Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
1
Favori
160.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Batuist inan bana çokta farklı şeyler bilmiyoruz bende hergün yeni birşeyler öğreniyorum ama sağol ben teşekkür ederim

sorularına gelince,
    cihazda android çalışmıyorken sd kartın içindeki android rom klasörünün altında bulunan dosyalardan data.img hariç diğerlerini değiştirmen sonucu yine çalışacaktır. data img yi silsende çalışıyor zaten cihaz kendine bir data.img dosyası yaratıyor kurulumda. indirdiğin android rom altındaki data.img içinde herhangi birşey yok. fakat bugün yine eski bir tecrübeyle karşılaştım ki her data.img yeni yüklediğiniz rom ile uyumlu ya da stabil bir şekilde çalışacak diye bir şey yok.
    şöyle söyleyebilir miyiz froyostone 3.2 deki data.img niz ile mccse 3.4 ü rahat kullanabilirsiniz?
    ben evo based rom data.img si ile desire based e geçtim böyle oldu. daha önce de olmuştu başka rom yapılarıyla uyumsuzluklarım. ah bi bilen olsada mantıken anlatsa damarımız çatlıyor neden olduğunu anlamaya çalışana kadar

clrcad.exe yi açınca bir şeylerin çalışır duruma geçtiği gözükmesi gerekmiyor zaten, tepkisiz olması normal. clrcad i çalıştırmadan haret le başla istersen biraz dene neyin eksik olduğunu fark edeceksin. bu dosya gizemli bir şekilde sesi aktif hale getiriyor

5.rom denememde sonuçsuz kaldı... şuradaki:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=795914

herşey çok güzel aslında. arabirim harika. ana sayfadaki özelleştirme linki çok güzel.. (en sağdaki düğme). ve diğerleri.. mutlaka her sürümde biraz da olsa fark oluyor.. bu gerçekten hoştu ama galeri düzgün çalışmadı.. resim çekiyorsunuz resimleri izliceksiniz önizlemede telefon sapıyor. takılıyor vs. hatta bu rom kendiliğinden Türkçe dil desteği veren tek romdu denediklerim arasında.. ama olmadı.. herşeyi ile pürüzsüz ve tabil çalışan şimdiye dek 27.11.2010 tarihli froyostone oldu..

bunları yazıyorum ki deneyecekler içinde bir fikir olsun diye..!!

data dosyasına gelince indirmenin sorun olcağını zannetmiyorum zaten bir saniyede inecek bir boyutu var lakin açtığın zaman 1GB oluyor.. sadece hafıza kartına atarken biraz bekliyosun o kadar.. o da bir kerelik birşey.. mesele en stabil ve sorunsuz romu bulmak.. benimki biraz macera öyle bir rom varken daha da iyisini aramak böyle birşey işte. neyse bir süre rom denemelerime ara vericem.. yalnız bu 3.4ün updateini beklicem.. tabi gelirse.. bu windows ile kullanmaktan kat kat iyidir.. şimdi biraz android market kurcalamanın ve aldığım 8GB kartın canına okumanın vakti :))
  • ` Kağan sağol

araştırdım eski data.img yi kullanmamak gerekmiş kesinlikle bunu öneriyorlar.
    Titanium Backup uygulamasını kullanıyoruz bundan sonra ahali

Ben şimdi bi kombinasyon yapıyorum maç izlerken bi yandan, deneyeceğim yarın bakalım ne kadar başarılı olacak
  • quote:

` Kağan sağol

araştırdım eski data.img yi kullanmamak gerekmiş kesinlikle bunu öneriyorlar.
    Titanium Backup uygulamasını kullanıyoruz bundan sonra ahali

Ben şimdi bi kombinasyon yapıyorum maç izlerken bi yandan, deneyeceğim yarın bakalım ne kadar başarılı olacak

• quote:

alimakgrav
    Sanirim her rom un data.img si birbiri ile ortusmuyor, mdj revolution dan yedekledigim data.img ile baya sorunluyum aksam temiz kurulum yapacagim. Diger arkadaslar da bu durumdan nasibini alan var mi?

Aynen dediğiniz gibi bir önceki versiyondaki yedeklediğim data img ı 3.4 ün içine atınca hatalar vermeye başladı Bende dünden itibaren karta format atıp sıfırdan temiz kurdum.Şu ana kadar bir hata ile karşılaşmadım.Hatta daha önceki versiyonlarda çalışmayan java işcep gibi banka uygulamaları bunda çalışmaya başladı.
  • Denemek isteyen varsa,
    HD2ONE Android ROM
    Başlığı iyice okuyalım yanlız biraz daha tecrübeli arkadaşlarımız deneyip yorumlamalı bu ROM u
    Batarya dayanıklılığına bakacağım yarın şimdilik harika görünüyor htc sense ihtiva etmeyen bir rom ararken buldum. cyanogenmod
  • quote:

Denemek isteyen varsa,
    HD2ONE Android ROM
    Başlığı iyice okuyalım yanlız biraz daha tecrübeli arkadaşlarımız deneyip yorumlamalı bu ROM u
    Batarya dayanıklılığına bakacağım yarın şimdilik harika görünüyor htc sense ihtiva etmeyen bir rom ararken buldum. cyanogenmod

Ben bu rom için çok uğraştıö ama kuramadım. Küçük yazılar çıkıyor ekrana, sonra rami sd karttaki hafızayı saymaya başlıyor galiba, ancak bir saatte 2-3 gb. ancak sayabildi.. Ben de galiba bişeyleri yanlış yaptım deyip bıraktım her seferinde. Umarım siz başarılı olursunuz, sonuçları bekliyoruz.
  • 6mA tüketim gayet başarılı batarya, günlük kullanım nasıl yarın değerlendireceğim.

sanırım sizin söylediğiniz şeyi anladım.
    şu adımları takip edin.
    512MB veya 1024MB boş bir data.img (başka android romlar içinde bulabilirsin kullanılmamış olsun tabi ki)
    hd2one linkinden indirdiğiniz android rom u masaüstüne çıkarın, kernel klasörü hariç geri kalan dosyaları sd kartınıza atın.
    masaüstünüzdeki android rom klasörüne gidin>kernel klasörünü açın ve hastarin r8.5 içindeki dosyaları sd kartınıza atın ve yer değiştirilsin mi > evet diyin.

startup.txt e gelin ve

set mtype 2524 
    set ramaddr 0x11800000
    set ramsize 0x1e400000
    set initrd_offset 0x00a00000
    set KERNEL zImage
    set initrd initrd.gz
    set cmdline "rel_path=HD2ONE"
    set cmdline "rel_path=HD2ONE data_size=1024 lcd_res=200 gps_zone=ja conn_type=ppp kernel=hastarinR851
    boot

ufak bilgi
    set cmdline "rel_path=sd kartta android rom hangi klasörde bulunuyorsa buraya onun adı gelecek"
    buradaki data_size =data.img nin büyüklüğü MB olarak,
    lcd_res= yazı boyutları 200 biraz daha küçük 240 ise daha büyük deneyebilirsin kurulumla bi alakası yok her boot yaparken ayarları algılaması yeterli)

bootloader uygulaması veya
    önce clcrad.exe sonra haret.exe yi çalıştırın, ilk kurulumdan sonra cihazı yeniden başlatmayı unutmayın.
    biraz detaya girdim siz bu bilgileri biliyor olabilirsiniz diğer arkadaşlarada belki yardımı dokunur
    iyi akşamlar
  • ya bak şimdi ne güzel artık rom mom denemicektim ama neyse 6. olsun bu.. gerçi tecrübeli arkadaşlar denesin demişsin ama olsun bende bir denemek istiyorum

yalnız dikkatimi çekti neden boyutu bu kadar düşük?? fikrin var mı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 2 Aralık 2010; 23:37:13 >
  • bu romları indirmeden android i kurabilirmiyiz?
  • quote:

bunu yazdık ama biraz daha aşağıyada 3.03 için neler yapılması gerektiğini yazdık, dikkat lütfen

nereye neler yapılması gerektiğini yazdın kardeşim bulamadım orayı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zülem

quote:

bunu yazdık ama biraz daha aşağıyada 3.03 için neler yapılması gerektiğini yazdık, dikkat lütfen

arkadaşım şimdi senden bir numara isticem onu buraya yaz tamam mı??

telefonu ilk açarken htc yazan beyaz ekranda altta rakamlar görüceksin.. en üsttekini başında "R" ile başlayını not al buraya yaz.. anlaşılan sen benim dediklemi yapmamakta ısrarlısın ama ben neden yardım etmekte ısrar ediyorum anlamadım.. bir Türk filmi geldi aklıma "lanet olsun içimdeki insan sevgisine" diye başlıyordu...
  • Ben de şimdilik şunu deneyeceğim [beta] desire hd2
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857261&page=9
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

quote:

arkadaşım şimdi senden bir numara isticem onu buraya yaz tamam mı??

telefonu ilk açarken htc yazan beyaz ekranda altta rakamlar görüceksin.. en üsttekini başında "R" ile başlayını not al buraya yaz.. anlaşılan sen benim dediklemi yapmamakta ısrarlısın ama ben neden yardım etmekte ısrar ediyorum anlamadım.. bir Türk filmi geldi aklıma "lanet olsun içimdeki insan sevgisine" diye başlıyordu...

benimde içimdeki bu telefon sevdasına lanet olsun bişey olcak diye korkuyorum yoksa sorun değil orjinalliği severim genelde ama android olayını yapmak istiyorum şuan senin verdiğin linkden dosyaları indirdim telefona kuruyorum yeşil HTC yazısı ile siyah ekran çıktı yaklaşık 2 dakikadır bekliyorum bu şekilde bakalım ne olucak..
  • 02-12 MDJ yi buraya uğramadan kurmuştum akıcı çalışmıyor gerçektende, son HD Desire romu temel alınmış ama nedense takılıyor stabil değil şuanda MCCM_SE_V3.4_FroyoStone_Sense rom en iyisi gibi duruyor artık bende kolay kolay değiştirmek istemiyorum bu romun yenisi çıkarsa takip ederim.
  • 1337 kardeş 40 dakika oldu hala yeşil HTC siyah ekran üzerinde duruyo ne yapmam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Ben de şimdilik şunu deneyeceğim [beta] desire hd2

deneyince yorumları yaz...

@zülem senden bir numara istemiştim bakmadın mı?? artı korkma kart içinden çalıştırdığın için birşey olmaz..
  • quote:

quote:

@zülem senden bir numara istemiştim bakmadın mı?? artı korkma kart içinden çalıştırdığın için birşey olmaz..

R 2.15.50.14 istediğin numara bunlar kardeşim.
  • quote:

quote:

quote:

tamam telefonlarımız aynı.. dolayısı ile benimkinde olan seninkinde de aynen olmalı...

sen telefonun romunu güncelledin mi??? ekim ayına ait HTC sitesinden orijinal windowsu?? güncellemediysen bir güncelle... yok güncellediysen başka hiçbirşey yapmana gerek yok... windows içerisindeki bütün gereksiz dosyaları kaldırmanı tavsiye ederim.. windowsuda uçak moduna al komple kablosuz bağlantıları kapat.. hafıza kartında yeterince boşluk olsun.. tavsiyem min. 2GB temiz alan.. hatta yedeklerini alıp kartı komple sil ne var yoksa.. sonra android klasörünü içine at...

1-windows güncellenecek (ekim ayı güncellemesi)
    2-hafıza kartı tertemiz olcak (mümkünse herşeyi sil yedeğini alıp)
    3-ilk windowsu açıldığında uçak moduna al kablosuz bütün bağlantıları kapat, görev yöneticisini açıp arka planda hiçbirşeyin çalışmadığından emin ol)
    4- hafıza kartında android klasörüne git (telefon üzerinden) önce clrcad.exe dosyasını sonra haret.exe dosyasını sırasıyla çalıştır.. hiç sorunsuz androidin açılması lazım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tamam telefonlarımız aynı.. dolayısı ile benimkinde olan seninkinde de aynen olmalı...

sen telefonun romunu güncelledin mi??? ekim ayına ait HTC sitesinden orijinal windowsu?? güncellemediysen bir güncelle... yok güncellediysen başka hiçbirşey yapmana gerek yok... windows içerisindeki bütün gereksiz dosyaları kaldırmanı tavsiye ederim.. windowsuda uçak moduna al komple kablosuz bağlantıları kapat.. hafıza kartında yeterince boşluk olsun.. tavsiyem min. 2GB temiz alan.. hatta yedeklerini alıp kartı komple sil ne var yoksa.. sonra android klasörünü içine at...

1-windows güncellenecek (ekim ayı güncellemesi)
    2-hafıza kartı tertemiz olcak (mümkünse herşeyi sil yedeğini alıp)
    3-ilk windowsu açıldığında uçak moduna al kablosuz bütün bağlantıları kapat, görev yöneticisini açıp arka planda hiçbirşeyin çalışmadığından emin ol)
    4- hafıza kartında android klasörüne git (telefon üzerinden) önce clrcad.exe dosyasını sonra haret.exe dosyasını sırasıyla çalıştır.. hiç sorunsuz androidin açılması lazım

evet güncellemeyi yapmıştım şimdi dediklerini harfien yapıyorum birazdan olup olmadığını yazarım teşekkür ettim şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.