Şimdi Ara

Zotac, GeForce GTX 460 X2 modelini gün ışığına çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
6.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Zotac, GeForce GTX 460 X2 modelini gün ışığına çıkardı"

Aralık ayında Radeon HD 6990 modelini duyurmaya hazırlanan AMD'ye karşı, Nvidia'nın sessizliği devam ediyor. GeForce GTX 580 modeliyle gündemde olan Nvidia, Fermi X2 konusunda ser verip sır vermezken, Galaxy'den sonra Zotac da kendi tasarladığı X2 modelini gösterdi. Computex 2010 fuarında GeForce GTX 470 X2 konseptini tanıtan Galaxy'den aylar sonra bu defa da Zotac, farklı bir model ile, GeForce GTX 460'ın X2 versiyonuyla karşımıza çıkıyor. GeForce GTX 460'daki GF104 GPU'sunun çiftini aynı baskılı devre üzerinde bir araya getiren Zotac, GPU'ların haberleşmesi içinse, yine bir Nvidia çözümü olan NF200 köprü yongasını kullanıyor.

NF200 yongası ile dahili SLI formunda çalışan grafik yongalarının her biri 1GB GDDR5 bellek geliyor ve kart toplamda 2GB GDDR5 bellek sunuyor. 3+1+1 fazlı güç tasarıına sahip Zotac GeForce GTX 460 X2, ihtiyaç duyduğu gücü, iki adet 8pin güç konnektörü üzerinde alıyor. Üzerinde yer alan SLI köprüsü sayesinde dörtlü GPU'lu kuruluma olanak tanıyan ekran kartının pazara girmesi muhtemel sürümü için henüz soğutucu çalışmaları tamamlanmış değil. Nvidia ve Zotac cephesinden gelen bilgilere göre, GeForce GTX 460'ın X2 konfigürasonu, performans liderliğini Radeon HD 5970'ten almak için gerekli gücü sağlayabiliyor.

2x 256-bit bellek veri yolu desteğine, 2GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 336x2 paralel işlem birimine sahip Zotac GeForce GTX 460 X2'nin çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Zotac GeForce GTX 460 X2
    Zotac GeForce GTX 460 X2
    Zotac GeForce GTX 460 X2

• İlk aklıma gelen 5970 oldu.. Acaba sunacağı fizik(physx) desteği ile 5970'e veya cayman serisine kafa tutabilcekmi?? Testleri bekliyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasircivan91

Acaba sunacağı fizik(physx) desteği ile 5970'e veya cayman serisine kafa tutabilcek mi?

PhysX desteği ile HD5970'e kafa tutmak ne alaka? Çözemedim...
  • Kaç km hızda kaç yakıyor bu?
  • 3d vision kullanmam sebebi ile yeni kurmak istediğim sistemimin ekran kartı olabilir.bekleyelim görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: yasircivan91

Acaba sunacağı fizik(physx) desteği ile 5970'e veya cayman serisine kafa tutabilcek mi?

PhysX desteği ile HD5970'e kafa tutmak ne alaka? Çözemedim...

testlerde gtx 460 sli, hd5970'i geçemiyor demek istiyor arkadaş sanırım...
  • nvidia'nın aylardır yapamadığını zotac yapmış, test bekliyoruz...
  • 5970 için 460 SLI'nın yapamadığını bu nasıl yapacakmış bende merak ettim doğrusu. Ama bir gtx 460 kullanıcısı olarak eğer fiyatı uygun olursa düşenebileceğim bir karta benziyor, gelsede testleri görsek.
  • Bana bunun için soğutucu tasarlattıracaklar ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepunisherWZ -- 26 Ekim 2010; 16:04:51 >
  • 256bit bir gtx460 herkese yeter şu anda. bende bu yola gireceğim yakında. indirimi bekliyorum tabi olursa :)
  • amd sistemde sli kurmaya gerek kalmadan çift gtx460 kulağa çok hoş geliyor fiyatıda indirimi yaptığını düşünürsek normal fermi 460 ve 470 lere
    400dolar artı kdv olması lazım hadi patent ayağına 500 dolar artı kdv olsun :)
    800liraya satarlarsa ısınma sorunu yaşamazsa piyasanın lideri olur
  • vrm ler yukarıda bi garip geldi tasarım ama hoş
  • İki adet gtx460 fiyatından biraz daha ucuz olursa tadından yenmez.
  • İyi bir soğutucuyla, alınılası bir kart.
  • performans liderliğini Radeon HD 5970'ten almak için gerekli gücü sağlayabiliyor.
    pek sanmıyorum.
  • slı modda gtx460 500 watt'a yakın güç çekiyordu.çift gpu'lu gtx460x2 tahminim 400 watt olabilir.
    6870 ve 6850 cross durumları ortada hem performans hemde güç tüketiminde çok iyi nvidia'nın tek kartta tüketiği güçü amd çift kartla tüketiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

İyi bir soğutucuyla, alınılası bir kart.

Evet yoksa bilgisayarın yanında sürekli bir kova suyu hazır tutmak, yada itfaiyeden bir tanıdık ile arayı sıkı tutmak gerekir.
  • Çılgınsınız. GTX 460 dünyanın en soğuk çalışan kartlarından biriydi. 460 SLI'nin diğer dual GPU çözümlerinden sıcak olacağını nerden çıkardınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckhan

amd sistemde sli kurmaya gerek kalmadan çift gtx460 kulağa çok hoş geliyor fiyatıda indirimi yaptığını düşünürsek normal fermi 460 ve 470 lere
    400dolar artı kdv olması lazım hadi patent ayağına 500 dolar artı kdv olsun :)
    800liraya satarlarsa ısınma sorunu yaşamazsa piyasanın lideri olur

Katılıyorum
    Her türlü akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Çılgınsınız. GTX 460 dünyanın en soğuk çalışan kartlarından biriydi. 460 SLI'nin diğer dual GPU çözümlerinden sıcak olacağını nerden çıkardınız?

sen buna benzer bi konu açmıştın sanırım tahminen yükte kaç watt çeker bu kart? bunun için 6870'ten vazgeçebilirim ama fiyatına göre =)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.