Şimdi Ara

Logitech Wireless Gamepad F710 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.014
Cevap
11
Favori
228.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tahminim logitech f710 da sorun olmaz ama içime kurt düşürdüler yabancı forum sayfaları bende f510 aldım .Zaten büyük tv de değil pc ve 22 inç masa başında oynuyorum ayrıca wireless de zararlı filan derken kendimi avuttum f510 aldık....F510 çok güzel ve kaliteli.xinputta çalışmıyor dinputta çalışıyor bunu anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearifat -- 19 Aralık 2010; 20:14:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearifat

Tahminim logitech f710 da sorun olmaz ama içime kurt düşürdüler yabancı forum sayfaları bende f510 aldım .Zaten büyük tv de değil pc ve 22 inç masa başında oynuyorum ayrıca wireless de zararlı filan derken kendimi avuttum f510 aldık....F510 çok güzel ve kaliteli.xinputta çalışmıyor dinputta çalışıyor bunu anlamadım

Abi onu driver'i falan vardır belki... Yüklemeyi dene. Bende bu hafta sonu f510 alacağım da, sorun çıkmasın sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearifat

Tahminim logitech f710 da sorun olmaz ama içime kurt düşürdüler yabancı forum sayfaları bende f510 aldım .Zaten büyük tv de değil pc ve 22 inç masa başında oynuyorum ayrıca wireless de zararlı filan derken kendimi avuttum f510 aldık....F510 çok güzel ve kaliteli.xinputta çalışmıyor dinputta çalışıyor bunu anlamadım

Bir sorun olsa 30 gün içinde ayıplı mal diye bedel iadesini istersiniz, ama tabii biraz uğraştırır. Ben denemek için aldım ama sorun olmadı. Ama daha önce Logitech Dual Action kullanmıştım, onun sol analog çubuğu sorunluydu, yabancı forumlarda aynı durumdan yakınanlar vardı. Belki birkaç seri üretim boyunca ürünün potansiyometrelerinden birini hatalı ürettiler. Seneler sonra bir de F710 deneyeyim dedim. Yani Logitech ne kadar kaliteli mal üretiyor desek de bazen böyle saçmalıklar yapıyor. Ama Playstation koluna alışkınsanız PC için başka pek alternatif yok. Speedlink diye bir marka var, orta kalite gözüküyor ama nasıldır bilmiyorum. Xbox360 kolundaki sol analog çubuğun yerine alışabilmiş olsam onu da kullanabilirdim ama alışamıyorum.

Cihazın Xinput'da çalışması için driver yükleme ekranında internete bağlanmasına izin verin eğer WinXP kullanıyorsanız, bu olmazsa Xbox360 Controller Driver'ı Microsoft'un sitesinden bulup indirin ve yükleyin, daha sonra cihazı usb'ye takın. Win7 kullanıyorsanız ilk taktığınızda driver otomatik yüklenecek, sonra bir kez reset tuşuna basın. Tanıması lazım. Xinput çok daha rahat, Directinput'a göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: w11

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Vatan'ın internet sitesi hiç güven vermiyor. Adam gibi takip sayfası da yok. Sözde 3 gün içinde gönderiliyor deniyor ama 1 hafta da bile eline ulaşmayanlar çoğunlukta. Şayet vatan'dan elden almak daha mantıklı bu konu da. Onun dışında bir de SanalMarketimde var. Bu firma aynı gün içinde kargoluyor bu yanı güzel. Ancak ürünle birlikte 1 adet GP şarj aleti ve 2 adet 2700mAh şarjlı pil almak şart. Tahmini olarak 120 liraya yakın para harcamak gerekiyor. Keşke gamepad'i usbden şarj edilebilecek bir şekilde yapsalardı.

Vatan'dan umudu kesince BestBuy çağrı merkezini aradım. Ürünün İzmir mağazası stoklarına girdiği bilgisini aldım. Bunun üzerine atladım gittim Bestbuy mağazasına. Baktım rafta 5-6 tane F510 ürünü duruyor ama F710 yok. Gittim orada mavi tişörtlü bir arkadaşa ürünü sordum. "Rafta gördükleriniz dışında ürün yok elimizde." dedi. Nasıl olur dedim, çağrı merkezinizden ürünün stokta olduğunu söylediler. "Telefonda size stok bilgisi veremezler." dedi bana. Olur mu öyle şey dedim, web sitenizde bile yazıyor, 444 42 29 numaralı telefondan stok bilgisi alabilirsiniz diye. Bunun üzerine gitti bilgisayardan stokları sorguladı, stokta 10 adet var gözüküyor. O zaman dedi, herhalde bilgisayar bölümündedir, oraya bir bakın. O bölüme geçtim, baktım orada da yok. Başka bir mavi tişörtlü arkadaş buldum, ona da durumu anlattım. O da gitti, depoya ürünü sordu geldi. Depoda da yok. Stokta gözüken ürün ne rafta var ne depoda. "Güvenim kalmadı size dedim, stok durumunu öğrenip geliyoruz, sonra eli boş dönüyoruz. "Stoklarımızda bir karışıklık oldu herhalde" dediler. Beni şeflerine yönlendirdiler, ismimi telefonumu aldı, deftere yazdı, ürün gelince bilgilendirmek için ve eli boş döndüm. Yani anlayacağınız, bu elektronik marketlerin al birini, vur ötekine.

Pil konusunda da şunu söyleyebilirim. Bu forumda şarjlı pillerin tartışıldığı bir başlık da var, oradan da bakın isterseniz, bana çok yararı dokundu. Oradan öğrendiklerimi özetleyeyim, belki yararı dokunur, 100 sayfa içinden istediğin bilgilere ulaşmak kolay değil.

Kesinlikle GP'nin beyaz renkli pillerinden uzak durun, özellikle de 2700 mah olanlardan. GP'nin şarj cihazını da almayın.
    Mutlaka GP pil alacağım diyorsanız, ReCyko modeli pillerinden alın, ama sadece pilini alın, şarj cihazını değil.
    Tavsiye olarak GP yerine Panasonic Infinium ve Varta Professional (gri renkli) pillerinden alın.
    2700, 2500, 2100 mah değerlerine fazla takılmayın. Pratikteki performanslarını kıyasladığınızda çok az bir fark varmış aralarında, mesela 2700 mah pil 2100 mah pilin 2700/2100 katı süre dayanır fikrine kapılmanın yanlış olduğu anlaşılıyor.
    Önemli bir kriter pili kullanmadığınızda pilin kendi kendine boşalmaması.
    Şarj cihazı olarak da Ataba 508 veya Ataba 908 alın.
    Kesinlikle 1-2 saatte quick şarj eden cihazlardan uzak durun.
    Ve bunları mesela İzmir'de Çankaya benzeri yerlerden alın, ucuz olması açısından.

F510 almak isteyen ve İzmir'de oturan arkadaşlar varsa, BestBuy İzmir mağazasında mevcut, ama fiyatına bakmadım.

Bilgiler için sağol.

Diğer şarj aletlerine baktımda pek kalmamış gibi online mağazalarda. Neyse biraz geçikecek gamepadi almak. O zamana kadar gelir sanırım.

• bugün f710 aldım. 2-3 maç yaptım peste herhangi bi kopma , bağlantı sorunu yaşamadm rahatlıkla alabilirsiniz.üstte bi arkadaş merak etmiş kutusunun sol tarafında patlak vardı bantlamışlar sorun etmedim zaten çöpe atılacak ambalaj...
  • quote:

Orijinalden alıntı: principino

bugün f710 aldım. 2-3 maç yaptım peste herhangi bi kopma , bağlantı sorunu yaşamadm rahatlıkla alabilirsiniz.üstte bi arkadaş merak etmiş kutusunun sol tarafında patlak vardı bantlamışlar sorun etmedim zaten çöpe atılacak ambalaj...

merhaba ben de almayı düşünüyorum logitechten şaşmam ama en son aldığım fanlı olanındandı. O da aynı gün tuşları içine gömüldü. :-S Ondan ziyade ele tam oturmuyor büyük elleri olan biri için biraz sorunlu gibi. Bu da ona benziyor biraz nasıl durumu boyutu falan iyi mi tavsiye eder misiniz?
    not: Tuşları daha çok kullanıyor, futbol v.b oyunlar oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

quote:

Orijinalden alıntı: principino

bugün f710 aldım. 2-3 maç yaptım peste herhangi bi kopma , bağlantı sorunu yaşamadm rahatlıkla alabilirsiniz.üstte bi arkadaş merak etmiş kutusunun sol tarafında patlak vardı bantlamışlar sorun etmedim zaten çöpe atılacak ambalaj...

merhaba ben de almayı düşünüyorum logitechten şaşmam ama en son aldığım fanlı olanındandı. O da aynı gün tuşları içine gömüldü. :-S Ondan ziyade ele tam oturmuyor büyük elleri olan biri için biraz sorunlu gibi. Bu da ona benziyor biraz nasıl durumu boyutu falan iyi mi tavsiye eder misiniz?
    not: Tuşları daha çok kullanıyor, futbol v.b oyunlar oynuyorum.

hocam bende ilk defa logitech joystick alıyorum ps joystickine göre biraz daha büyük gibi sizin için sorun olmayacaktır tahminim logitech deneyiminiz var sonuçta.yön tuşlarına alışamadım içe gömülü olsa daha iyi olurdu onun dışında r1 ve l1 tuşlarını beğenmedim.çok kullanamadım daha o yüzden bişey demek istemiyorum gidip görmeniz ve ona göre karar verip almanız daha iyi olur...

• Bu xinput ne güzel bir nimetmiş arkadaş ya :D
    Bilgisayarı LCD ye bağladım geçtim karşısına açtım force unleashed 2 yi direk xbox kolu gibi x,b,a,y, sarı kırmızı mavi yeşil on numara kullanımı var.
    grefikler süper kablosuz kol resmen ps4 gibi oldu :)

analog ile ok tuşlarını da tek tuşla değiştirmek çok hoş ayrıca alıcısı küçücük on numara olmuş isterseniz direk laptopa bağlıyabilioyorsunuz yada uzatma kablosu ile eski tiplerde olduğu gibi kullanabiliyorsunuz.

xnput muhteşem ayar yok bişey yok direk oyuna dalıyorsunuz ps3 yada xbox gibi...

unutmadan titreşimleride aynen konsollardaki gibi alabiliyorsunuz zaten çift titreşim olayı var çok iyi hissettiriyor patlamalarda filan başarılı...

almayı düşünenlerin bilgisine...3-4 sene daha gamepad çıkarmaz logitech bu modelden sonra...

• İçime su serptin hocam. Aslında dün alacaktım ama aksilik çıktı. Haftaya kaldı.
  • Chillstream (fanı dışında) ve Rumblepad 2 wireless'ın birleşmiş hali. işaret parmağına denk gelen trigger'lar yüzünden kesinlikle ilk param olduğunda alıcağım aletlerden biri. logitech işini biliyor yahu.
  • ya ben bugün aldım vatanda 68 liraya..
    ama kol nasıl kapanıyor çözemedim kolun ışığı bi tuşa basıldığı anda yanıyor tamamen kapatmanın bi yolu yok mudur?
  • vatan'dan sipariş verdim. Bakalım nasıl bir şey? :-) bilgi veririm.
  • bende dün akşam vatan computerden aldım 68tl'ye, yanlız fiyat bugün 82tl olmuş,ama henüz kutusunu açma fırsatım olmadı, aldıktan sonra baskılı kutusunun kenarlarının bantlı olduğunu gördüm ama pek takılmadım, sorun yoktur herhalde,kullanan arkadaşlar memnunlarmı acaba biraz yorum yaparlarsa sevinirim.
    saygılar.
  • Ben de düşünüyorum bakalım almayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 30 Aralık 2010; 13:01:13 >
  • bu vatan bilgisayarın nasıl bir fiyat anlayışı var anlamadım 1 önce önce farklı bugün farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: máwci

bu vatan bilgisayarın nasıl bir fiyat anlayışı var anlamadım 1 önce önce farklı bugün farklı

İndirim vardı geçenlerde. Ondan öyleydi. Bu seneki indirimleri hiç beğenmedim. Yılbaşından 1 hafta önce başlayıp 2-3 sonra bitti. Diğer zamanlardaki kampanyalar daha iyi oluyor.
  • Yaris oyunlarinda genellikle RT (R2) tusu gaz oluyor. Virajlarda gazi ayarlayabiliyoruz cok buyuk bir avantaj ancak bi sure sonra parmaginiz yoruluyor habire oraya basili tuttugunuz icin
  • 2 gün öncw f310 aldım, işletim sistemim XP. Bugün gamepad'i pc'ye bağladım, cd'nin içindeki driverleri yükledim, şöyle bir hata veriyor.

Logitech Wireless Gamepad F710

Defalarca çıkartıp, taktım... Aynı hatayı veriyor. Başka PC'lerde de deneyeceğim, eğer aynı hataları yine verirse, gidip değiştireceğim. Hem olursa, üstüne biraz daha verip f510 alacağım.

Not: ürünü kutudan çıkarırken, kutu biraz yırtıldı. Sorun olmaz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 4 Ocak 2011; 12:10:51 >
  • bu vatan da amma yaptı ha. 1 hafta oldu gelmedi sipariş. Bir de yeri Adana diyor. Bilseydim bu kadar gider bostancıdan alırdım. :-S yarında bi gelişme yoksa iptal edecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

bu vatan da amma yaptı ha. 1 hafta oldu gelmedi sipariş. Bir de yeri Adana diyor. Bilseydim bu kadar gider bostancıdan alırdım. :-S yarında bi gelişme yoksa iptal edecem.

bende aynı durumdayım bende adapazarı yazıyor.geçen perşembe akşam verdim siparişi.verdiğim andan beri kargoya verilmeye hazır sözde.2 oldu mesaj atıyorum ilkinde insan gibi niye göndermiyorsunuz dedim.ikincisinde iptal istedim ancak mesajlara bile cevap yok maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.