Şimdi Ara

MSI Radeon HD 6870 ve özel tasarımlı Radeon HD 6850 lanse edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD'nin bugün yaptığı Radeon HD 6800 lansmanına paralel olarak yeni modellerini duyuran üreticilerden biri de MSI oldu. Tanıtımı yapılan yeni modellerden R6870-2PM2D1GD5 kod adlı Radeon HD 6870 modeli referans tasarımı baz alırken, R6850-PM2D1GD5 modeli ise özelleştirilmiş tasarım detaylarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

MSI'ın Radeon HD 6870 modeli 40nm Barts XT GPU'sundan güç alıyor. 32x ROP ve 1120x paralel işlem birimine sahip olan ekran katı 1GB GDDR5 bellek ve 256-bit bellek veri yolu desteği ile geliyor. Grafik işlem birimi 900MHz'de, bellekleri ise 4200MHhz'de çalışan ekran kartı, beraberinde gelen Afterburner uygulaması ile daha yüksek hızlara çıkartılabiliyor.

Özel tasarımlı Radeon HD 6850 ise, sahip olduğu soğutucu (90mm fan ve 2x bakır ısı borusu) ile daha serin ve daha sessiz kullanım deneyimi vaad ediyor. Barts Pro GPU'sundan güç alan ekran kartın grafik işlem birimi 775MHz'de, bellekleri ise 4000MHz'de çalışıyor. Görüntü aktarımı için çift DVI, çift DisplayPort ve HDMI çıkışlarına sahip olan kartlar Crossfire X desteği ile geliyorlar.

MSI'ın yeni modellerinden Radeon D 6850 180$, Radeon HD 6870 ise 250$ seviyesindeki etiket fiyatlarıyla kullanıma sunuluyorlar.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    MSI Radeon HD 6800 serisi

• HD6850 nin fiyatı iymiş
  • özel tasarım modeli güzel görünüyor ama klasik tassarımlar tam bir facia. böyle güzel kartları alacaklar kesinlikle referans tasarım almasınlar bende kullanıyorum hem daha çok ısı hem daha çok gürültü. 6870 ler için galiba biraz daha beklenmeli özel soğutuculu modellerin çıkması için
  • Özel tasarımlı 6870'lerin olmamasının sebebi nedir ben anlayamadım? Biri açıklayabilr mi rica etsem
  • MSI bombayı patlattı hem yazılı garantisi sogutucu ve tabi MSI güvence şuan kart alıcak olsam MSI alırdım
  • uğur böceğine benzemiş..

fanı büyük güzel sessiz birşeye benziyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 22 Ekim 2010; 17:46:00 >
  • Bende Twin Force 2 sandım, heyecanlandımi bu soğutucunun referans modelle pek farkı olmaz.

@Blooods

İsterse bir kart yükde 50 derecede çalışsın yinede özel modeller çıkartılır, çünkü bir makrnın diğer marklar karşısında üstün olacağı bir noktası olması gerekir, zaten MSI'n bu kartlarını geçiniz HAWK ve Cyclone modellerini bekleyin askeri sınıf bileşenler ile MSI 6850 ile asıl farkı o zaman atar. 6870'den bahsetmiyorum isterse nasa komponentleri olsun kartın hız aşırtma performansı çok kötü.
  • 6870 ile 5770 cf performans testi gördüğümde tatmin olursam cf yapmayı düşünebilirim :D
  • büyük ve çift fanlı modelleri beklemek lazım...
  • uğur böceğine benzemiş..
    aynen doğru
  • tipini beğenmedim bune yavv.
  • msı dan 6870 hawk yada lıghtning bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blooods

Özel tasarımlı 6870'lerin olmamasının sebebi nedir ben anlayamadım? Biri açıklayabilr mi rica etsem

6870 çekirdek ve bellek hızları bakımından limitlerinde bir kart, bu yüzden soğutucusu 6850 ye göre çok daha iyi.(Bakır ısı boruları ve daha büyük yapraklar)

Limitlerinde olduğundan dolayıda 6850 kadar hız aşırtma uygulanamıyor, uygulanamadığı için kart fazla ısınmıyor , zaten stok soğutucu gerekli soğutmayı sağladığı içinde üreticiler 6870 modeline 6850 kadar fazla seçenekte özel soğutma tercih etmiyorlar.
    MSI Radeon HD 6870 ve özel tasarımlı  Radeon HD 6850 lanse edildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 23 Ekim 2010; 23:46:51 >

• hız aşırtmalı 6800 serisi kart alacaksanız 6870 alın zaten kendinden hız aşırtmalı aralarında 100 tl fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

hız aşırtmalı 6800 serisi kart alacaksanız 6870 alın zaten kendinden hız aşırtmalı aralarında 100 tl fark var

100 TL cepte kalsa da özel tasarımlı kart ile aynı hızlara oc yapılsa daha iyi olmaz mı?
  • özel tasarıma gel
  • arkdaslar bunlar nerede üretiliyor acaba kımler tarafından yapılıyor kafa ıster
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.