Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı uğurlu olsun :) Kaça aldığınızı öğrenebilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreat

quote:

Orijinalden alıntı: CLauDio_1907

quote:

Arkadaşlar yakında kardeşimin nişan ve düğünü olacak. Kuzenin düğünü kitlens ile çektim. Portre için lens almayi düşünüyor(d)um. Diğer taraftan 200mm veya 300mm'yekkadar kaliteli Zoom lens almak istiyorum. Çünkü ihtiyaç anında kitlens işimi görmüyor. Sahilde gezerken az uzaktaki kuşu çekeyim diyorum.Diyorum ama...
    Şuan hemen alacak durumda değilim. Sadece kesinleşmiş olsun. Neler tavsiye edersiniz?

Portre için en güzel tercih 45mm olympus bence, fiyatı da diğer portre lenslerine göre makul seviyede. 40-150mm olympus haricindeki tele lenslerde fiyat farkı çok, mesela 40-150mm olympus lens 300-350 TL arası iken 75-300mm panasonic ya da olympus 800 TL'den aşağı değil malesef. Çok sık kullanmayacağınız bir lens olacaksa 40-150mm fiyat ve performans olarak iyidir.

Portre 45mm tamam.zoom lenslerde verdiğiniz fiyatlar galiba 2.el.40-150 alıp ilerde daha fazla zoom yapamadığım için pişman olur muyum ? almışken 75-300 alayım diyorum.

Ben 40-150mm kullanıyordum fakat sattım çünkü dediğiniz gibi yetersiz kaldı mesafe :) Yeni bir zoom lens alacağım ama 100-300mm panasonic ve 75-300mm olympus'a o parayı hayatta vermem. muhtemelen başka bir marka ve daha ucuza zoom lens alıp manuel olarak deneyeceğim biraz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Canon 300 fd

Bunu alın rahat edin :)

m43 600mm f4 zor bulunur. Makine olypmus ise IBIS titreşimi halledecektir zaten.
  • Kit lens olarak gelen 14-42 lensimi kullanmadığım için satacağım.
    ilgilenen olursa iletişime geçebilir.

sıfır olarak jelatini ile duruyor. hiç kullanmadım.
    m.Zuiko Digital 14-42 II R
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

Hayırlı uğurlu olsun :) Kaça aldığınızı öğrenebilir miyim?

Bana sorduysanız;

Kit den çıkma hiç kullanılmamış siyah renk 150 TL ye aldım.
  • Özellikle m43 kullanıcıları için bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Özellikle hızlı çekim yapmanızı gerektiren durumlarda S modu işinizi çok kolaylaştırıyor. Örneğin kuş çekeceğiniz aydınlık bir hava var, eğer A modundaysanız ve diyafram en açıktaysa fotoğrafın aydınlık çıkması kuvvetle muhtemel. S moduna aldığınızda çekim hızı en yükseğe geliyor ve ışık durumuna göre en açık diyaframdan kısığa doğru gidiyor. Işığın yetersiz olduğu durumda ise önce bir miktar çekim hızını düşürüyor 1/2000 civarı, sonra iso takviyesi yapıyor. Ben genelde A, aydınlık havalarda ise P kullanıyordum. Fakat S modu geçen çok işime yaradı paylaşmak istedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Özellikle m43 kullanıcıları için bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Özellikle hızlı çekim yapmanızı gerektiren durumlarda S modu işinizi çok kolaylaştırıyor. Örneğin kuş çekeceğiniz aydınlık bir hava var, eğer A modundaysanız ve diyafram en açıktaysa fotoğrafın aydınlık çıkması kuvvetle muhtemel. S moduna aldığınızda çekim hızı en yükseğe geliyor ve ışık durumuna göre en açık diyaframdan kısığa doğru gidiyor. Işığın yetersiz olduğu durumda ise önce bir miktar çekim hızını düşürüyor 1/2000 civarı, sonra iso takviyesi yapıyor. Ben genelde A, aydınlık havalarda ise P kullanıyordum. Fakat S modu geçen çok işime yaradı paylaşmak istedim :)

Fotoğrafi 101

• CLauDio_1907 kullanıcısına yanıt
    Başka ne gibi alternatiflerimiz var ?.kaliteli bir tane almam lazım.

• quote:

Olympus Lens Modelleri

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=product&subcatid=823&markfilter=Olympus&sort=priceup

Panasonic Lens Modelleri

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=product&subcatid=823&markfilter=Panasonic&sort=priceup

Forumda 75-300mm Olympus satan bir kullanıcı vardı @Suggestions

• firesea F kullanıcısına yanıt
    Tekrar hayırlı olsun, gayet uygunmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: CLauDio_1907

quote:

Olympus Lens Modelleri

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=product&subcatid=823&markfilter=Olympus&sort=priceup

Panasonic Lens Modelleri

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=product&subcatid=823&markfilter=Panasonic&sort=priceup

Forumda 75-300mm Olympus satan bir kullanıcı vardı @Suggestions

Oralara zaten baktim panasonic haric.panasonic fiyatları da olympusdan yuksek. Ben sizin yazdıgınız fiyatlara istinaden alternatifleri sormustum.zamani gelince ikinci el temiz alirim ins.

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Untitled

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellguard -- 16 Mayıs 2014; 23:12:58 >

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    RSM30030 by .Furkan., on Flickr
     Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    RSM40426 by .Furkan., on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 17 Mayıs 2014; 0:20:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hellguard

Untitled

• Resimlere oy vermeceler filan Forum yenilenmiş
  • E-M5 + 14

40 by Şener Hayat, on Flickr

• Resimlere oy verebildim mi ki acep ? Bir de benden Vivitarist foto gelsin...

PL3+Vivitar 55mm. F2.8 ile, crop mrop bişiler yaptım, bi haller oldu işte böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Resimlere oy vermeceler filan Forum yenilenmiş

Oy nasıl veriliyor?

• Resmin üzerine fare imlecini getirdiğin zaman oklar çıkıyor sağ altta. Yukarı yeşil, aşağı kırmızı :)

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.