- x
Bruce Lee'den sonra en büyük dövüş ustası kimdir ?
117 Cevap25298 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2142 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:07:21 

Bruce Lee'den sonra dememin sebebi onun yerine kimsenin geçemeyecek olmasıdır. o her zaman benim için 1. dir. ama şuanda ne onun gibi birisine nede uzağından geçecek kadar bile bilgiye sahip birisine rastlamadım. şimdi internetten araştırayım dedim böyle biri çıkmadı. varmıdır sizin bildiğiniz isimler...

20 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:09:51 

Scott Adkins

217 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:09:57 

Mike Tyson

2889 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:10:19 

Ustası vardı bruce lee'nin benim hatırladığım şuan o var.

2610 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:11:08 

quote:

Orijinalden alıntı: HellLord_gs

Sonra diyor adam.

Bencede Scott Adkins adam 7/25 spor salonunda.

En Kolay Gün Dündü

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ekim 2010; 22:11:47 

vicitum baklava baklaava yanı ben

903 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:12:53 

Dövüş ustası derken tam olarak hangi dövüş stilinden bahsediyorsun? Kategorileri var bununda, sen aldın Bruce Lee'yi alayında usta yaptın olmaz öyle. Misal boksta Muhammed Ali'nin üstünemi koyuyorsun Bruce Lee'yi

Denizde bir bulutun öldürdüğü
Japon balıkçısı genç bir adamdı.
Dostlarından dinledim bu türküyü
Pasifikte sapsarı bir akşamdı...
Wepla id: Jakoben

4982 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:15:10 

cüneyt arkın hatta resimdeki filmde bruce leeyi dövüyordu yada biz çocukken hep gerçek bruce leeyi dövdüğünü sanıyorduk

0

Ekteki dosya (1)

psn: FatihCeyhan

İ7 2600k 3.40 Ghz. - Asus GTX 560ti - 8 Gb ram - Haf Plus 912

1580 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:16:26 

Ben

Steam : Arhpositif
Game Center :burak_eskikara@hotmail.com

490 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:16:53 

brucetan önce IP-Man var

ben ne şuralıyım, ne buralı,
adalıyım adalı,ada'm ormanlıktır.
dostluk, yoldaşlık, mertlik ormanı,bütün ada'mı kaplar.

7873 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:17:41 

Leung bik.

2435 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:17:52 

Mete (Öyle bir geçer zaman ki)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

829 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:19:28 

163 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:19:50 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Mete (Öyle bir geçer zaman ki)

707 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:37:45 

emin boztepe
0

kendisi bruce lee nin ekürisini evire çevire dövmüşlüğü vardir köylüm olur

"Ne güzeldir anarak Tunga Er efsanesini Yürümek… Ruh olup, ordu olup Tanrıdağ'ın çevresini Bürümek...''

743 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:40:45 

Amir Khan
0

Never forget, never forgive, revenge solves everything..

2070 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:41:51 

0

bruce lee de kimmiş gitsin suşi yesin

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

2889 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:42:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Satriykon

Sonra diyor adam.

Bencede Scott Adkins adam 7/25 spor salonunda.

Sonrası aklıma gelmiyor o yüzden o şekilde yazdım yanlış anlaşılmasın.

Uzaklaştırılmış
26 Ekim 2010; 22:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

0

Chuck Norris varken, Bruce Lee'den bahsetmek vefasız bir tavır... Ben bunları yazarken Chuck şimdi gidip Lee'nin kemiklerine dönen tekmeyi yerleştirmiştir bile.

81 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:47:04 

0

mark dacascos

Sizi Seviyor olmam bu savaşı kesintiye uğratmaz

445 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:48:34 

quote:

Orijinalden alıntı: YoungAnıL

emin boztepe
0

kendisi bruce lee nin ekürisini evire çevire dövmüşlüğü vardir köylüm olur

o videoyu izlemiştim amatör kamera ile çekilmiş siyah beyaz bir görüntü idi varmı meydan okuyan dedi emin boztepede evire çevire dövdü o andan sonrada meşhur oldu

1399 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:49:30 

En büyük dövüşçü Bruce Lee demişsin ama onun ustası olan Ip Man'i unutmuşsun 2 filmi var birbirinin devamı olarak.İzle ondan sonra karar ver derim

"Nasıl istersen öyle yaşa fakat bil ki bir gün mutlaka öleceksin. Kimi seversen sev ama unutma ki bir gün ondan ayrılacaksın. Dilediğin gibi davran lâkin şu da her zaman hatırında olsun ki her yaptığının karşılığını mutlaka göreceksin."

2142 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:49:56 

quote:

0

bruce lee bunu gözü kapalı döver. ciddi olalım lütfen :)

182 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:51:10 

quote:

Orijinalden alıntı: HellLord_gs

ustası vardı ıpman lakaplı

393 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:58:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Tengrielders

0

mark dacascos

Bu adamın Kurtların Kardeşliği filmindeki dövüş sahneleri çok çok iyiydi.

_____SEAN PAUL_____

|||ωєℓℓ ωσмαη тнє ωнєαтнєя тυяη ¢σℓ∂ ι ωαηηα вє кєєριη' уσυ ωαям ι gσт тнє яιgнт тємρєяαтυяє тσ ѕнєℓтєя уσυ ƒяσм тнє ѕтσям|||

3169 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:00:35 

Emin Boztepe, William Cheung'u evire çevire falan dövmemiştir. Size olayın doğrusunu anlatayım bu tür işlerin içinde olan biri olarak:

Cheung, bir söyleşide Boztepe'nin hocalarına laf edince, Cheung Almanya'ya seminere geldiğinde, Boztepe ve birkaç arkadaşı seminere öğrenci kılığında girmişler. Tam seminer başladığında Boztepe ayağa kalkmış, elinde o söz konusu lafların olduğu dergiyi göstererek dövüşmek istediğini söylemiş. William Cheung ise "seminerden sonra" diyerek arkasını dönüp yürümüş. Boztepe, "3'e kadar sayıyorum koru kendini" diyerek adama girişmiş. Söz konusu videoda yaptığı şey basit bir yere atma hareketidir. Ne Wing Tsun görebilirsiniz ne de başka bir dövüş sanatı. Zaten videonun sonunda ikisi de ayağa kalktığında Çinli adamda herhangi bir kanama vs yoktur. Olaydan sonra kendisine sorulan soruda "ataklarını savurdum" diye cevap vermiştir.

Bu olaydan sonra da Emin Boztepe "27 saniyede nakavat etti" söylemleriyle bayağı bir üne kavuştu. Halbuki nakavt falan yoktu, normal bir dövüş de yoktu yani.

-----

Bruce Lee'nin ilk hocası Ip Man'dır. Lakabı falan değil bu adamın kendi ismi. Bazı yerlerde Yip Man, Yew Wen olarak da geçer. Bruce Lee'nin ilk hocasıdır. Sonra Ip Man'ın öğrencilerinden Wong Shun Leung'dan ders almıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heathen -- 26 Ekim 2010; 23:03:26 >

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

Uzaklaştırılmış
26 Ekim 2010; 23:02:07 

0

1492 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:04:29 

0

0

Kim döver bilmemde bu çok karizma adamdı yaa.

333 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:07:03 

0

78 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:09:48 

kangal

2848 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

Emin Boztepe, William Cheung'u evire çevire falan dövmemiştir. Size olayın doğrusunu anlatayım bu tür işlerin içinde olan biri olarak:

Cheung, bir söyleşide Boztepe'nin hocalarına laf edince, Cheung Almanya'ya seminere geldiğinde, Boztepe ve birkaç arkadaşı seminere öğrenci kılığında girmişler. Tam seminer başladığında Boztepe ayağa kalkmış, elinde o söz konusu lafların olduğu dergiyi göstererek dövüşmek istediğini söylemiş. William Cheung ise "seminerden sonra" diyerek arkasını dönüp yürümüş. Boztepe, "3'e kadar sayıyorum koru kendini" diyerek adama girişmiş. Söz konusu videoda yaptığı şey basit bir yere atma hareketidir. Ne Wing Tsun görebilirsiniz ne de başka bir dövüş sanatı. Zaten videonun sonunda ikisi de ayağa kalktığında Çinli adamda herhangi bir kanama vs yoktur. Olaydan sonra kendisine sorulan soruda "ataklarını savurdum" diye cevap vermiştir.

Bu olaydan sonra da Emin Boztepe "27 saniyede nakavat etti" söylemleriyle bayağı bir üne kavuştu. Halbuki nakavt falan yoktu, normal bir dövüş de yoktu yani.

-----

Bruce Lee'nin ilk hocası Ip Man'dır. Lakabı falan değil bu adamın kendi ismi. Bazı yerlerde Yip Man, Yew Wen olarak da geçer. Bruce Lee'nin ilk hocasıdır. Sonra Ip Man'ın öğrencilerinden Wong Shun Leung'dan ders almıştır.

Doğru hikaye budur fakat Emin Boztepe gençken tüm dallarda dünyanın en iyi dövüşçüsü olarak kabul edilirdi.

Bilgi olsun diye söylüyorum, UFC'ye davet almıştır fakat kabul etmemiştir.

2935 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TRansilvania*
26 Ekim 2010; 23:11:53 

quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

o videoyu izlemiştim amatör kamera ile çekilmiş siyah beyaz bir görüntü idi varmı meydan okuyan dedi emin boztepede evire çevire dövdü o andan sonrada meşhur oldu

İbrahimoviç kılıklı

Jason Becker

3169 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:24:58 

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Doğru hikaye budur fakat Emin Boztepe gençken tüm dallarda dünyanın en iyi dövüşçüsü olarak kabul edilirdi.

Bilgi olsun diye söylüyorum, UFC'ye davet almıştır fakat kabul etmemiştir.

Sadece WT bilerek nasıl "tüm dallarda en iyi dövüşçü" kabul ediliyor :) En iyis WT'ci olabilir belki de, o dediğin mantık dışı.

UFC olaylarnı biliyorum. Ancak o Emin Boztepe'ye özel bir durum değildi. Onun da aslını söyleyeyim:

UFC'nin kuruluşuna tekabul eden zamanda her branştan sporcular dövüşçüler çağırılıyordu. Boksöründen tut Muay Thaicisine kadar... Tabi Boztepe de o zamanların ünlü isimlerinden olduğu için ona da teklif geliyor. Boztepe, yenilme ihtimalini göz önüne alarak kabul etmiyor üstüne Gracie ailesini kötülüyor yerden yere vuruyor. Yok onlar kim dövüşmek kim hepsini alırız biz döveriz vs. (Bunun videosu da vardı. "wrestlers, kickboxers, boxers, we beat them all" diye) Bunun üzerine Gracie'lerden mektup geliyor meydan okuma anlamında. Royce ile dövüş diye. Emin Boztepe önce kabul ediyor bunu. Sonra kazanan bütün parayı alır, halka açık olmasın vs diye bir sürü şart koyuyor. Onları da kabul ediyor Gracie ailesi. Sonra Boztepe'den ses çıkmıyor bir süre. Tekrar çağrı geldiğinde ise avukatını devreye sokarak keçi dalaşı gibi birşey yapılıyor. Laf sokmalar tehditler... Ama arkası gelmiyor tabi... Yani Boztepe'ye o teklifin gelmesi olağan birşeydi, UFC yeni kurulmuştu isim yapma kaygısı da vardı. Bu meydan okumaları, Gracie'lerle dalga geçme falan tamamen WT reklamı olarak kalmıştır. Aynı William Cheung olayı gibi.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

191 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:27:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Tengrielders

0

mark dacascos

güçlülerin dünyasın dada iyi idi filmden sonra hepimiz capoera cı olduk :D

2070 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:31:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Mac2cryme

bruce lee bunu gözü kapalı döver. ciddi olalım lütfen :)

bunu başka biryerde söyleme gülerler

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

393 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:41:10 

quote:

bunu başka biryerde söyleme gülerler

Annesi bile tanıyamaz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUSTIN -- 26 Ekim 2010; 23:42:37 >

_____SEAN PAUL_____

|||ωєℓℓ ωσмαη тнє ωнєαтнєя тυяη ¢σℓ∂ ι ωαηηα вє кєєριη' уσυ ωαям ι gσт тнє яιgнт тємρєяαтυяє тσ ѕнєℓтєя уσυ ƒяσм тнє ѕтσям|||

Uzaklaştırılmış
26 Ekim 2010; 23:43:18 

quote:

Orijinalden alıntı: XaVeN_3

0

.

6868 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:49:27 

quote:

0

olabilir

N8 ile fotoğraflarım\\\ Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü/// SANDISK ULTRA PLUS SSD Kullananlar Kulübü\\\

Anakart: Asus M5A97 R2.0 | İşlemci: Amd FX6300 3.5 Ghz | İşlemci soğutucu: Thermaltake contac 30 | Ekran Kartı: ASUS HD 7950 DirectCU II V2 | Ram: GSkill RipjawsX 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz | Ssd: SanDisk Ultra Plus 256GB | Hdd: Seagate Barracuda 1TB | Kasa: Cooler Master HAF 912 Advanced | Güç Kaynağı: Seasonic S12II 620W 80+ Plus Bronze | Monitör: LG E2251 Super LED Flatron | Ses sistemi: Edifier X600 2.1 | Klavye: Logitech G105 | Mouse: A4 Tech F3 V-Track | Mouse Pad: Akasa Venom Black | Telefon: Nokia N8 Black 16GB |

Uzaklaştırılmış
26 Ekim 2010; 23:51:56 

Harun abi
http://www.swfcabin.com/swf-files/1286838086.swf

dansıyla döver adamı

69 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:58:18 

her nekadar çocuklara yönelik komedi filmlerinde daha çok oynamış ,filmlerinde kan dökmemeye öldürmemeye dikkat etmiş ve bu yüzden ciddiye alınmayıp kaybetmiş olsada,temel çin dövüşlerinde yapılan standart hareketler vardır,bu hareketleri başarıyla ve hızlı yapabilenlerin bruce leeden sonra başında gelir,özellikle eski filmlerini izleyin,demek istediğimi anlayacaksınız,bende hemen hemen tüm filmleri var ...

0

http://trasklavuzu.blogspot.com/

751 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:02:28 

brucee lee nin vücut on numara norrisinki soğan tarlası gibi

Front:Yamaha Ns-555 Center:Yamaha C-444Surround:Yamaha Ns-333Subwoofer:B&W Asw 675
Avr:Sony Dh730 Speaker Cable:Monster Xp Tv:Panasonic 42pv500e Dvd Player:Sony hx-520 dvd recorder Media Player:Philips Hmp3000 Satallite:Sunny HD-14500At Surge:Belkin Pure AvGame:Ps3 Super Slim

5154 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:22:39 

Emin boztepeyi hiç duymamıştım garip bir kişilikmiş meğersem

TR: Ronon Dex
Jungle Power

2076 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:31:40 

quote:

0

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

1795 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:33:18 

quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

her nekadar çocuklara yönelik komedi filmlerinde daha çok oynamış ,filmlerinde kan dökmemeye öldürmemeye dikkat etmiş ve bu yüzden ciddiye alınmayıp kaybetmiş olsada,temel çin dövüşlerinde yapılan standart hareketler vardır,bu hareketleri başarıyla ve hızlı yapabilenlerin bruce leeden sonra başında gelir,özellikle eski filmlerini izleyin,demek istediğimi anlayacaksınız,bende hemen hemen tüm filmleri var ...

0

eski filmlerini izleyin, daha çok genç o filmlerde ve dövüş sahnelerinde ağzınızın açık kalıcağına garanti verebilirim bu kadar mı gerçekçi olur ya

2027 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:35:32 

Chuck Norris demek isterdim ama konuda Bruce Lee den sonra gelen diyo.O yüzden demeyim, hakaret olmasın Chuck'a.

Chuck Norrisle ilgili bikaç cümle yazıp kaçayım, belki daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
-Chuck Norris bi taşla iki kuş vurmaz, bi kuşla iki taş vurur.
-Chuck Norris o kadar hızlıdır ki, dünya etrafında bi tur atıp kendini yakalayabilir.
-Chuck Norris saat kullanmaz, saatin kaç olduguna o karar verir.
-Chuck Norris full dolu bir tabancayla rus ruleti oynayabilir ve kazanır.
-Pokerde Flush Royal'i geçebilen tek el, Chuck Norris'in elidir.
-Chuck Norris tanrıya inanmaz, tanrı Chuck Norris'e inanır.

1996 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:38:21 

Sonra değil,en büyüğü.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Vertigo. -- 27 Ekim 2010; 0:39:45 >

1877 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:49:09 

güçlü soydemir

94 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:54:46 

quote:

Orijinalden alıntı: .Vertigo.

Sonra değil,en büyüğü.

0

o kim

Aslolan hayattır;Hayatta Beşiktaş

I'm awesome..

61 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:08:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Mac2cryme

Bruce Lee'den sonra dememin sebebi onun yerine kimsenin geçemeyecek olmasıdır. o her zaman benim için 1. dir. ama şuanda ne onun gibi birisine nede uzağından geçecek kadar bile bilgiye sahip birisine rastlamadım. şimdi internetten araştırayım dedim böyle biri çıkmadı. varmıdır sizin bildiğiniz isimler...

hayrola bruce lee ile yattnmı zamanında onu bu kadar övüyosn ?

Uzaklaştırılmış
27 Ekim 2010; 1:23:31 

mestre bimba

3978 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:25:09 

emin boztepe videosu bu, hiç dövüş sanatı falan göremiyorum bildiğin sokak dövüşü. türke dövüş sanatı öğretirsen böyle yapar işte

Uzaklaştırılmış
27 Ekim 2010; 1:36:26 

Sİz boğanın kemiklerini kıran birisini gördünüz mü hiç? Adam boğayla güreş tutuyor 10.dan da ve adamın adı heman. Fakar başka favorilerimde var diğeride 20 kişiyi 3 saniyede öldürecek kapasiteye sahip evet yanlış okumadınız öldürüyorrr. Adam öldürmek marifet değil diyor marifet olsaydı benim üstüme şampiyon çıkmazdı dedi.

http://www.youtube.com/watch?v=Ql99zLrU1wQ HEMAN

1554 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:48:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

-----

Peki bu emin boztepe gercekten iyi mi yoksa abartiliyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1818 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:54:16 

Steven Seagal adam yedinci dan aikidocu. bruce lee değil kralı gelse bu adama birşey yapamaz.

Psn:Voilette

Metal Gear Solid 4 | Battlefield 3

Uzaklaştırılmış
27 Ekim 2010; 2:03:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Voilet

Steven Seagal adam yedinci dan aikidocu. bruce lee değil kralı gelse bu adama birşey yapamaz.

Bakma onun artist artist dövüştüğüne, bruce lee bunun kemiklerini haşat eder valla.

1178 Mesaj
27 Ekim 2010; 2:40:17 

Jet Li

Edward "O *****lar her konuda konuşurlar."
"Politika, sinema, moda."
"Din hariç her konuda."
Will "Neden din hariç?"
Edward "Din hakkında konuşmak kabalıktır. Kimi inciteceğin belli olmaz."

1818 Mesaj
27 Ekim 2010; 3:25:36 

quote:

Orijinalden alıntı: esg222

Bakma onun artist artist dövüştüğüne, bruce lee bunun kemiklerini haşat eder valla.

Artis değil hocam bende aikido altıncı dan olduğum için biliyorum adamın yaptığı her hareket gerçek ve emin olsun o fırlattığı adamları isterse çok daha fena bir şekilde bir taraflarını kırarak çok çok ötelere fırlatabilir.
Edit: Ayrıca önce Bruce Lee nin adama vurabilmesi lazım ki bu çok çok zor bir hareket vücut, beyin o kadar alışıyor ki istem dışı olarak gelen hareket karşı tepki veriyor. Üniversitede birgün samimi olduğum hoca arkadan omzumu tuttmuştu istem dışı olarak hocanın az daha kolunu kırıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voilet -- 27 Ekim 2010; 3:28:33 >

Psn:Voilette

Metal Gear Solid 4 | Battlefield 3

4435 Mesaj
27 Ekim 2010; 3:55:35 

bogayla guresen adam zamanında fenaymıs baya.resmen boganın boynuzlarını ellerıyle kırıyor.

3169 Mesaj
27 Ekim 2010; 6:52:52