tek modemde 2 farklı ip [çözüldü]
5 Cevap1553 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

135 Mesaj
23 Ekim 2010; 20:21:29 

bugun uydunet bağlattım.
modem tek ethernet çıkışlı olduğu için switch ile iki bilgisayara dağıttım.

*Netmaster HITRON BRG-35302 kablo modem(1 ethernet)
*TP-LINK 5 port switch

sorum şu:
benim bilgisayarımın ipsi: 94.54.XX.XX iken aynı switch üzerinden bağlanan arkadaşımın ip adresi 94.54.XX.XXX (Xler tamamen farklı).
internetten baktım benim ip istanbulda arkadaşımınki ankarada gözüküyo, denedim ikisinden de rapidden ayrı ayrı dosya çekebiliyorum aynı anda.

böyle birşey mümkün mü? yani bi modem in 1 tane ipsi olmaz mı sadece?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

135 Mesaj
23 Ekim 2010; 21:27:06 

tamam, meğer uydunet zaten bize 2 adet ip veriyomuş kullanmamız için, yani normal bu. dolayısıyla 3 bilgisayar için router almam şartmış, bunu deneyip görmüş oldum.

(bu arada msj silmek istedim, beceremeyince kendime cevap vereyim dedim)

1608 Mesaj
19 Kasım 2010; 20:38:44 

şimdi benim arkadaşım uydu net aldi bir masa üstü pc de bir wifi den laptop da var birde yukardaki tanıdıgına wifi den vermek istiyor sadece gazete okuyor ondan sorun olurmu ?

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Ayrıca Boyunuz Kisa, Boynunuz Eğri, Saçlarınız Bakımsız, Paranız Az ve Dişlerinizde Dolgu Var...

1965 Mesaj
19 Kasım 2010; 21:24:38 

Bende masaüstünden ve laptoptan aynı anda hotfileden dosya çekiyorum, 2 ip iyi oluyor yani

limitsizim senin dediğinde 2 farklı ip olayı olmayabilir, hatta yüksek ihtimalle olmaz

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

1965 Mesaj
19 Kasım 2010; 21:26:51 

Bende masaüstünden ve laptoptan aynı anda hotfileden dosya çekiyorum, 2 ip iyi oluyor yani

limitsizim senin dediğinde 2 farklı ip olayı olmayabilir, hatta yüksek ihtimalle olmaz

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

1608 Mesaj
25 Kasım 2010; 13:28:25 

hi yanı üsteki kişiye verdiginde ip farklı olunca olmaz diyorsunuz ? tmm tşk

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Ayrıca Boyunuz Kisa, Boynunuz Eğri, Saçlarınız Bakımsız, Paranız Az ve Dişlerinizde Dolgu Var...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » Uydunet » tek modemde 2 farklı ip [çözüldü]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234