Şimdi Ara

GeForce GTX 580, 499$ seviyesinden lanse edilebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın GeForce GTX 580 modeliyle ilgili ilk bilgileri daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. AMD'nin Radeon HD 6900 serisine karşı lanse edilecek yeni model, yüksek performans segmentinde Nvidia'nın yeni amiral gemisi olacak ve GF110 GPU'sundan güç alacak. Bazı kaynaklar GF110 ile Nvidia'nın en hızlı GPU unvanını koruyacağını iddia ederken bir diğer grup ise AMD'nin Radeon HD 6900 serisinde kullandığı Cayman GPU'sunda, performans iyileştirmelerinden daha fazlasına sahip olduğunu dolayısıyla en hızlı ekran kartından (Radeon HD 5970 birinci yılında liderliğe devam ediyor) sonra en hızlı GPU unvanını da ele geçirebileceğini öne sürüyorlar.

AMD Radeon HD 6900 serisiyle ilgili olarak detaylar belirsizliğini korurken, GeForce GTX 580'le ilgili olarak hemen her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Bir süre öncesine kadar 512-bit olacağı ve 2GB GDDR5 bellekle geleceği iddia edilen GeForce GTX 580 için takvim yaprakları lansman tarihine yaklaşırken, 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olacağı yönündeki gelişmeler tekrar güç kazanmaya başladı. 512 adet paralel işlem birimine sahip olacak GeForce GTX 580'nin 772MHz GPU ve 4000MHz bellek saat hızlarında çalışacağı belirtilirken, 192.4GB/saniye bellek bant genişliği sunacağı da üzerinde durulan bir diğer önemli detay olarak dikkat çekiyor.

GeForce GTX 480 ile kıyaslandığında soğutucu tasarımında bazı değişiklikler yapılan GeForce GTX 580, standart tasarımda çift DVI ve HDMI çıkışlarıyla gelecek, CUDA, PhysX, SLI ve 3DVision gibi Nvidia teknolojilerine de destek sunacak. Henüz Nvidia tasrafından resmi olarak doğrulanmamış olsa da GeForce GTX 580 için planlanan lansman fiyatının 499$ seviyesinde olacağı ancak AMD Radeon HD 6900 serisinin sergileyeceği performans ve konumlandırılacağı ve fiyat aralığına göre farklı bir strateji izlenebileceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580

• Bir şeyi merak ediyorum arkadaşlar.Oyun konsollarından bile pahalı olabilen bu ekran kartları,oyun konsolarındaki standartlaşmış görüntü systemini aşabiliyormu yada buna değecek nedir merak ediyorum.
  • Gelişmeler iyi güzel hoşta hangisini alacağımızı şaşırdık tam niyetleniyoruz.Gtx 260 almaya bi bakıyosun atiden 6870 ona niyetlen hop nvdiadan karşılık.Yanlız bu gtx580 lider konumunda olursa fiyatı gayet iyi gözüküyor. Ati ve Nvidia siz kapışa durun biz meyvelerinizi ucuza topluyalım:D
  • Birazdan, sadece tahmini fiyatı belirtilen bu kart için çeşitli öngörüler ortaya atılmaya başlar ve ortalık karışır yine
  • Helal olsun bu Nvidia'ya ortaya bir yalan attilar simdi kirk akilli cikaramiyor !!! Haa bu arada Nvidiadan bir yetkili cikipta boyle bir surec var diye aciklama yaptimi ??? Ben oyle birsey duymadim duyan bir arkadas var mi ?? Yada ben birseyler mi kacirdim bu noktada ??

Yine soyluyorum bu Nvidianin yeni cikacak ATI 6xxx kartlarini balatalamk amaci ile piyasaya surdugu hikaye yalan !! Amac fanatiklerinin hic degilse yeni cikacak karti bekeleyelim diye ATI'ye yonelmelerini engellemek !!! Tabi bunlar benim cikardigim sonuc ... Bakalim neler olacak onumuzdeki gunlerde !!!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BanKoliK_ÜyE

Helal olsun bu Nvidia'ya ortaya bir yalan attilar simdi kirk akilli cikaramiyor !!! Haa bu arada Nvidiadan bir yetkili cikipta boyle bir surec var diye aciklama yaptimi ??? Ben oyle birsey duymadim duyan bir arkadas var mi ?? Yada ben birseyler mi kacirdim bu noktada ??

Yine soyluyorum bu Nvidianin yeni cikacak ATI 6xxx kartlarini balatalamk amaci ile piyasaya surdugu hikaye yalan !! Amac fanatiklerinin hic degilse yeni cikacak karti bekeleyelim diye ATI'ye yonelmelerini engellemek !!! Tabi bunlar benim cikardigim sonuc ... Bakalim neler olacak onumuzdeki gunlerde !!!

ok tamam

quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan72

Bir şeyi merak ediyorum arkadaşlar.Oyun konsollarından bile pahalı olabilen bu ekran kartları,oyun konsolarındaki standartlaşmış görüntü systemini aşabiliyormu yada buna değecek nedir merak ediyorum.

Kesinlikle değiyor bence görrüntü kalitesi daha güzel + mouse gibi bir avantajı var

• Şöyle bi hesap yapsak:
    500$+%18 kdv= 600 $
    600$ = 900 TL + TR fiyatları = 1000 TL 'den aşağı ilk aylarda alamayacağız :)
    Ama olsun. GTX480'in 1200 TL'den girdiğini düşünürsek gene de iyi gibi:)

@cengizhan72
    Dostum konsola 800 tl verip kurtuluyorsun gibi duruyor ama şunlar var:
    1) PC'deki grafiklere yaklaşamaz bile konsol.(oyuna göre değişiyo tabi)
    2) Oyun fiyatları 150 TL'den başlıyor. PC'de 50-90 arası.
    3) PC'de korsan oyunculuk var, PS3'te yok. (yani en azından indirip nasıl birşey olduğuna bakıp sonra alabiliyoruz.)
    4) Konsol fiyatları = PC fiyatı oluyor. + pc de her işini görebiliyorsun. Konsolda bu yok.
    Ben böyle düşündüğüm için konsol almıyorum...
  • @BanKoliK_ÜyE

Şu yaptığın yorumlardan senin amd fanatiği olduğun anlaşılıyor.Böyle sonuç çıkarman normal
  • @K0rkunc

What ok tamam?

Varmi adamlarin bu konu hakkinda yetkili bir agizdan beyani ? Varsa soyle ver suraya bir linkte bizde kacirdigimiz hadiseyi gorelim !!!

@knnkpln

Fanatiklik ve ben ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BanKoliK_ÜyE -- 30 Ekim 2010; 10:58:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

@BanKoliK_ÜyE

Şu yaptığın yorumlardan senin amd fanatiği olduğun anlaşılıyor.Böyle sonuç çıkarman normal

Fanatiklikle bence alakası yok biraz mantıklı düşününce bu firmayı takip edenler aşağı yukarı neyin peşinde olduğunu anlarsınız nvidia'nın bu konuda birçok sabıkası bulunuyor buna en son örnek fermi'dir tabi sen bu piyasayı ne zamandır takip ediyorsun bilemem ama arkadaşa katılıyorum yakında sahte testler çıkmaya başlar GTX 580 6990'ı geçtiğini gösterilen birçok döküman piyasaya çıkacaktır bir zamanlar GTX 480'in 5970 geçtiğini gösteren dökümanlar gibi..

• Az kaldı ben bile inanacam bu haberlere.O kadar attık tuttuk Nvidia bizi ters köşeye yatırmasa bari.Çok utanırım çok.
  • Rumour dur o rumour Kedidir o kedi.
  • O dediğin sahte tesleri nvidiamı yapıyor.Yoksa nvidia kart satan diğer ekran kartı üreticilerimi.O tabloların nerden geldiği bile bilinmiyor.Sahte tablolar nvidia olduğu kadar amd de çıkıyor.GTX 480 hd5970, GTX580 6990 geçmese bile karşılaştırılması çok saçma olur çünkü amd en üst seviye kartları hep çift gpu yapıyor ve kalkıp en güçlü kartı biz yaptık diyor.Bunun üstüne kalkıp en güçlü kart amdde en iyi amd demek sence fanatiklik değilmi.
  • ara dönem tabi hem amd hem nvidia şu an ısıtıp ısıtıp sunuyorlar bence ne 6xxxx serisi be gtx5xxx serisi gereksiz
  • quote:

O dediğin sahte tesleri nvidiamı yapıyor.Yoksa nvidia kart satan diğer ekran kartı üreticilerimi.O tabloların nerden geldiği bile bilinmiyor.Sahte tablolar nvidia olduğu kadar amd de çıkıyor.GTX 480 hd5970, GTX580 6990 geçmese bile karşılaştırılması çok saçma olur çünkü amd en üst seviye kartları hep çift gpu yapıyor ve kalkıp en güçlü kartı biz yaptık diyor.Bunun üstüne kalkıp en güçlü kart amdde en iyi amd demek sence fanatiklik değilmi.

Bu dökünmanları nvidia'nın yaptığını söylediğim cümleyi göster?
  • En yüksek fps yi kim veriyosa en iyisi odur.İster tek kart olsun ister çift kart olsun.CUDA-FİZİK-3D VıSıON-EYE INFINITY bunlar 2.planda .Niye 2.planda kartlar karşılaştırılırken fizikli diye karşılaştırılmaz FPS tek dert budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

O dediğin sahte tesleri nvidiamı yapıyor.Yoksa nvidia kart satan diğer ekran kartı üreticilerimi.O tabloların nerden geldiği bile bilinmiyor.Sahte tablolar nvidia olduğu kadar amd de çıkıyor.GTX 480 hd5970, GTX580 6990 geçmese bile karşılaştırılması çok saçma olur çünkü amd en üst seviye kartları hep çift gpu yapıyor ve kalkıp en güçlü kartı biz yaptık diyor.Bunun üstüne kalkıp en güçlü kart amdde en iyi amd demek sence fanatiklik değilmi.

Arkadaş nvidia fanatikliği yapıcam diye ne yazacağını şaşırmış.(Banada ATI fanatiği diyebilirsin serbest alınmam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 30 Ekim 2010; 13:14:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Arkadaş nvidia fanatikliği yapıcam diye ne yazacağını şaşırmış.(Banada ATI fanatiği diyebilirsin serbest alınmam)

gtx460 alana kadar bütün ekran kartlarım atiydi.Ati fanatiği demem sana atimi kaldı amd fanatiğisin işte.Yukarda yazdıklarımı tersini kanıtlayacak birşey göstersene bana?

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

En yüksek fps yi kim veriyosa en iyisi odur.İster tek kart olsun ister çift kart olsun.CUDA-FİZİK-3D VıSıON-EYE INFINITY bunlar 2.planda .Niye 2.planda kartlar karşılaştırılırken fizikli diye karşılaştırılmaz FPS tek dert budur.

2 fps fazla olunca eline ne geçiyor onu anlatır mısın?
  • 480 çıkmadan önceki haberlere göre 700 dolar olacaktı... hemen inanmayın bu tür haberlere.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.