Şimdi Ara

SKODA SUPERB 1.6 TDİ ---64.990TL---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
10.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emtue

dizel benzinli farki 7 bin lira. amorti etme suresini hesaplamak istemiyorum

o amorti süresinin sonunda iki araba da aynı parayı mı ediyor?
  • Skoda Superb 1.6 TDİ fiyatları belli oldu

SKODA SUPERB 1.6 TDİ ---64.990TL---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr256 -- 27 Ekim 2010; 16:26:36 >

• Biraz abartmışlar sanki.
  • bu fiyat 1.6 motor 105 beygir araç için bence çok. 58-60 civarı olsa piyasada tutalabilir düşüncesindeyim....
  • dizel benzinli farki 7 bin lira. amorti etme suresini hesaplamak istemiyorum
  • 1.6 tdi onu yürütcekmi gemi gibi araba
  • D sınıfının boyutlarının hakkını veren en ıyı araç
    benım param olsa 2.0 tdi dsg alırdım mis gibin
    iyi ki 83.990; 84.000 olsa nasıl öderdik
  • bence çok güzel bir araç....

bir tek kusuru var arkası çok basit ve tipsiz duruyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: plateau

quote:

o amorti süresinin sonunda iki araba da aynı parayı mı ediyor?

amorti edene kadar arac 100 bin kmyi geciyor;

100 bin km ustu dizel araclari benzinli ayni model donanimli sekilleriyle kiyaslayin; benzinliler daha fazla ediyor. Ha bir iki istisna ilan cikarirsiniz adam 180 bindeki aracini hala sifir kokusu ustunde diye satiyordur ona bir sey diyemem iste.
  • quote:

Yıllık 30 bin km yol yapan birisi için yaklaşık olarak 2 yıldır.. :)
  • fiyatı yüksek

bu arac ilk cıktığında 43.000 tl liste fiyatı vardı

ve döviz kuru daha yüksekti ne hikmetse arac şuanda 46.000 tl comfort

dizelinin 53.000 tl olması ise komik bana göre

53.000 tl verene kadar ailece kullanacaksam ve hızla vs işim yoksa amacım geniş iç hacim düşük tüketim ve rahat yolculuk ise

renault grand scenic privilege 1.5 dci 5K. alırım daha iyi müzik sistemi xenon far acılır tavan navi. kumaş deri koltuk ve daha fazlası var aracda servis avantajıda artısı

satamaz benim bile cok hoşuma giden bir arac ama sırf dizel diye boş bir araca 53.000 tl fiyat verilmez bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahbaba

quote:

Yıllık 30 bin km yol yapan birisi için yaklaşık olarak 2 yıldır.. :)

evet az once usenmedim fabrika verisine gore hesapladim haklisiniz :)

ama ben fabrika verisi olan 100 kmde 6,5 lt sehirici gezen 1.4 tsi D sinifi bir arac olabilecegine pek ihtimal vermiyorum. Taner Gode dahi passat ayni motor ile 9 litre ile geziyor.

bence 7 bin lira benzin dizel farki icin cok, ayni vergi dilimi araclar sonucta. tabii ki benim fikrim beni baglar bir cok insana bu fiyat ucuz bile gelebilir.

• Highline 1.6 TDİ Passat 70.000
    Passatın fiyatına göre baya uygun aslında ama liste fiyatları 4-5bin üstten çalıyor
  • kullanan varsa izlenimlerini aktarabilir mi
  • Eminim 1.4 TSI comfort aracın fabrika çıkış maliyeti 1.6TDI comfort'tan daha fazladır. Doğuş saolsun...
  • volvo s80 1.6 dizel de 73.000'di sanırım. rakip gibi olmuşlar.
  • işe giderken yolda gördüm beyaz içi cok güzel arabanın
  • 65 bin liram olsa 1.6 dizel araba almazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

65 bin liram olsa 1.6 dizel araba almazdım

Siz olsaydınız 65.000 TL paranız olsaydı hangi SIFIR aracı alırdınız ?

Km' si 100.000' i geçmiş, garantisi bitmiş, bazı parçaların kullanım ömrü bitmiş, arıza verme olasılığı olan ikinci el bir Bmw,Audi ya da Mercedes mi alırdınız ?

Sizce bu daha mı mantıklı.

Garantisi bitmiş, bazı parçaların kullanım ömrü bitmiş, arıza verdiğinde de ocağınıza incir ağacı dikmesi olan bir aracı tercih etmek mi doğru olan.

Temiz olan aracı alırım demeyin.

Hiç bir usta, hiç bir makine kullanım ömrünün sonuna yaklaşmış bir parçanın kısa zaman içinde arıza vereceğini tahmin edemez.

Sadece mevcut durum hakkında bir yorum yapabilirler.

Siz aracı aldıktan 6 ay - 1 yıl sonra bu araç arıza verirse çok zor durumda kalabilirsiniz.

Üst sınf araçların parçaları pahalıdır, maliyeti bir araba parasını bulur.

Örnek isterseniz DSG şanzıman arıza yaparsa maliyeti tam tamına 20.000 TL' dir. Bunun yanında değişecek diğer parçaları saymıyorum bile.

Bir de bu arızayı ikinci el alacağınız Audi, Bmw ve Mercedesin yaptığını düşünün, maliyeti de öyle hesap edin.

Şimdi sorumu tekrar sorayım size ;

Sizin 65.000 TL paranız olsaydı hangi aracı tercih ederdiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 1 Kasım 2010; 11:40:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

65 bin liram olsa 1.6 dizel araba almazdım

Siz olsaydınız 65.000 TL paranız olsaydı hangi SIFIR aracı alırdınız ?

Km' si 100.000' i geçmiş, garantisi bitmiş, bazı parçaların kullanım ömrü bitmiş, arıza verme olasılığı olan ikinci el bir Bmw,Audi ya da Mercedes mi alırdınız ?

Sizce bu daha mı mantıklı.

Garantisi bitmiş, bazı parçaların kullanım ömrü bitmiş, arıza verdiğinde de ocağınıza incir ağacı dikmesi olan bir aracı tercih etmek mi doğru olan.

Temiz olan aracı alırım demeyin.

Hiç bir usta, hiç bir makine kullanım ömrünün sonuna yaklaşmış bir parçanın kısa zaman içinde arıza vereceğini tahmin edemez.

Sadece mevcut durum hakkında bir yorum yapabilirler.

Siz aracı aldıktan 6 ay - 1 yıl sonra bu araç arıza verirse çok zor durumda kalabilirsiniz.

Üst sınf araçların parçaları pahalıdır, maliyeti bir araba parasını bulur.

Örnek isterseniz DSG şanzıman arıza yaparsa maliyeti tam tamına 20.000 TL' dir. Bunun yanında değişecek diğer parçaları saymıyorum bile.

Bir de bu arızayı ikinci el alacağınız Audi, Bmw ve Mercedesin yaptığını düşünün, maliyeti de öyle hesap edin.

Şimdi sorumu tekrar sorayım size ;

Sizin 65.000 TL paranız olsaydı hangi aracı tercih ederdiniz ?

Benim aracımda 100 binde ne yapayım çöpe mi atayım?

Çok daha ucuza e39 530i ve ya Honda accord 2.4 tarzı araçlar varken 1.6 dizel araca ben o kadar para vermem.Yani böyle bir tercih yapmak suç mu?

2 kelime yazdık hemen saldırıya geçtiniz sanki bi akıllı sizsiniz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.