Şimdi Ara

Bada OS destekli Samsung S8530 Wave II, aralık ayından itibaren İngiltere'ye gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
13.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un kısa bir süre önce tanıttığı S8530 Wave II'nin aralık ayından itibaren İngiltere pazarına giriş yapacağı Twitter'da onaylandı.

Samsung'un yeni nesil mobil platformu Bada'yı ve TouchWIZ 3.0 arayüzünden destek alan, 1 GHz saat hızında çalışan ARM Cortex A8 işlemciden güç alan akıllı telefonun ekran boyutunun S8500 Wave'e göre büyütüldüğü (3.7 inç) ancak ekran teknolojisi olarak SuperAMOLED yerine Super Clear LCD'nin seçildiği gözlerden kaçmıyor. Bu durumun özellikle SuperAMOLED üretiminde yaşanan sıkıntılardan kaynaklandığını düşünüyoruz. Ayrıca telefonun tasarımında ufak makyajlar yapılmış. Samsung S8530 Wave II'nin teknik özelliklerini özetlersek;

- Quadband GSM; HSDPA desteği

- 3.7 inç boyutunda 480x800 piksel çözünürlüğünde Super Clear dokunmatik LCD ekran (kapasitif)

- 3.5 mm kulaklık girişi

- 32 GB'a kadar microSD kart desteği

- Wi-Fi 802.11 b/g/n

- Bluetooth 3.0 + A2DP

- 5 Megapiksel kamera, AF, led flaş

- 720p video kaydı

- GPS, aGPS

- FM radyo

- 1500 mAh batarya

dikkat çekiyor.

• Tek umudum Türkiye'ye geldiğinde Wave'in fiyatını düşürmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfa-140
    Tek umudum Türkiye'ye geldiğinde Wave'in fiyatını düşürmesi.

Wave in fiyatının düşme ihtimali çok az. Kaynaklar bu telefonun wave in yerine geçecegini söylüyor. Büyük ihtimalle Wave II piyasaya çıkınca Wave piyasadan çekilecek. Bu nedenle Wave süper amoled ekrani ve bulunmaması nedeniyle daha değerli bir telefon olacak. Yoksa Samsung un bu kadar benzer bir telefon çıkarmasının mantığı yok. Yakında süper amoled siz bir galaxy S tanıtır ise Samsung şaşırmayın.

Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en belirgin fark ekranı sanırım wave den?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

Wave in fiyatının düşme ihtimali çok az. Kaynaklar bu telefonun wave in yerine geçecegini söylüyor. Büyük ihtimalle Wave II piyasaya çıkınca Wave piyasadan çekilecek. Bu nedenle Wave süper amoled ekrani ve bulunmaması nedeniyle daha değerli bir telefon olacak. Yoksa Samsung un bu kadar benzer bir telefon çıkarmasının mantığı yok. Yakında süper amoled siz bir galaxy S tanıtır ise Samsung şaşırmayın.

Kolay gelsin

aslında benimde aklıma yattı senin düşüncen.sanki wave nin bir üst versiyonu değilde ikamesi gibi.sadece ekranı büyüterek,s.amoled farkını gidermeye ve aslına bakarsanız daha gösterişli bir telefon yapılmaya çalışılmış.burada önemli olan gelen telefonun ekranının s.amoledi ''ÇOK'' aratmaması ve şarj olayının sorun olmaması.eğer s.amoled ile ''ÇOK'' fark olursa ve şarj süresi belirgin şekilde azalırsa o zaman tam anlamıyla samsung ve wave için trajediye dönüşür bu iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: 06METİN

quote:

quote:

Kolay gelsin

aslında benimde aklıma yattı senin düşüncen.sanki wave nin bir üst versiyonu değilde ikamesi gibi.sadece ekranı büyüterek,s.amoled farkını gidermeye ve aslına bakarsanız daha gösterişli bir telefon yapılmaya çalışılmış.burada önemli olan gelen telefonun ekranının s.amoledi ''ÇOK'' aratmaması ve şarj olayının sorun olmaması.eğer s.amoled ile ''ÇOK'' fark olursa ve şarj süresi belirgin şekilde azalırsa o zaman tam anlamıyla samsung ve wave için trajediye dönüşür bu iş.

Mobile-rewiev Eldar Murtazin telefon incelemiş, süper clear LCD nin beklediğinden çok daha iyi olduğunu süper amoled e yakın olduğunu yazdı. Tabii batarya bakımından fark olacaktır mutlaka

Kolay gelsin

• Tüh yahu, ben de Wave II Türkiye'ye geldikten bir süre sonra alırım diyordum.
    Gerçi Wave'in ekranı çizilmediğinden ve kasasının sağlamlığından dolayı çabuk eskimez, o yüzden 2. el de mantıklı geliyor.
  • koskoca samsung kendi teknolojisi ekranı üretemiyor.. aslında üretiyorsa da belki daha pahalıya başkalarına satıyordur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    koskoca samsung kendi teknolojisi ekranı üretemiyor.. aslında üretiyorsa da belki daha pahalıya başkalarına satıyordur...

Koskoca Samsung o kadar satış yapıyor ki üretim tesisleri yetmiyor süper amoled talebine, bu nedenle 2.1milyar dolar yatırımla yeni bir süper amoled üretim tesisi daha kuruyor.

Kolay gelsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    koskoca samsung kendi teknolojisi ekranı üretemiyor.. aslında üretiyorsa da belki daha pahalıya başkalarına satıyordur...

... bu nedenle 2.1milyar dolar yatırımla yeni bir süper amoled üretim tesisi daha kuruyor.

Kolay gelsin

valla bak bu iyi bir haber.. artı daha büyük ekranlar da üretselerde tablet PClerde faydalansa çok iyi olurdu...
  • tam emin olmamakla birlikte geçenlerde bir haber vardı samsungun s.a.led ekran kullanmasıyla ilgili.samsung telefonları artık işletim sistemleri bazında katagorileyip her işletim sisteminde aynı teknolojiyi kullanmayacakmış.örneğin android ve bada için elindeki en iyi-en son çıkan işlemci-ekran teknolojisini kullancakken,mesela windows için daha alt düzey teknoloji kullanacak.zaten orta vadede samsungun tel satışlarının önemli bölümü android ve bada ile çalışan teller oluşturacak diye kendileri açıklamışlardı.bu rakamlarda yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl sonunda android %40-45,bada ise %30-35 şeklindeydi.
  • ben wave2 de super amoledden vazgecilmesinin uretim sıkıntısından olacagını pek sanmıyorum belki wave de baska bir sıkıntı olahilir s amoledle ilgili yada satıs politikası, belki s amoled kalitesiyle yapılan wavedeki kar onları tatmin etmemiş olabilir malum fiyat olarak bu tarz bir telde makul bir fiyatla satıldığı düşünülebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 19 Ekim 2010; 23:29:33 >
  • Samsung Wave kullanıyorum 3 aydır daha öncede iphone 3gs kullanıyordum.
    Bada işletim sistemi IOS'nin yanından bile geçemez,uygulamalar yetersiz ve sorunlu.
    Bada işletim sistemi olmayan tlf almanız sizin yararınıza olacaktır.
  • güzel bir telefona benziyor çift sim kart qwerty klavye filan görsel olarak da renkli bir telefona benziyor
  • Kıyaslamak lazım tabi ama S.Amoled kullanan biri olarak heralde ultra süper Amoled gibi bir ekranla değiştiririm. Çok memnunum. Birde adobe flash 10.1 desteği gelmedikçe bada sıradan bir işletim sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay1jay

Samsung Wave kullanıyorum 3 aydır daha öncede iphone 3gs kullanıyordum.
    Bada işletim sistemi IOS'nin yanından bile geçemez,uygulamalar yetersiz ve sorunlu.
    Bada işletim sistemi olmayan tlf almanız sizin yararınıza olacaktır.

uygulama konusnda haklısın ama diğer yerlerden bakınca da 3gs wave in yanından geçemiyo?tamamen kişisel tercih herkes ihtiyacına göre tercih yapmalı
  • Wave almamamın tek nedenidir şu bada denen zımbırtı. Yenisi geliyormuş, onda da bada olacakmış. Nedense sadece wave serisinde badaya tuttundu bırakmıyor samsung.

Android geleceğin tek ve rakipsiz mobil işletim sistemi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonarT` -- 20 Ekim 2010; 15:54:12 >
  • olurmu ya gsmarenada bi sürü badalı model var yapmayın bizim bildiğimiz sadece waveler türkiyede olmayan modellerde var
  • Benim Wave almamın en önemli sebebi de Bada, bu tercih meselesidir ve Bada beklediğiminin çok ötesinde bir seviyeye ulaştı, başlangıçta Navi ve Office sorunum vardı onlarda hemen çözüldü 1 ay içinde programları Samsung Apps a girdi. Şu an inanılmaz memnunum hızlı, kararlı son derece stabil bir işletim sistemi, aldığımdan beri bir kere bile sistemsel bir problem nedeniyle kendi kendine reset atmadı.

Eksikleri var mı var ama hangi işletim sisteminin yok ki.

Bir işletim sisteminin iyiliği veya kötülüğüne bir özelliği nedeniyle karar verilemez, Flash 10.1 desteği yok diye bir OS sıradan olarak tanımlanıyorsa, hiç Flash desteği olmayan iOS a nasıl bir tanım yapmak gerekir? Bunlar doğru tanımlar ve doğru görüşler değil. Bir işletim sisteminin iyi veya kötü olmasına karar vermek için bir çok parametreye bakmak gerekir.

Kolay Gelsin
  • arkadaşlar daha önce de yazmıştım ama tekrar söylemek istiyorum
    cihazın özelliklerinde 3g hızı 3.6 Mbps yazıyor
    operatörler bu hızı geçebiliyor diye biliyorum(yanlışım varsa düzeltin)
    samsung niye en düşük hızda karar kıldı anlamak zor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.