Şimdi Ara

Amerika'da Her Gün 46.000 Wii-Remote Satılıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nintendo bugün Wii tabanlı satış rakamları yayınladı. Konsol ile ilgili istatistikler bir yana Wii'nin özellikle gamepad'i olan Wii-remote ile ilgili rakamlar beni çok şaşırttı doğrusu.

2006'da çıkan Wii için şu ana dek toplamda 65.3 milyon adet Wii-Remote satılmış. Bu Amerika'da ortalama Amerika'da her gün 46.000 Wii-remote satıldığını gösteriyor. İ-na-nıl-maz bir rakam gerçekten.  

Şirketin açıklamasına göre, "Bu rakam, New York, Los Angeles, Chicago, Houston, Phoenix, Philadelphia, San Antonio, San Diego, Dallas, San Jose, Detroit and San Francisco, Florida, Ohio, Virginia and North Dakota'da yaşayan her erkek, kadın ve çocuk için yeterliymiş."

İşte toplam satış rakamları:

Wii konsolu ile beraber toplamda 30.41 milyon
    Wii Play ile birlikte 12.92 milyon
    18.56 milyon adet beyaz renkte ayrı satıldı
    2.44 milyon adet siyah versiyon ayrı satıldı
    467,500 adet pembe versiyon ayrı satıldı
    465,200 adet mavi versiyon ayrı satıldı

• Şaka gibi ya, çok kolay mı bozuluyor acaba bu aletler? :D
  • sanmıyorum kolay bozulduğunu. donanım kalitesi olrak nintento zaten en iyisi ama sonuçta tek verildiği için birkişi oyun nereye kadar ikincisi şart oluyor bir süre sonra :)
  • Nintendo Wii'de parti oyunları çok fazla. Wii zaten online oyundan daha çok beraber oyun oynanabilecek bir konsol. Ayrıca Swordmaster'ın dediği gibi donanım kalitesi olarak Nintendo en iyisidir, malları yıllar geçse de bozulmaz.
  • Türkiye'de her gün 46.000 kopya oyun cd ye çekiliyor
  • çok çok sağlamdır aksine wii remote.bizimkiler bir kaç kere fırlattı ama cihaz taş gibi.
  • 5 liralık çin işi televizyon kumandalarından farksızlar.o kumandalarıda duvara vurun yere atın birşey olmuyor çünkü içinde donanım bile yok aynı olay wii remotelar içinde geçerli.içlerinde donanım yok..
  • dodocan
    25.10.2010 23:18:38
    Nası donanım yok kardeşim internetten bak istersen bi içinde neler olduğuna. Bilip bilmeden konuşuyorsun nintendo urunleri zaten yıllar boyu sağlamlığıyla bilinir 25 yıllık nes ler bile hala çalışır durumda. Sırf kotulemek için sallama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zoginet

dodocan
    25.10.2010 23:18:38
    Nası donanım yok kardeşim internetten bak istersen bi içinde neler olduğuna. Bilip bilmeden konuşuyorsun nintendo urunleri zaten yıllar boyu sağlamlığıyla bilinir 25 yıllık nes ler bile hala çalışır durumda. Sırf kotulemek için sallama

çok kaliteliler ona hiç şüphem yok özellikle wii ye baktığımızda taş gibi olduğunu anlıyoruz... istersen internetten sen bak içinde ne var ne yok ondan sonra sen konuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 26 Ekim 2010; 15:18:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Şaka gibi ya, çok kolay mı bozuluyor acaba bu aletler? :D

Kolay bozulduğundan değil o durum.

Wii remote yetenekli bir cihazdır. Bugüne kadar orjinalide bir çok yan sanayiside dahil olmak üzere onlarcasının içini açtım. Kart + pil yuvası+titreşim motoru+ butonlar+ IR kamera+ entegreler vb. parçadan oluşmakta (Binlerce tl lik paralar verilerek alınan cep telefonlarındakinde de farklı bir şey yok.)

Ben wii remote cihazlarını akıllı tahta yaparken kullanıyorum.
    http://vzrkpr.blogcu.com
    http://www.vzrkpr.co.cc

Benim gibi bir çok farklı uygulamada kullanılabiliyor bu cihazlar. Voltajı 3 voltun üstüne uzun çıkarmadığın müddetçe kolay kolay arıza yapan bir cihaz değil. Tabii dış kılıfı plastik sonuçta. Üzerinde zıplarsan kırılır :)
    Cihazın içindeki donanıma para vermiyoruz ki . Fonksiyonlarına göre yapabildiklerine göre alıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedava75 -- 27 Ekim 2010; 11:57:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.