- x
Muayenesi olmayan ve ruhsatı kayıp aracın satışı olurmu ?
13 Cevap11547 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

486 Mesaj
27 Ekim 2010; 20:43:14 

3 yıldır muayenesi olmayan ve ruhsatı kayıp olan bir aracın noter satışı mümkünmüdür ? izlenecek yollar nelerdir? (Vergi borcu yoktur)

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

1488 Mesaj
27 Ekim 2010; 20:50:58 

ben aracımı aldıgımda muayenesinin olmadıgını sonradan ögrendim.çok acelem oldugu için o detayı unutmustum o zaman.demekki satısı oluyormus.arac sizin üzerinize ise ruhsatı tekrar cıkarmanız mümkün tabi.ruhsat olmadan noterin işlem yapacagını sanmıyorum

486 Mesaj
27 Ekim 2010; 20:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

ben aracımı aldıgımda muayenesinin olmadıgını sonradan ögrendim.çok acelem oldugu için o detayı unutmustum o zaman.demekki satısı oluyormus.arac sizin üzerinize ise ruhsatı tekrar cıkarmanız mümkün tabi.ruhsat olmadan noterin işlem yapacagını sanmıyorum

Bende bunu merak ediyorum işte.

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

1430 Mesaj
28 Ekim 2010; 16:04:29 

Kayip ruhsati tekrar cikartabilmek icin arabanin muayeneye girmesi gerekecektir muhtemelen.

10932 Mesaj
28 Ekim 2010; 16:51:20 

Muayene hiç bir işlemde şart değil. Ruhsat ta çıkartılabilir. Satılabilir de. Daha 15 gün önce 9 senedir muayenesi yapılmayan kamyoneti muayenesiz sattık. Noterden devrini de verdik. Yeni sahibi yaptıracak muayeneyi.

quote:

Kayip ruhsati tekrar cikartabilmek icin arabanin muayeneye girmesi gerekecektir muhtemelen.

Ruhsatı olmayan araç muayeneye nasıl girecek. Onu da söyleseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 28 Ekim 2010; 16:53:22 >

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1693 Mesaj
28 Ekim 2010; 16:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Muayene hiç bir işlemde şart değil. Ruhsat ta çıkartılabilir. Satılabilir de. Daha 15 gün önce 9 senedir muayenesi yapılmayan kamyoneti muayenesiz sattık. Noterden devrini de verdik. Yeni sahibi yaptıracak muayeneyi.

Ruhsatı olmayan araç muayeneye nasıl girecek. Onu da söyleseniz.

Araç Tespite giricek. Şasi ve Motor no için. Ayrıca muayaneside yoksa, ki kayıtlarda vardır olup olmadığı muayanede olması lazım. EK1 formuyla halledilir.

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

10932 Mesaj
28 Ekim 2010; 17:09:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Araç Tespite giricek. Şasi ve Motor no için. Ayrıca muayaneside yoksa, ki kayıtlarda vardır olup olmadığı muayanede olması lazım. EK1 formuyla halledilir.

Evet ama sonuçta muayene onaylanmıyacak yeni ruhsat çıkana kadar. Benim araba muayeneye gitti. Geçti muayeneden. Ruhsatta şasi numarası eksik olmuş. Rakamların arasında yanyana 5 adet sıfır (00000) olması gerekirken 4 adet sıfır (0000) yazmışlar. Sırf bu yüzden muayeneyi onaylamadılar. Beni 108,00 TL ruhsat masrafına soktular. Yeniden ruhsat çıkarttırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 28 Ekim 2010; 17:11:07 >

486 Mesaj
29 Ekim 2010; 13:04:25 

Anladığım kadarıyla ruhsat olmadan da muayene yapılabiliyor yani EK1 formu ile yani şoförler odasından formu alıyoruz gerekli yerleri daktiloda yazılıyor ondan sonra bu form ile muayene işini hallediyoruz yanlışsa düzeltin lütfen. Şimdi noterde satış işi muayene olmadan oluyor peki ruhsat olmadan oluyor mu ??

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

1693 Mesaj
29 Ekim 2010; 17:24:44 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_85

Anladığım kadarıyla ruhsat olmadan da muayene yapılabiliyor yani EK1 formu ile yani şoförler odasından formu alıyoruz gerekli yerleri daktiloda yazılıyor ondan sonra bu form ile muayene işini hallediyoruz yanlışsa düzeltin lütfen. Şimdi noterde satış işi muayene olmadan oluyor peki ruhsat olmadan oluyor mu ??

Notere evrak lazım. Siz EK1 formuyla tespiti yaptırın. Şasi ve Motor no için. O EK1 ile bi notere gidin satış için. Eğer yapmazsa mecbur ruhsat çıkıcak. Ama Ruhsat olmadan noterde satış olmaz diye biliyorum.

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

10932 Mesaj
29 Ekim 2010; 18:02:23 

Önce 108 TL ödenip ruhsat çıkacak. Bunun kaçarı yok. Ruhsat olmadan araba satılamaz. Noter memuru ruhsatı sizden alacak. Aracı yeni alan kişiye noter evrağı düzenlerken sizin ruhsatı iptal edip bir yaprağı alacak. Noter kağıdı ile aracın ekzoz ve fenni muayenesinin tasdikli olduğu sayfayı aracın yeni sahibine verecek. Burda aklınız karışmasın. Aracın ekzoz veya fenni muayenesinin olup olmaması önemli değil. Ama o sayfaları gösteren kağıt yeni kişiye verilecek. Onlar olmadan araç trafikte gezemez.

Giidin, deneyin. öyle olduğunu göreceksiniz.

486 Mesaj
29 Ekim 2010; 20:08:51 

Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için.

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

253 Mesaj
1 Kasım 2010; 16:13:04 

ruhsat yoksa satışı olmuyor galiba çünkü eski ruhsatı alıyor diger alan kisinin adı yazılı ruhsatı gönderiyorlar

195 Mesaj
19 Kasım 2010; 18:18:16 

Merhaba arkadaşlar .
Öncelikle herkesin kurban bayramı mübarek olsun.
Benim öğrenmek istediğim muayenesi olmayan fakat ruhsatı olan aracın satışı ve devri mümkünmüdür.
Mtv borcu varsa satışı ve devri olurmu?.

Bilgilendirirseniz sevinirim...

1915 Mesaj
19 Kasım 2010; 18:26:10 

Vergi borcu varsa satış olmaz.

PSN ID : ntquartex
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Muayenesi olmayan ve ruhsatı kayıp aracın satışı olurmu ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.480