Şimdi Ara

Galeri: Sızdırılan tüm görselleriyle GeForce GTX 580

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nvidia'nın Kasım ayında duyurmayı planladığı GeForce GTX 580'le ilgili yeni görseller gelmeye devam ediyor. AMD'nin Radeon HD 6900 serisine karşı konumlandırılması beklenen GeForce GTX 580, Santa Clara merkezli firmanın yeni amiral gemisi olacak ve GeForce GTX 480'nin üzerine konumlandırılacak. GF100 tabanlı GeForce GTX 480 modeliyle elde ettiği tek GPU'da en hızlı ekran kartı unvanını korumayı hedefleyen Nvidia, AMD'nin şimdiye kadar hazırladığı en güçlü GPU'su olması beklenen Cayman XT'ye karşı GeForce GTX 580 kozunu sahaya sürecek. Resmi detayları henüz açıklanmayan GeForce GTX 580 için üzerinde durulan en güçlü detay, 512 CUDA çekirdeğine sahip olacağı yönünde.

GeForce GTX 480 ile kıyaslandığında mimari açıdan bir takım güncellemeler ve iyileştirmeler içermesi beklenen GeForce GTX 580, kimi kaynaklara göre 512-bit bellek veri yolu desteği ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor. GeForce GTX 580'le ilgili yeni görseller, kartın GeForce GTX 480'e kıyasla özellikle soğutucu tasarımında bazı farklılıklara sahip olduğunu ortaya koyuyor. GeForce GTX 480 ile kıyaslandığında dışa taşan ısı borularına sahip olmayan GeForce GTX 580'inin ısıl güç tasarımı ve termal karakteristiği ise henüz bilinmiyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580
    GeForce GTX 580

• deneme
  • Dün bu haber ilk çıktığında bazıları bu kartı bu soğutucu nasıl soğutacak daha heatpipe bile yok diyorlardı...
  • gülen panda bitirdi beni
  • bir yerde gtx 480den %20 civarında hızlı ve güç tüketimi konusunda %15 civarında daha az deniyordu gtx480e göre, doğru mudur bu?
  • vrzone'de bugün 580 hakkında yazılanlara göre 480'e göre %15-20 daha hızlı olacağı söyleniyor.

• 512core - 512bit - 2gb gddr5 diye okumuştum sanırım ben. gerçi bit olayında onlarda emin değildi ama 448 veya 512 bekliyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

deneme

E tabi normaldir, 7 saat boyunca yorumsuz kalınca...
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

bir yerde gtx 480den %20 civarında hızlı ve güç tüketimi konusunda %15 civarında daha az deniyordu gtx480e göre, doğru mudur bu?

Doğru ise benimkilere yol gözüktü
  • Kim sızdırıyor bu fotoğrafları acaba?
    Yoksa sızdırılmış izlenimi mi vermeye çalışılıyor?
  • güç ve ısı değerlerı nasıl olucak acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rey Leon -- 29 Ekim 2010; 21:22:06 >
  • güç ve ısı değerlerinin GTX480 den farklı olacağını zannetmiyorum. GTX580 GTX480 nin upgrade edilmiş hali gibi duruyor. Eğer güç ve ısı değerlerini biraz daha düşürmüş olsaydı nvidia kartın çıkış tarihi Radeon 6000 serisinden daha önce olabilirdi bence. Amd Radeon 6000 serisiyle paralel işlem birimini ve bellek hızlarını düşürdü. Bence 6000 serisi Amd nin pazar kaybı yaşamasıyla daha az maliyete üretilmiş kart gibi olacak ve Amd DX11 pazarındaki liderliğini devam ettirmek için kartların fiyatı düşük çıkacak ve 5000 serisine göre yavaş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Kim sızdırıyor bu fotoğrafları acaba?
    Yoksa sızdırılmış izlenimi mi vermeye çalışılıyor?

bu bir taktik. rakibe geliyoruz mesajı vermenin bir yolu. her zaman uygulandı yazılımda bile bu böyledir. nvidiaya özgü bir durum değil.
  • güç ve ısı değerlerinin GTX480 den farklı olacağını zannetmiyorum. GTX580 GTX480 nin upgrade edilmiş hali gibi duruyor. Eğer güç ve ısı değerlerini biraz daha düşürmüş olsaydı nvidia kartın çıkış tarihi Radeon 6000 serisinden daha önce olabilirdi bence. Amd Radeon 6000 serisiyle paralel işlem birimini ve bellek hızlarını düşürdü. Bence 6000 serisi Amd nin pazar kaybı yaşamasıyla daha az maliyete üretilmiş kart gibi olacak ve Amd DX11 pazarındaki liderliğini devam ettirmek için kartların fiyatı düşük çıkacak ve 5000 serisine göre yavaş olabilir.
  • Sparkle Calibre serisni 580 de yapsın alayım bir tane.. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

vrzone'de bugün 580 hakkında yazılanlara göre 480'e göre %15-20 daha hızlı olacağı söyleniyor.

Birdiğer FX-580 konusunda da olduğu gibi 512 bit beklerdim ama birkaç çeşit gelicekmiş.
    Bakalım zaman ne göstericek.
  • şuanda gtx 480 sahibi olsaydım aradaki %15 performans farkı için kartımı değiştirmezdim
  • Daha çok sızdırır, artık aylarca 580 çıktı, çıkacak, sızdı, gün ışığına çıktı vb masalları kirletir forumu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.