- x
M.T.O.K, MTOK lar Hakkında Herşey ,,,mtok
305 Cevap37435 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

107 Mesaj
4 Temmuz 2012; 18:01:37 

quote:

Orijinalden alıntı: gokan37

benimde kafama takılan bi soru var ben otomativ mühendisliği üniversite puanlarına bakarken m.t.o.k de mf4 yazıyo halbuki ygs puanı ile girilmiyomu.

sadece 2010da ygs ile aldı, artık mf4 ile alıyor.

"Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır." Mustafa Kemal Atatürk

215 Mesaj
4 Temmuz 2012; 19:27:04 

Merhaba,

Bu sene 12.sınıf olacağım.
Yazılım Mühendisliği (mtok) için intibak ile bir sene daha okuyor muyuz?
Kazanırsam 5 sene mi oluyor?

134 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
meSutPiskin
4 Temmuz 2012; 21:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sesberk

Merhaba,

Bu sene 12.sınıf olacağım.
Yazılım Mühendisliği (mtok) için intibak ile bir sene daha okuyor muyuz?
Kazanırsam 5 sene mi oluyor?

1sene hazırlık var yani 5 yıl mühendisliklerin tamamına yakınında hazırlık olur zatenjı

66 Mesaj
4 Temmuz 2012; 21:37:29 

arkadaslar elektrk elektrnk okuyorum sayisali sevmyrm eadan mtok bolumlerni terch edeblr mym?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

853 Mesaj
4 Temmuz 2012; 22:48:23 

Yeni gelecek arkadaşlara bi bilgilendirme yapayım çok yüksek ihtimalle bu sene bilimsel intibak yerine zorunlu ingilizce hazırlık olacak.Her üniversitede olur mu bilmem ama karabük üniversitesinde hazırlık ingilizce olacak.

http://teknoloji.karabuk.edu.tr/

edit: Daha mı iyi daha mı kötü oldu derseniz cevap veremem bilimsel intibak gerçekten zorlayıcı ama zorunlu ingilizce hazırlık okuyan arkadaşlarda zor diyor yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık zor bi hazırlık senesi sizi bekliyor. (Karabük üni. için konuşuyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Tesla- -- 4 Temmuz 2012; 22:51:04 >

434 Mesaj
4 Temmuz 2012; 22:52:34 

quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

Yeni gelecek arkadaşlara bi bilgilendirme yapayım çok yüksek ihtimalle bu sene bilimsel intibak yerine zorunlu ingilizce hazırlık olacak.Her üniversitede olur mu bilmem ama karabük üniversitesinde hazırlık ingilizce olacak.

edit: Daha mı iyi daha mı kötü oldu derseniz cevap veremem bilimsel intibak gerçekten zorlayıcı ama zorunlu ingilizce hazırlık okuyan arkadaşlarda zor diyor yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık zor bi hazırlık senesi sizi bekliyor. (Karabük üni. için konuşuyorum)

hocam karabükte
bilgisayar mühendisliği
elektrik elektronik mühendisliği
yazılım mühendisliği bu bölümler var mı yoksa busene felan acılcak mı bilgin var mı ?

853 Mesaj
4 Temmuz 2012; 23:41:54 

quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

hocam karabükte
bilgisayar mühendisliği
elektrik elektronik mühendisliği
yazılım mühendisliği bu bölümler var mı yoksa busene felan acılcak mı bilgin var mı ?

saydığın bölümlerin hiçbiri yok bu sene sadece end. tasarım açılacak mevcut olan bölümlerde imalat-enerji-mekatronik

2 Mesaj
6 Temmuz 2012; 13:33:15 

anadolu teknik ve teknik aynı statüYE giriyo o farklı bi alt kademedesin sen

215 Mesaj
7 Temmuz 2012; 11:13:00 

Bilişim Teknoloji Veritabanı Programcılığı ATL okuyorum. Yazılım mühendisliği dışında başka hangi bölümlere gidebilirim?
Birde yerleştirmede ATL 'lere öncelik tanınıyor mu, bilgisi olan var mı?

134 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
meSutPiskin
7 Temmuz 2012; 11:37:33 

quote:

Bilişim Teknoloji Veritabanı Programcılığı ATL okuyorum. Yazılım mühendisliği dışında başka hangi bölümlere gidebilirim?
Birde yerleştirmede ATL 'lere öncelik tanınıyor mu, bilgisi olan var mı?

Bir öncelik tanınmıyor önemli olan MF4 Sıralaman ve puanın .Sen Bilgisayar,Yazılım,Elektrik-Elektronik ve Mekatronik Mühendisliği seçebilirsin.

888 Mesaj
7 Temmuz 2012; 12:45:26 

illa mtok olacak diye kasmayın kendinizi mtokların puanlarından çok çok düşük mühendislikler var

72 Mesaj
7 Temmuz 2012; 12:55:09 

quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

ben sayısalcıyım mf 4 ten gireceğim de yani ben şimdi burayı kazanıp gitsem bir yıl hazırlık okuyacam ing.. mtok dan gelen arkadaşlar nasıl olacak? 1 yıl intibak 1 yılda hazırlık 2 yıl mı okuyacaklar fazladan?

13 Mesaj
7 Temmuz 2012; 13:03:01 

quote:

Orijinalden alıntı: meSutPiskin

Bir öncelik tanınmıyor önemli olan MF4 Sıralaman ve puanın .Sen Bilgisayar,Yazılım,Elektrik-Elektronik ve Mekatronik Mühendisliği seçebilirsin.

dostum yanlışın var mekatronik seçemiyor.

Bilkent University - CTIS

215 Mesaj
7 Temmuz 2012; 13:05:13 

quote:

Orijinalden alıntı: tlbam

ben sayısalcıyım mf 4 ten gireceğim de yani ben şimdi burayı kazanıp gitsem bir yıl hazırlık okuyacam ing.. mtok dan gelen arkadaşlar nasıl olacak? 1 yıl intibak 1 yılda hazırlık 2 yıl mı okuyacaklar fazladan?

öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ya bir sene bilimsel hazırlık olur ya da ingilizce hazırlık..

134 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
meSutPiskin
7 Temmuz 2012; 13:38:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ramiskalkan

dostum yanlışın var mekatronik seçemiyor.

Evet haklıymışsın bizim rehberlikçi seçilebiliyor demişti şimdi araştırma yaptım seçemiyormuşuz tablo burada incelemek isteyenler bakabilir.

http://www.giresunbilim...eknolojifakulteleri.htm

853 Mesaj
7 Temmuz 2012; 15:03:48 

quote:

öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ya bir sene bilimsel hazırlık olur ya da ingilizce hazırlık..

tam olarak bende bilmiyorum okulda hocalara sorduğumuzda böyle bir olay kesinleşmediği için onlarda net birşey söylemedi ama normal kontejyandan gelirsen zaten her bölümde ing hazırlık var mtoktan gelirsende bu sene ingilizce okuyacaksın hem bilimsel intibak hemde ing hazırlık vereceklerini hiç sanmıyorum.İkisinden birini görürsün yani buda çok çok büyük ihtimal ing hazırlık olur.

196 Mesaj
18 Temmuz 2012; 10:21:59 

mtok hakkında dava varmı şu an ?

Leyla ile Mecnun

0 Mesaj
20 Ağustos 2012; 12:16:52 

Arkadaşlar bu yıl gazi mtok kazandım fakat teknoloji fakültesinin sitesi açılmıyor o nedenle bilgi de alamadım.Hazırlık atlama sınavına girebiliyor muyum?İngilizce hazırlık mı olcak tam bilgim de yok lütfen yarımcı olur musunuz?

215 Mesaj
20 Ağustos 2012; 15:29:34 

Kesin bilmemekle beraber, çabuk cevaba ulaşman açısından bildiğimi söyleyeyim : Bilimsel hazırlık programını atlama şansın yok.. Ancak ingilizce dersinden muaf olmak için muafiyet sınavına girebiliyorsun.

2326 Mesaj
20 Ağustos 2012; 15:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: gizzomo

Arkadaşlar bu yıl gazi mtok kazandım fakat teknoloji fakültesinin sitesi açılmıyor o nedenle bilgi de alamadım.Hazırlık atlama sınavına girebiliyor muyum?İngilizce hazırlık mı olcak tam bilgim de yok lütfen yarımcı olur musunuz?

Sadece teknoloji değil, diğer fakültelerin de sitesi açılmıyor.

2326 Mesaj
20 Ağustos 2012; 15:55:48 

quote:

Kesin bilmemekle beraber, çabuk cevaba ulaşman açısından bildiğimi söyleyeyim : Bilimsel hazırlık programını atlama şansın yok.. Ancak ingilizce dersinden muaf olmak için muafiyet sınavına girebiliyorsun.

O bilimsel hazırlığı avantaja çevirmek elinizde. nasılsa hazırlıkta gösterilecek mat-fizik-kimyaya bütün sene çalıştınız. Mühendislik dersleri kadar zorlamayacak sizi.
Dolayısıyla bilimsel hazırlık senesinde geçecek kadar çalışın, nasılsa hazırlık senesindeki notları diplomaya yansımıyor.Dolayısıyla bütün odağınız dil eğitimine verin. Bir nevi yabancı dil hazırlığa çevirin bu seneyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 20 Ağustos 2012; 16:00:31 >

0 Mesaj
20 Ağustos 2012; 20:10:17 

quote:

çok teşekkür ederim zorunluymuş evet

434 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:43:25 

bu ne saçma bir sistemdir ya mat1 mat2 zorunluymuş bilmem ne sınavı yok mu bunun ne biçin sistem zaten 1.yarıyıl ve 2.yarıyılda mat1 ve mat2 göreceğiz birde hazırlıkta göstercekler cok gereksiz bence boşuna 1 senemizi heba ediyorlar

239 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:55:35 

quote:

bu ne saçma bir sistemdir ya mat1 mat2 zorunluymuş bilmem ne sınavı yok mu bunun ne biçin sistem zaten 1.yarıyıl ve 2.yarıyılda mat1 ve mat2 göreceğiz birde hazırlıkta göstercekler cok gereksiz bence boşuna 1 senemizi heba ediyorlar

bölüm ? neresi hocam ?

4 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:55:50 

muafiyet sınavı olması gerekirdi. yapabilen geçerdi . belki üstteki arkadaşın dediği gibi avantaja çevirebiliriz ingilizce açısından ama bir sene kayıp diye düşünüyorum. zaten bir senede hazırlandım. mat2 bilmesem lys de nasıl kazanacaktım.

434 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:56:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

bölüm ? neresi hocam ?

süleyman demirel e.e (iö)

239 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:58:22 

quote:

süleyman demirel e.e (iö)

Sınıf arkadaşımsın yani

2326 Mesaj
21 Ağustos 2012; 21:20:42 

quote:

Muafiyet sınavı olsaydı iyi olurdu ama şöyle diyim. Ben gazi eem mtok yerleştim. Puanım 327. Aynı yere genel kontenjandan giren en son adam 412 almış. Bir fark olması gerek. Yukarıdaki mesajımda dediğim gibi bu hazırlık senesini avantaja çevirmek elinizde. Genel kontenjandan girenler direk bölüme başlayacak ve ağır mühendislik dersleri görecekler. Aynı anda dil eğitimi sıkar biraz. Yaz tatilinden yaz tatilinede olmaz bu iş.
Ancak bizim bilimsel hazırlık programımız olacak. Ve içeriği zaten bütün sene çalıştığım dersler. Bölüm kadar zorlamaz. Ve aynı anda dil eğitimine başlayabilirsiniz. Bir nevi ingilizce hazırlığa dönüştürebilirsiniz bu seneyi. Dikkat ederseniz normal mühendislik fakültelerininde ingilizce hazırlığı bulunmakta. Aynı onun gibi bu mat-fizik-kimya hazırlığını ingilizce hazırlığına dönüştürmek sizin elinizde. Ben öyle yapacağım. Ankara amerikan kültür derneği dil okullarını düşünüyorum.

24 Mesaj
21 Ağustos 2012; 21:47:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

Muafiyet sınavı olsaydı iyi olurdu ama şöyle diyim. Ben gazi eem mtok yerleştim. Puanım 327. Aynı yere genel kontenjandan giren en son adam 412 almış. Bir fark olması gerek. Yukarıdaki mesajımda dediğim gibi bu hazırlık senesini avantaja çevirmek elinizde. Genel kontenjandan girenler direk bölüme başlayacak ve ağır mühendislik dersleri görecekler. Aynı anda dil eğitimi sıkar biraz. Yaz tatilinden yaz tatilinede olmaz bu iş.
Ancak bizim bilimsel hazırlık programımız olacak. Ve içeriği zaten bütün sene çalıştığım dersler. Bölüm kadar zorlamaz. Ve aynı anda dil eğitimine başlayabilirsiniz. Bir nevi ingilizce hazırlığa dönüştürebilirsiniz bu seneyi. Dikkat ederseniz normal mühendislik fakültelerininde ingilizce hazırlığı bulunmakta. Aynı onun gibi bu mat-fizik-kimya hazırlığını ingilizce hazırlığına dönüştürmek sizin elinizde. Ben öyle yapacağım. Ankara amerikan kültür derneği dil okullarını düşünüyorum.

Gayet mantıklı.Bu sene mühendislik fakültesinde okuyanlar ingilizce hazırlık görecekler.MTOK ile yerleşen öğrenciler ise matematik, fizik, kimya görecekler ki bu derslerin hepsi bu sene mf hazırlanan öğrencilerin gördüğü konuları görecekler tekrar olarak düşünülebilir ve sizin de bu konuları öğrendiğinizi varsayalım sadece biraz tekrar ile hazırlık sınıfını geçersiniz arta kalan zaman ile ingilizce görerek bu yılı fırsata çevirebilirsiniz.Tabi burada sıkılmamak ve boşlamamak en önemlisi.Ama bi muafiyet olsa fena olmazdı.

36 Mesaj
30 Nisan 2013; 23:19:21 

Arkadaslar merhaba ben bilgisayar okuyorum mtoklardan ee bilgisayar muhendisligine falan girebiliyorum . Sorum ise ben insaat muhendisligine girebilir miyim mtoklardan ? Biliyorum kendi bolumum degil ama mesela Sakar ya universitesi gecen sene 34 kisiden 16 kisi girmis yani yarisi acikta kalmis ben tercih etsem beni aalma sanslari hic mi yok ?

1135 Mesaj
1 Mayıs 2013; 0:39:29 

quote:

Orijinalden alıntı: suskun550

Arkadaslar merhaba ben bilgisayar okuyorum mtoklardan ee bilgisayar muhendisligine falan girebiliyorum . Sorum ise ben insaat muhendisligine girebilir miyim mtoklardan ? Biliyorum kendi bolumum degil ama mesela Sakar ya universitesi gecen sene 34 kisiden 16 kisi girmis yani yarisi acikta kalmis ben tercih etsem beni aalma sanslari hic mi yok ?

tercih edemezsin

3190 Mesaj
8 Temmuz 2013; 20:43:22 

beyler düz liseler MTOK terzih edebiliyormu?

1135 Mesaj
8 Temmuz 2013; 21:10:45 

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

beyler düz liseler MTOK terzih edebiliyormu?

hayır

1 Mesaj
9 Temmuz 2013; 16:24:21 

Merhaba arkadaşlar, Makine teknolojileri bölümü makine ressamlığı dalı mezunuyum enerji sistemleri mühendisliğini (mtok) olarak seçebiliyormuyum acaba, tercih klavuzuna baktığımda işin içinden çıkamadım açıkcası. enerji sistemleri mühendisliğine baktığımda dal olarak makine ressamlığı yazmıyor ama bölüm olarak makine teknolojileri yazıyor bu seçebildiğim anlamınamı geliyor varmıdır bir bilen acaba

239 Mesaj
9 Temmuz 2013; 19:25:46 

quote:

Orijinalden alıntı: _HaMzA_

Merhaba arkadaşlar, Makine teknolojileri bölümü makine ressamlığı dalı mezunuyum enerji sistemleri mühendisliğini (mtok) olarak seçebiliyormuyum acaba, tercih klavuzuna baktığımda işin içinden çıkamadım açıkcası. enerji sistemleri mühendisliğine baktığımda dal olarak makine ressamlığı yazmıyor ama bölüm olarak makine teknolojileri yazıyor bu seçebildiğim anlamınamı geliyor varmıdır bir bilen acaba

Secebiliyosun

1 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:08:37 

quote:

Secebiliyosun

teşekkürler hocam

175 Mesaj
10 Temmuz 2013; 3:20:50 

Sıralamam 199 bin sakarya makina mtok iö 168 binle alıyo girebilir miyim lütfen yardım edin

Eminem [ Fan Club ]

239 Mesaj
10 Temmuz 2013; 4:08:20 

quote:

Orijinalden alıntı: azadi30

Sıralamam 199 bin sakarya makina mtok iö 168 binle alıyo girebilir miyim lütfen yardım edin

Zor gibi ama sen yinede tercihlerine yaz. Digerlerinide eklemeyi unutma. Mekatronik acıldı bu sene baya. Onlar etkileyebilir

42 Mesaj
18 Ağustos 2013; 22:01:01 

Arkadaşlar, sakarya tek. fakültesi elektrik elektronik müh.(Mtok) yerleştim. Mtokda hazırlık atlama sınavı var mı ?

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

563 Mesaj
22 Ağustos 2013; 10:27:10 

Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği okuyorum (M.T.O.K) sorularınızı alabilirim

psn: slymndgn

121 Mesaj
22 Ağustos 2013; 10:32:57 

quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği okuyorum (M.T.O.K) sorularınızı alabilirim

Hocam merak ettiğim olay şu 1.Sınıfta hazırlık okuyorsunuz , M.T.O.K bilgisayar 16 kişi alıyor . 16 kişi için 1 sınıf mı açılıyor . Yoksa bütün M.T.O.K'lar hazırlıkta ortak mı görüyor dersleri?

563 Mesaj
22 Ağustos 2013; 11:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: RebirthS

Hocam merak ettiğim olay şu 1.Sınıfta hazırlık okuyorsunuz , M.T.O.K bilgisayar 16 kişi alıyor . 16 kişi için 1 sınıf mı açılıyor . Yoksa bütün M.T.O.K'lar hazırlıkta ortak mı görüyor dersleri?

Bütün mühendisliklerden karışık 4 5 sınıf oluşturuluyor 40 ar 50 ser kişilik

psn: slymndgn

239 Mesaj
23 Ağustos 2013; 0:43:57 

quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

Denklik sistemi var mı

401 Mesaj
23 Ağustos 2013; 9:03:58 

allah belalarını versin kontenjanları düşürenlerin... Kontenjanlar düşmese düzce mtok bil müh okuyordum şimdi.

68 Mesaj
23 Ağustos 2013; 9:23:49 

quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

allah belalarını versin kontenjanları düşürenlerin... Kontenjanlar düşmese düzce mtok bil müh okuyordum şimdi.

Kontenjanlar düşmeseydi bende dumlupınar eem okuyordum :( Çok üzüldüm kontenjanlar düşmesi çok kötü oldu.

134 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
meSutPiskin
23 Ağustos 2013; 11:05:00 

bildiğim kadarıyla yokmuş

Bu mesajda bahsedilenler: Teneke1

401 Mesaj
23 Ağustos 2013; 11:50:06 

quote:

Orijinalden alıntı: haswel

Kontenjanlar düşmeseydi bende dumlupınar eem okuyordum :( Çok üzüldüm kontenjanlar düşmesi çok kötü oldu.

aynen şimdi öğretmenlite sürünüyoruz :)

Yarı yarıya düştü puanlar neredeyse diğer müh fak. ile aynı oldu. Ne anladık ki mtok olmasından... ZAten o puanı alanlar müh fak yerleşebiliyordu

711 Mesaj
23 Ağustos 2013; 12:13:20 

Arkadaşlar forumda imza yetkisinin kesin olmadığını yazmıştım.Şimdi yeni bir belge ile karşılaştım.Artık teknoloji fakültelerinin önü açık.

0

BLOĞU YEMEDİK YEDİRMEYİZ!

DH KİMSEYİ BLOKLAMAYANLAR TOPLULUĞU

134 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
meSutPiskin
23 Ağustos 2013; 12:30:07 

Önü açık hiçbir problem yok artık,hala imza yetkisini mi tartışıyorsunuz.

42 Mesaj
23 Ağustos 2013; 13:12:24 

Arkadaşlar, daha öncede sormuştum.Mtok olduğumuz için hazırılığı okumak zorundamıyız yoksa muafiyet sınavına girebiliyormuyuz ? Sakarya üniversitesindeyim orda olan vaaar mı Bu arada o nalet kontenjan düşmeseydi bende gazideydim ama nasipten öte yol gitmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teneke1 -- 23 Ağustos 2013; 13:14:30 >

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

121 Mesaj
23 Ağustos 2013; 13:16:20 

Daha önce bu soru sorulmuştu diye hatırlıyorum orda muafiyet sınavı yok deniyordu

Bu mesajda bahsedilenler: Teneke1

53 Mesaj
2 Aralık 2013; 14:56:41 

arkadaşlar mtok okucam fakat bi arkadaş normal mühendislerden 2 kat daha az maaş alıyosun dedi varmı böyle bişey ? saçmalık olur varsa

239 Mesaj
2 Aralık 2013; 15:18:57 

quote:

Orijinalden alıntı: CanerReyiz

arkadaşlar mtok okucam fakat bi arkadaş normal mühendislerden 2 kat daha az maaş alıyosun dedi varmı böyle bişey ? saçmalık olur varsa

Evet kardeşim aynen öyle

53 Mesaj
2 Aralık 2013; 15:21:58 

quote:

Evet kardeşim aynen öyle

2 kat az maaşmı alıyoruz hakketten ? ulan rehber hocası bunu bana niye söylemedi bi konuşcam ben onla :D

239 Mesaj
2 Aralık 2013; 16:24:19 

quote:

Orijinalden alıntı: CanerReyiz

2 kat az maaşmı alıyoruz hakketten ? ulan rehber hocası bunu bana niye söylemedi bi konuşcam ben onla :D

Sorun maaş değil.

Senin her söylenene inanman ;)

53 Mesaj
5 Aralık 2013; 22:30:31