Şimdi Ara

Garanti Paracard Web Kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
14.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yıllık Kesintisi Ne kadar ?

• Kartı alırken ücret alınmıyor dediler ama ben yaptırmadım .
  • 6 ayda bir 35 lira kart ücreti var yıllık 70 lira eder. açtırırken para alınmıyor

ekleme: başvuru için nüfus cüzdanı ikatmetgah yeterli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keten -- 18 Ekim 2010; 11:38:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keten

6 ayda bir 35 lira kart ücreti var yıllık 70 lira eder. açtırırken para alınmıyor

ekleme: başvuru için nüfus cüzdanı ikatmetgah yeterli oluyor

Yıllık Ücreti çokmuş. peki paypal ile uyumlu başka banka kartı varmı ?
  • Uyumlu başka banka kratı yok,

benim sorum, öğrenci belgesi ile beraber açtırınca 6 aylık ücret kesmiyorlarmış, doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 18 Ekim 2010; 11:45:18 >
  • paracard web nedir?

garanti bankasini bende kullaniyorum ama ne demek istediğinizi anlamadim. 6 aylik alinan ücret hesap işlem ücretidir. 2 tane otomatik ödeme talimati verdiğinde de hesap işlem ücreti almazlar.

paypal için ben garanti sanal karti kullaniyorum. internetten alişveriş için birebir. harcamak istediğiniz miktari sanalkarta aktarir işlemi yaparsiniz. diğer bankalar sanal karti kredikartina bağliyor. bu seferde isteristemez o bankanin kredi kartini almak zorunda kaliyorsunuz. birde ekstradan kredikarti ücreti çikiyor.

özetle her banka hesap işlem ücreti aliyor. bazi şartlari taşirsaniz bu ücreti almazlar.
    garanti sanal kart internetten alişveriş için birebir ve ücretsizdir. kredikarti sahibi olmanizda gerekmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

Uyumlu başka banka kratı yok,

benim sorum, öğrenci belgesi ile beraber açtırınca 6 aylık ücret kesmiyorlarmış, doğru mu?

Hayır senede 20 tl kesintisi var . O da bir şey değil tabi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullaho

paracard web nedir?

garanti bankasini bende kullaniyorum ama ne demek istediğinizi anlamadim. 6 aylik alinan ücret hesap işlem ücretidir. 2 tane otomatik ödeme talimati verdiğinde de hesap işlem ücreti almazlar.

paypal için ben garanti sanal karti kullaniyorum. internetten alişveriş için birebir. harcamak istediğiniz miktari sanalkarta aktarir işlemi yaparsiniz. diğer bankalar sanal karti kredikartina bağliyor. bu seferde isteristemez o bankanin kredi kartini almak zorunda kaliyorsunuz. birde ekstradan kredikarti ücreti çikiyor.

özetle her banka hesap işlem ücreti aliyor. bazi şartlari taşirsaniz bu ücreti almazlar.
    garanti sanal kart internetten alişveriş için birebir ve ücretsizdir. kredikarti sahibi olmanizda gerekmiyor.

hesap da o kadar para yok ise ne yapılıyor ??

• quote:

Orijinalden alıntı: DieselTRoniC

quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

Uyumlu başka banka kratı yok,

Hayır senede 20 tl kesintisi var . O da bir şey değil tabi :)

hangisi doğru senede 20 tl mi --- 70 tl mi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

quote:

paracard web nedir?

Para yüklersen ve 12-24 saat dokunmazsan hemen kesiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: British

quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

quote:

paracard web nedir?

Para yüklersen ve 12-24 saat dokunmazsan hemen kesiyorlar.

ozman iyimiş para yükler hemen Harçarım kesinti olmaz

• paracard web nedir diye araştırma yaptım, meğer bizim sanalkartın adı paracard web olarak değişmiş. hesabımı kontrol ettiğimde de artık sanal kartım paracard web olarak gözüküyor.

Normalde kredikartı mantığı nasıldır? Önce harcamanı yaparsın sonra ödemeyi.

Sanalkartta ise önce hesabından harcama tutarı kadar miktarı sanal karta aktarırsın. bir nevi limit verirsin. Harcamayı yaptığından sanalkartından ücret kesilir. Eğer sanal kartında yeterli para yoksa İnternet siteleri "kartınızdan para cekemez", bazen alışveriş miktarı ile aynı olduğundada çekemedikleri oluyor. o nedenle hep harcayacağım miktarının 5 tl üstünü karta aktarıyorum. işim bittikten sonrada kalan miktarı hesabıma aktarıyorum. Sanalkart internette güvenli alışveriş için çıkartılmış birhizmettir. Kartınızın limitini sürekli değiştirebilirsiniz. işiniz bittiğindede kartın limitini 0 yaptığınız için kart bilginizi verdiğiniz yerler sizden habersiz asla para cekemezler. Eğer kart bilgilerinizin kötü niyetli insanların eline geçtiğini düşünüyorsanız hemen müşteri hizmetlerini arayarak sorunsuz bir şekilde iptal edersiniz. Telefonu kapattıktan 2 saniye sonra yeni sanal kartınızın almak için başvurup anında yeni kartınızla alışverişe başlayabilirsiniz. Tek bildiğim eksisi sanalkartla taksitli alışveriş yapılamamasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sigmoid -- 18 Ekim 2010; 12:23:57 >

• quote:

paracard web nedir diye araştırma yaptım, meğer bizim sanalkartın adı paracard web olarak değişmiş. hesabımı kontrol ettiğimde de artık sanal kartım paracard web olarak gözüküyor.

Normalde kredikartı mantığı nasıldır? Önce harcamanı yaparsın sonra ödemeyi.

Sanalkartta ise önce hesabından harcama tutarı kadar miktarı sanal karta aktarırsın. bir nevi limit verirsin. Harcamayı yaptığından sanalkartından ücret kesilir. Eğer sanal kartında yeterli para yoksa İnternet siteleri "kartınızdan para cekemez", bazen alışveriş miktarı ile aynı olduğundada çekemedikleri oluyor. o nedenle hep harcayacağım miktarının 5 tl üstünü karta aktarıyorum. işim bittikten sonrada kalan miktarı hesabıma aktarıyorum. Sanalkart internette güvenli alışveriş için çıkartılmış birhizmettir. Kartınızın limitini sürekli değiştirebilirsiniz. işiniz bittiğindede kartın limitini 0 yaptığınız için kart bilginizi verdiğiniz yerler sizden habersiz asla para cekemezler. Eğer kart bilgilerinizin kötü niyetli insanların eline geçtiğini düşünüyorsanız hemen müşteri hizmetlerini arayarak sorunsuz bir şekilde iptal edersiniz. Telefonu kapattıktan 2 saniye sonra yeni sanal kartınızın almak için başvurup anında yeni kartınızla alışverişe başlayabilirsiniz. Tek bildiğim eksisi sanalkartla taksitli alışveriş yapılamamasıdır.

peki Yıllık Ne kadar Kesinti Oluyor

• 6 ayda 34TL hesap işlem ücreti alıyorlar. Bazı şartları taşıdığızda almıyorlar.
    http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/vadesiz_tl_hesabi.page?#tab3

sanalkart ücretsiz.
  • quote:

6 ayda 34TL hesap işlem ücreti alıyorlar. Bazı şartları taşıdığızda almıyorlar.
    http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/vadesiz_tl_hesabi.page?#tab3

sanalkart ücretsiz.

sağ ol, çok paramış yıllık o kadar para veremem

• Benim para cardım var ayrıca bunada başvurmama gerek varmı yoksa netten kendi paracardımla web cardı çıkarabilirmym
  • garanti paracard ım var.bununla paypala para aktaramıyoruz di mi?önceden denemiştim yapamamıştım bi yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN
    garanti paracard ım var.bununla paypala para aktaramıyoruz di mi?önceden denemiştim yapamamıştım bi yolu var mı?

Paracard internet üzerinden alışverişlere kapalıdır. Sanalkarta başvurmak için internet şubesinde Kart işlemleri menüsü altında Sanal Kartlara tıklayın.

Burada 3 tip sanal kart var.
    Bonus Sanal Kart ve Shop&Miles Sanal kart kendi kredi kartınızı bağlı bir sanal kart oluşturmak için kullanıyorsunuz.

Sadece "Sanal Kart" yazan ise vadesiz hesabınıza bağlı sanal kart oluşturmak için kullanılır. Şu anda sanalkartın adı "Paracard Web" olarak değişmiş. Ben önceden başvurduğum için şu anda hangi isimde gözüktüğünü bilmiyorum. Başvurudam hemen sonra sanal kartınız anında oluşturulur. Kart Bilgilerine tıklayarak kart numaranızı CVC2 ve sonkullanmak tarihini öğrenebilirsiniz. Yurtiçi sitelerde alışveriş ederkende 3D güvenlik şifresi istiyor. Aklınıza takılan yerde garanti bankasını müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. ben sanal kartımı uzun yıllardır kullandığımdan şifre oluşturma vs ayarları hatırlamıyorum.

Sanal kartla alışveriş yapmadan önce hesabınızdan sanal karta para aktırır, işiniz bittikten sonrada sanal kartta kalan parayı hesaba aktarırsınız. Sanal karttaki paradan daha fazla bir çekim yapılmaya çalışıldığında alışveriş gerçekleşmez ve bu sayede sizin güvenliğiniz sağlanmış olur. Yalnız Garanti Bankasının sitesinde aşağıdaki açıklama var. Bilginize

"Sanal kartınızın limiti '0' olsa bile yapacağınız deneme amaçlı alışverişler sonrasında Visa ve Mastercard kuralları gereği iş yerleri için tanımlanmış olan ve ülkelere göre farklılık gösteren işlem limitleri dahilinde sanal kredi kartınıza borç gelebilir. Bu nedenle sanal kredi kartınıza bir borç geldiği takdirde işlem tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde itirazlarınızı 212-657 21 10 no'lu faks aracılığı ile tarafımıza iletmeniz halinde işlem tutarları size iade edilebilecektir."

http://www.garanti.com.tr/tr/kobi/kredi_kartlari/e_ticaret/sanal_card.page

Paypal ile sorunsuz bir şekilde sanalkartımı kullanıyorum. Sadece Paypal yazan TL miktarı ile sanalkarttan çekilen TL miktarı arasında çok ufak bir küsürat farkı olabiliyor. Yabancı sitelerden alışveriş yaparken sanalkartınıza fazladan 5 - 10 TL atın. Bazen alışveriş tutarı ile aynı olunca parayı çekemedikleri oluyor. Yaptığınız işlem açıkprovizyondan çıkınca (birkaç gün sürebiliyor.) sanalkartta kalan parayı hesabınıza yatırabilirsiniz.

• slm arkadaşlar. ben hem internet alışverişlerinde hemde günlük hayatta kullanmak için paracard almak istiyorum.öncelikle böle bi kart varmı? Forumda araştırınca garanti paracard ın internet alışverişine kapalı oldugunu ögrendim.şimdi internet alışverişi için paracard web mi almam gerekiyor.bide ben garanti bankası müşterisi deilim.bakaya gidip paracard web başvurusumu yapıcam.yoksa normal paracard mı alıcam.Forumda internet şubesinden paracard web hesabı oluşturursun deniyor.şimdi bunun için normal paracard almak zorundamıyım.kafam cok karıştı.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.kartı genellikle internet alışverişlerinde kullanıcam.bide paracard web ücretsizmi.sadece paracard web alırsam bunu market alışverişlerindede kullanabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dresner_42

slm arkadaşlar. ben hem internet alışverişlerinde hemde günlük hayatta kullanmak için paracard almak istiyorum.öncelikle böle bi kart varmı? Forumda araştırınca garanti paracard ın internet alışverişine kapalı oldugunu ögrendim.şimdi internet alışverişi için paracard web mi almam gerekiyor.bide ben garanti bankası müşterisi deilim.bakaya gidip paracard web başvurusumu yapıcam.yoksa normal paracard mı alıcam.Forumda internet şubesinden paracard web hesabı oluşturursun deniyor.şimdi bunun için normal paracard almak zorundamıyım.kafam cok karıştı.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.kartı genellikle internet alışverişlerinde kullanıcam.bide paracard web ücretsizmi.sadece paracard web alırsam bunu market alışverişlerindede kullanabilirmiyim.

Garanti'den bir vadesiz tl hesabı açman yeterli. Yanında bu hesaba bağlı Paracard Debit gönderirler.
    Sonra internet şubesinden anında paracard web(sanal kart) oluşturabilirsin.

*Paracard web'i sadece mail-order alışverişlerinde(internetten ya da telefonla kart no. vererek) yaptığın alışverişlerde kullanırsın.
    *Marketteyse Paracard Debit'i kullanabilirsin.

Ben yine de Garanti Bankası'nın hal ve hareketlerini uygun bulmadığımı belirteyim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.