Şimdi Ara

Resmi: Intel Core i7-990X ilk çeyrekte satışa sunulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sandy Bridge tabanlı yeni nesil işlemcilerini Ocak ayının ilk günleriyle birlikte pazara sunması beklenen Intel, mevcut ürünün gamının en hızlı modeli olması beklenen Core i7-990X için de son hazırlıklarını yapıyor. Bir süredir konuşulmakta olan ve yıl sona ermeden çıkabileceği üzerinde durulan Core i7-990X için Intel'in planladığı takvim resmiyet kazandı.

Intel'in güncel yol haritasına göre ilk çeyrekte (Ocak-Şubat-Mart) döneminde satışa sunulması beklenen Core i7-990X, 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyor ve Westmere mimarisini temel alıyor. 6 çekirdekli yapıda olan ve 3.46GHz'de çalışacağı belirtilen yeni işlemci, her çekirdek için 256 Kb Seviye 2 ve çekirdekler arası kullanıma açık 12MB Seviye 3 bellek kapasitesine sahip olacak. Turbo Boost teknolojisiyle çekirdek hızını 3.73GHz'e kadar otomatik olarak arttırılabileceği belirtilen yeni işlemcisinin ısış güç tasarımı ise 130 Watt olacak ve Hyper Threading ile 12 izlek desteği sunulacak. AES ve SSE4 komut setleriyle birlikte Sanallaştırma teknolojisini de bünyesinde barındıracak işlemcinin parti numarası OEM versiyon için AT80613005931AA , kutulu versiyon içinse BX80613I7990X olacak.

Core i7-980X'in yerini alması beklenen Extreme Edition serisi Core i7-990X modelinin fiyatı ise daha önceki modellerdekine benzer şekilde 999$ olacak.

• gene pahalı alacak kişiler az olacaktır
  • herkes ferrariye binemez
  • buldozer bu işlemci karşısında nasıl olacak onu merak ediyorum...
  • iyi bakalım bu 999 dan gelince belki digerlerini insafli bir fiyata ceker

en azindan dusuk mhz fakat uygun fiyat yapsa 1 tane
  • 2011 deki şeyler ne zi7 felan ?
  • 980X görmeme daha 1 sene var anlaşılan.

artık işlemciler daha uzun aralıklarla çıkıyor piyasaya ...
  • @car_26:

resim küçük diye gözükmüyor, büyük/eşit işareti var orda şeklinde
  • İnsanlık için küçük, bizim için küçük bile olmayan bi adım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

iyi bakalım bu 999 dan gelince belki digerlerini insafli bir fiyata ceker

en azindan dusuk mhz fakat uygun fiyat yapsa 1 tane

yol haritasına göre yakın bi zamanda unut sen 6 çekirdeği
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

2011 deki şeyler ne zi7 felan ?

Ben de ilk bakışta zi gibi okudum. Resmi büyütünce onun "büyük eşit" işareti olduğunu gördüm. Yani belirtilen tarihlerde i7 970 ve 990x'den daha iyi bir işlemci çıkacak ama adını vermek istemiyoruz demek istemişler sanırım.
  • bunlardan bi tane alıcam valla ha kesin yaw.ekran kartını onboard takılırım artık malum para kalmaz bunu aldık tan sonra.
  • 6 çekirdekli f/p işlemci çıkarana kadar son kullanıcı için boşsun Intel
  • 990x in alınabilinecek bir fiyattan gelceğini sanmıyorum
    ama diğer intel ürünlerinde düşüş olursa süper olur
  • i7 980x i piyasadan kaldıracaklar büyük ihtimalle bu arada hayal olacak gibi intelden ucuz 6 çekirdekler
  • i7 970 1000 lira olsa peynir ekmek gibi satar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.