Şimdi Ara

.:OPlayer ile video çevirmeden,Türkçe alt yazı destekli film izleme.Resimli Anlatım:.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
18.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OPlayer ile filmleri, dizileri farklı bir formata çevirmeden direk Iphone ve Ipad'e atıp izlemek artık mümkün. Ayrıca alt yazı desteği ve Türkçe karakter desteği ile.

.:OPlayer ile video çevirmeden,Türkçe alt yazı destekli film izleme.Resimli Anlatım:.

OPlayer’ın en büyük özelliği, iPhone ve iPad’de hemen hemen tüm video formatlarını (WMV/AVI/RM/RMVB/ XVID/MP4/MOV/3GP/MPG/) ve ses formatlarını (MP3/WMA/RM/AAC) sorunsuzca oynatması ve de türkçe altyazıları düzgünce gösterebilmesi.

OPlayer ile, My Documents altında yer alan dosyalarımıza tıklayarak video izleyebiliyoruz. Tabii bunun için önce videolarımızı altyazılarımız ile birlikte uygulamamıza transfer etmemiz gerekiyor. (alt yazı dosyalarının video dosyaları ile aynı isimde olması gerekiyor, yoksa alt yazılar videoda gözükmüyor.)

Video transfer için de 3 yol bulunuyor ve bunlardan istediklerimizi kullanabiliyoruz.

1) Web’den İndirme

OPlayer’ın “File” menüsünde yer alan “Web Browser” sayesinde, aynı Safari’de olduğu gibi herhangi bir web sayfasına erişebiliyor ve video dosyalarını direk uygulama içerisine kaydedilecek şekilde indirebiliyoruz. (Download the File)

İndirme işlemi devam eden dosyalar da “Downloads” menüsü altında gözüküyor. Ayrıca istersek “Play the file” seçeneği ile dosyayı indirmeden internet üzerinden izlemeye başlayabiliyoruz.

2) File Sharing

Diğer bir yöntem de, daha evvel başka uygulamalar için de paylaştığımızdan dolayı hepimizin ezberlediği File Sharing yöntemi. File Sharing ile iTunes üzerinden USB kablosu kullanarak bilgisayarımızdaki dosyaları OPlayer uygulamasına transfer edebiliyoruz.

iTunes’ta cihazımızı taktıktan sonra Apps sekmesinin en altında, File Sharing desteği olan uygulamaların listesi çıkıyor. OPlayer’ı seçtikten sonra da istersek bilgisayarımızdan cihazıma video transfer edebiliyoruz. İstersek de cihazımızdan bilgisayarımıza video kaydedebiliyoruz. Ya da daha evvel transfer ettiklerimizi silebiliyoruz.

3) Wi-Fi Üzerinden Dosya Transferi

Sağda en altta yer alan “More” menüsünde yer alan “WiFi Transfer” seçeneği ile de, aynı ağda bulunan bilgisayarımızı ve cihazımızı kablosuz ağ (Wi-Fi) üzerinden konuşturabiliyoruz. “WiFi Transfer” seçeneğine tıkladığımızda ekranda, “http://192.168.2.7:54900″ gibi bir adres gözüküyor. Bu adresi bilgisayarımızdaki tarayıcıdan girdiğimiz zaman, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi cihazdaki videolara erişebiliyoruz.

İstersek de yine bu web sayfasını kullanarak bilgisayarımızdan cihazımıza video kopyalayabiliyoruz.

Cihaza dosya transfer yöntemlerini anlattıktan sonra da, ikinci önemli konu olan altyazı ayarlarına değinmek istiyorum. Uygulamanın “Settings” (Ayarlar) menüsünde, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Encoding (SRT)” ayarını ISOLatin5 olarak değiştirmek gerekiyor. Yoksa altyazılardaki ş,ı,ç,ğ, vs. gibi özel karakterler düzgün gözükmüyor.

Settings menüsünde ki diğer ayarlar

* Use QuickTime : iPhone/iPod Touch veya iPad’e göre zaten çevrilmiş videoları OPlayer ile izlemek istediğimizde bu seçeneği aktif hale getiriyoruz. (Tabii işimiz bitince kapatmayı unutmuyoruz, yoksa bu sefer diğer videolar çalışmıyor)
    * TV Out : iPhone veya iPad’in özel kablosuyla videoları televizyona yansıtma ihtiyacı olursa bu seçeneği aktif hale getiriyoruz.
    * Skip Frame : Akıcılığı bozuk videolarda bu seçeneği aktif hale getirip sorunu kısmen de olsa gidermek mümkün olabiliyor.

Aynı uygulamanın iPad için OPlayer HD isminde farklı bir versiyonu bulunuyor. Aslında uygulamanın iPad versiyonlarının ara yüzleri iPhone ile birebir aynı. Sadece ekranlar iPad’e göre optimize edilmiş durumda.

iphoneturkey

• İlk teşekkür benden gelsin çok güzel oldu yaav
  • Elinize sağlık bende Oplayer kullanıyorum.Ama birçok kişi bilmiyordu gerçekten iyi oldu.
  • rehber için teşekkürler
  • Yükledim.Açıyorum,açılıyıo gibi oluyo bir türlü açılmıyor.

Lütfen açılan program bulup indiren birisi linkini pm den atabilirmi lütfen?
  • cinexplayerada altyazı desteği gelmiş.dün güncelledim ama şimdide bazı filmlerin sesleri çıkmıyor.
  • Arakdaslar iphonuma inseption ve cehennm meleklerı fılmlerını ındrmek ıstıyorum.İyi bir kalitede altyazılı nasıl izleyebilirim?
  • rica ederim. ne zamandır ben de dahil olmak üzere böyle birşey arıyorduk. umarım yardımcı olur.

yalnız ufak bir uyarıda bulunayım. ".avi" ".mkv" formatlarınıda ki videoları seyretmek ".mp4"'ten daha fazla işlemciye yüklendiğinden şarz biraz daha fazla gidebilir film izlerken. aklınızda bulunsun.

@ahmetjanx önce bilgisayarından istediğin filmlerin istediğin kalitede ki dvdrip'lerini indir. sonra yukarıda ki gibi iphone'nuna at ve oplayer aracılığı ile izle
  • Emeğine sağlık ..

Lite versiyonları içinde geçerli mi bu anlatım ..
  • ipad de kullanıyorum ancak altyazı boyutu küçük ayarlamanın bir yolu varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Emeğine sağlık ..

Lite versiyonları içinde geçerli mi bu anlatım ..

rica ederim.

lite ile deneme fırsatım olmadı. ama Jb yaptıysan sorun yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

ipad de kullanıyorum ancak altyazı boyutu küçük ayarlamanın bir yolu varmı?

ipad için OPlayer HD var. onu kullanın
  • oplayer hd kullanıyorum ipad de altyazı boyutu küçük malesef
    quote:

Orijinalden alıntı: Error 404

quote:

Orijinalden alıntı: khaos

ipad de kullanıyorum ancak altyazı boyutu küçük ayarlamanın bir yolu varmı?

ipad için OPlayer HD var. onu kullanın
  • bildiğim kadarı ile ayarların içinde alt yazı büyültme gibi bir seçemek yok. bazen altyazılar default olarak farklı boyutlarda geliyor. farklı bir alt yazı deneyin belki sorun çözülür.
  • MKV FILMLERDE BIRAZ YAVASLIK SOZ KONUSU BUNU NASIL DUZELTEBILIRIZ?
  • mkv lerde biraz yavaşlık var evet, bir de Türkçe altyazılarda türkçe karakterlerde sorun yaşıyorum nasıl düzeltebilirim? Ayarlardaki karakter setlerinden TR olanları denedim ama olumlu sonuç vermedi
  • Altyazyı yukarıdaki gibi ISOLatin5 yapmalısınız.
  • Hd filimleri indirmek icin bildiginiz site varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sayın

Altyazyı yukarıdaki gibi ISOLatin5 yapmalısınız.

teşekkür ederim
  • iPhone 3G'de denedim ama yemedi :) Oynatamıyor büyük .avi dosyalarını :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.