Şimdi Ara

:::::::::NOKİA C3 PAYLAŞIM BAŞLIĞI::::::::: (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
787
Cevap
7
Favori
151.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: messevim

Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben bir hafta önce telefona yazılım yüklemek için uğraşmıştım ama yükleyemediğimden dolayı vazgeçtim. Androide root ve rom yaklemek bile bu telefona yazılım yüklemekten daha kolay.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamam olayı çözermi acaba ? Ayrıca facebook, sahadan gibi uygulamaları yükledim sıkıntısız yüklendi. Bu sertifikalar sadece whatsappa mı sıkıntı çıkarıyor ki ?

Yapılan yorumlarda sorunu çözmediğini söylenmiş ama deneyebilirsiniz. Nokia Suite ile yeniden yazılım yükleyince sorunu çözenler olmuş ama ana 3 kök sertifika silindiyse o zaman Phoenix'den başka çareniz yok.

Hocam hangi uygulama hangi sertifikayı kullanıyor bilmiyorum. Bende atıl durumda C3 var kenarda duruyor sizin mesajı görünce denedim en ufak sorun yok.

Siz sertifikaları nasıl sildiniz? Program yüklemeye çalışırken mi sildiniz?

• simcell S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben birşey silmedim. Benden önce eşim kullandı bu telefonu. Belki bilmeden birşeyler silmiş olabilir.

Daha önce kendisi WhatsApp yüklemiş. Ama şimdi tekrar yüklemek istediğimiz de yukleyemiyoruz tekrardan.

Suite ile tekrar yazılım yüklemeyi kismetse yarında deneyeceğim. Insallah sorun hallolur.

İlginiz içinde tekrardan çok teşekkür ederim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben birşey silmedim. Benden önce eşim kullandı bu telefonu. Belki bilmeden birşeyler silmiş olabilir.

Daha önce kendisi WhatsApp yüklemiş. Ama şimdi tekrar yüklemek istediğimiz de yukleyemiyoruz tekrardan.

Suite ile tekrar yazılım yüklemeyi kismetse yarında deneyeceğim. Insallah sorun hallolur.

İlginiz içinde tekrardan çok teşekkür ederim. :)

Rica ederim.

Hocam bir öneri buldum isterseniz deneyin. Telefonu fabrika ayarlarına döndürüp telefonu İngilizce yaptıktan sonra ülkeyi ABD yapın sonra telefonu Wifi ile bağlayın. Böyle yapınca ABD için eksik olan sertifikaları Nokia sunucusundan otomatik indiriyormuş. Saat ise Amerika saati olmalıymış. Amerika saati için siteye bakabilirsiniz.http://www.saatkac.com/index.php?dCountry=United+States

Sonra telefonu tekrar Türkçe yapın ve Türkiye saatini ayarlayın saat kesin doğru olsun ama. Sonra Whatsapp kurmayı deneyin.

Üstadım gereçekten teşekkür ediyorum. İlk fırsatta deneyeceğim ve sonucu buraya yazacağım inşAllah. Geçen hafta android telefonumun ekranı kırılmıştı c3 e mahkum kalmıştım. O yüzden whatsapp çok gerekliydi bana. Şuanda kırık olan ekranı yaptırdım. C3 yine yedekte duruyor. Ama ben yine deneyeceğim bakalım olacakmı diye.

Son olarak haziran ayından sonra artık whatsapp bu telefonlarda çalışmayacakmı ? Yoksa güncellememi almaycak ?
  • quote:

Üstadım gereçekten teşekkür ediyorum. İlk fırsatta deneyeceğim ve sonucu buraya yazacağım inşAllah. Geçen hafta android telefonumun ekranı kırılmıştı c3 e mahkum kalmıştım. O yüzden whatsapp çok gerekliydi bana. Şuanda kırık olan ekranı yaptırdım. C3 yine yedekte duruyor. Ama ben yine deneyeceğim bakalım olacakmı diye.

Son olarak haziran ayından sonra artık whatsapp bu telefonlarda çalışmayacakmı ? Yoksa güncellememi almaycak ?

Rica ederim hocam elimizden bir şey geliyorsa ne mutlu bize. C3 bende de yedekte duruyor 5 sene öncenin telefonu.

31.12.2016'da Whatsapp bu telefonlara güncelleme ve uygulama desteğini kesti yani bugün resmi destek kesildi. Bugün bu telefonlar kullanım dışı kalacaktı ama dünya çapında müthiş bir baskı olunca 30.06.2017'ye kadar bu telefonların Whatsapp sunucularına bağlanmasına izin verdiler.

6 ay boyunca güncelleme gelmeyecek ama 30.06.2017'ye kadar mesaj alıp gönderebileceksiniz. Bu tarihten sonraysa artık iOS 6 ve altı, Android 2.2 ve altı, BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia Symbian S40 ve Symbian S60 işletim sistemli cihazlarda bulunan Whatsapp uygulamaları Whatsapp sunucularına bağlanamayacak, Whatsapp'ı açtığınızda "Teşekkür ederiz, Whatsapp kullanımınız bu cihazda sonlandı, yedeklerinizi almak için tıklayın, Whatsapp kullanımına devam etmek için cihazınızı değiştirmeniz gerekiyor" şeklinde bir mesaj çıkacak ve Whatsapp çalışmayacak. (Çıkacak mesaj tercümedir ve birebir aynısı olmayabilir.)

http://www.teknolojioku.com/haber/whatsapp-geri-adim-atti-38691.html

Birçok telefon için yazık olacak. Milleti yeni cihaz almaya teşvik ediyorlar...
  • quote:

Birçok telefon için yazık olacak. Milleti yeni cihaz almaya teşvik ediyorlar...

Amaç o zaten hocam. Telefonu yeni almış olsanız da fark etmiyor hocam örneğin Windows Phone telefon aldınız içindeki sürüm Windows Phone 8.1 ve üzeri olmalı eğer telefonda 8.1 desteği yoksa o telefonda da Whatsapp çalışmayacak. İnsanları tamamen Android'e yönlendirmek için yapılmış bir adım olarak görüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.