Şimdi Ara

Android 2.2 ''Froyo'' işletim sistemli HTC Gratia duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı telefon pazarının önde gelen üreticilerinden HTC, Android 2.2 (Froyo) işletim sistemini desteğini arkasına alan Gratia modelini duyurdu.

Cep telefonu dünyasını yakından takip eden okuyucularımız için Gratia'nın tasarımı oldukça tanıdık gelebilir. Gratia'nın, HTC Aria'nın Avrupa versiyonu olduğunu belirtmekte fayda var. Önümüzdeki aydan itibaren siyah, beyaz ve yeşil renk seçenekleriyle Avrupa pazarına giriş yapması beklenen Gratia, 600 MHz saat hızında çalışan

Qualcomm MSM7227

işlemciden ve 384 MB RAM'den güç alıyor; HTC Sense arayüzünü kullanıyor. Akıllı telefonun göze çarpan diğer teknik özellikleri şu şekilde;

- Dört band GSM, HSDPA ağlarıyla uyumlu çalışabilme

- 3.2 inç boyutunda 320x480 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran

- İvme sensörü

- Optik trackpad

- 3.5 mm kulaklık girişi

- Wi-Fi 802.11 b/g

- Bluetooth 2.1 + A2DP

- GPS

- 5 megapiksel kamera, AF

- 640x480@30 FPS video kaydı

- RDS'li FM radyo

- 1200 mAh batarya

HTC, fiyat konusuna açıklık getirmezken fiyatın 350$ civarında olacağı tahmin edilmekte.

• telefon oldukça kibar görünüyor.. yalnız biraz kalın gibi...
  • Ne şimdi bu cihaz?
    Buna benzer bir ton cihazı var HTC nin.
    Ama yok. Android 2.2 den başka nasıl para kazanırdı HTC?
  • Aslinda her cebe uygun ve hitab eden tlf uretiyor htc.
    orta halli kullanicilar icin tasarlanmis bir moedeli mutlaka apart bir ozelligi vardir ama.
  • HTC Aria'nın android 2.1'den 2.2'ye terfi etmiş hali. Başkaca bir fark göremedim.
  • işte androidi sevmeme nedenlerimden biri daha, hergün yeni bir cihaz çıkartıyorlar, hele htc hepsi birbirinin aynısı resmen.
  • ama htc ler gerçekten malzeme kalitesi çok iyi arkdaşın elinde gördüm şööyle bir göz gezdirdim hakkın veriyor
    ancak 1400tl olması bana pahalı geldi ..
  • 3D gpu lu oyunları kasmadan oynatacak bir model neden üretmiyorlar acaba.

htc desire,nexus one galaxy S, Milestone bu cihazlardan başka 350-500 euro arası 3d oyun oynatan model yok.

Dahası HTC desire ve Galaxy S dışında froyo 2.2 ye geçen yok.

2.2 froyo yeni modeller mi gelecek yoksa.

Wildfire dan ne farkı var şimdi bu telefonun?

Ekran hvga olmuş ,led flaş koyulmamış.Video kaydı 30 kare vs vs bla bla bla.
  • HTC nin ben hep kaybeden olacağım dedirten telefonlarından biri. Ne yazık ki hiç bir zaman apple ı yakalayıp geçemeyecek. iphone her yeni versiyonunda yeni bir yada bir kaç telefon çıkartırmı. Adamlar yıllardır piyasada lider ve topu topu 4 model çıkardılar. Yazılımlarının versiyonu artması da alt modellere uygulanmasını engellemiyor. HTC ise çıkardığı telefona 1 üst model çıkana kadar destek daha sonra köstek oluyor çünkü devamlı çıkardığı yeni modelleri satması gerekiyor.
    En basitinden ben de hero var aldığımda üstünde 1.5 yazılım vardı ama güncel yazılım 2 idi. şu an 2.1 yüklü fakat güncel olan 2.2 yazılımı hala Hero ya gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhgerenimo57

HTC nin ben hep kaybeden olacağım dedirten telefonlarından biri. Ne yazık ki hiç bir zaman apple ı yakalayıp geçemeyecek. iphone her yeni versiyonunda yeni bir yada bir kaç telefon çıkartırmı. Adamlar yıllardır piyasada lider ve topu topu 4 model çıkardılar. Yazılımlarının versiyonu artması da alt modellere uygulanmasını engellemiyor. HTC ise çıkardığı telefona 1 üst model çıkana kadar destek daha sonra köstek oluyor çünkü devamlı çıkardığı yeni modelleri satması gerekiyor.
    En basitinden ben de hero var aldığımda üstünde 1.5 yazılım vardı ama güncel yazılım 2 idi. şu an 2.1 yüklü fakat güncel olan 2.2 yazılımı hala Hero ya gelmedi.

custom rom yükle. bende htc wildfire var normalde 2.1 ile geliyor ama şuan son güncellemeleriyle 2.2 yi kullanıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.