Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (2932. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29302931293229332934
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende gtx760 ile yoğun trafik modu ile beraber oyun oynanmaz hale gelmişti oyunaçıkken ram kullanımı 2.6-2.7 gb larda dolaşıyordu ekstra birşey açamıyordum en radyo bile açsam oyun kapanıyordu sistemde 6 gb ram olmasına rağmen yetmiyordu çok iyi bilmemekle beraber ekran kartının belleği yetmeyince sistem belleğini kullandığını düşünmeye başlamıştım,daha sonra modu deaktif edip baktığımda oyunun 2.gb sınırlarında ram kullandığını gözlemlemiştim o arada kartı isteyen olunca sattım oyun ilk çıktığında anakartın onboard'ında orta ayarlarda oynayabilirken şimdi bütün ayarlar en düşükte olmasına rağmen 5 fps zor görüyordu şimdi gtx970 ile bütün ayarlar full ölçekleme %400 yoğun trafik modu ile ortalama şehir içi 25-35 şehir dışı 40-5 arası zannediyorum modsuz mp'de şehir içi europort falan en kötü 30 olur gerisi akar.

Şunu unutmamalı oyunun özelliklerindeki tavsiyeler oyunun çıktığı zamanki şartlara göre oysa şuan oynadığımız ile ilk satın aldığımız oyunla arasında dağlar kadar fark var,zaten optimizasyon sorunu olan bir oyundu ayrıca scs blog'larındaki verilen bilgiler ışığında sistem gereksinimi belirtilenin çok üzerinde bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

• ETS 2,3 Ağustosa kadar haftasonu %66 indirime girmiş 13tl arkadaşlar almak isteyenler kaçırmasın.(Enpara kart varsa 6,5 tl ye geliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoMuTa -- 30 Temmuz 2015; 20:56:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

EĞİNLİ hocam ben grafik bile açamıyorum oyun acayip kasıyor FPS 30 40 olursa öpüp başıma koyuyorum hiçbir mod yok, bilgisayarın özellikleri oyun için fazlasıyla yeterli olmasına rağmen ve tüm ayarlar orta seviye olmasına rağmen özellikle geceleri oynamak neredeyse imkansız.. Farları açmaya kalmıyor hemen FPS 15, 13 hatta tünele de girersem 9 a kadar düşüyor, son güncelleme ile zaten iyice yavaşladı oyun hiçbir şey anlamıyorum neden böyle kasıyor.. Nvidia optimize de ediyor oyunu, yine kasıyor yine kasıyor..

Aynı durumdayız hocam yani herşey iyi oyun orginal fakat deli gibi kasıyor.
  • oyunu yükledim hayıtlı oyun yüklerken hata oluştur diyor. harita ekranı gelmiyor. sorun nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Bende gtx760 ile yoğun trafik modu ile beraber oyun oynanmaz hale gelmişti oyunaçıkken ram kullanımı 2.6-2.7 gb larda dolaşıyordu ekstra birşey açamıyordum en radyo bile açsam oyun kapanıyordu sistemde 6 gb ram olmasına rağmen yetmiyordu çok iyi bilmemekle beraber ekran kartının belleği yetmeyince sistem belleğini kullandığını düşünmeye başlamıştım,daha sonra modu deaktif edip baktığımda oyunun 2.gb sınırlarında ram kullandığını gözlemlemiştim o arada kartı isteyen olunca sattım oyun ilk çıktığında anakartın onboard'ında orta ayarlarda oynayabilirken şimdi bütün ayarlar en düşükte olmasına rağmen 5 fps zor görüyordu şimdi gtx970 ile bütün ayarlar full ölçekleme %400 yoğun trafik modu ile ortalama şehir içi 25-35 şehir dışı 40-5 arası zannediyorum modsuz mp'de şehir içi europort falan en kötü 30 olur gerisi akar.

Şunu unutmamalı oyunun özelliklerindeki tavsiyeler oyunun çıktığı zamanki şartlara göre oysa şuan oynadığımız ile ilk satın aldığımız oyunla arasında dağlar kadar fark var,zaten optimizasyon sorunu olan bir oyundu ayrıca scs blog'larındaki verilen bilgiler ışığında sistem gereksinimi belirtilenin çok üzerinde bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bu oyun her ne kadar normal şartlar altında GPU isteyen bir oyun gibi gözükse de aslında işlemciye de baya ihtiyaç duyuyor yani işlemciyi de baya sömürüyor aslında. (single / multi farketmiyor, sp'de de aynı) Yani şöyle diyim işlemci-ekran kartı ihtiyacı birbirine eşit oyunun yani %50 işlemci %50 ekran kartından sömürüyor oyun. "İşlemciden çok ekran kartına bağlıdır." diyemiyoruz bu oyun için. Ama aslında bu tarz oyunlar hele ki single'da işlemciyi fazla yormaması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rollerbob -- 31 Temmuz 2015; 1:50:02 >

• Sizde de son birkaç güncellemeden sonra performans düşüşü başladı mı ? Nvidia'nın son driver'ını yükleyip deneyeceğim bir de bakalım fark olacak mı
  • ets2 alınca dfgt aldım heves edip, bi süredir oynuyorum gayet güzel...ama bu ets2mp'e üye olup multi oynama işini beceremedim...talimatları yaptım ve kurulum sonrası masaüstünde çıkan ets2 multiplayer kısayoluyla oyuna girince aynı ekran çıkıyor normal oyundaki... youtube de bir eleman anlatırken sağ altta üye adı şifre paneli görünüyordu, bende o çıkmıyor...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrok

ets2 alınca dfgt aldım heves edip, bi süredir oynuyorum gayet güzel...ama bu ets2mp'e üye olup multi oynama işini beceremedim...talimatları yaptım ve kurulum sonrası masaüstünde çıkan ets2 multiplayer kısayoluyla oyuna girince aynı ekran çıkıyor normal oyundaki... youtube de bir eleman anlatırken sağ altta üye adı şifre paneli görünüyordu, bende o çıkmıyor...?

çıkış yapıp bir de yönetici olarak çalıştır diyerek giriş yapmayı deneyin.
  • Arkadaşlar kendime tır alacağım en iyi tır hangisi sizce ? Volvo mu Scania mı Mercedes mi ? Mercedes'in motor gücü düşük. Volvo 750 HP Scania 720 HP oluyor en fazla.

Bir de en iyi yol tutan şasi hangisi ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dörtçeker

6x2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 31 Temmuz 2015; 20:29:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

6x2

Şasi kontrollü mü ? Öyleyse orta mı arka mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dis3c

Windows 10 da oyunu deneyen varmi bazı oyunlarda fps artışı olmus

Az önce denedim. Pek fark yok gibi bende 3 fps bir artış oldu.
  • Arkadaşlar youtube'da "Scaniaman6106" nikli kanal sahibi hangi forumda yaptığı haritaları yayınlıyor bilginiz var mı? Herhangi bir link göremedim.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_104431478/tm.htm
  • mahtant kullanıcısına yanıt
    Hocam sorum aslında tam olarak haritanın kim için yapılıyor olduğuydu ki, görsellerde kamyoncuyuz.biz etiketini gördüm ilgili linkte cevabı öğrenmiş oldum teşekkürler.
  • Oldu hocam tşkler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

6x2

Şasi kontrollü mü ? Öyleyse orta mı arka mı

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]

• Windows 10 yükledim sabah fakat steamden oyunu açmaya çalıştığımda açılmıyor.Mavi ekran geliyor windows bir sorunla karşılaştı diye
  • Scuderia. kullanıcısına yanıt
    Yükseltme ile Windows 10'a geçtim, herhangi bir sıkıntı yok. Sorun başka bir şeyden kaynaklı olsa gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    Hocam Moddan memnunmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 29302931293229332934
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.