorum. 1,5 çay bardağı kadar da kosla sıvı ilave ediyorum. şu ana kadar hep 7-8 kg biriktirp kullandım. eğer siz 5 kg falan atacaksanız yine beyazlar/renkliler programını seçip variospeed modunda çalıştırabilirsiniz.

bir de eğer çamaşırlarda herhanbi bir leke varsa mutlaka leke modlarını kullanın. inanın çok faydaıs oluyor. program belki 45-60 dk uzuyor ama etkisi büyük. örneğin ben gömlek falan attıysam ter lekesi çıkarmayı seçiyorum.

yalnız şuna dikkat etmeli, bezı leke çıkarma modlarında-örneğin kan lekesi seçildiğinde- makine deterhan çekmecesine su göndermeden su alıyor en başta. yaklaşık 45 dk falan duru su ile yıkadıktan sonra bu suyu boşaltıp tekrar su alıyor. bu aşamda deterjanı alıyor. eğer siz baştan sıvı deterjan ya da sıvı leke çıkarma ürünü eklemişseniz bu da doğal olarak bu su ile birlikte atılıyor. be şu ana kadar kan lekesi çıkarmada bunu farkettim. diğerlerini de denemek lazım...

mix programını ise 3-3.5 kg renkli çamaşırlar için kullanıyorum. bunu da 30-40 derecede yine.

3-4 saat sürmesine geince de..evet bu makineler enerji tasarrufu yapıcaz diye yıkama sürelerini çok uzn tutmuşlar standart sürelerde. variospeed seçeneği sanırım bu süreleri uzun bulanlar için düşünülmüş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 3 Ocak 2012; 21:36:23 >

Love is a force of nature...

21 Mesaj
6 Ocak 2012; 17:50:30 

tasarruflu ama suyu o kadar az alıyor ki. hep çamaşırlarım çok iyi yıkanmıyor, yada iyi durulanmıyor gibi geliyor bana. bari yarısına kadar su dolsa. sudan değilde elektrikten tasarruf etse daha çok içime sinecek

2632 Mesaj
6 Ocak 2012; 18:52:06 

quote:

tasarruflu ama suyu o kadar az alıyor ki. hep çamaşırlarım çok iyi yıkanmıyor, yada iyi durulanmıyor gibi geliyor bana. bari yarısına kadar su dolsa. sudan değilde elektrikten tasarruf etse daha çok içime sinecek

bol suyla yıkamasını istiyorsanız eğer, çorap lekesi çıkarma modunu seçin..ya da ter lekesi...epey bi su alıyor o zaman...süre de uzuyor ama...

ilave durulama yaptırarak ya da sensitive programında yıkayarak durulama konsusnda aklınızda şüphe kalmaz. hassas surulamayı da seçmeniz durumunda daha bol su ile durulama yapılıyor.

aslında gerek de yok eğer lekeli falan değilse. sanırım biz eski tip makinelere (yarısına kadar su alarak yıkayanlara) alıştıgımız için böyle geliyor. eski makineler bol suyla daha az sürede yıkıyordu. bunlar ise az su ve elektrikle daha uzun sürede yıkıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 6 Ocak 2012; 21:18:34 >

657 Mesaj
10 Ocak 2012; 21:57:49 

Bende bu modeli incelemekteyim. Mediamarktta indirim var 1550TL fiyatı şuan. Fırsatı kaçırmayıp alsammı diyorum.
Kullananlar gayet memnun sanırım.

Acer Aspire 5740G
P4 2.4@3.06 Gigabyte 8IG1000MK 512*2 Twinmos DUAL DDR Radeon 9550 256MB 200GB Seagate LG DVD-RW SkyStar2

Astra 1.3 CDTI Cosmo

2096 Mesaj
11 Ocak 2012; 8:51:55 

1550 iyi fiyat her yerde aynı bu arada (bosch bayilerinde) . ben temmuzda 1650 ye almıştım :(

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

5 Mesaj
18 Ocak 2012; 11:18:44 

WAS20763 Çamaşır makinesini bende kullanıyorum..Kötü diyemem ama çokta memnunum diyemem...Kesinlikle bu modeli düşünenlere araştırmadan almasınlar derim..Zor kullanım bir menü çok karışık hiç bir şekilde sönmeyen bir lcd ekran program bitimine kadar yanıyor nasıl bi ışıksa göz alıyor sinir bozucu ve asla sönmüyor program sonuna kadar üstelik servisin dediğine göre tasarrufluymuş ne demezsiniz...Uzun program süreleri eco yıkama beyazlar 3:30 saat hem uzun sürüyor hemde temizlik eh diyebilirim üstelik eco da sıkmada yok denecek kadar yok sırılsıklam çıkarıyor makineden ama tasarrufluymuş yakmıyor yani cebi..hele 16 leke çıkartma tam fiyasko 4 saat çoğu leke seçimi yani bugün at makineye yarın çıkar as balkona kurusun...Makine su almadığı zamanlarda sessiz fakat son sıkma sonu sanrım su boşaltırken makine kuduz olmuş gibi hırlıyor...Korkmanıza gerek yok sakın telaşlanmayın aman çamaşır makinemin ağızı köpürdü çok mu detarjan koydum kuduzmu oldu diye yersiz düşüncelere kapılmayın normal bişi bu her seferinde böle oluo :D ..Gel gelelim yetkili servise adamlar nezaketi ön planda tutuyor haketten bosch bu konuda her firmadan bir adım daha önde..Yani makine çalışmıyor bile olsa insan çekiniyor genede ya arıza var makinede demeye ki sırf yetkili servisi üzülmesin incinmesin diye adamlar ilgi alak ile bu moda getiriyolar insanı :D Yalnız teknik servis sanki bu modele çok uzak yada bana öle geldi bişi soruyorum aaa ölemiymiş dicek nerdeyse ben aradım ben sorucam sen yetkilisin diyesim geldi bazı anlarda...Ama en güzel an kullanma kılavuzu tartışmamızdı kullanma kılavuzunda lcd ışığı söner 1-2 dakika içinde eco modda yazıyor kılavuz içinde bu konu en az 5 yerde üstüne basılarak yazılmış..1 saat tartıştık olayı yetkili kişi kullanma kılavuzları karışmış olabilir dedi...Sonra ben hangi model de sönüyor bu ışık dedim 5 dakka bekledi tüm modellere baktı hiçbirinde dedi..Sonuç: Bosch çamaşır makinemin içinden başka bir firmanın kılavuzu çıkmış şaşırdım :D ama yetkili normal dedi oda bilmio aslında ne dedini :D yetkili serviste bilgi donanım 10 numara...Gözü kapalı BOSCH demeyin ben öle dedim... :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemiuno06 -- 18 Ocak 2012; 11:24:30 >

180 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:05:44 

şu an fiyatı 1399 lira.ben bugün aldım peşin fiyatına taksit de yapıyorlar.

fenerbahceliyiz

161 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:33:48 

bu fiyata yani1399 nerden aldınız acaba?

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
|Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

53 Mesaj
23 Ocak 2012; 11:52:18 

Bosch kampanya yapmış . Ben de cumartesi günü Saturn den 1399 TL on takside aldım. Gittiğimde eski fiyat vardı. görevliye kampanyadan bahsettim. Bosch un internet sitesine girip bakmasını söyledim. Mağaza müdürüyle konuşup onay aldılar.

161 Mesaj
23 Ocak 2012; 13:55:54 

Hadi yaa umarım kampanya devam eder bir kaç gün daha bende alacağım kesin hafta sonu döneceğim istanbula,kamya nekadar olduğu hakkında bilginiz varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
|Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

180 Mesaj
23 Ocak 2012; 16:09:19 

quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

bu fiyata yani1399 nerden aldınız acaba?

ben dartyden aldım 12 taksite.

fenerbahceliyiz

438 Mesaj
24 Ocak 2012; 14:27:15 

BSG Ocakta kampanya yapti, Bosch da 1810 yerine 1549 a mı ne indirmişti 20763 ü. Ben jkasım ayında 12 taksit 1650 den almıştım. 1549 'a düşünce içim burkuldu bu ay. Ama en son RTE nin direktifi ile, enerji tasarruflu ürünlerin yaygınlaşması amaçlı ilave %10 daha indirim gelince, fiyat 1399 oldu. Dün Bosch a mail attım aradaki fiyat farkını bana geri ödeyin, kazıkladınız resmen diyerek. Aradilar, olmaz vb dediler ama işi hakem heyetien taşıyacağım olmazsa. siz de yazın talebinizi mail atın. sessiz kalırsak olmaz. para kolay kazanılmıyor.

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
FORD FOCUS III TREND X 4K 1.6 Powershift A/T 2012
Canon S110

2096 Mesaj
24 Ocak 2012; 17:53:27 

quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

BSG Ocakta kampanya yapti, Bosch da 1810 yerine 1549 a mı ne indirmişti 20763 ü. Ben jkasım ayında 12 taksit 1650 den almıştım. 1549 'a düşünce içim burkuldu bu ay. Ama en son RTE nin direktifi ile, enerji tasarruflu ürünlerin yaygınlaşması amaçlı ilave %10 daha indirim gelince, fiyat 1399 oldu. Dün Bosch a mail attım aradaki fiyat farkını bana geri ödeyin, kazıkladınız resmen diyerek. Aradilar, olmaz vb dediler ama işi hakem heyetien taşıyacağım olmazsa. siz de yazın talebinizi mail atın. sessiz kalırsak olmaz. para kolay kazanılmıyor.

Takip ediyorum, sonuç çıkarsa bende başvuracağım.

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

77 Mesaj
25 Ocak 2012; 18:16:15 

quote:

Orijinalden alıntı: acemiuno06

WAS20763 Çamaşır makinesini bende kullanıyorum..Kötü diyemem ama çokta memnunum diyemem...Kesinlikle bu modeli düşünenlere araştırmadan almasınlar derim..Zor kullanım bir menü çok karışık hiç bir şekilde sönmeyen bir lcd ekran program bitimine kadar yanıyor nasıl bi ışıksa göz alıyor sinir bozucu ve asla sönmüyor program sonuna kadar üstelik servisin dediğine göre tasarrufluymuş ne demezsiniz...Uzun program süreleri eco yıkama beyazlar 3:30 saat hem uzun sürüyor hemde temizlik eh diyebilirim üstelik eco da sıkmada yok denecek kadar yok sırılsıklam çıkarıyor makineden ama tasarrufluymuş yakmıyor yani cebi..hele 16 leke çıkartma tam fiyasko 4 saat çoğu leke seçimi yani bugün at makineye yarın çıkar as balkona kurusun...Makine su almadığı zamanlarda sessiz fakat son sıkma sonu sanrım su boşaltırken makine kuduz olmuş gibi hırlıyor...Korkmanıza gerek yok sakın telaşlanmayın aman çamaşır makinemin ağızı köpürdü çok mu detarjan koydum kuduzmu oldu diye yersiz düşüncelere kapılmayın normal bişi bu her seferinde böle oluo :D ..Gel gelelim yetkili servise adamlar nezaketi ön planda tutuyor haketten bosch bu konuda her firmadan bir adım daha önde..Yani makine çalışmıyor bile olsa insan çekiniyor genede ya arıza var makinede demeye ki sırf yetkili servisi üzülmesin incinmesin diye adamlar ilgi alak ile bu moda getiriyolar insanı :D Yalnız teknik servis sanki bu modele çok uzak yada bana öle geldi bişi soruyorum aaa ölemiymiş dicek nerdeyse ben aradım ben sorucam sen yetkilisin diyesim geldi bazı anlarda...Ama en güzel an kullanma kılavuzu tartışmamızdı kullanma kılavuzunda lcd ışığı söner 1-2 dakika içinde eco modda yazıyor kılavuz içinde bu konu en az 5 yerde üstüne basılarak yazılmış..1 saat tartıştık olayı yetkili kişi kullanma kılavuzları karışmış olabilir dedi...Sonra ben hangi model de sönüyor bu ışık dedim 5 dakka bekledi tüm modellere baktı hiçbirinde dedi..Sonuç: Bosch çamaşır makinemin içinden başka bir firmanın kılavuzu çıkmış şaşırdım :D ama yetkili normal dedi oda bilmio aslında ne dedini :D yetkili serviste bilgi donanım 10 numara...Gözü kapalı BOSCH demeyin ben öle dedim... :(

Bende aynı ürünü kullanıyorum dediklerinin hiçbirine katılmıyorum. Makine 10 numara yıkıyor. Çok sessiz, kuduz gibi ses dediğin pis su atarken pompalıyor oda çok bi ses değil zaten. Çeşit çeşit program var, istediğin programı seçebiliyorsun. Zannedersem yanlış makinadan bahsediyorsun. Hakkını yeme bu makinanın bence. Makina süper. 15 dk süper hızlıda bile güzel yıkıyor.

Bedelli askerlik ödemeleri kredi kartıyla yapılabilecekmiş!! Ekstrede ne yazacak?

''VATAN BORCU'' MU?

21 Mesaj
30 Ocak 2012; 0:05:26 

merhaba herkese

uzun zamandır yazmak isteyip yazmadığım bir şikayetimi sizlerle paylaşacağım.

8 aydır bu makineyi kullanıyorum ve çamaşırlarımı çok temiz yıkamıyor. beni en çok kızdıran durum ise şu; örneğin önce renklileri yada siyahları yıkayıp daha sonrada beyazlarımı yıkadığımı düşünün. makineden çıkan bütün beyaz çamaşırlar üzerinde önce yıkanan renkli çamaşırların tozları yapışıyor. silkeliyorum silkeliyorum gitmiyor bu tozlar.

2 gün önce beyaz swetimi yıkadım. daha sonrada 3 kot pantalon ve 3 siyah seweat yıkadım. bu seferde siyahlara beyaz sweatimin içinden çıkan minik beyaz şeyler yapışmış.

bol suyla yıkamadığı için çamaşırların kirlerini tozlarını götürmüyro diye düşündüğüm için 2 haftadır leke programlarını seçip bol suyla 4 saate varan yıkamalar yapıyorum. hem lekeler çıkmıyor hemde çamaşırların üzerine yapışan tozlar devam ediyor.

lütfen yardım edin

2885 Mesaj
30 Ocak 2012; 11:53:54 

quote:

merhaba herkese

8 aydır bu makineyi kullanıyorum ve çamaşırlarımı çok temiz yıkamıyor. beni en çok kızdıran durum ise şu; örneğin önce renklileri yada siyahları yıkayıp daha sonrada beyazlarımı yıkadığımı düşünün. makineden çıkan bütün beyaz çamaşırlar üzerinde önce yıkanan renkli çamaşırların tozları yapışıyor. silkeliyorum silkeliyorum gitmiyor bu tozlar.

2 gün önce beyaz swetimi yıkadım. daha sonrada 3 kot pantalon ve 3 siyah seweat yıkadım. bu seferde siyahlara beyaz sweatimin içinden çıkan minik beyaz şeyler yapışmış.

bol suyla yıkamadığı için çamaşırların kirlerini tozlarını götürmüyro diye düşündüğüm için 2 haftadır leke programlarını seçip bol suyla 4 saate varan yıkamalar yapıyorum. hem lekeler çıkmıyor hemde çamaşırların üzerine yapışan tozlar devam ediyor.

lütfen yardım edin

Hmm ciddi bir konu..Makinanın seçeneği yokmu daha bol suda yıkama gibi acaba?.Haa yıkasada önceki suda niye gitmiyor o parçacıklar anlamış değilim.

2632 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:39:14 

quote:

merhaba herkese

lütfen yardım edin

ben de was serisi çamaşır makinesi kullanıyorum ama bu tür bir sorunla hiç karşılaşmadım. sizin adınıza üzüldüm. makinenizde bir problem oldugu açık. Yardım konusunda Candoğan Bey yorumda bulunur diye düşünüyorum.

10 Mesaj
30 Ocak 2012; 22:27:00 

Bende yarın bosch bayisine gidip 20763 alacağım resmi internet sitesinde liste fiyatı 1399 tl ocak ayına özel yarın son gün ...

506 Mesaj
30 Ocak 2012; 23:14:54 

Bosch Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi WAS20763TR almak için Bosch bayisine gittim kampanyanın Cumartesi günü bittiğini ve 1399TL olan fiyatın şuan itibariyle 2048TL olduğunu söylediler gülermisin ağlarmısın.

2632 Mesaj
30 Ocak 2012; 23:56:21 

quote:

Orijinalden alıntı: toprakyalin

Bosch Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi WAS20763TR almak için Bosch bayisine gittim kampanyanın Cumartesi günü bittiğini ve 1399TL olan fiyatın şuan itibariyle 2048TL olduğunu söylediler gülermisin ağlarmısın.

hemen çağrı merkezini arayarak bayiiyi şikayet edin. dalga mı geçiyoırlar adamla?

506 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:08:15 

Az bosch müşteri hizmetlerinden yasemin hanımla görüştüm durumu kendilerine izah ettim bana dedikleri her bayiiye belirli bir miktarda stok verdik bu stoklar bitmişse eski faiyattan verebilirler ama kampanya devam ediyor dedi. Oturduğum bölgede bütün bosch bayiilerinin telefon numaralarını istedim sabah ola hayrola gidip diğer bayiilerle görüşücem.

2632 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:11:34 

quote:

Az bosch müşteri hizmetlerinden yasemin hanımla görüştüm durumu kendilerine izah ettim bana dedikleri her bayiiye belirli bir miktarda stok verdik bu stoklar bitmişse eski faiyattan verebilirler ama kampanya devam ediyor dedi. Oturduğum bölgede bütün bosch bayiilerinin telefon numaralarını istedim sabah ola hayrola gidip diğer bayiilerle görüşücem.

iyi de bu makine hiç 2048 lira olmadı ki....eski fiyatı bu değil yani..

506 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:17:06 

Bayiide üzerinde gördüğüm fiyat buydu.

Bu arada imzandaki Nilfisk Extreme X300 en iyi süpürge iyi seçim ama çok pahalı. Bende Lg 9820UHA ve Siemens VSX6XTRM X 6.0 extreme power modellerine bakıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakyalin -- 31 Ocak 2012; 0:20:24 >

161 Mesaj
31 Ocak 2012; 11:26:14 

quote:

Ben cumartesi günü aynı fiata dartyden aldım bir kac bosh bayine bnde sordum baziari yok öyle birşey dediler dartyde stokta var ama on gün içinde tteslim ederiz dediler depoddan geleckmis

12164 Mesaj
31 Ocak 2012; 15:07:38 

quote:

merhaba herkese

lütfen yardım edin

Merhaba;

Öncelikle bu sorunu ilk kez duyuyorum. Çamaşır makinesinin içinde aşırı derecede tiftiklenen(hassas kıyafet, pvc tabanlı paspas gibi) veya parçalanan (ceplerde selpak unutulması gibi) bir malzeme olmadıkça önceki yıkamadan kalan tiftiklerin makineye yapışması çok zordur. Kalan tiftiklerin diğer çamaşırlara yapışacak derecede fazla olduğu durumda zaten ilk yıkama sonrası körük lastiğinde fazlaca tiftik bulmanız gerekir. Kazan içi düz yüzey olduğundan, yani kıvrım barındırmadığından yabancı malzemeler barınamazlar.

Bu sorunun bol suyla yıkama ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Çoğu kullanıcıda camda su görmemek çamaşırlar temizlenmiyormuş gibi bir izlenim yaratıyor. Böyle bir durum sözkonusu değildir. Aksine pamuklu çamaşırlar yıkanırken çitileme etkisi yaratılması için makine fazla su almaz. Yıkama suyu camın alt kısmındadır.

Benim önerim ise pamuklanan hassas kıyafetleri ve yünlüleri ayırarak düşük sıcaklıkta hassas programlarda yıkanamanızdır. Kirli çamaşırlarınızda toz ve tiftik fazlaysa veya tiktik bırakan yeni kıyafetleriniz varsa makineye doldurmadan evvel hafifçe küvet içine çırpıp makineye öyle doldurmayı deneyebilirsiniz.

Yıkama sonrası kazanda ve körük lastiğinin alt girintisinde tiftik kalıntıları gördüyseniz makineyi boş olarak 90'C beyazlar programında çalıştırın, programın ardından pompa kapağını açarak içini kontrol edin.

1769 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:17:28 

Can hocamın dediklerine ekleme yapayım was serisi cihazlarda kazan çok derin cam çapı ile tambur çeperi arasında çok fark var bu yüzden su gözükmüyor kazan derin olduğu için altta kalıyor cam seviyesinde yıkamada su gözükmüyor . Derdimi tam anlatamadım candoğan hocam anlatır birazdan

Birde menüden çorap kiri lekesini seçerseniz yıkama esnasında tamburun yarısına kadar su alıyor

506 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:02:38 

Bende bu gün itibariyle tavsiyeleriniz üzerine indirimlerinden yararlanarak 1399TL Bosch Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi WAS20763TR ve 2437TL Arçelik 5088 A+++ Siyah Orbital Buzdolabı sahibi oldum. Tavsiyeleriniz için teşekürler arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakyalin -- 31 Ocak 2012; 17:07:08 >

5 Mesaj
31 Ocak 2012; 22:33:10 

Yazım ile ilgili işine gelen kısımlarına cvp vermişsin makineyi kullanıyorum ve kullandığım makinenin performans ve beklentilerimin çok çok altında olduğunu söylüyorum...Lcd ışığı neden sönmüyor hiç sordun mu madem ki kullanıyosun ve memnunsun mantığın alıyomu devamlı yanmasını sordum yetkilisine normal yanması dedi kullanma kılavuzu karışmıştır dedi bu ışığın söndüğü model varmı dedim 10 dk bekletti yok dedi konu açıkmı adamlar ne sattığından habersiz..Makine yüzde yüz çok sesli değil ama sessizde değil bin devirde sıkma yapta devamlı bi dene..Üstelik pis su atarken ses çıkarması normal ama kuduz olmuş gibi bağırması çok bence ve çok çok çok ses çıkarıyor su atarken ..Yıkamaya genel bakmak lazım sonundada olsa ses çıkarması demek geceleri yıkama yapamamak demektir..Üstelik yıkama süreleri çok uzun tekrar üstüne bas basa sölüyorum alacak arkadaşların dikkatine ve eco modunda yıkadığı çamaşırlar kesinlikle ıslak ve temiz olmuyor..

2632 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:06:50 

quote:

Yazım ile ilgili işine gelen kısımlarına cvp vermişsin makineyi kullanıyorum ve kullandığım makinenin performans ve beklentilerimin çok çok altında olduğunu söylüyorum...Lcd ışığı neden sönmüyor hiç sordun mu madem ki kullanıyosun ve memnunsun mantığın alıyomu devamlı yanmasını sordum yetkilisine normal yanması dedi kullanma kılavuzu karışmıştır dedi bu ışığın söndüğü model varmı dedim 10 dk bekletti yok dedi konu açıkmı adamlar ne sattığından habersiz..Makine yüzde yüz çok sesli değil ama sessizde değil bin devirde sıkma yapta devamlı bi dene..Üstelik pis su atarken ses çıkarması normal ama kuduz olmuş gibi bağırması çok bence ve çok çok çok ses çıkarıyor su atarken ..Yıkamaya genel bakmak lazım sonundada olsa ses çıkarması demek geceleri yıkama yapamamak demektir..Üstelik yıkama süreleri çok uzun tekrar üstüne bas basa sölüyorum alacak arkadaşların dikkatine ve eco modunda yıkadığı çamaşırlar kesinlikle ıslak ve temiz olmuyor..

Gösterge ışığı, program devam ettiği müddetçe yanmaktadır. bu normal. program bittikten sonra eğer siz çamaşırı hemen boşalıp makineyi kapatmazsanız, enerji tasarruf modu devreye girerek ekran aydınlatması söner-enerji tasarrufu modu. burada bir sorun yok. eğer sizin makineniz program bittikten sonra, örneğin 5d sonra da ışığı sönmüyorsa, makinenizin enerji tasarruf modunda bir sorun vardır. ha siz, makine çalışırken ekranın aydınlık kalmasını sorun olarak görüyor da bi süre sonra sönmesi gerektiiğini düşünüyorsanız, kullanma kılavuzunu yanlış anlamışsınız. LCd ekranının sürekli yanıyorolması program aşamalarını sürekli olarak göstermesi. bence bu gayet başaırılı ve mantıklı. ekranı olup da kapalı olan bir ekranın olması ne anlam ifade edebilir ki?

diğer konulara gelince, bireysel olarak sorun yaşıyor olabilirsiniz. ben sürekli eco modda çalıştırırım. hiç bir zaman ıslak çıkmadı.

program sürelerinin uzunluğundan şikayetçiyseniz, speed perfect seçeneği gayet başarılı.

su boşaltma esnasında alt pervaaneden ses geliyor ama belirttiğiniz gibi kudururcasına değil benim kullandığım makine.
sizin makineniz sorunlu olabilir ama was serisine özgü bir problem yok.

5 Mesaj
2 Şubat 2012; 11:05:28 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Gösterge ışığı, program devam ettiği müddetçe yanmaktadır. bu normal. program bittikten sonra eğer siz çamaşırı hemen boşalıp makineyi kapatmazsanız, enerji tasarruf modu devreye girerek ekran aydınlatması söner-enerji tasarrufu modu. burada bir sorun yok. eğer sizin makineniz program bittikten sonra, örneğin 5d sonra da ışığı sönmüyorsa, makinenizin enerji tasarruf modunda bir sorun vardır. ha siz, makine çalışırken ekranın aydınlık kalmasını sorun olarak görüyor da bi süre sonra sönmesi gerektiiğini düşünüyorsanız, kullanma kılavuzunu yanlış anlamışsınız. LCd ekranının sürekli yanıyorolması program aşamalarını sürekli olarak göstermesi. bence bu gayet başaırılı ve mantıklı. ekranı olup da kapalı olan bir ekranın olması ne anlam ifade edebilir ki?

diğer konulara gelince, bireysel olarak sorun yaşıyor olabilirsiniz. ben sürekli eco modda çalıştırırım. hiç bir zaman ıslak çıkmadı.

program sürelerinin uzunluğundan şikayetçiyseniz, speed perfect seçeneği gayet başarılı.

su boşaltma esnasında alt pervaaneden ses geliyor ama belirttiğiniz gibi kudururcasına değil benim kullandığım makine.
sizin makineniz sorunlu olabilir ama was serisine özgü bir problem yok.

Kullanma kılavuzunun birçok yerinde lcd görterge alanının birkaç dakika içinde söneceği yazıyor yıkama esnasında tabi... bırakında yıkama bitince kendiliğinden sönsün o da marifet mi nedense forumda bu makine ile ilgili bazı arkadaşlar özellikle makinenin hep görmek istedikleri özelliklerine bakıyorlar hatalarını göremiyolar (SATICI MANTIĞI ile yaklaşıyolar konuya).Ben lcd ekran ışığı ile ve ses çıkarması konusu ile bosch servisinede şikayetimi ilettim normalmiş öle dediler.. NEYSE ARTIK YORUM YAPMICAM KİMSEYE.. BU MAKİNE 10 ÜSTÜNDEN 5 İ HAKEDEN Bİ MAKİNE 1550 LİRA VERDİM BOŞA GİTTİ PARAM SON YORUMUM BU..PİYASAYA İYİ BAKSINLAR FİYAT PERFORMANS OLARAK BUNDAN ÇOK DAHA İYİ MAKİNELER VARDI ALMADIĞIMA PİŞMANIM...

2632 Mesaj
2 Şubat 2012; 12:04:54 

quote:

Kullanma kılavuzunun birçok yerinde lcd görterge alanının birkaç dakika içinde söneceği yazıyor yıkama esnasında tabi... bırakında yıkama bitince kendiliğinden sönsün o da marifet mi nedense forumda bu makine ile ilgili bazı arkadaşlar özellikle makinenin hep görmek istedikleri özelliklerine bakıyorlar hatalarını göremiyolar (SATICI MANTIĞI ile yaklaşıyolar konuya).Ben lcd ekran ışığı ile ve ses çıkarması konusu ile bosch servisinede şikayetimi ilettim normalmiş öle dediler.. NEYSE ARTIK YORUM YAPMICAM KİMSEYE.. BU MAKİNE 10 ÜSTÜNDEN 5 İ HAKEDEN Bİ MAKİNE 1550 LİRA VERDİM BOŞA GİTTİ PARAM SON YORUMUM BU..PİYASAYA İYİ BAKSINLAR FİYAT PERFORMANS OLARAK BUNDAN ÇOK DAHA İYİ MAKİNELER VARDI ALMADIĞIMA PİŞMANIM...

sözlerinizi dikkatle seçmenizi rica ediyorum. Benim ne satıcılığım olabilir ki? Ben de size okudugunu bile anlamayan kullanıcılar var burda desem hoş olur mu?
Ben makineye mukemmel ya da kusursuz demiyorum. Ama siz türkçe olan bir kullanma kılavuzunu bile yanlış anlayıp aslında olmyan bir kusurdan bahsediyorsunuz. Tekrar takrar baktım klavuza ve lcd ekran ışığının program bitiminden sonra tasarruf moduna girerek kapandığını tekrar gördüm. Tüketicinin bilinçli olmsı çok guzel ama lütfen kılavuzda yzzılanlrı da işimize geldiği gibi anlayıp insanları yanlış bilgilendirerek yönlendirmeyelim.

12164 Mesaj
2 Şubat 2012; 13:29:21 

Makine çalıştırılıp herhangi bir program başlatılmazsa veya devam eden program sona erip kullanıcı tarafından cihaz kapatılmazsa enerji tasarruf modu devreye giriyor. Cihaz devredeyken aydınlatmanın sönmemesi gerekli bir durum, çünkü cihaz sürekli program akışı hakkında yazılı bilgi veriyor. Bunları okuyabilmek ve cihazın devrede olduğunu algılayabilmek için aydınlatmanın açık olması gereklidir.

11 Mesaj
2 Şubat 2012; 15:42:44 

bu ürünü kampanya dahilinde temin edebileceğimiz bir yer varmıdır şuan, çoğu bayi kampanya stoğu bitti diyor..

172 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:32:23 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Çamaşırları doğru kategorilere ayırırsanız pamuklu çamaşırlar 1200 devirde kırışmazlar. Benim 2000 devirde sıktığım havlu ve T-shirt'ler hiç kırışmamış olarak çıkıyor.

1000TL altındaki bütçede sağlamlık ve performans isteniyorsa CM1000PTR bence de iyi bir tercih.

mrb candoğan bey:
wae 20464 bosch çamş makinesi 1000tl
waq 20360 bosch çam. makinesi 1250 tl kampanyadaymış. HANGİSİNİ ALSAM

136 Mesaj
3 Şubat 2012; 5:20:08 

quote:

Orijinalden alıntı: taylanmus

bu ürünü kampanya dahilinde temin edebileceğimiz bir yer varmıdır şuan, çoğu bayi kampanya stoğu bitti diyor..

bahçelievler de bayi ve media markt da buna dahil. Fabrikadan kampanyanın bitirildiği söyleniyor. Ama sitede hala şubat kampanyası olarak gözüküyor.

fell the codes...

11 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:00:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ottomania

bahçelievler de bayi ve media markt da buna dahil. Fabrikadan kampanyanın bitirildiği söyleniyor. Ama sitede hala şubat kampanyası olarak gözüküyor.

Bilgi için teşekkürler, evet sitede şubat kampanyası diyor ama ocak ayının kataloğu çıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylanmus -- 3 Şubat 2012; 13:03:07 >

11 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:04:50 

quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

mrb candoğan bey:
wae 20464 bosch çamş makinesi 1000tl
waq 20360 bosch çam. makinesi 1250 tl kampanyadaymış. HANGİSİNİ ALSAM

Bahsettiğiniz fiyatlar hangi kampanya dahilinde acaba, bayinin yaptığı bir indirimmi yoksa genel bir kampanya mı?

27 Mesaj
4 Şubat 2012; 19:50:55 

Arkadaşlar bende sizin tavsiyelerinize uyarak bu makinadan sipariş verdim. Arçelik'in kampanyasındaki çamaşır makinası ile bu makina arasında kararsız kalmıştım ama fiyatı 1400 e düşünce bunu aldım. İnşallah sorun yaşamayız teşekkürler.

2416 Mesaj
4 Şubat 2012; 20:24:30 

1400'e nereden aldınız?

27 Mesaj
4 Şubat 2012; 23:14:20 

Bulunduğum yerdeki Bosch bayinden aldım. Zaten tüm bayilerde fiyatı aynı ve 10 taksit.

http://www.bosch-home.c...63TR.html?source=browse

11 Mesaj
4 Şubat 2012; 23:54:36 

bu kampanya çoğu yerde bitmişti tekrardan başlamadı ise, hangi bayiden aldınız acaba?

136 Mesaj
5 Şubat 2012; 8:12:13 

Dün yine gezdim birçok bayiyi 1800 liralardan bahsediyorlar. Nerden aldığınızı yazar mısınız?

fell the codes...

2416 Mesaj
5 Şubat 2012; 10:19:05 

Evet sitesinde yazıyor ama maalesef 1800 civarlarında dışarıda fiyatlar.

Neyse size hayırlı olsun. Aldığınız yeri yazarsanız belki bizde bu rakamdan alabiliriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

27 Mesaj
5 Şubat 2012; 10:21:29 

Sinop merkezdeki Bosch/Bellona bayinden siparişi vermiştim. Bildiğim kadarı ile kampanya 29 Şubata kadar devam ediyor. Zaten internet sitesinde de kampanyanın devam ettiğini söylüyor.

2416 Mesaj
5 Şubat 2012; 20:06:11 

Kampanya ocak ayında ve sınırlı düzeydeki ürünler içinmiş. Şu anda bitmiş durumda.
Bugün bakirkoy capacity electroworld'e gittim. Etiket fiyatı 1820 görünüyordu. 1400 falan dedim. Baya bir muhabbet falan ettik satış gorevlisiyle. mağaza müdürüne kampanyali ürün yapabilir miyim diye soruyorum dedi:)
Sordu geldi bir seferligine yap demiş. Böylece ürün 1399 L. alınmış oldu:)

136 Mesaj
6 Şubat 2012; 14:28:17 

quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

Kampanya ocak ayında ve sınırlı düzeydeki ürünler içinmiş. Şu anda bitmiş durumda.
Bugün bakirkoy capacity electroworld'e gittim. Etiket fiyatı 1820 görünüyordu. 1400 falan dedim. Baya bir muhabbet falan ettik satış gorevlisiyle. mağaza müdürüne kampanyali ürün yapabilir miyim diye soruyorum dedi:)
Sordu geldi bir seferligine yap demiş. Böylece ürün 1399 L. alınmış oldu:)

Şans mı yoksa dil mi bilmiyorum ama helal olsun hocam, iyi günlerde kullanın.

fell the codes...

2416 Mesaj
7 Şubat 2012; 10:51:46 

Teşekkürler. Öyle denk geldi

550 Mesaj
7 Şubat 2012; 15:42:25 

ben bunun aynısının siemensini aldım 1340a heyecanla bekliyorum :)

MSI GE620DX -Sony Xperia SP
Panasonic 46ST30 Plasma - LG BH6730T Blu-ray HTS
Seat ibiza Copa
DH 2006 Üyesi.

110 Mesaj
7 Şubat 2012; 20:54:50 

benim makinem de 461 model s serisi ama çok sesli sıkarken özellikle. güya benimki de sessizdi

550 Mesaj
7 Şubat 2012; 23:22:26 

quote:

Orijinalden alıntı: heidipeter

benim makinem de 461 model s serisi ama çok sesli sıkarken özellikle. güya benimki de sessizdi

461 eski tip fircali motor kullaniyor o yuzden sesli malesef

Seat ibiza Copa
DH 2006 Üyesi.

12164 Mesaj
8 Şubat 2012; 2:17:31 

quote:

Makinenizde bir arıza veya kullanım/montaj hatası söz konusu olabilir. Çünkü bu serideki cihazlar pompa sesi dışında oldukça sessiz çalışırlar.

Eğer cihazınız normalse ve bu cihaza sesli dersek piyasadaki Arçelik, Ariston ve Vestel gibi makineler nasıl betimlenir bilemedim

17 Mesaj
8 Şubat 2012; 15:10:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

ben bunun aynısının siemensini aldım 1340a heyecanla bekliyorum :)

siemens'teki model olarak karşılığı nedir?

LastFM

550 Mesaj
8 Şubat 2012; 16:03:02 

quote:

Orijinalden alıntı: etk7

siemens'teki model olarak karşılığı nedir?

wm10s763tr

Seat ibiza Copa
DH 2006 Üyesi.

110 Mesaj
8 Şubat 2012; 18:32:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

461 eski tip fircali motor kullaniyor o yuzden sesli malesef

yoo satıcı bize sessiz olduğunu söyledi ve hatta yanımızda çalıştırdı, içi boştu tabi. ve sessizdi hakikaten sıkmada.
şimdi bu 461'lerle 763'leri kullananlar, yani bosch ve siemensin sessiz makinelerini kullananlara bir sorum olacak? sizin makineleriniz 1000 devirde sıkarken sesi diğer odalardan duyuluyor mu? benimki duyuluyor, hatta helikopter geçiyor diye dalga geçiyorum kendi kendime :) ama işin şu tarafı var, ben uzun süredir çalışan çamaşır makinesiyle aynı evde yaşamadım, ondan dolayı mı çok sesli geliyor acaba bana?

99 Mesaj
9 Şubat 2012; 13:23:52 

bayiler kampanyanın bittiğini söylüyor.İnternette ise 29 Şubata kadar devam edecek bilgisi var bu ürünü kampanyalı alma şansımız yok mu ?

110 Mesaj
10 Şubat 2012; 9:16:09 

ben dün 461 model makinemi çamaşırsız çalıştırdım ve sıkmada mağazadaki sesten farklı olarak arkada kazanın yıkamada çıkardığı gibi bir ses olduğunu farkettim. ama mağazada sadece sıkma sesi vardı. o ne sesi ki :S acaba videoya alsam ses anlaşılabilir mi

550 Mesaj
10 Şubat 2012; 9:41:47 

quote:

ben dün 461 model makinemi çamaşırsız çalıştırdım ve sıkmada mağazadaki sesten farklı olarak arkada kazan