Şimdi Ara

GeForce GTX 460, Intel Pentium MMX ve AMD K6/2+ işlemcileriyle test edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
6.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD Radeon HD 6800 serisinin pazara sürülmesiyle birlikte fiyatı 199 dolar seviyesine çekilen GeForce GTX 460 ile ilginç bir çalışmaya imza atıldı. Max1024 rumuzunu taşıyan Belaruslu hız aşırtmacı, GeForce GTX 460'ı, 10 yaşından daha büyük işlemcilerle test etmeye karar verdi ve Intel'in Pentium MMX ve AMD'nin K6/2+ işlemcileriyle teste tabi tuttu. Dönemin anakartlarında PCI Express teknolojisine yer verilmediği (2004 yılında lanse edildi) için, GeForce GTX 460'ı ilgili anakartlarda kullanabilmek için PCI > PCIe dönüştürü adaptörü kullanan Max1024, donanımsal engelleri aşmayı başarsa da modern pek çok uygulama için yazılımsal sınırlamalara takıldığını ifade ediyor. Güncel pek oyun ve yeni nesil işlemcilerdeki SSE+ komut setlerini desteklediği için çalıştıramadığını veya sonuç alamadığını belirten Max1024'ün çalışmasında, en dikkat çekici sonuçlar kuşkusuz 3DMark testlerine ait.

Futuremark, 3DMark 2005 ile birlikte SSE komut setlerini kullanmaya başladığını için Max1024, 3DMark 2001SE ve 3DMark 2003 sonuçlarını yayınladı. 763MHz GPU, 1526MHz paralel işlemci ve 1900MHz bellek saat hızlarına sahip 1GB bellekli GeForce GTX 460 ile yapılan testlerin sonuçlarına göre 300MHz'de çalışan Pentium MMX işlemcisiyle, 3DMark 2001'de 1206 puan, 3DMark 2003'de ise 1258 puan elde edildiğini görüyoruz. AMD cephesinde ise 600MHz'de çalışan K6/2+ işlemcisinin, iki kat daha yüksek saat hızına rağmen, Pentium MMX'den ciddi derecede yavaş olduğunu ve 3DMark 2001'de 908 puan, 3DMark 2003'te ise 754 puanlık skor elde ettiğini görüyoruz. Max1024, Pentium II platformuna da sahip olduğunu ancak asıl ilginç deneyimin SSE desteği de sunan 1GHz'deki Pentium III işlemcisiyle olacağını ifade ediyor.

• işlemcilere bak ya waybe :D
  • süper test olmuş be :D zamanın işlemcileri..eskiye gittim geldim bir an :D
  • Maziyle günü bağlayan bu test sanırım bazı konulara açıklık getirecek.
    Puanlara bakarsak sadece kartın belleğine yüklenen ve işlemciye iş düşmeyen testler yüksek çıkmış şöyleki bir zamanlar p3 600 ile asus v9560 fx5600 üzerinde mark 03 960 küsür civarlarında çıkıyordu.

Yazılım konusunda sıkıntısı doğaldır nvidia sürücüleri forceware 7x den beri SSE ağırlıklı olmaya başlayınca eski sistemlerde 2003 mavi ekrana çıkıyor.

Tualitin yada p4 1600 lerde AGP üzerinden bir dönüştürüyle denenirse sanıyorumki teoride daha yüksek skorlar çıkacaktır.
  • Acer Labs inc

Alaaddin pro mu o anakarttaki
  • Enteresan bir test ama neden yaparki bi insan bu testi bunaldi heralde arkadas ... bi zamanlar amd almayin intel alin amd cok isinir ve yavastir sovlevine sebep olan ve gunumuze kadar gelip halen bilincsiz bazi tuketiciler ustunde etkisi olan islemciler bunlar :)
  • eleman fantezi yapmış, enerjisini faydalı bir incelemeye harcamalıydı...
  • çok ilginç olmuş birazda esprili tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow6

Enteresan bir test ama neden yaparki bi insan bu testi bunaldi heralde arkadas ... bi zamanlar amd almayin intel alin amd cok isinir ve yavastir sovlevine sebep olan ve gunumuze kadar gelip halen bilincsiz bazi tuketiciler ustunde etkisi olan islemciler bunlar :)

İyi söyledin, "AMD ısınır" olayı bu seriden geliyor.
  • vay be intel amd ye yine takıyomuş o zamanlar.

şaka şaka
  • Pentium 1 mi 2 mi? Pentium 1 de 300 mhz yoktu ki. MMX max 166 yada 200mhz üretildi.
  • süper fikrler testler bunlar..

tşk..
  • gereksiz bir test olmuş
    arabesk fantazi
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Pentium 1 mi 2 mi? Pentium 1 de 300 mhz yoktu ki. MMX max 166 yada 200mhz üretildi.

Bende 200mhz'den yüksek "Pentinum MMX" olduğunu hatırlamıyorum. Hatta Pentium II'ler çıkmıştı ben MXX 200mhz'i aldıktan bir kaç ay sonra, baya üzülmüştüm. Küçüklük tabi.
  • Vay 2.6 P4 720p bluray oynatamadım takılma yapıyor xd
    ne sonuç alıcakki
  • Athlon 64 'lerle Pentium 4 'leri kapıştırsınlar da biraz da ibreyi AMD tarafında görelim.
  • işlemci ısınmadığı için fan bile küçücük :D şimdikilerin hayvan gibi ama anca soğuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

quote:

Pentium 1 mi 2 mi? Pentium 1 de 300 mhz yoktu ki. MMX max 166 yada 200mhz üretildi.

Bende 200mhz'den yüksek "Pentinum MMX" olduğunu hatırlamıyorum. Hatta Pentium II'ler çıkmıştı ben MXX 200mhz'i aldıktan bir kaç ay sonra, baya üzülmüştüm. Küçüklük tabi.

pentium 233 mmx im vardı ve bu sondu diye hatırlıyorum.arkasından p2 ler cıktı
  • iyi çalışma olmuş.
  • quote:

evet.en son mmx 233 vardı ondan sonra p2 233
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.