- x
Moldova da Yaşam
52 Cevap19091 Görüntüleme13 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2077 Mesaj
18 Ekim 2010; 18:59:55 

bilmiyorum daha öne bu tür bi konu açıldı mı ama gitmeyi planlara (özellikle eğitim için) bu tür bi konunun belki bi yararı dokunur belki..

yaklaşık 2 haftadır moldova dayım ve genel anlamda bu ülke hakkında baya şey öğrendim.. birincisi türkiye ye göre en az 20 yıl daha geride gibi duruyor kiralık evler ve okul yurtlarının büyük bir bölümüharabe gibi ve ciddi bir düzen istiyor tabi bunun yanında çok muhteşem kızları ve enteresan bir aile yapısı var

burada bir yere gitmek istediğinizde metro gibi yer altından ulaşım sağlayan araçlar yok ve şehir içinde ulaşım otobüs, minibüs ve taksi ile yapılıyor.. ulaşım çok ucuz yani bi yere giderken minibüse 3 lei (moldovanın para birimi ve 7 lei 1 lira gibi bi şey) veriyorsunuz.. bunun yanında her türlü alkollü içecek ve sigara çeşitleri de acayip ucuz (marlboro 1 buçuk lira ) bunun dışındaki ürünlerde fiyatlar hemen hemen türkiye ile aynı.. bir tek elektronik biraz daha pahalı türkiye den..

gece hayatına gelince burada bir sürü disko var ve genellikle buradaki genç kesim cuma ve cumartesi günlerini diskolarda geçiriyorlar kızların hemen hemen hepsi katalogdan fıramış mankenler gibi etraftalar buraya geldiğinizde sorun olacak tek şey dil olacaktır muhtemelen zira ingilizce bilenlerin sayısı yok denecek kadar az.. ülkenin dili romence ama herkes ülkedeki ikinci bir dil olan rusça yı da biliyor (hatta rusça yı daha iyi konuşuyolar..)

okul yaşamı ise fena değil.. yurtdışından gelen öğrencilerin büyük bir kısmı arap hatta türklerden bile daha fazlalar.. yurtların hepsi kız erkek karışık tek sorun odaların çok kirli (neredeyse hiç temizlenmemiş) ve eski olması.. her katta bir ortak tuvalet var.. ayrıca yurdun tek bir banyosu var (bütün herkes bornozlarla duş sırası bekliyor ) banyoya bir kaç kişi birden girebildiği için arada kızlarla erkeklerin aynı anda duş alması gibi durumlar da olabiliyor (geçen hafta yine aynı olay arkadaşın başına gelmişti banyoyu kilitlemeyi unuttunca bi kız sanki kimse yokmuş gibi rahatça soyunup duş almış ) odalar ve yurt baya serbest mesela odalarda sigara içme ve alkol yasağı yok.. hatta odaya nargile kuran araplar bile var yurt karışık olduğu için dışarıdan bi kız arkadaşını odana getirdiğinde de kimse sana karışmıyor

bunların dışında hastane olsun emniyet olsun her yerde rüşvet geçiyor.. yani bir polis ile başınız derde girdiğinde ya da hastanede bir işinizi daha hızlı yaptırmak istediğinizde rüşvet vermeniz gerekiyor..

şu an yanımda herhangi bir fotoğraf makinası olmadığı için ss ekleyemiyorum ama ileriki bir zamanda ss de eklerim..

460 Mesaj
18 Ekim 2010; 19:21:36 

Bol bol ss bekleriz ....
Takipcisiyiz

2747 Mesaj
18 Ekim 2010; 19:59:48 

ailecek severek izliyoruz

dipnot:ssleri unutma ateş ederim

2977 Mesaj
18 Ekim 2010; 20:03:57 

quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Bol bol ss bekleriz ....
Takipcisiyiz

421 Mesaj
18 Ekim 2010; 20:05:15 

Güzel bir konu, biraz daha anlat. Merak ettiğim bir konu var, sen mutlaka biliyorsundur. Bu Transnitria olayı ve Rusya' ya bağlanma iddiaları doğrumu? Birde Gagavuz Türkleri hakkında bildiklerini anlatırsan sevinirim.

2549 Mesaj
18 Ekim 2010; 20:08:10 

moldovalı bır arkadasım vardı.anlattıgına gore rezalet bır yermıs. dedıgın gıbı hersey rusvetle ıslıo. baskent dısında arac kullanmak ıcın ehlyete gerek yokmus. gıyım mallarının cogu turkıyeden gelıomus ayrıca gıda falan

3172 Mesaj
18 Ekim 2010; 20:16:29 

tv ve nette duyduklarımız doğruysa yaşam olarak pekte iyi degilmiş

397 Mesaj
25 Aralık 2013; 11:16:56 

Nasıl gidiyor, mezun oldun mu ?

Bu mesajda bahsedilenler: Fashionality

1166 Mesaj
25 Aralık 2013; 11:38:30 

Evet hocam son durumlar nedir ülke gelişti mi :)

Bu mesajda bahsedilenler: Fashionality

331 Mesaj
25 Aralık 2013; 11:49:27 

moldovada 10 gün tatil yapsak ne kadara patlar.
bilen varsa bi hortlatsın beni

Adolf Hitler
[ 1889 - 194∞ ]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Aralık 2013; 11:54:40 

quote:

Orijinalden alıntı: HitlerinKardeşi

600 lirayı geçmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

331 Mesaj
25 Aralık 2013; 11:56:15 

quote:

Orijinalden alıntı: TikDiyenTüleyman

600 lirayı geçmez

ben 1000 lira ile gitmek istiyorum 10 gün tatil yapacağım 10 ay sonra ama arkadaşın yanına gitcem
rusçada var
bi sorun olurmu ?

Adolf Hitler
[ 1889 - 194∞ ]

12 Mesaj
25 Aralık 2013; 11:57:28 

Hocam kızları harbi güzel mi ben isvece gittim hayatımda bu kadar güzel kızları bi arada görmedim şimdi lise son sınıfım bizim okuldaki ve cevremdeki kızları onlarla karşılaştırmaya utanıyorum

Galaxy Note & HYUNDAi ix35 1.6 GDI Style AT &HP Pavilion 15-N005ST E9L06EA Notebook &SONY NWZB183B.CEW 4 GB MP3 &SAMSUNG 1 TB M3 Portable USB 3.0 2,5" Taşınabilir Disk HX-M101TCB/G

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2013; 12:02:21 

quote:

ben 1000 lira ile gitmek istiyorum 10 gün tatil yapacağım 10 ay sonra ama arkadaşın yanına gitcem
rusçada var
bi sorun olurmu ?

Rusça biliyorsan + barınma sorunun olmayacaksa kafan rahat olur.
Harca harca bitmez

En son moldovalı bi kızla yaparsın

331 Mesaj
25 Aralık 2013; 12:04:40 

quote:

Orijinalden alıntı: TikDiyenTüleyman

Rusça biliyorsan + barınma sorunun olmayacaksa kafan rahat olur.
Harca harca bitmez

En son moldovalı bi kızla yaparsın

zaten onun yanına gitcem
kaç yıllık arkadaşım bi görem istiyom

Adolf Hitler
[ 1889 - 194∞ ]

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2013; 12:10:30 

quote:

zaten onun yanına gitcem
kaç yıllık arkadaşım bi görem istiyom

Arkadaş kız mı

O zaman

Parçala onu

2077 Mesaj
25 Aralık 2013; 23:16:40 

quote:

Geceligi 15 euro olan oteller var yani kalma masrafin 150 euro gibi bi sey olur bu evlerde kalirsan ama hoteller biraz daha pahali olur...

turist vizesi (1 aylik) 90 euro

ucak bileti internet uzerinden alirsan cok ucuza geliyor (100 euro tek gidis yani gidis donus o da 200 euro)

yani kafadan 390 euro o sekilde gider

ayrica gece discoya falan cikarsan ve discoda masa tutarsan gecelik masraf (icecekler icinde min masa fiyati 50 euro + taksi masraflari 10 euro civari) 60 euro olur ama tabi masayi tek basina tutarsan bu tip bir fiyat gelir eger arkadaslarla birlikte masayi tutarsan bu para bolunecektir ya da masaya bi jack daniels actirdin diyelim masa fiyati 100 euro ya kadar cikar yani bu ne kadar ictigine ya da masanin buyuklugune ve sahneye ne kadar yakin olduguna gore degisir

bu arada daha mezun olmadim zira genel tip bolumu turkiyedeki gibi 6 yil ama ulke her yil biraz daha gelisiyor

mesela okul yurtlarinin neredeyse tamami yenilendi ve sifir gibi oldu tertemiz ve rahat.

okulun her tarafi yenilendi ve cok modern bir yapiya donustu.

egitim rahat.

kizlari anlatmama bile gerek yok

internet ucuz ve hizli.

mesela su an evde 100 mbit internet bagli ve aylik odedigim fatura 10 euro gibi bisey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 25 Aralık 2013; 23:23:16 >

331 Mesaj
27 Aralık 2013; 14:19:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

Geceligi 15 euro olan oteller var yani kalma masrafin 150 euro gibi bi sey olur bu evlerde kalirsan ama hoteller biraz daha pahali olur...

ucak bileti internet uzerinden alirsan cok ucuza geliyor (100 euro tek gidis yani gidis donus o da 200 euro)

ayrica gece discoya falan cikarsan ve discoda masa tutarsan gecelik masraf (icecekler icinde min masa fiyati 50 euro + taksi masraflari 10 euro civari) 60 euro olur ama tabi masayi tek basina tutarsan bu tip bir fiyat gelir eger arkadaslarla birlikte masayi tutarsan bu para bolunecektir ya da masaya bi jack daniels actirdin diyelim masa fiyati 100 euro ya kadar cikar yani bu ne kadar ictigine ya da masanin buyuklugune ve sahneye ne kadar yakin olduguna gore degisir

bu arada daha mezun olmadim zira genel tip bolumu turkiyedeki gibi 6 yil ama ulke her yil biraz daha gelisiyor

mesela okul yurtlarinin neredeyse tamami yenilendi ve sifir gibi oldu tertemiz ve rahat.

egitim rahat.

internet ucuz ve hizli.

mesela su an evde 100 mbit internet bagli ve aylik odedigim fatura 10 euro gibi bisey

herşey euro hesabı ile mi oluyor
euro pahalı dolar hesabı olmuyormu

Adolf Hitler
[ 1889 - 194∞ ]

5279 Mesaj
27 Aralık 2013; 15:02:39 

adam ss demiş s bile koymamış 3 yıl olmuş , gece alemine sağlam aktı sanırım - muhtemel bir altın vuruş söz konusu olabilir

Olacak İş Değil

2140 Mesaj
27 Aralık 2013; 15:05:56 

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1903 Mesaj
27 Aralık 2013; 15:13:24 

Şu banyo sırasının ss ini rica edebilir miyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

279 Mesaj
27 Aralık 2013; 15:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

Şu banyo sırasının ss ini rica edebilir miyim

Buradaki herkeste o resimler için sıraya girdi.

909 Mesaj
27 Aralık 2013; 15:23:39 

Eğitim için Moldova'ya mı gidilir

Karı-kız için gidilebilir.

2077 Mesaj
28 Aralık 2013; 8:15:13 

quote:

herşey euro hesabı ile mi oluyor
euro pahalı dolar hesabı olmuyormu

evet arkadaslar SS ler biraz gecikti hatta gelmedi hatta gelmesi daha da uzayabilir zira cok yogun sinav donemindeyim bir de forum surekli acik durmasina ragmen boyle bir konu actigimi bile unutmustum acikcasi ta ki hortlatilana kadar

birincisi hersey euro hesabi degil buranin para birimi Moldovan Lei (bir de Roman yanin lei var onunla karistirmayin) ve 6 lei civari bir para 1 lira yapiyor ama lei neredeyse her gun degistigi icin kusuratlarla ugrasmamak ve daha kolay anlasilmasi icin euro cinsinden yazdim masraflari bir de Avrupa birligine yakin bir konumda oldugu icin genellikle ev kiralari ve okul paralari Euro cinsinden hesaplanip Lei olarak odeniyor

ayrica uzulerek soyluyorum fakat yurdun her katina ikiser banyo yapildigi icin banyo sirasi diye bi sey kalmadi ama hala kizli erkekli kalindigi icin yurtlarda istediginiz her tur fantezi mumkun

@Glukhovsky

egitim icin moldovaya gidilir zira universiteler cok ucuz ve denkligi var (yani turkiye tarafindan taninirligi var) ayrica yasam da bir ogrenci icin gayet rahat... ortami da gayet guzel eger tip fakultelerini dusunenler olursa sadece lise diplomasi ile sinav sarti olmadan gelip rusca ya da romence hazirlik gorup ya da eger yeterli seviyedelerse direk ingilizce olarak burada okuyabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 28 Aralık 2013; 8:19:27 >

2043 Mesaj
28 Aralık 2013; 8:34:25 

Bu konu nasil tutmamis, cok ilginc.

168 Mesaj
6 Haziran 2014; 18:15:14 

Okul işleri hikaye.. vize kalktı 90 gün vizesiz, gidip gezebilirsiniz,rusçanız varsa ozaman herşey rahat..dil yoksa işler zor ,hayırlı traşlar

2077 Mesaj
7 Haziran 2014; 23:11:30 

quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

Okul işleri hikaye.. vize kalktı 90 gün vizesiz, gidip gezebilirsiniz,rusçanız varsa ozaman herşey rahat..dil yoksa işler zor ,hayırlı traşlar

tip fakultesi disindaki bolumler icin gelmek aslinda gereksiz zira denklik konusunda diger bolumlere bazen terslik cikartabiliyorlar fakat tip fakultesinin taninirligi var bir de bu kadar zahmeti cekmisken iyi genel tip, discilik ya da eczacilik gibi bir bolum bitirmek en iyisi bence bunlarin disinda rusca ya da romence biliyorsaniz rahatca gezmeye gelebilirsiniz ama tarzanca ingilizceyle gelip de her gun bir kiz dusururum mantigiyla yolunup donen bir cok kisi oldu burada

168 Mesaj
8 Haziran 2014; 2:52:58 

quote:

tip fakultesi disindaki bolumler icin gelmek aslinda gereksiz zira denklik konusunda diger bolumlere bazen terslik cikartabiliyorlar fakat tip fakultesinin taninirligi var bir de bu kadar zahmeti cekmisken iyi genel tip, discilik ya da eczacilik gibi bir bolum bitirmek en iyisi bence bunlarin disinda rusca ya da romence biliyorsaniz rahatca gezmeye gelebilirsiniz ama tarzanca ingilizceyle gelip de her gun bir kiz dusururum mantigiyla yolunup donen bir cok kisi oldu burada

Hocam merhaba, na sutki kvartiralar ne kadar kişinevde 1 odalı stüdya veya 1+1?

Rusya,belarus,ukrayna taraflarında bulundum..belarusta dil okudum..rusçam iyi.. moldavaya gezmeyi görmeyi istiyorum,vizede kalktı.. şu ev kiraları ne alemde günlük veya aylık?

75 Mesaj
8 Haziran 2014; 2:58:31 

lan bunların yarısını bizim arkadas anlatmıştı :D demek efsane doğruymuş. konu takip.
+ erasmusu orada yapma ihtimalim de var :D

Muro: Manitasıyla falan çıkmasın çeto ? Sonra kadın vurdu olmayalım olum
Çeto: Yok başkanım içerde bi başka bayan daha var.
Muro: Oh burjuvaya bak bi elleri yağda bi elleri balda
Yıldırım: Başkanım Arapça mı yazıyor ?
Muro: Yok Yıldırım yoldaş Farsça yazıyor. Yani hangi millet?
Yıldırım: Faslılar başkanım!
Muro:(suratına tükürüp) İran lan gerizekalı İran.

2077 Mesaj
8 Haziran 2014; 3:07:02 

quote:

Hocam merhaba, na sutki kvartiralar ne kadar kişinevde 1 odalı stüdya veya 1+1?

Rusya,belarus,ukrayna taraflarında bulundum..belarusta dil okudum..rusçam iyi.. moldavaya gezmeyi görmeyi istiyorum,vizede kalktı.. şu ev kiraları ne alemde günlük veya aylık?

gunluk evler luks ihtiyacina gore degisir ama asagi yukari 10 - 40 euro arasinda oluyor aylik ev bulmak kisa donem icin sikintili olur zira kapora gibi teferruatlar da olacak fiyatlari studyo tipi icin 80 euro dan baslar, tek odali evler 130 euro dan baslar ve iki odali evler de 170 euro dan baslar ve bu rakamlar luks isteginize gore degisir

837 Mesaj
8 Haziran 2014; 3:08:11 

editliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoricoDH -- 8 Haziran 2014; 3:28:37 >

League of Legends Plat 2(EUW)
Guild Wars 2
Day Z
CS:GO
Arma 3
Dondurulmuş Üniversite Öğrencisi

389 Mesaj
8 Haziran 2014; 3:22:33 

Hayalini kurdugum hayatı yaşıyor adam

........

172 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
QmmeR
8 Haziran 2014; 3:28:58 

Hocam makine muhendisligi filan var mi

WhatsApp grubumuza gelmek isteyen bana pm göndersin!

2077 Mesaj
8 Haziran 2014; 3:35:47 

quote:

Orijinalden alıntı: DoricoDH

hocam konuyu yeni gördüm bende 2 hafta önce araştırmıştım Tallinn Unisi. Herşey hoş geldi ama biraz bakınca mafyalar filan var diyolar hiç karşılaştınımız ve öneririmisiz yıllık 2binlira gibi bi ücreti varmış üninin dil ingilizce ve rusca var ama cok az ancak ad sorar yol tarif edebilirim dili nasıl çözüyoruz teşekkür ederim

burada mafyaya falan rastlamadim su ana kadar o duyduklarinizin buyuk bir bolumu sehir efsanesinden baska bir sey degil bir de burada ogrenci adamin mafyayla isi ne bu arada bahsettiginiz universite moldova da degil sanirim simdiye kadar hic duymadim... burada tip fakultesi fiyatlari diline ve bolumune gore 3200 - 3500 euro arasinda, muhendislik, ekonomi ya da turizm gibi fakulteler de 1500 - 2500 euro arasi degisir buraya geldiginizde rusca ya da romence hazirlik okuyabiliyorsunuz eger hazirlik bittikten sonra dil sinavinda basarili olursaniz okula baslayabilirsiniz

837 Mesaj
8 Haziran 2014; 3:49:07 

ULİM ünisi olabilir karıştırdım pardon.

mafya yoksa süper

Rusca secmek daha mantık ama o ülkenin anadii öğrenmek daha iyi olur gibi geldi

birde yurt düşünmüyorum burda yurtta okudum zaten eve çıksam nasıl olur gelir gider türkiyeye göre ucuz olur umuyorum

League of Legends Plat 2(EUW)
Guild Wars 2
Day Z
CS:GO
Arma 3
Dondurulmuş Üniversite Öğrencisi

2077 Mesaj
8 Haziran 2014; 6:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: DoricoDH

ULİM ünisi olabilir karıştırdım pardon.

mafya yoksa süper

Rusca secmek daha mantık ama o ülkenin anadii öğrenmek daha iyi olur gibi geldi

birde yurt düşünmüyorum burda yurtta okudum zaten eve çıksam nasıl olur gelir gider türkiyeye göre ucuz olur umuyorum

ulkenin anadilini yani romenceyi secmenin avantajlari daha kolay ogrenilmesi mesela latin alfabesi kullaniliyor ve yazildigi gibi okunuyor (ingilizce gibi degil yani) ama rusca dunya capinda daha gecerli bir dil oldugu icin rusca da okuyabilirsin bu tamamen senin tercihine kalmis bir durum ulim in yurtlari cok iyi degil diye duydum zaten bu yuzden eve cikman daha mantikli olur ev fiyatlari daha once de yazdigim gibi tek odali evler (studyo tipi degil yani mutfak ve kalacagin oda ayri) 130 euro dan baslar ve senin luks istegine gore daha yuksek fiyatlara cikabilir

171 Mesaj
8 Haziran 2014; 6:19:47 

oo beleş duj. alırım bi dal

2077 Mesaj
8 Haziran 2014; 14:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: QmmeR

Hocam makine muhendisligi filan var mi

muhendislik bolumleri var ama muhendislik veren universitelerin hepsinin tip fakulteleri gibi turkiyede denkligi var mi bilmiyorum... onu bir denklik kurumuna sorgulatmak lazim

172 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
QmmeR
8 Haziran 2014; 14:55:29 

quote:

muhendislik bolumleri var ama muhendislik veren universitelerin hepsinin tip fakulteleri gibi turkiyede denkligi var mi bilmiyorum... onu bir denklik kurumuna sorgulatmak lazim

ülkenin ana dilini öğrenmek kolay mı hocam

WhatsApp grubumuza gelmek isteyen bana pm göndersin!

2004 Mesaj
8 Haziran 2014; 15:10:50 

quote:

Hocam tıp için rusça ve ya romence yeterlimi oluyor şimdi ? Birde öğrenci için aylık ne kadar tutar ? Halkın Türklere bakış açısı ne ?

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2014; 15:33:13 

Bildiğim kadarıyla Moldova Sovyetlerden ayrılma.Peki resmi dili neden Rumence?

2077 Mesaj
8 Haziran 2014; 15:47:04 

ulkenin anadilini yani romenceyi ogrenmek kolay zira daha once de belirttigim gibi latin alfabesi kullanildigi icin ruscaya gore daha kolay ayrica okundugu gibi yaziliyor yani ingilizce gibi degil fakat her dilin zorluklari vardir illa ki biraz caba gosterdiginiz takdirde kisa surede ogrenebilirsiniz

Tip fakultelerinde rusca, romence ve ingilizce olmak uzere uc bolum var. eger ingilizcenize egitimi istiyorsaniz okulun yapacagi ingilizce yeterlilik sinavini gecmeniz gerekiyor. eger romence ya da rusca bolumlerinde okumak istiyorsaniz tip fakultesinin romence hazirlik okulundan (1 yil) ya da ulim gibi bazi rusca dil egitimi veren fakultelerden dil egitimi alip okula baslayabiliyorsunuz

Moldova sovyetlerden ayrilma bir ulke fakat buradaki insanlar rus, ukrayna ve romanya karisimi ve romanya kokenlilerin sayisi daha fazla. hatta bu nedenle romanya bir cok moldovan vatandasina romanya vatandasligi verdi ve vermeye de devam ediyor ayrica romanya kulturune daha yakin bir kulturleri var. halk iki dili de anadili gibi konusuyor yani bundan dolayi halkin anadili rusca ya da romence diyemeyiz ama devletin resmi dili sanirim biraz da rusyadan uzaklasip avrupaya daha yakin olabilmek icin romence

Bu mesajda bahsedilenler: @Tall Man, @QmmeR, @bunickonaltıharf

168 Mesaj
8 Haziran 2014; 17:08:37 

quote:

gunluk evler luks ihtiyacina gore degisir ama asagi yukari 10 - 40 euro arasinda oluyor aylik ev bulmak kisa donem icin sikintili olur zira kapora gibi teferruatlar da olacak fiyatlari studyo tipi icin 80 euro dan baslar, tek odali evler 130 euro dan baslar ve iki odali evler de 170 euro dan baslar ve bu rakamlar luks isteginize gore degisir

Teşekkürler hocam bilgiler için

Hocam ukrayna için doba.ua, belarusta hata.by gibi sitelerden ev sahipleri iletişime geçme,evlere bakma vs gibi siteler var..Moldova için bu tarz siteler varmı?

2077 Mesaj
8 Haziran 2014; 22:30:50 

quote:

Teşekkürler hocam bilgiler için

Hocam ukrayna için doba.ua, belarusta hata.by gibi sitelerden ev sahipleri iletişime geçme,evlere bakma vs gibi siteler var..Moldova için bu tarz siteler varmı?

burada alim satim isleri icin en cok kullanilan site 999.md bu siteden evlere, arabalara ya da elektronik cihazlara yani aklina ne gelirse hepsinin fiyatlarina bakabilirsin

168 Mesaj
8 Haziran 2014; 23:38:11 

quote:

burada alim satim isleri icin en cok kullanilan site 999.md bu siteden evlere, arabalara ya da elektronik cihazlara yani aklina ne gelirse hepsinin fiyatlarina bakabilirsin

Eyvallah hocam,teşekkürler :-)

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2014; 23:47:51 

Amerikan Pastasında, yurdun banyosu aklımda canlandı. Aynı o tür bir yer mi?

2077 Mesaj
9 Haziran 2014; 0:31:02 

quote:

Orijinalden alıntı: cin

Amerikan Pastasında, yurdun banyosu aklımda canlandı. Aynı o tür bir yer mi?

yurtlarda kadin erkek karisik oldugu ve kadin erkek iliskilerine bakislari biraz daha farkli oldugu icin bu tur seyler de noarmal karsilaniyor yani dus ortak oluyor, bazilari iceriye kiz arkadasiyla girip turlu fanteziler yapar, bazilarinin umrunda olmaz tek basina girer gunluk temizligini yapar cikar, bazilari da arkadaslariyla girer yani burada bu tur seyleri sorun etmiyor insanlar gerci su an butun katlara ikiser dus yapildi ondan o dus olayi pek kalmadi

4268 Mesaj
9 Haziran 2014; 0:48:46 

Bir olsa konu uçacakta yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

66 Mesaj
9 Haziran 2014; 0:54:46 

quote:

egitim rahat.

internet ucuz ve hizli.

hocam 16 yaşındayım 1500 lira gibi bi parayla yanınıza gelsem bana yardımcı olurmusunuz tatil boyunca yanımda olurmusunuz ? size yük olmam özellikle para konusunda

2077 Mesaj
9 Haziran 2014; 4:02:25 

quote:

Orijinalden alıntı: xMack

hocam 16 yaşındayım 1500 lira gibi bi parayla yanınıza gelsem bana yardımcı olurmusunuz tatil boyunca yanımda olurmusunuz ? size yük olmam özellikle para konusunda

ben temmuz ayinin basindan agustos ayinin ortasina kadar Turkiye de olacagim dolayisiyla ben burdayken gelirseniz tabiki yardimci olurum sorun olmaz

1514 Mesaj
9 Haziran 2014; 4:21:32 

quote:

burada mafyaya falan rastlamadim su ana kadar o duyduklarinizin buyuk bir bolumu sehir efsanesinden baska bir sey degil bir de burada ogrenci adamin mafyayla isi ne bu arada bahsettiginiz universite moldova da degil sanirim simdiye kadar hic duymadim... burada tip fakultesi fiyatlari diline ve bolumune gore 3200 - 3500 euro arasinda, muhendislik, ekonomi ya da turizm gibi fakulteler de 1500 - 2500 euro arasi degisir buraya geldiginizde rusca ya da romence hazirlik okuyabiliyorsunuz eger hazirlik bittikten sonra dil sinavinda basarili olursaniz okula baslayabilirsiniz

gagauz yeri denilen Türklerin yaşadığı bölgeye gitsem sırf Türkçeyle yaşayabilirmiyim gerçi ingilizcem var ama moldovada ingilizce pek işe yaramıyo galiba ?

★DH AK-47 FANLARI★★DH Muhacırları | Göçmenler Toplanıyoruz★★ DH 2012 GİRİŞLİLER GRUBU★KONU DIŞI KONFEDERASYONU★
★HOPE,JUSTICE,FREEDOM★ ★DEATH İS CERTAİN LİFE İS NOT★★VENEZUELLA'LI...★ ⌫ ◀《♦☾♠ MEŞİℕİ ESKİMİŞ KEℕEF TAKUℕYASI♠☪ ♦》▶ ⌦
Shameless/Boardwalk Empire/The Sopranos/Sons of Anarchy/The OZ/Breaking Bad/Weeds/South Park/My Name Is Earl/Vikings/Spartacus/RayDonovan/Lillyhammer/Prison Break/Family Guy/Orange is the new Black/The Simpsons/Game Of Thrones/The Wire/The Pacific/Boondocks/The Walking Dead/Jericho/The100/Low Winter Sun/Banshee/Gang Related/Dominion/Costantine/The Leftovers/Power/Hell on Wheels

\\\ONE LOVE///_-_={BROWN PRIDE FOR LIFE}=_-_ \\\ MACIR ///
MUSTAFA KEMAL ' İN ASKERLERİYİZ

2032 Mesaj

[9 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

9 Haziran 2014; 5:11:23 

demin amerikadaki üniversitede okuyan elemanın konusuna girdim şimdi de buna

heeey yavrum heyy

Eski kullanıcı adım : Sefid.dL
Eski şifrem : k_4547203ddsa
bir aşk şarkısı söylüyordun ki,
birden sustun.
düşmemek için saçlarına tutundu dünya..
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.486