Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
1
Favori
160.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: el_diego

bütün adımları baştan yapıyorum gene aynı arkadaslar yardımcı olabilecek yok mudur?

Arkadasim benimki sadece bir fikir ama birde suan kurdugun androidden baska bir android kullan. Yaklasik 6-7 android kurdum, nihayetinde en sorunsuz calisani son kurdugum oldu. Biraz deneme yanilma yontemiyle oldu. Belki sorununu cozersin.
  • Hocam Öncelikle Size Teşekkür Ederim.Dediğiniz Gibi Kurulum Yaptım ve Birkaç Sıkıntı Dışında Sorunsuz Kullanıyorum.Gerçekten De HD2 Android İle Bir Başka Güzel :) Yanlız Benim Şöyle Bir Sıkıntım Var.Cihazımla Birlikte Vodafone Limitsiz Cepnet Paketi Kullanıyorum.Çoğunlukla Da İşlerimi Mobil İnternet Üzerinden Hallediyorum.Ancak Şöyle Bir Sorunum Var.Sık Sık İnternet Gidiyor ve Cihazı Yeniden Başlatana Kadar Net Gelmiyor Hatta Bazen Cihazı Yeniden Başlatınca Da Çekimde Bir Sorun Yok Şebeke Full Ya Da Full E Yakın Görünüyor.İkinci Olarak Cihaz Bazı Wifi Modemleri Görmüyor.Şimdiye Kadar 20 Taneye Yakın Bilgisayara Sorunsuz Bağlandım.Ama Bugün Bir Arkadaşımın Modeme Bağlanamadım.Modeme Laptop ve iPhone Cihazım İle Bağlanıyorum.Bir Tek HD2 Bağlanmıyor.Bunların Nedeni Ne Olabilir.Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim.Kolay Gelsin...
  • nand dan haber var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Tuğrul

nand dan haber var mı arkadaşlar?

http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Leo/Status
  • teşekkür ediyorum, sizin nand konusunda bir öngörünüz var mı? şöyle olur böyle olur bu tarihte çıkabilir vs...
  • merhaba arkadaslar
    dun gece sabh 4 e kadar ugratim ama b turlu android yapamadim bendeki HD2 yi
    hareti calistirdiktan sonra gerceklesen islem bi sure sonra ekranin solunda cizgi haline donusuyor daha sonra 5 er saniye arayla yesil isik yanip sonuyor, youtube ta seyrettigim video larda hareti calistirdktan sonra bendeknden daha fazla islem yapildigini gordum bendeki olusan ekranin sol cizgileri onlarda da olusuyor, bu islem yapilirken bir video da sanki adam windows tusuna basiyor gibime geldi, onu da yaptim olmadi
    ne yaptiysam yapamadim
    boot u sildim, yeni radio yu yukledim, hard reset attim, aklima gelen her seyi yaptim ama androidi bi turlu calistiramadim
    bu sekilde sorun yasayan arkadaslar yapmamiz gereken islemleri tekrar siralarsa olabilecek sorunlari anlatabilirse cok memnun kalacagim
    bayram zehir oldu bana valla, kafaya taktim ama olmadi sonunda 4:30 da uyumusum daa kablolariyla :))

HTC ye e mail yazdim hicbir zaman android sistemi olmayacakmis, zaten HTC windowsun telefonu oldugu icin windows mobile devam edeceklerdir,
    bir de benm wifi diger telefonlara oranla veya laptopla kiyaslama yaptigim zaman daha az sinyal goruyor ve daha az wifi noktasi goruyor
    bu sekilde kiyaslama yapan oldumu

simdiden tessekkurler

• zaten dahılı hazıaya yuklenen android resmi olmayacak 3. şahıs lar tarafından yapılıyor hd2 nandrom android.
  • hocam tabiki resmi olarak çıkayacak ancak bir kaç haftadır nand romun çıktı çıkacak olduğu söyleniyor ama daha bir haber yok...
  • doğruluk oranı kesin olmamakla birlikte çeşitli kaynaklar test aşamasında olduğunu söylüyor benimde fazla bilgim yok yabancı forumlardan takıp ettıgım kadarıyla bılıyorum
  • Merhaba arkadaşlar;
    Öncelikle Herkezin kurban bayramını tebrik ediyorum.Başta 1337 üstada böyle güzel bir paylaşım ve makale den dolayı da teşekkür ediyorum.Gerçekten bu kadar emek ve zaman her babayiğitin harcı değil.
    Gelelim bir kaç soruma.

Telefonu 2.ci el olarak arefe günü aldım.cihaz Holanda menşeili ve üzerinde aldığımda (türkçe)
    PB8 1100 HX-BC
    SPL-1.42. HSPL XE
    0X05
    0X30
    COTULLA HSPL

VE manila2.5 121116.0
    ROM SÜRÜMÜ :1.66.468.1
    RADYO 2.7.51.22.2 Vardı.Dün gece HTC nin kendi sitesinden orjinal son rom u yükledim. ve

R 2.15.5014
    G 15.42.50.14
    D 3.14.04666 Oldu. Kırmızı yeşil mavi ekrandaki bilgilerde ise

PB8 1100 HX-BC
    SPL-1.42. HSPL XE
    0X05
    0X30
    COTULLA HSPL olarak aynen duruyor.Ben bu işten bişey anlamadım.Burada son romu yükleyen bir arkadaşın bu ekrandaki görüntüleri 3.03.. falan gibi bir şey olmuştu.Bir yerde yanlışlık yaptım acaba.?
    Not: cihazı açtıktan sonra baktım cihaz bilgilerinden enson rom bilgileri mevcut)

Birde son orjinal romu yükleyen arkadaşın verdiği ekaran görüntüsünde bir şey daha dikkatimi çekti. Benimkinde COTULLA yazan yerde o arkadaşta

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi

başka şeyler yazıyor.İkiside orjinal rom nasıl oluyor.?

Bu bilgilerden sonra;Bu android i merak ediyor ve denemek istiyorum.Direk enson kurduğum bu rom un üzerine kurabiliyor muyum bunu?yoksa sizin önerdiğiniz lite rom u mu kurayım önce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakperes -- 19 Kasım 2010; 0:37:14 >

• son güncellediğiniz orjinal rom ile deneyebilirsiniz, çalıştığını bildiren kullanıcılarımız var. hafıza kartına kopyalayın ve sırasıyla clrd.exe sonra haret.exe yi çalıştırarak kurulumu başlatabilirsiniz.
  • hd2 ye android kurulumu ile adobe flash 10.1 desteği kazandırabiliyormuyuz veya başka bir şekilde? yani yabancidiziizle veya dizihd gibi sitelerden dizi bölümlerini izleyebilirmiyim? sırf bu ve 720p yüzünden desire hdyi bekliyorum...
  • öncelikle dostum ellerin dert görmesin. hiç tlefondan anlamayan birisi için bile mükemmel bir rehber olmuş. emeğine sağlık. şimdiye kadar telefona kabahat buluyordum menülerde takılıyor, donuyor, videolar açılmıyor, hatta bir msn programı bile bulamıyorum diye hd2 den soğumuştum. meğerse kabahat telefonda değil wm 6.5 da imiş. meğer telefonun hakkı androidmiş.eğer bu telefona android yüklemeyip hala tereddütleri olan varsa hiç düşünmeden ve vakit kaybetmeden yüklesinler, asla windows mobil kullanmayı akıllarına bile getirmeyecekler. 2gb hafıza kartına kurmama rağmen hiç kasılma, takılma olmuyor. öncelikle anlatılan işlemleri anlatıldığı gibi sırasıyla yaptım. hafıza kartını ve simkartı hiç çıkarmadım. bir sorun da yaşamadım. telefon wm ile açıldığında pin kodunu cancel edin ki şebeke ile açılmasın telefon. bataryada inanılmaz fark ediyor. telefona ilk yüklenmesi gerekenler tabiki flash player. başka tarrayıcı indirmenize bile gerek yok. telefonun kendi tarayıcısı zaten flashla her şeyi açıyor. androidde dosya yöneticisi olmadığı için "astro" isimli yönetici programı. açtığınız uygulamalar sürekli arka planda çalıştığı için ve uygulamalardan kapatmak uzun sürdüğü için "advanced task killer" isimli program. tek tuşla çalışan bütün uygulamalar kapanıyor. ve tabiki yüzlerce ücretli uygulamayı free indirebileceğiniz "applanet". serverde sorun varda 4-5 gündür. bugün itibariyle sorun düzeldi. sonra oyun ve uygulama indirme delisi olursunuz:) kısacası satmayı düşündüğüm telefona yeniden aşık oldum. eminim siz de öyle olacaksınız. tekrar teşekkürler sunumlar için kardeşim.

• Kurarken bir adımı atladım acaba ondan mı kurulmuyor?Yeşil HTC siyah ekranda takılıp kalıyor Atladığım adım da Task 29 u kurup çalıştırma ve hafıza temizleme işlemi yapmadan kuruluma geçtim.Bir de hafıza kartında android diye kök dizine bir klasör açtım.andorid rom un içinden de andorid - media ve
    readme diye üç tane dosya var bu üç dosyayı ilk önce açtığım andoroid adlı klasöerün içine attım.Yanlış mı yapmışım. acaba?

yeşil HTC Yazısı bana ; ben ona bakıp duruyorum. Acaba takılma mı var diye yarım saat bekledim. cihaza reset atıp yeniden kurmayı denedim gene aynı

Bu arada Dün orjinal son rom u yüklememe rağmen 1337 üstadın tavsiyesi üzerine android için "VBNDroid-Reloaded2-21913-Oct08" kurdum Yani onun üzerine kurmayı deniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rastalı_Pasta

hd2 ye android kurulumu ile adobe flash 10.1 desteği kazandırabiliyormuyuz veya başka bir şekilde? yani yabancidiziizle veya dizihd gibi sitelerden dizi bölümlerini izleyebilirmiyim? sırf bu ve 720p yüzünden desire hdyi bekliyorum...

android froyo zaten flash 10.1 ile geliyor. izleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanekon

öncelikle dostum ellerin dert görmesin. hiç tlefondan anlamayan birisi için bile mükemmel bir rehber olmuş. emeğine sağlık. şimdiye kadar telefona kabahat buluyordum menülerde takılıyor, donuyor, videolar açılmıyor, hatta bir msn programı bile bulamıyorum diye hd2 den soğumuştum. meğerse kabahat telefonda değil wm 6.5 da imiş. meğer telefonun hakkı androidmiş.eğer bu telefona android yüklemeyip hala tereddütleri olan varsa hiç düşünmeden ve vakit kaybetmeden yüklesinler, asla windows mobil kullanmayı akıllarına bile getirmeyecekler. 2gb hafıza kartına kurmama rağmen hiç kasılma, takılma olmuyor. öncelikle anlatılan işlemleri anlatıldığı gibi sırasıyla yaptım. hafıza kartını ve simkartı hiç çıkarmadım. bir sorun da yaşamadım. telefon wm ile açıldığında pin kodunu cancel edin ki şebeke ile açılmasın telefon. bataryada inanılmaz fark ediyor. telefona ilk yüklenmesi gerekenler tabiki flash player. başka tarrayıcı indirmenize bile gerek yok. telefonun kendi tarayıcısı zaten flashla her şeyi açıyor. androidde dosya yöneticisi olmadığı için "astro" isimli yönetici programı. açtığınız uygulamalar sürekli arka planda çalıştığı için ve uygulamalardan kapatmak uzun sürdüğü için "advanced task killer" isimli program. tek tuşla çalışan bütün uygulamalar kapanıyor. ve tabiki yüzlerce ücretli uygulamayı free indirebileceğiniz "applanet". serverde sorun varda 4-5 gündür. bugün itibariyle sorun düzeldi. sonra oyun ve uygulama indirme delisi olursunuz:) kısacası satmayı düşündüğüm telefona yeniden aşık oldum. eminim siz de öyle olacaksınız. tekrar teşekkürler sunumlar için kardeşim.

kesinlikle haklısın cihazın hakkı android zaten

forumu okuyorum ve bildiğim kadarı ile sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum.

• Arkadaslar sizde de batarya %30 lara dustugu zaman makinede bir yavaslama oluyormu? Son zamanlarda marketten ve pc den bircok program kurdum. Bunun etkiside olabilir mi acaba?
  • Nihayet kurabildim.Çok süper bişey olmuş gerçekten Kağnı arabasınsından mersedese geçmiş gibi ldum.Tekrar emeklerin için teşekkürler 1337 kardeşim.Şu an da iki sorunum var birisi pil konusu.öğlen 12 gibi 100 de 100 şarj idi şu an itibariyle 40 larda.Tabi bendendir o da .Haliyle öğrenmek için mıncıklayıp duruyorum
    Birde şu programları hep geri tuşundan kapatmak gıcık bir şey.Sanırım ona da bir çare bulur ustalar.
    Son olarak da çok sık olmasa da 4-5 kere oldu gezinirken "özür dileriz android göçtü kapatılacak" uyarısı çıkıyor.Sanırım hafıza mı yeterli gelmiyor bilemiyorum Hayırlısıyla şu NAND mıdır nedir çıksa da rahatlasak. Herkese selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

quote:

Orijinalden alıntı: Rastalı_Pasta

hd2 ye android kurulumu ile adobe flash 10.1 desteği kazandırabiliyormuyuz veya başka bir şekilde? yani yabancidiziizle veya dizihd gibi sitelerden dizi bölümlerini izleyebilirmiyim? sırf bu ve 720p yüzünden desire hdyi bekliyorum...

android froyo zaten flash 10.1 ile geliyor. izleyebilirsin.

herhangi bir takılma falan oluyor mu? rica etsem şunu bir deneyebilirmisiniz cihazdan;

http://yabancidiziizle.com/spartacus-2-sezon-fragmani.html

zahmet veriyorum ama kusura bakmayın gerçekten benim için en önemli konu bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: marduk

Arkadaslar sizde de batarya %30 lara dustugu zaman makinede bir yavaslama oluyormu? Son zamanlarda marketten ve pc den bircok program kurdum. Bunun etkiside olabilir mi acaba?

hangi android rom u kurdunuz?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.