Şimdi Ara

Nvidia'nın GeForce GTX 580 modeli listelere girdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
5.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Kasım ayında lanse edeceği Radeon HD 6900 serisi ekran kartlarına karşı Nvidia'nın kapalı kapılar ardındaki hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bir süredir GeForce GTX 580 modeli üzerinde çalışan Nvidia, 3DTV Play teknolojisiyle uyumlu ekran kartları listesine GeForce GTX 580 modeline de alarak bu konuda önemli bir ipucu verdi. ,

GeForce GTX 580 modelinin teknik özellikleri konusunda henüz net bir bilgi olmasa da, GF110 kod adlı yeni bir grafik işlem biriminden güç alması bekleniyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan grafik biriminin, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'e güç veren GF100 GPU'su ile kıyaslandığında verimilik anlamında ciddi güncellemeler içereceği belirtiliyor.

alt="Nvidia'nın GeForce GTX 580 modeli listelere girdi"

İddia edilen özelliklere göre 512 CUDA çekirdeği (paralel işlem birimine) ve 2GB bellek kapasitesiyle gelmesi beklenen GeForce GTX 580, Digitimesi'ın haberine göre GeForce GTX 480'den %20 daha hızlı olacak. GeForce GTX 580, Radeon HD 5870 ile kıyaslandığında Tessellation performansını 3 kat arttırması beklenen Radeon HD 6970'e rakip olarak pazara sunulacak.

GeForce GTX 480 ile kıyaslandığında güç tüketiminde ne derece gelişme olacağı henüz bilinmeyen GeForce GTX 580 ile birlikte Nvidia, GeForce GTX 475 modelini de pazara sunacak. Radeon HD 6800 serisini yarın lanse edecek AMD ise Kasım ayında Radeon HD 6950 ve HD 6970, Aralık ayında ise çift GPU'lu Radeon HD 6990 modelini pazara sunacak.

• Yok artık lebron james...
  • Bu sefer 500w ve üzeri güç tüketimi bekliyorum :D
  • İnşallah sıcaklık ve harcanan güç konularında da ciddi gelişim sağlamışlardır...
  • %20 fark cok zor bence
  • Mahkemede dayın olacağına TEDAŞ da dayın olsun
  • Ve girdiği gibi çıktı.
  • Aynen öyle sayfayı yenilemişler artık 580 yok
  • Demek ki DH forumları NVidia tarafından devamlı gözlem altında.
  • Yiğidi öldür hakkını ver demişler. Destek verin nvidiaya ki daha da pahalıya ekran kartı almayalım..
  • Daha ilk fermi x2 ve GT420 çıkmadan GTX5xx çok erken olur. GTX495 yine kırpık bir model olacak sanırım. GTX480x2 yerine GTX470x2 tarzında olablilir.
    GTX480x2 yi Asustan Jüpiter ismiyle duyurmasını bekliyorum. 3 adet 8 pin güç girişi olablir.
  • @Father Torque

yada tam tersi nvidia DH tarafından devamlı gözlem altında...
  • ati kral olur yine
  • Nvidia kendi sitesinde kazara da olsa öyle bir bilgi yayınladı ise bu modelin çıkması beklenmeyecek bir durum değil demektir. Tabi AMD'nin yeni serisine karşı yapılmış ufak bir misilleme de olabilir. Yani içi boş bir hareket.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Nvidia kendi sitesinde kazara da olsa öyle bir bilgi yayınladı ise bu modelin çıkması beklenmeyecek bir durum değil demektir. Tabi AMD'nin yeni serisine karşı yapılmış ufak bir misilleme de olabilir. Yani içi boş bir hareket.

en mantıklı cevap
  • millet evlenmek için ben kart almak için aylık biriktiriyorum.:)
  • 580'i bilmem de gtx 475'in çıkması daha muhtemel gibi. E asıl onu niye koymamışlar ki grafiğe?
  • Bence Güç tüketimine göre performans kimdeyse lider odur..

Atı Maliyete oynuyor Nvidia atak yapınca ekran kartını güncelliyor rahat yani şuan..

Gtx 480X2yapar hatta 580x2 yapar ama 9800gx2 gibi bişi olur 1200w güç kaynağı falan ister..

Sonra Atı gelir hd5970 x2 çıkartır yine geçer..

Nvidia biraz daha çalışması lazım..
  • " 6990 6970 6950 6850 6870 "

Nvida nın suçu ne? :D:D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.