Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (2815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28132814281528162817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun bir aradan sonra tekrar bilgisayara geçtim şimdi ne yapsam mp ye giremiyorum 1.6.2 versiyonunu istiyor bakıyorum ama 1.6.2 ye çeviremiyorum yok öyle bir seçenek yardım eder misiniz ?
  • -zed- kullanıcısına yanıt
    1.6.2 deil 1.16.2 dir otomatik güncellemeler açık ve public betaya katılmadıysan otomatik yüklenmiştir zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan525

1.6.2 deil 1.16.2 dir otomatik güncellemeler açık ve public betaya katılmadıysan otomatik yüklenmiştir zaten

Pardon ya hocam düzelttim hala olmuyor 1.16.2 ye çevirdim yükledi hala aynı hata
    ets2mp klasörünü tamamen kaldır ve yeniden kur
  • quote:

ets2mp klasörünü tamamen kaldır ve yeniden kur

Onuda denedim oyunuda silip kurdum
    1.16.2 güncellemesinde misin? böyle bir hata vermemesi lazım son sürüm ets2mpyi indirdiysen
  • Euro Truck Simulator 2 – İskandinavya için Yeni Kargolar

SCS Software, ETS 2’nin İskandinavya DLC’si ile birlikte yeni kargo ve yeni dorseler ekleyecek.

Birkaç görüntü ve önemli açıklamalarda bulunan SCS Software, Euro Truck Simulator 2’nin İskandinavya DLC’sini önümüzdeki 2 ay içinde çıkaracaklarını belirtti.

Blog yazısı;

Dorseler ve kargolar Euro Truck Simulator 2 dünyasının önemli bir parçasıdır. İskandinavya eklentisi çıkışında oyuncuların dikkatini çekmek için birkaç yeni model dorse ile birlikte 80’den fazla yeni kargoyla yük listesini genişletiyorlar.

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU]

Ekran görüntülerinde olduğu üzere yeni dorseler birden fazla endüstri alanı arasında çıkacak. Bunların arasında rüzgar çiftliği parçaları, Volvo Trucks ve Scania Trucks fabrikalarından başka Avrupa şehirlerine teslimat yapılmak üzere kamyon taşıyıcı dorse ve hayvancılık taşımacı için tasarlanmış yarı-römorklar(semi-trailers) bulunuyor.

Yeni yel değirmeni seti İskandinavya DLC’sinin bir parçası olacak. Hayvancılık ve kamyon taşıyıcı dorseler tüm kullanıcılar için ücretsiz bir güncellemenin parçası olmalı. Bu güncelleme eklentinin çıkışı ile senkronize edilecek. (Eş zamanlı olarak çıkacaklar)

Çeşitli kategorilerde 80’den fazla yeni kargo; yiyecek, makine, inşaat, ADR yanı sıra genel malzemeler yer alacak. Tabi ki her kargo çekmek ve teslim etmek için mantıklı mükemmel yerlere atanmıştır. Örnek olarak iki gruba ayrılan çiftlikler; bitki sebze çiftliği ve hayvan çiftliği. Elbette her çiftlik tipinin farklı üretim çıkışları ve alma ihtiyaçları vardır. Bu eğilim ile oyun çekirdiğinde bir sürü ayarlama yapılmış.

(Ekonomi sistemi düzenleniyor.)

Her gün planlanan çıkış tarihi ile ilgili sorular yağıyor. Yakında resmi çıkış tarihi duyuracağımızı umuyoruz. Biz hala test edip ve düzeltiyoruz ve geliştiriyoruz ama biz kendimizin beklediği kaliteye ulaşacağını ümit ediyoruz. Amacımız önümüzdeki iki ay içinde İskandinavya DLC’si elinize koymaktır.

Çıkışından önce büyük olasılıkla çekirdek oyun için açık beta üzerinden gidilecek.( Steam’de açık beta sistemiyle herkese açılacak.) Beta’ya katılanlar için yeni dorseler veya günışığı döngüsü sistemi sunulabilirmiş. İskandinavya DLC’si çıkışı öncesinde olacak.

Kısacası; Yeni dorseler oyunculara sunulacak. Bununla birlikte yeni kargolar sayesinde 80’den fazla yük oyuna eklenecek. Oyunun ekonomisinde düzenleme yapılmış. Çıkışından önce grafik güncellemesi ve dorseler beta olarak sunulacak. İskandinavya DLC’si önümüzdeki iki ay içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Nisan-Mayıs ayları arasında oluyor. Henüz kesin çıkış tarihi açıklanmadı. Çok yakında videolar ve kesin çıkış tarihi açıklanabilir.

• Yaklaşık 1 haftadır şöförler para kazandırmıyor. Rakamlar hep aynı duruyor öyle

Aynı dertten muzdarip olan var mı?
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Eylem yapıyor olmasınlar Benimkiler full çalışıyor.
  • @hasan525

2 ay nedir Allah aşkına multide birbirine benzeyen yollarda gezmekten gına geldi. Modlar bile daha hızlı hatta geniş kapsamlı çıkıyor.

Parası neyse verelim ama 2 ay nedir hatta oldu olacak yaz indirimlerine yakın çıksa hiç yoktan bir ihtimal fiyatı düşer.

@ababa

Bir garajdan diğer garaja ışınlanın o zaman geliyor. Bende de olmuyordu ışınlanınca direk sıcak para elime geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 18 Mart 2015; 18:01:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1.16.2 güncellemesinde misin? böyle bir hata vermemesi lazım son sürüm ets2mpyi indirdiysen

evet o sürümde kafayı yiyeceğim
  • Bayağı uzak kaldım ETS'den, TSM map Türkiye haritası içeren versiyon çıktı mı acep?
  • scs blog yeni habere göre dlc 2 ay içinde çıkarmayı planlıyorlarmış.Hadi dlc anladık mercedes nerde kaldı 1 sene oldu mercedes tırı yaparken bu kadar ugraşmadı(!)....
  • ETS2 de gpu'su %100 kullanılmayan var mı acaba ? r9 290 nı bile %100 de kullanıyor.Tır sürmek için bir ton action fps de görmediğim sıcaklık ve elektrik kullanımını görüyorum.Bunu bir an önce fixlemeleri lazım yoksa ets2 bitmiştir benim için
  • 18 Mart anısına bugün konvoy yapılabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

ETS2 de gpu'su %100 kullanılmayan var mı acaba ? r9 290 nı bile %100 de kullanıyor.Tır sürmek için bir ton action fps de görmediğim sıcaklık ve elektrik kullanımını görüyorum.Bunu bir an önce fixlemeleri lazım yoksa ets2 bitmiştir benim için

Hangi ayarlarda kullanıyorsunuz ve ortalama kare/sn hızınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperAkbilgi

quote:

ETS2 de gpu'su %100 kullanılmayan var mı acaba ? r9 290 nı bile %100 de kullanıyor.Tır sürmek için bir ton action fps de görmediğim sıcaklık ve elektrik kullanımını görüyorum.Bunu bir an önce fixlemeleri lazım yoksa ets2 bitmiştir benim için

ultra+%400 de şu an bulunduğum rusyada 60-70 arası fps alıyorum..Hwinfo ile sol üst köşede çekirdek,thread,ram,sıcaklık,gpu sıcaklık,kullanım,vram ve bunlara ek olarak elektrik değerlerinide izliyorum.310w çekiyor oyun ve %99 %100 kullanıyor ekran kartını -_-

• quote:

quote:

quote:

ultra+%400 de şu an bulunduğum rusyada 60-70 arası fps alıyorum..Hwinfo ile sol üst köşede çekirdek,thread,ram,sıcaklık,gpu sıcaklık,kullanım,vram ve bunlara ek olarak elektrik değerlerinide izliyorum.310w çekiyor oyun ve %99 %100 kullanıyor ekran kartını -_-

Aldığınız kare sayısını sınırlamazsanız oyun elbette GPU'nun tamamını kullanır. Ayrıca 1920x1080 çözünürlük ile 400 ölçeklemenin hiçbir anlamı yok. 150-200 bile yeterlidir. Ölçekleme %400 yaptıktan sonra 4 katı fazla çözünürlük işler gpu.

HD7850 ile %125ölçekleme, 1080p ve mümkün olan en yüksek ayarlar ile %77'yi geçtiğini görmedim. (Vsync açık.)

Problem ayarlarınızda, oyunda değil.

Ayrıca moddan kaynaklı fps düşüşlerine SCS'nin yapabileceği pek birşey yok.

• Manzara mükemmel.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aldığınız kare sayısını sınırlamazsanız oyun elbette GPU'nun tamamını kullanır. Ayrıca 1920x1080 çözünürlük ile 400 ölçeklemenin hiçbir anlamı yok. 150-200 bile yeterlidir. Ölçekleme %400 yaptıktan sonra 4 katı fazla çözünürlük işler gpu.

HD7850 ile %125ölçekleme, 1080p ve mümkün olan en yüksek ayarlar ile %77'yi geçtiğini görmedim. (Vsync açık.)

Problem ayarlarınızda, oyunda değil.

Ayrıca moddan kaynaklı fps düşüşlerine SCS'nin yapabileceği pek birşey yok.

Aman yarabbi.Çok teşekkür ederim usta Biraz önce sayenizde korkunç önemli şeyler öğrendim.Siz yazdınız ama ben dahada detaylandırarak 5dk lık testimin sonuçlarını yazayım burda.Sizin gibi bu kart öncesi bende 7850 kullanıyordum.7850 de kartın sıcaklığı vs sini gösteren sensörlerden başkası görünmüyordu hwinfoda..r9 290 da çekilen elektrik bile görünüyor.Her neyse dediğiniz gibi ölçekle high vs oynayayım dedim.Elde ettiğim sonuç resmen korkunç.İlk başta v-sycn açık diye özellikle belirttiğiniz için.Yeni aldığım bu kartın gücünü görmek için açtığım v-synci kapattım %99-100 kullanılan kart %80-85 lere hatta bazı yerlerde 75 lere falan indi.Bu tam güçte 300w çeken bir kartın 200W lara kadar inmesine denk geliyor.V-sync kapalı iken 60 fps aldığım yerde %100 çalışan kart esc ye basıp v-sync açtığım zaman %80 kullanıma indi.2 side 60 fps ama demek ki kart elindeki bütün gücü kullanıyor v-sync kapalı iken.Ben kartların v-sycn açıkken çıktığı 3000 4000 fps leri görünce kart o kadar hızlı ki küçük yüzdesi ile o kadarı vuruyor falan diyordum.Şimdi düşününce ne kadar aptalca geldiğini bende farkettim ama üzerinde hiç düşünmemiştim açıkcası .V-sync sadece fps sabitlemek gibi basit bir işten ziyade enerji sarfiyatını azaltmak için yapılmıştır heralde.Bunu hiç bilmiyordum ve ne kadar şaşırdığımı belirtmek istiyorum...Daha sonra dediğiniz gibi scale i %300 ve %200 olarak da değiştirdim.Sonuç yine korkunç.%300 de %65-75 arasına geriledi.%200 de 45-55 arasına düştü.Şu an çoğu yerde 100-150W ile oynanıyor oyun..

Uzun lafın kısası benim gibi yeni öğrenen var ise eğer.V-sync yeni kartlardaki yüksek elektrik gereksinimini çok düşürüyormuş.Aynı şekilde scale de öyle.Vay anasını hakkaten öyle böyle şaşırmadım yalnız :D Tekrar teşekkür ediyorum.Ets2 üzerinden çok önemli bir şey öğrenmiş oldum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 18 Mart 2015; 22:31:38 >

• 
Sayfa: önceki 28132814281528162817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.