Şimdi Ara

2 yıllık aöf bitirip 4 yıllığa tamamlama...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
25.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 2 yıllık aöf dış ticaret okuyorum son senemdeyim yani 2.sınıfa yeni geçtim. malüm bu sene bitiyor 2 yıllık aöf, ben +2 yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.Google de arattım herkez 2 yıllık örgün bitirdim aöfden 4 yıllığa tamamlayabilirmiyim diye konu açıyo bulamadm google da,lütfen yardımcı olurmusunuz.

Yanlış anlaşılma olmuş herhalde 2. sınıfa yeni geçtim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nx+1/2(5x-m)=5/2 -- 27 Ekim 2010; 0:02:54 >

• Yardım arkadaşlar
  • UP
  • sanırım DGS (dikey geçiş sınavı) ile 4 yıllığa tamamlanabiliyor
  • 2 yıllık diplomanı aldıkdan sonra ekim kasım ayında önce aöfnin internet sitesinden başvuru yapıp daha sonra büroya gerekli evrakları teslim ediyorsun ve 3. sınıf olarak seçtiğin bölümü okuyorsun.

senin kaydın "Lisans tamamlama" olarak geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan -- 26 Ekim 2010; 19:16:10 >
  • 26 Kasım 2010, mesai saatlerine kadar mezun oluyor musun ? Tüm derslerini verebiliyor musun ?
    cevabın evet ise özel mesaj at bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

2 yıllık diplomanı aldıkdan sonra ekim kasım ayında önce aöfnin internet sitesinden başvuru yapıp daha sonra büroya gerekli evrakları teslim ediyorsun ve 3. sınıf olarak seçtiğin bölümü okuyorsun.

Bu sene lisans tamamlama bitiyor diye duydum arkadşlarımdan
  • Arkadaşım mantık aynı. Ben 2 yıl örgün öğretimden mezun oldum şimdi aöf'den +2 yapıp 4 yıllık mezun olacağım inş. Senin yapacağın şeyde benim yaptığımın aynısı olacak. Bu sene 2. sınıfa başladım demişsin, o halde 2011'in ekim ve kasım aylarında gideceksin geçmek istediğin bölüme kayıt olacaksın.

Yani soruna cevaben aöf den 2 yıllık mezun olup gidip yine aöf'e lisans tamamlama adı altında 4 yıllığa geçebilirsin. Aöf den aöf e geçilmez diye bir kural yok bildiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin.

Edit: aöf den aöf e mantık doğru fakat senin ki Dikey Geçiş olarak yapılacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet K. -- 27 Ekim 2010; 14:17:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nx+1/2(5x-m)=5/2

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

2 yıllık diplomanı aldıkdan sonra ekim kasım ayında önce aöfnin internet sitesinden başvuru yapıp daha sonra büroya gerekli evrakları teslim ediyorsun ve 3. sınıf olarak seçtiğin bölümü okuyorsun.

Bu sene lisans tamamlama bitiyor diye duydum arkadşlarımdan

Düzeltme: Mehmet K. nın yazdığı gibi seninki "dikey geçiş" olarak görünüyor.

http://aofkayit.anadolu.edu.tr/

Lisans tamamlama kaldırılsa bile senin için rahat olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan -- 27 Ekim 2010; 14:30:52 >

• benim ordu da okuyasım var +2 yi o yüzden bu kadar araştırma yapıyorum.Ordu da +2 yapabileceğim bir düzenleme varmı,sınava girip orduyu tercih etme gibi mesela,aöf de +2 yaparsam orduya gidemem orya gitmem için okulun orda olması lazım yani +2 yi orduda bir okulda okuma şansım var mı benim?
  • quote:

benim ordu da okuyasım var +2 yi o yüzden bu kadar araştırma yapıyorum.Ordu da +2 yapabileceğim bir düzenleme varmı,sınava girip orduyu tercih etme gibi mesela,aöf de +2 yaparsam orduya gidemem orya gitmem için okulun orda olması lazım yani +2 yi orduda bir okulda okuma şansım var mı benim?

Mezun olduğunda DGS'ye girip orduda ki kontenjanlara ve alım puanlarına bakacaksın. Kesin olsun diyorsan dgs de iyi bir puan çıkarman gerekir. 2011 yılının yaz ayında dgs sınavı yapılır. Yeterince zamanın var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

quote:

benim ordu da okuyasım var +2 yi o yüzden bu kadar araştırma yapıyorum.Ordu da +2 yapabileceğim bir düzenleme varmı,sınava girip orduyu tercih etme gibi mesela,aöf de +2 yaparsam orduya gidemem orya gitmem için okulun orda olması lazım yani +2 yi orduda bir okulda okuma şansım var mı benim?

Mezun olduğunda DGS'ye girip orduda ki kontenjanlara ve alım puanlarına bakacaksın. Kesin olsun diyorsan dgs de iyi bir puan çıkarman gerekir. 2011 yılının yaz ayında dgs sınavı yapılır. Yeterince zamanın var.

eyvallah sağol peki bu dikey geçiş aynı zamanda lisans tamamlama mı oluyor,yoksa ikisi farklı şeyler mi,şu lisans tamamlama başvuruları kaldırılıyormuş diye duydum ben üstte de yazdım ama kesin bir şey bulamadım.Eğer dikey geçiş ise furkan arkadaşın verdiği linkte polis meslek yüksek okulu yazıyor benim bildiğim 2 yıllık mezunlar polislik okuyamıyorlar diye ama dikey geçişle doğrudan 3. sınıftan başlama bölümlerinde polis meslek yüksekokulu yazıyor bunun aslını biliyormusnuz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

quote:

eyvallah sağol peki bu dikey geçiş aynı zamanda lisans tamamlama mı oluyor,yoksa ikisi farklı şeyler mi,şu lisans tamamlama başvuruları kaldırılıyormuş diye duydum ben üstte de yazdım ama kesin bir şey bulamadım.Eğer dikey geçiş ise furkan arkadaşın verdiği linkte polis meslek yüksek okulu yazıyor benim bildiğim 2 yıllık mezunlar polislik okuyamıyorlar diye ama dikey geçişle doğrudan 3. sınıftan başlama bölümlerinde polis meslek yüksekokulu yazıyor bunun aslını biliyormusnuz?

Temelde aynı şey. Sadece sen aöf mezunu olacağın için isimleri ve koşulları farklı. Evet lisans tamamlama olarak geçer.

Lisans tamamlamanın kalkacağından şüpheliyim. Kantin efsanesi dediğimiz türden bir söylenti olabilir. Bunlara takılma sen yoluna devam et.

Senin takıldığın nokta yanlış. Ordaki listeye bakmayacaksın ki. Örneğin sen dış ticaret bölümünden geçeceksin, bunun içinde ordaki listeden dış ticareti bulup karşısında yazılı olana bakacaksın. Gördüğün gibi işletme ve iktisat yazıyor. Bu iki bölüme geçebilirsin diyor.
    Tüm listeyi seçemiyorsun yani.

• peki neden sadece iktisat ve işletme,dış ticaretin iktisatla ne alakası var ki veya işletmeyle,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.