Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 580 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
6.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çin merkezli PCInlife sitesinin iddiasına göre Nvidia'nın yakında tanıtmaya hazırlandığı GeForce GTX 580 gün ışığına çıktı. AMD'nin Kasım ayında duyurmayı planladığı Radeon HD 6900 serisine karşı konumlandırılması beklenen yüksek performans segmentindeki yeni modelin, tek GPU segmetinde dünyanın en hızlı ekran kartı olacağı iddia ediliyor.

Siyah renkli baskılı devre üzerine GeForce GTX 480'deki benzer bir soğutucu ile donatılan ekran kartının teknik özellikleri hakkında resmi herhangi bir açıklama yapılmasa da 512 CUDA çekirdeği (paralel işlem birimi) ile geleceği belirtiliyor. 384-bit bellek veri yolu desteğinin yanında kimi kaynaklarca 512-bit olabileceği üzerinde durulan GeForce GTX 580'nin, 2GB GDDR5 bellekle gelmesi de ihtimaller dahilinde yer alıyor.

Görüntülerden de anlaşılabileceği üzere çift DVI ve HDMI portlarına sahip olan GeForce GTX 580 için cevabı merak eden sorulardan biri de güç tüketimi ve termal karakteristiğinin hangi seviyede olacağı. Hatırlanacağı üzere GeForce GTX 480 sergilediği yüksek performansın yanında, yük altında 90 derecenin üzerine çıkıyordu. Nvidia'nın önümüzdeki ay içerisinde tanıtması beklenen GeForce GTX 580'nin hacimli satışa ne zaman çıkacağı da aynı teknik özellikler gibi belirsizliğini koruyor.

• gf100 üretimi zaten muamma bunu nasıl yapackalar merak ediyorum 40nm de bide.
    neden 485 değilde 580
  • Bu o kesik karta çok benziyor :D
  • Umarım doğru değidir yoksa bnm için kötü olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

gf100 üretimi zaten muamma bunu nasıl yapackalar merak ediyorum 40nm de bide.
    neden 485 değilde 580

nedeni ise bence ati5000 DX11 ati6000 yine DX11 ... GTX400 DX11 GTX500 DX11 ... 7000 ve gtx600 serileride ya dx11.1 olur yada dx12 olur ama inşallah 2side olmaz dx11 bir 3 sene gider ;!
  • amd hd6000 serisini çıkarınca nvidiada medyadan düşmemek için türlü türlü gtx580 numarası yapıyor. geçende sitelerinde gtx580 yazısı çıkarmışlar sonra kaldırmışlardı...
  • yalan dolan nvidia :=)
  • Maket. O kartı öyle soğutamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

quote:

Orijinalden alıntı: car_26

gf100 üretimi zaten muamma bunu nasıl yapackalar merak ediyorum 40nm de bide.
    neden 485 değilde 580

nedeni ise bence ati5000 DX11 ati6000 yine DX11 ... GTX400 DX11 GTX500 DX11 ... 7000 ve gtx600 serileride ya dx11.1 olur yada dx12 olur ama inşallah 2side olmaz dx11 bir 3 sene gider ;!

Aslında GTX-485 olabilirdi ama karşı cepheden hd-6XXX serisi gelince, nVidia' da seri değişikliğine gitti.
    HD-6XXX serisinin teknik özellikleri belli, bakalım GTX-5XX serisi ne kadar başarılı olacak ...

• Nvidia her zaman bellek konusunda geri kaldığı için daha fazla bellek arayüzlü ekran kartları sunuyor..

gtx 460 a karşı hd4870di neredeyse 2 kat arasında fark vardı 448bite 256bit..

Şimdide 256 bite 512bit yada 384 bit konuşuluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

Maket. O kartı öyle soğutamazlar.

Uzmanlar konuşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

amd hd6000 serisini çıkarınca nvidiada medyadan düşmemek için türlü türlü gtx580 numarası yapıyor. geçende sitelerinde gtx580 yazısı çıkarmışlar sonra kaldırmışlardı...

Katiliyorum ....

Bu haberler ile hic degilse medyada kalacaklar yoksa yeni kart filan cikaracak durumda degiller !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

quote:

Uzmanlar konuşuyor.

Yalan mı Hocam? GTX480 için özel soğutucu koymak zorun kalmışlardı ki bu ondan daha güçlü bir kart olacak. Özel bir şey yapmamışlarsa bu kart soğumaz. Gerçi "maket" demekle de hata ettim. Fotolar maketten çok Paint'te üzerinde oynayıp 580 yazılmış gibi duruyor. Neyse gelsin bakalım 69xx lere rakip. Önce 69xxler de gelse iyidi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 28 Ekim 2010; 13:47:59 >

• Nvidia'dan 512-bit bir kartı şimdilik beklemiyorum. Üst düzey Fermi GPU'ların üretim maliyeti ortadayken bellek arayüzünü 512-bit yapmalarıyla fiyatlar zamanın kral kartı 8800 Ultra'yı aratır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

Nvidia her zaman bellek konusunda geri kaldığı için daha fazla bellek arayüzlü ekran kartları sunuyor..

gtx 460 a karşı hd4870di neredeyse 2 kat arasında fark vardı 448bite 256bit..

Şimdide 256 bite 512bit yada 384 bit konuşuluyor..

Tam olarak ne demek istedin acaba ?..
  • quote:

quote:

Uzmanlar konuşuyor.

Uzmanıda geçtiler şimdide mühendis oldular, GTX 480'i eline bile almamış kişiler yorum yapıyor. Ben GF110'u GF104 üzerine 4 adet sm grubu eklenerek 576cc olarak bekliyorum GTX 580 ismi ancak o şekilde verilebilir, 512cc'li olması halinde isminin GTX 485 olması daha uygun olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Ekim 2010; 14:09:32 >
  • nvıdıa ıns bıraz olsun ısı ve elekdırık değerlerını düşürebilmişdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

quote:

quote:

Uzmanlar konuşuyor.

Uzmanıda geçtiler şimdide mühendis oldular, GTX 480'i eline bile almamış kişiler yorum yapıyor.

+1
    Herkesten bir ses, ne yazdıkları bile belli değil.

• GTX 480'nin soğutucu tasarımı ortada bu kart 40nm ile üretilecek ise bu soğutucunun o GPU'yu nasıl soğutacağı merak konusu tabi fan devri 10000rpm yapıyorsa birşey diyemem fake olduğunu düşünüyorum...
  • İdda ediyorum 40nm üretim teknolojisi ile GTX 480'den daha hızlı olacak ve aynı mimarinin üzerine geliştirilecek bir GPU bu soğutucu ile soğutulamaz soğutulsa dahi GTX 480'den sıcak yada sesli olacaktır ve bu resimler kesinlikle fake nvidia AMD'ye yanıt veremiyeceği için piyasaya yalandan haberler salıyor klasik nvidia taktiği...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.