Şimdi Ara

Google sesli arama artık Türkçe anlıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
21.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonlarında klavyeye dokunmadan arama yapmamızı sağlayan Google Voice Search artık Türkçe! Bu röportajımızda Google Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İÇİL'den teknoloji hakkında bilgi alıyoruz

• Vav ilk mesaj benim
    iyi özllik çok iy
  • Güzel
  • Google mobile app uzun zamandır kullandığım bir program fakat sesli aramayı farkedememişim ayarlardan aktif ettikten sonra fotoğraf tuşunun yanına hemen mikrofon ikonu geldi.

Sonuç: Google'ı acil durumlarda açıyorum iphoneda örneğin geçen seyahatimde bir restoranı aratmıştım restoran ismi ve adresini söyledim direk tarifi çıktı mapsten tarif etti. Gerçekten teknoloji korkutuyor.

Dipnot: konu, konu olarak 50 dakika önce "Doberden2009" nickli arkadaş tarafından açılmıştır yorumu buraya taşıdım,biraz daha dikkat.
    http://forum.donanimhaber.com/m_43871283/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 19 Ekim 2010; 20:15:17 >

• Bizim gibi fakirlere uzak böyle şeyler
  • ipod touch tan oluyor mu

gerçi mikrofonunum yokya
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

ipod touch tan oluyor mu

gerçi mikrofonunum yokya

Mikrofonlu kulaklık kullanarak pek tabiki. Amerika satışı 30dolar ülkemizde ne kadar soruşturmadım hiç. Bakabilirsiniz :)
  • Telefonuma kurduğum Android 2.1 güncellemesinde zaten bu özellik kurulu gelmişti ama sadece ingilizce anlıyordur diye pek denememiştim, az önce denediğim tüm türkçe kelimeleri başarıyla çevirdi ve buldu. Acaba arka planda otomatik bir güncelleme falan mı yaptı Android?
  • Android Sen Yaşa.
  • Şu an türkçe kelimeleri tanımıyor. HTC nin upgrade etmesini bekleyeceğiz. Ama çok güzel bir uygulama
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf

Google mobile app uzun zamandır kullandığım bir program fakat sesli aramayı farkedememişim ayarlardan aktif ettikten sonra fotoğraf tuşunun yanına hemen mikrofon ikonu geldi.

Sonuç: Google'ı acil durumlarda açıyorum iphoneda örneğin geçen seyahatimde bir restoranı aratmıştım restoran ismi ve adresini söyledim direk tarifi çıktı mapsten tarif etti. Gerçekten teknoloji korkutuyor.

Dipnot: konu, konu olarak 50 dakika önce "Doberden2009" nickli arkadaş tarafından açılmıştır yorumu buraya taşıdım,biraz daha dikkat.

Anasayfa'da da görünmesi için mecbur açacaklardı bu konuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ICMAN

Şu an türkçe kelimeleri tanımıyor. HTC nin upgrade etmesini bekleyeceğiz. Ama çok güzel bir uygulama

Merhaba,

Telefonunuzun ayarlar menüsünde arama ile ilgili seçeneklerde dili Türkçe yapmanız yeterli :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Androidli telefonları sesle kontrol etmek içinde program varmış.Google Voice Actions for Android

Koyu olanlar komutlar:

send text to [contact] [message]
    listen to [artist/song/album]
    call [business]
    call [contact]
    send email to [contact] [message]
    go to [website]
    note to self [note]
    navigate to [location/business name]
    directions to [location/business name]
    map of [location]

edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scqo -- 19 Ekim 2010; 21:16:29 >
  • Mesut abinin sorduğu sorular sayesinde kafamda hiç soru işareti kalmadı. Gerçekten mükemmel birşey filmlerde gördüğümüz akıllı bilgisayarlar yavaş yavaş gerçek hayata adım atıyor gibi. Mesut abi işinde bir numarasın
  • bu dh videolarındaki yavaşlık beni deli edecek ya, youtubea falan yükleseniz şunları çok güzel olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf

Google mobile app uzun zamandır kullandığım bir program fakat sesli aramayı farkedememişim ayarlardan aktif ettikten sonra fotoğraf tuşunun yanına hemen mikrofon ikonu geldi.

Anasayfa'da da görünmesi için mecbur açacaklardı bu konuyu.

Açılan konudan devam etme konusundaki katı rejimlerini kendileride bozuyor zaman zaman buna dikkat çekme amaçlıydı hepsi bu

• Wm veya Wp7 den bahsedilmemiş kullanılabilirliği hakkında tam olarak anlayamadım ama denenen telefonda htc hd2 ve üzerinde android var galiba :)
  • Google ın bu adımı güzel ve kendisini destekliyoruz.
    Ama aynı hassasiyeti Türkiye ye olan reklam vergi borçları konusundada göstermesini bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 19 Ekim 2010; 21:52:20 >
  • symbian tabanlı tellerde çalışıyomu acaba
  • Güzel haber...

Bu Teknolojiyi Seviyorum abi yaaaaaaaa

Her geçen gün hayatimiz kolaylaşiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 19 Ekim 2010; 22:16:40 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.