Şimdi Ara

Nvidia, GeForce GTX 460 ve GeForce GTX 470'in fiyatında indirime gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin yarın yapacağı Radeon HD 6800 lansmanı Nvidia'dan nasıl bir yanıt geleceği merakla bekleniyordu. Santa Clara merkezli firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Nvidia, Rraedon HD 6800 seisine karşı bazı modellerinde fiyat indirimine gitmeye hazırlanıyor. AMD tarafından GeForce GTX 460'a karşı konumlandırılan ve %30+ seviyesinde daha hızlı oldukları belirtilen Radeon HD 6850 ve Radeon HD 6870 modellerine karşı Nvidia, GeForce GTX 460 1GB ve GeForce GTX 470'te fiyatları aşağı çekerek elini güçlendirmeyi hedefliyor.

Henüz Nvidia tarafından yapılmış resmi herhangi bir olmasa da GeForce GTX 460 1GB'ın 200$'ın altına, GeForce GTX 470'in ise 250$'ın altına çekilmesi hedefleniyor. AMD tarafından henüz fiyatlar açıklanmasa bile Nvidia'nın yapacağı indirimle birlikte Radeon HD 6850 ile GeForce GTX 460 1GB ve Radeon HD 6870 ile de GeForce GTX 470'in aynı fiyat bandından olması bekleniyor.

• 2 x GTX470 akar.
  • Bu indirimi bekliyordum
  • klasik bir cümle olacak ama türkiyeye zor yansır
  • aldığım/alacağım akrtın fiyatından verdiği performans karşısındaki güç tüketimi daha önemli benim için. fiyattaki farklar elektrik faturası ile zaten cebinizden fazlasıyla çıkabiliyor
  • Özellikle 470, burada 250 yerine 300$ olsa, KDV dahil 530 TL gibi bir fiyata denk geliyor ki bence muhteşem bir fiyat olur. NVidia'nın böylesi fiyat indirimlerinde bulunmak zorunda kaldığı bir dönem daha hatırlamıyorum.
  • Hey gidi nvidia. Atinin kartlarına karşılık fiyat indirimine gidiyor. Ne oldum demeyeceksin ne olacağım diyeceksin.
  • GIGABYTE GV-N470UD-13I, GTX470, 1280 MB, GDDR5, 320 Bit, Ekran Kartı
    Havale ve kapıda nakit (%12) : 524,52 TL
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_33232_GIGABYTE_GV-N470UD-13I__GTX470__1280_MB__GDDR5__320_Bit__Ekran_Karti.html

Güncelleme Tarihi : 21.10.2010
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Özellikle 470, burada 250 yerine 300$ olsa, KDV dahil 530 TL gibi bir fiyata denk geliyor ki bence muhteşem bir fiyat olur. NVidia'nın böylesi fiyat indirimlerinde bulunmak zorunda kaldığı bir dönem daha hatırlamıyorum.

Şu an nakit 567 TL ye alınabiliyor, 500 un altına inmesi lazım.

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_30585_LEADTEK_GTX470__1280_MB__GDDR5__HDMI__PCIex16__320_Bit__Ekran_Karti.html

Not: Arkadaşın yukarıda verdiği 530 TL lık gigabyte stokta gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RCox -- 21 Ekim 2010; 13:08:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Hey gidi nvidia. Atinin kartlarına karşılık fiyat indirimine gidiyor. Ne oldum demeyeceksin ne olacağım diyeceksin.

aynen öyle katılıyorum Artık AMD Kral
  • gizlice bir bilgi

gtx 460 1gb 20$ civarında düşecek
    gtx 470 40$ civarında düşecek
  • quote:

Özellikle 470, burada 250 yerine 300$ olsa, KDV dahil 530 TL gibi bir fiyata denk geliyor ki bence muhteşem bir fiyat olur. NVidia'nın böylesi fiyat indirimlerinde bulunmak zorunda kaldığı bir dönem daha hatırlamıyorum.

quote:

Hey gidi nvidia. Atinin kartlarına karşılık fiyat indirimine gidiyor. Ne oldum demeyeceksin ne olacağım diyeceksin.

hafıza kaybına mı uğradınız yahu. GTX 280 ve GTX 260'ı çıkardıktan sonra HD4000 serisinin gelmesiyle kartların fiyatını yarıya indirmek zorunda kalan Nvidia'dan bahsediyoruz.
  • @Annihilator, dediğim gibi bugünkü gibi bir fiyat indirimini hatırlamıyorum zira o zamanlar kullandığım 8800GT sayesinde ekran kartı piyasasıyla yakından uzaktan ilgilenmiyordum.
  • nvidia battı aga, california' da kepenkleri kapatmış....
  • yurt dışında fiyat indirimine giden ürünler türkiye'de fiyatları düşmüyor bunu hala anlamış değilim
  • Nvidia batıı gibi saçmasapan yorumları artık bi kenara bıraksak.Nvidia çok bir düşüş yaşamadı,Ati yükseldi desek daha doğru olucak kanımca.Fermi gecikmesine ramen genede satışları devam etti.
  • 6000 serisine karşı Nvidia fiyatları uygun tutsa yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta şimdiki serileri performans olarak katlayan bir seri değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

nvidia battı aga, california' da kepenkleri kapatmış....

• SANKİ ROLLER DEĞİŞTİ GİBİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

quote:

quote:

hafıza kaybına mı uğradınız yahu. GTX 280 ve GTX 260'ı çıkardıktan sonra HD4000 serisinin gelmesiyle kartların fiyatını yarıya indirmek zorunda kalan Nvidia'dan bahsediyoruz.

Sen büyük adamsın hafızan benden iyidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.