- x
Aikido Mu Wing Tsun Mu?
72 Cevap4182 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ekim 2010; 20:24:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Evet beyler

106 Mesaj
22 Ekim 2010; 20:26:32 

Orjinal mi?

260 Mesaj
22 Ekim 2010; 20:26:32 

Wing chun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaSTiEsTR -- 22 Ekim 2010; 20:35:40 >

skate! skate! skate!

462 Mesaj
22 Ekim 2010; 20:29:03 

Wing chun

1GHz // 720p Hd // 5Mp // Android OS // Bt 3.0 // 802.11n // 4 '' Super AMOLED // 8+32gb=40 gb

3208 Mesaj
22 Ekim 2010; 21:04:35 

Biri saldırı , biri savunma sanatı . Ne istediğine karar ver önce

22 Mesaj
22 Ekim 2010; 21:11:14 

Evet arkadaş haklı ikisi ap ayrı sporlar bir kere ikisini kıyaslamak yanlış olur kanaatindeyim ama oyum wing chun dan fazla artistik yapmadan 4-5 saniyede knockout.

DH Gözlüklüleri

2849 Mesaj
22 Ekim 2010; 21:13:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Jolly_RogeR

Biri saldırı , biri savunma sanatı . Ne istediğine karar ver önce

52 Mesaj
22 Ekim 2010; 21:14:38 

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

44 Mesaj
5 Şubat 2011; 22:53:38 

İkiside savunma sanatıdır.Fakat W.T daha savunma ağırlıklıdır,Aikido'da rakibin gücünü rakibe yansıtırsın gibi bi olay var.

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2011; 22:56:08 

bruce lee yenilmezdi yani Wing Tsun oluyor

.

56 Mesaj
5 Şubat 2011; 22:57:10 

Jujutsu

44 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:03:21 

quote:

Orijinalden alıntı: 1234*

Jujutsu

Konuyu açan arkadaşımız görüş olarak Aikido vs W.T üzerinde yorumlarımızı bekliyor,kafamıza göre branş
yazmamızı deil.

56 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:05:03 

quote:

Orijinalden alıntı: BiGTeam19o3

Konuyu açan arkadaşımız görüş olarak Aikido vs W.T üzerinde yorumlarımızı bekliyor,kafamıza göre branş
yazmamızı deil.

peki özür dilerim

1295 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ŞahinAbi
5 Şubat 2011; 23:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: BiGTeam19o3

yazmamızı deil.

Konuyu açanın avukatı detected

Sığınaklara Aloo ben oyalarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

305 Mesaj

[4 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

5 Şubat 2011; 23:07:46 

Aikido yaptım. Siyah kuşak almadan bir halt yapamazsın sokakta. Siyah kuşağı da aldıktan sonra bir şey yapacaksın diye garantin olmaz eğer hocan iyi değilse.

Wing Tsun çok saçma bir şey. Boşuna zaman harcama ona.

Popo-Corn! Kendi yaptığım Android oyunum. İndirip oynayabilirsiniz. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Gamungu.PopoCorn

1493 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:11:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Myceneans

Aikido yaptım. Siyah kuşak almadan bir halt yapamazsın sokakta. Siyah kuşağı da aldıktan sonra bir şey yapacaksın diye garantin olmaz eğer hocan iyi değilse.

Katılıyorum. Sokakta kendini rahat bir şekilde savunabilmek istiyorsan, Kick-Box ya da Dentokan Ju Jutsu öneririm. Kick-Box yaparsan daha çabuk sokakta kendini savunursun, Dentokan Ju Jutsu yaparsan daha geç verim alırsın ama Kick-Box dan 5-6 kat daha etkili olur ve bıçak, sopa veya birden fazla kişiyle dövüşte çok daha rahat savunursun kendini. Tabi Dentokan Ju Jutsu eğitimi veren çok az yer var.

977 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:13:33 

Ninjutsu derim.

848 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:19:38 

Kênpo Karate yada Shotokan öneririm ben. ama onu öğreticek usta varmı türkiyede bilmiyorum. hatta biraz mma kaçıcak ama şöyle yap derim Shotokan + Kick Box (zorunlu değil) + wrestling (zorunlu) süper bişey olursun ama kesinlikle greko roman gitme derim freestyle her zaman için daha iyi

1690 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:24:27 

Muay thai(dizli dirseklisinden ) + Jiujutsu

1091 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:24:58 

güreş

Wehrmacht

653 Mesaj

[6 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

5 Şubat 2011; 23:28:31 

Aikido ile ilgili sadece şu videoyu izle derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solenzara -- 5 Şubat 2011; 23:30:08 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2011; 23:29:02 

quote:

ne yapcak o zaman öyle bir zaman geçerki dizisindeki osmanın babasının balıkçıya giriştiği gibi sopamı yesin,ellerinide arkadan bağlasın beklesin dimi

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2011; 23:33:20 

1667 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:36:03 

ikiside

925 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:41:19 

quote:

aslında tam doğru değil kardeşim aikidoda savunma vardır
WT deki savunma saldırı ile aynı andadır :)
@Wt saçma diyen arkadaş hiç dövüşmemiş WT ciyle heralde

2849 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:43:52 

Bu WT saçma diyenlere yolda sokakta rastlamıyorum ki hayrına döveyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyo_N -- 5 Şubat 2011; 23:57:36 >

260 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:44:58 

quote:

Orijinalden alıntı: NaSTiEsTR

Wing chun

skate! skate! skate!

305 Mesaj

5 Şubat 2011; 23:51:19 

quote:

Bu WT saçme diyenlere yolda sokakta rastlamıyorum ki hayrına döveyim

Benim de karşıma bir WT'cu çıkmadı ki rezil edeyim.

Popo-Corn! Kendi yaptığım Android oyunum. İndirip oynayabilirsiniz. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Gamungu.PopoCorn

925 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:56:07 

quote:

Benim de karşıma bir WT'cu çıkmadı ki rezil edeyim.

maganda GM sen hiç WT antremanı izledin mi o zincir yumrukların üstüne nasıl çalışıyoruz saniyede kaç tane atıyoruz haberin var mı peehh WT ci rezil etcekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***No FeAr*** -- 5 Şubat 2011; 23:57:22 >

1848 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:59:09 

Ninbudo Aikijutsu var, ikisinin arasında diyebilirim.

nyan

305 Mesaj

6 Şubat 2011; 0:01:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

maganda GM sen hiç WT antremanı izledin mi o zincir yumrukların üstüne nasıl çalışıyoruz saniyede kaç tane atıyoruz haberin var mı peehh WT ci rezil etcekmiş

Yani yumruklarınız hızlı ona bir şey demem ama ne kadar etkililer ? Kime karşı etkililer ?

3699 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:05:26 

Genjutsu diyorum.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

925 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:07:34 

quote:

Yani yumruklarınız hızlı ona bir şey demem ama ne kadar etkililer ? Kime karşı etkililer ?

ne kadar mı etkililer bizde etki direk boğaza ve kafayadır istersen güçsüz ol boğazına saniyede 4 yumruk seni çok rahat nefesten kesebilir :)

636 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:12:18 

[font="Microsoft Sans Serif"]karma dövüş sanatları

3150 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:15:28 

kage bunshin no jutsu

Row Row Fight The Power !

305 Mesaj

6 Şubat 2011; 0:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

ne kadar mı etkililer bizde etki direk boğaza ve kafayadır istersen güçsüz ol boğazına saniyede 4 yumruk seni çok rahat nefesten kesebilir :)

Dövüş sporlarıyla ilgili birisinin boğaza 4 yumruğu yiyeceğini pek zannetmiyorum. Profesyonel iki kişi karşılıklı dövüşe başladığında işler değişiyor. (dövüşmedim ama biliyorum) İnsan kendisini o kadar savunmasız bırakıp da saldırmıyor. Yoldaki ameleleri dövmek çoğu dövüş sporcusu için çok daha kolay olacaktır tabii ki.

925 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:18:28 

bruce lee nin sanatı Jeet Kune Do olarak geçiyor WT diye değil :)

2849 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:20:51 

Bruce Lee Wing Chun'un üzerine inşa ettiği Jeet Kune Do'yu kullanıyordu. Ip Man'in öğrencisidir.

1667 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Genjutsu diyorum.

ninjutsu dağıtır

138 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:36:30 

yağlı güreş

653 Mesaj

[6 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Şubat 2011; 0:40:17 

En kesin sonuca hangi savunma sporu gider?

Hani diyelim sokakta kavga çıktı.Karşındakini tek hamlede etkisiz hale getirebileceğin spor hangisi?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

389 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:42:25 

Aikido'yu bilmem ama 2,5 aydır WT'ye gidiyorum ve kesinlikle çok etkilidir, tavsiye ederim..

1834 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:44:22 

ne aikido ne malakkkido en güzel dövüş biçimi dil :D

şahsen insanları g.t etmekte üstüme yoktur, kavgaya gerek kalmıyo genelde

925 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Solenzara

Hani diyelim sokakta kavga çıktı.Karşındakini tek hamlede etkisiz hale getirebileceğin spor hangisi?

Wing Tzun

925 Mesaj
6 Şubat 2011; 0:47:10 

quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Yazmayayım dedim ama dayanamadım.

Bizim derdimiz boğaza 2-3 yumruk atmak değil.Akapunktur noktaları denilen noktalarda var.(Tabi bunları öğrenmk için sifu seviyesine yakın olmak ve hocanızın size güvenmesi lazım.Öyle herkese öğretmezler.).Özellikle oralara parmak vuruşlarımız var.Ki bunun gibi çok vuruşlar var.Dirsek, avuç, omuz, tekme vuruşları gibi.O anki durumuna göre yapıyorsun.Zaten onlar savunma yapabildiği gibi biz de savunma yapabiliyoruz.

Neyse amacım bunları karşılaştırıp Wing Chun bilen herkes diğerlerini döver demiyorum.Tamamen kullanan kişiye bakar sonuçta.

söyle söyle çekinme man-sao wu-sao da duruken man-sao nereyi gösterir rakibin kafasını değil mi :)

305 Mesaj

6 Şubat 2011; 0:52:58 

quote:

Neyse amacım bunları karşılaştırıp Wing Chun bilen herkes diğerlerini döver demiyorum.Tamamen kullanan kişiye bakar sonuçta.

Yani. Her dövüş tarzı kullanıcıya göre değişiyor. Biri hepsini döver diye söylemek zor. Söyleyecek olursak da jiu-jitsu alır hepsini. (hadi tartışma alevlensin )

Bence en güzeli MMA ihtiyacın olan her şey olacak. Kafeslerde de üstün olarak jiu-jitsu kullanılıyor. Ben nedense hiçbir WT'cunun kafeste başarıya ulaştığını göremedim. Buna aikido da dahil.

2237 Mesaj
6 Şubat 2011; 1:08:40 

sana sukadarini soyliyim canım kardeşim bunu sozlere kulak vermen sana faydali olabilir...ben taekwondo yaptim 7yila yakın sanirim arkadasimda wing tsung yapti bir arkadasimda var oda kugfunun hayvan stilleri yapti hocalik yapiyorum diyordu ozamnlar..yani demem oki ne yaparsan yap kuvvet oyunu bozar..onun için en güçlü olmaya bak tabiki ogrenmek azcok fayda getirecektir.işin teknigini bildikten sonra kuvvet vart ise bu iş tamamdir..

İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, nede haya!

305 Mesaj

6 Şubat 2011; 1:09:14 

quote:

Ben şahsen böyle gösteriş için WT-WC yapanların tam bir başarıyla ulaşacaklarını düşünmüyorum.Jiu-jitsu bence de gerçekten etkili özellikle Wing Chun öğrendikten sonra Jiu-jitsu'yu öğrenmemizi tavsiye ediyorlar.

Benim gördüğüm jiu-jitsu hocaları WT'cilerle dalga geçiyor. O ne diyorlar, aşaüılıyorlar. Ben onlar kadar jiu-jitsu da prof olmadığım için o kadar dalga geçemiyorum şimdilik

2750 Mesaj
6 Şubat 2011; 1:51:05 

bizden sonra aikido cular giriyo bi çocuk yeni başlamış sürekli tek başına takla atıyo sürekli ama bu mudur yani terlemek yok bişe yok

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2011; 5:19:08 

aikido iyi ama videolara bakınca adam yumruk atıp öylece duruyor,aikidocuda rahatça yakalıyor
gerçekte öyle değilki kombinasyon saydırıyorsun,aikidocunun yumruğu yakalaması zor
ayrıca bir kişinin etrafını 10 kişi sarıp,10 kişi aynı anda adamın üstüne çullansa,adam ancak bir kişiye karşılık verebilir,diğer 9 kişi bunu yakalar ve yukarı yukarı hoplatır
bu tarz sporlar biraz fantezik ve para amaçlı eğitimler

1493 Mesaj
6 Şubat 2011; 12:06:01 

Ju Jitsunun ne kadar etkili olduğunu merak eden arkadaşlar şu videoyu izlesinler. Zamanı olmayanlar 5. dakikadan sonrasını izlesinler sadece.

124 Mesaj
6 Şubat 2011; 12:07:43 

tabi ki wing- chun en iy savunma sanatıdır :)

184 Mesaj
6 Şubat 2011; 12:08:57 

Ben ikisini birden çalışıyorum. Hem aikido hem WT. Ama aikido için 2 kat daha fazla calışması gerek. WT'de kolay değil tabi sırf o seri yumrukları adam gibi atmam 5 ayımı aldı :)

184 Mesaj
6 Şubat 2011; 12:13:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Solenzara

Wing tsun. Boyun kısmına atacağın tek vuruş veya kaval kemiginle karşındakinin baldırına yapacağın tek bir vuruş(tabi çok iyi bilmen Gerek vuruş noktasını) karşındakini bırak o an 2-3 gün kendine gelemez.

44 Mesaj
6 Şubat 2011; 12:24:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Danilo Thann

Ju Jitsunun ne kadar etkili olduğunu merak eden arkadaşlar şu videoyu izlesinler. Zamanı olmayanlar 5. dakikadan sonrasını izlesinler sadece.

Gerçekten harükulade.Antalya'da varmı ju jitsu dersi veren yer?

226 Mesaj
6 Şubat 2011; 13:16:19 

WT Antremanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surgéon -- 6 Şubat 2011; 13:17:22 >

512 Mesaj
6 Şubat 2011; 14:53:10 

Ben Jason Bourne kadar efektif dövüşen birini görmedim (kendi düşüncem tartışma çıksın istemiyorum), onun kullandığı (ki zannediyorum karışık dövüş sanatları kullanıyor) dövüş sanatını bilen varsa ve yazarsa çok sevinirim.

472 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:36:19 

Wing Tsun

12 Mesaj
6 Şubat 2011; 20:20:22 

ya aga bırak wing tsun bırak aikidoyu bilmem jutsuyu biz dalarız adam gibi dalarız biz sokakta ögrendik kavgayı aga

472 Mesaj