Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (2443. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24412442244324442445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elmariacci

günde kaç saat oynuyorsun.

şuan kariyer 114 saat gösteriyor 24 güne bölersek günde 4,75 saat ediyor oyunda ise 21.haftadayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 150-200 liraya 2. el temiz direksiyon arıyorum.Logitech tercihimdir.Direksiyonunu satmak isteyen pm atabilir.Yabancıya gitmesin
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    Dorse dengesini sağa dayadım ve tırı devirmeyi başardım otobanda giderken sağa doğru viraj şeklinde yol ayrımı oluyor ya, oraya 140la girdim viraj sonunda tırım yan yatmıştı :D
  • @eylz93

Olur hocam güzel bir kare yakalarsam ;)

@otomania @-BMW-

Eyvallah üstadlar.

Bir sorum olucak. Bu anagarajı değiştirme geldi deniyor yeni güncellemede nerede bu ayar göremedim ben ? bilgisi olan bir arkadaş paylaşabilir mi acaba
  • msy2012 M kullanıcısına yanıt
    tüm işçileri alın ama tüm tırları garajları almayın yoksa tırlarınız garajlarınız boş kalır elamen eksikliği var oyunda çünkü
  • fcsrn kullanıcısına yanıt
    140 ile tır yatmıyorsa zaten o tırda sorun vardır korumaya almak lazım o tırı
  • Dorse dengesi benim bildiğim dorsenin ağırlık merkezini değiştiriyor. Yani sağa alırsanız dorsenin ağırlık merkezi sağa doğru kaymış oluyor. Sola alırsanızda aynı şekilde sola kayıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: metal_my666

@eylz93

Olur hocam güzel bir kare yakalarsam ;)

Eyvallah üstadlar.

Bir sorum olucak. Bu anagarajı değiştirme geldi deniyor yeni güncellemede nerede bu ayar göremedim ben ? bilgisi olan bir arkadaş paylaşabilir mi acaba

İşcilere girip kendinizi seçtiğinizde Gönder seçeneği aktif olmuş, denemedim ama büyük ihtimalle budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylz93

İşcilere girip kendinizi seçtiğinizde Gönder seçeneği aktif olmuş, denemedim ama büyük ihtimalle budur.

Eyvallah hocam yapabildim ;) Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BMW-

quote:

Orijinalden alıntı: msy2012

24 günde

seviye:38
    garaj:19
    şöför:95
    para:800.000 euro
    haftalık kazanç:2.5 milyon euro
    banka kredisi hiç çekmedim.
    harita:%71 keşif
    km:110.000
    derece:eğitmen

nasıl iyi oynuyormuyum?

Hocam naptınız iyi oynuyormuyum degil sanki bakın da görün oyun böyle oynanır demişsiniz resmen...
    Helal olsun gayet iyi

Tebrikler valla günde kaç saat oynuyorsunuz ben bir haftada Anca 5 kamyon filan aldım iki üç saaat oynayarak

• ayarlarda "hız sabitleyici dökümü" diye bir ayar var. Bu ayarla scs oyuna takometreyimi getirdi kullanan oldumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: otomania

Küfür eden kusura bakmasın, günün sürekli isteyen oyuncularından öte değiller. Çıkar çek SCS'yi pazardan, kim yapacak şu oyunun yarısını bile?

Sonra bu oyunu alırken kutusunun arkasında yirmi çekici daha eklenecek ibaresi de yok, oyun ortada parayı buna ödüyoruz, bu firma daha gelişmede, daha kaliteli yapımlar için biraz da sabretmek, zaman tanımak ve destek olmak lazım.

Ben isterim ki sürüş ne kadar zorlu olabilecekse o kadar olsun gerçeği yansıtacak şekilde, ama SCS nabız yokluyor çünkü konuda bile "120 ile girdim viraja, 160 gördüm" diyen çok. SCS henüz bizim kitlemiz ciddi oyuncular diyecek portföye sahip değil. Bu nedenle ne kadar gerçekçi yapmak istese de SCS asıl belirleyici faktör oyuncu kitlesi ve satışlar. Gönül ister ki uzun yola çıksın bu binek araç kullanır gibi tır kullananlar yerli yabancı bütün tırlara, her çeşit yolda bir göz atsın nasıl gidiyor bu araçlar, sonra oyuna girince gördüğünü uygulasın, uygulayabilirse ne ala, uygulamayıp sıkılırsa da kusura bakmasın ağır vasıta herkese göre değildir zaten.

Oyunu zorlaştırmak istiyorsanız yakıt simulator ve havalı fren simulatorunu devreye sokun, ve Logitech G27 setini alarak tam manuel şanzıman kullanın yoksa klavyeden veya oyun konsollarından tuşlara basarak simulate yapılmaz.

oyunda birçok eksik ve hatalar mevcut. bir kamyonun süspansiyon ayarlarını bi türlü tutturamadılar. araçta esneme yok. plastik gibi sağa sola gidiyor.

bir önemli eksikte yan camların olmaması. açılıp kapanabilen türden olmalıydı yağmur yağdıgında kabine damlalar sıçraması vs. cok gercekci olurdu. hem dış sesi izole etmek isteyenler içinde iyi olurdu.

trafiğin yapay zekası halen cok gerizekalı durumda. umarım geliştirirler. bizim ufaklık hep oynar arada sırada bazen dayanamayıp bende el atarım :) üzerinde ciddi dursam çok hata ve eksik bulunurda işte.

herkese iyi eğlenceler.

• Önerileriniz için teşekkürler öncelikle

Lakin benim zorluk olarak bahsettiğim detay, gerçekçi seviyede çekicinin ve dorsenin fiziki tepkileri, virajlardaki zorlanma hissi, rampalarda torku tutturmak için uğraşılan bir deneyim.

Lakin ben bilgisayar başında beni zorlayacak bir simülasyondan çok, oyunda her dakika takip gerektiren bir simülasyonu seçerim. Rigs of Rods oyunundaki fiziki hesaplamalar, kütle hareketleri kontrolleri zorlaştırıyor mesela, istediğiniz cihazla oynayın oyun zor, demek istediğim bu. Sizin G27 öneriniz yalnızca beim sürüş deneyimimi belirli bir süre için zorlaştıracak sonra tam tersi yönde bana rahatlık sağlayacak (direksiyon çevirme hızı avantajı, anında tepki ve manevra vs ile). Bunları göz önünde bulundurduğumda demek istediğim oyunun kendisinin zor olması gerektiği, geçiçi çözümlerle oyunu zorlaştırmak söz konusu değil. Daha da önemlisi G27 ya da oyunda kullandığım herhangibir kontrol sistemi bana zorluk deneyiminden çok gerçekçilik deneyimi sunacak, ancak bu gerçekçilik deneyimi oyunun sunduğu zorluk seviyesi kadar olacak.

Hatta şöyle bir örnek vermem gerekirse OMSI'yi biliyorsunuzdur muhakkak, G27 ile oynamak klavye+mouse ile oynamaktan daha kolaydır. Dediğim gibi zorluk dediğimiz kavram oyunun belirlediği ve sunduğu dinamikler çerçevesinde ele alınabilir.

Ayrıca bir durum daha var ki, G27 benim için fiyatı hayli yüksek bir set. Ayrıca yer problemi de çekebilirim daha sonrası için ama dediğim gibi tekrar önerileriniz için teşekkürler

• EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    yaptım . teşekkür ederim
  • 1 arkadaşlar mp modunda hersey normal ama tek seferlik iş kısmı bos gelıyor yanı yuk alıp gotemıyorum cunku yuk yok tek seferlık ıs kısmında .. oyunu sıldım bastan kurdum vs duzelmedı son guncellemelerıde yaptım bu sorunu nasıl cozerım

2 birde mp de sadece onlıne olan araclarımı gorebılıyoruz onun dısında hıc arac gozukmuyor bende bunun bı ayarı varmı

3 mp de tır lar garajda denk geldım adam benım tırın ıcınden gecıyo resmen carpısma olayı yokmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barley -- 1 Ağustos 2014; 12:56:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

ayarlarda "hız sabitleyici dökümü" diye bir ayar var. Bu ayarla scs oyuna takometreyimi getirdi kullanan oldumu?

Arkadaşlar , "Hız Sabitleyici Dökümü" nün kullanım amacı şudur ;

Siz Hız sabitleyiciyi açtınız 100 km/h a sabitlediniz. Benzinciye girdiniz veya durdunuz vs vs bir nedenden dolayı hız sabitleyiciden çıktınız.. Bu tuşa bastığınızda hız sabitleyici en son 100 km/h a sabitlendiyse o hıza kadar otomatik çıkıyor (veya iniyor ) orada sabitleniyor.
  • şu oyuna lazım olan tek şey zorluk derecesi. şuan 3 saatte trilyoner oluyorsun oyunda. oyuna başla 3-4 kısa sefer sonra krediyi çek. garajını büyütme, yeni garaj al 180000 ver üstüne 4 ucuz iveco 3 şöför birde sen. hemen sonrada araçları seçip bu aracı kullan seçeneğini seçerek 2-3 saat içinde para babası oluyorsun. oyunda zevk mevk kalmıyor. para bu kadar kolay kazanılmamalı. yükler bu kadar para getirmemeli. oyunda kariyer mode olmalı ve dereceleri olmalı. kim avrupada 1 seferde 60000 euro kazanıyor? hatta daha fazlası? en uzak mesafeye vereceği ücret 5000 euro'yu geçmemeli ki oyun gerçek olsun. tabi benim gibi düşünen neredeyse çıkmaz çünkü çoğu kişi 180 basmanın derdinde. yollarda 90 üstü giden çekici var mı? hasar ve hatta ceza puanı olmalı kariyer çöpe gitmesin diye kurallara uymak zorunlu olmalı. şimdiki haliyle kolay mod olabilir. ama bir tanede zor mod gerekli oyuna.

• jediedi kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum sanaa. mp modunun da daha kırk fırın ekmek yemesı lazım gelısmesı ıcın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luminance

quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

ayarlarda "hız sabitleyici dökümü" diye bir ayar var. Bu ayarla scs oyuna takometreyimi getirdi kullanan oldumu?

Arkadaşlar , "Hız Sabitleyici Dökümü" nün kullanım amacı şudur ;

Siz Hız sabitleyiciyi açtınız 100 km/h a sabitlediniz. Benzinciye girdiniz veya durdunuz vs vs bir nedenden dolayı hız sabitleyiciden çıktınız.. Bu tuşa bastığınızda hız sabitleyici en son 100 km/h a sabitlendiyse o hıza kadar otomatik çıkıyor (veya iniyor ) orada sabitleniyor.

Bu ozelliğin gelmesi iyi oldu.özellikle Fren yaptıktan sonra işe yarar

• jediedi kullanıcısına yanıt
    aynı dertten yakınıyordum, hungary map isimli haritaya denk geldim, mesafeler gerçeki 100km yazdığı yereyarım saate gidiyorsunuz, başkasının aracında çalışırsanız bu mesafeye sadece 250-300 euro para veriyor, kredi çektim en yüksek kazançlı iş tuttrabilirsen 3500 o da çok uzun olduğu için günün yarsına denk geliyor krediyi ucu ucuna denk getiriyorum, radar dolu normalde takmadığın radar 550 euro kesince evlat acısı gibi koyuyor, tavsiye ederim, yalnız son güncellemeyle çalışmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 24412442244324442445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.