Şimdi Ara

Superonline SIP server adresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
2
Favori
8.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Superonline SIP server adresini bilen var mı?
    Tilgin marka cihazda yazması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinweb

Superonline SIP server adresini bilen var mı?

İlginç bir şekilde bu bilgi internetin hiç bir yerinde yok ve modemde bu bölümü kilitlemişler yani bakılamıyor. sip.superonline.com sip.superonline.net bu ikisini denedim ama bunlar değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: katr

quote:

Orijinalden alıntı: aydinweb

Superonline SIP server adresini bilen var mı?

İlginç bir şekilde bu bilgi internetin hiç bir yerinde yok ve modemde bu bölümü kilitlemişler yani bakılamıyor. sip.superonline.com sip.superonline.net bu ikisini denedim ama bunlar değil
    Modem ayar yedekleme dosyasını indirip Notepad++ ile bir bakın. Belki bişiler çıkar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Modem ayar yedekleme dosyasını indirip Notepad++ ile bir bakın. Belki bişiler çıkar..
    res3.ims.superonline.com

bu olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekniKerim

res3.ims.superonline.com

bu olması lazım

Alıntıları Göster
    saklamaya çalışıyorlar çünkü muhtemelen voip servisini btk sabit bir yerde hizmet vermek şartı ile vermelerine izin vermiştir.
    Aslında mobil kullanıma izin verseler bir de sözleşme yeniletip upload hızımı 1 mbit'e düşürtmeyecek olsalar kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erimemre

saklamaya çalışıyorlar çünkü muhtemelen voip servisini btk sabit bir yerde hizmet vermek şartı ile vermelerine izin vermiştir.
    Aslında mobil kullanıma izin verseler bir de sözleşme yeniletip upload hızımı 1 mbit'e düşürtmeyecek olsalar kullanırım.

Alıntıları Göster
    Bende hg253 modem var, bunun sip ayarlarını ne şekilde öğrenebiliriz?

Öğrenirsek, ev telefonunu da cebimizde taşıyalım

• quote:

Orijinalden alıntı: addictive

pirelli modemlerde root şifresini aldıktan sonra bir takım işlemlerle sip ayarlarını öğrenebilmeniz mümkün. fakat huawei modemde config dosyası bile aldırmıyor
  • quote:

quote:

pirelli modemlerde root şifresini aldıktan sonra bir takım işlemlerle sip ayarlarını öğrenebilmeniz mümkün. fakat huawei modemde config dosyası bile aldırmıyor

Alıntıları Göster
    ne ise yariyor bu vs nasil kullaniliyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

superonline (SADECE FİBER ABONELERİ) tarafından telefon hizmeti alıyorsanız, bu sip bilgilerini akıllı telefonunuza yüklediğiniz voip programına yazarak internet olan heryerden superonline voip hizmetini kullanabilirsiniz.

fakat şöyle bir durum var (idi) ben yaptığım denemelerde ev telefonu ile cep telefonuma yüklediğim yazılımda aynı anda telefon çalıyordu. yani ne kadar register olmuş hesap varsa hepsi aynı anda çalıyordu ve ilk açan ile görüşme sağlatıyordu. diğerlerine normal çevir sesi geliyor ve istedikleri yeri arayabiliyorlardı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

superonline (SADECE FİBER ABONELERİ) tarafından telefon hizmeti alıyorsanız, bu sip bilgilerini akıllı telefonunuza yüklediğiniz voip programına yazarak internet olan heryerden superonline voip hizmetini kullanabilirsiniz.

fakat şöyle bir durum var (idi) ben yaptığım denemelerde ev telefonu ile cep telefonuma yüklediğim yazılımda aynı anda telefon çalıyordu. yani ne kadar register olmuş hesap varsa hepsi aynı anda çalıyordu ve ilk açan ile görüşme sağlatıyordu. diğerlerine normal çevir sesi geliyor ve istedikleri yeri arayabiliyorlardı.

Alıntıları Göster
    Aslında o daha iyiymiş, paralel hat gibi, istediğini cevapla, diğerini etkilemesin

• quote:

Aslında o daha iyiymiş, paralel hat gibi, istediğini cevapla, diğerini etkilemesin

aynen öyle

hatta atıyorum ben dışarıdayım 3G üstünden voip olarak ev telefonu numaramı kullanarak konuşuyorum. ben meşgulken biri ev telefonumu ararsa ben meşgul olduğum için sadece evdeki telefonum çalacak.

1 sene öncesinde baya deneme yapmıştım. büyük ihtimalle bu açık hala vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim_bayramoglu

res3.ims.superonline.com

bu olması lazım

teşekkürler peki kullanıcı adı olarak telefon no.yu mu yazıyoruz yoksa sol un kullanıcı adı mı olacak?
  • quote:

quote:

res3.ims.superonline.com

bu olması lazım

teşekkürler peki kullanıcı adı olarak telefon no.yu mu yazıyoruz yoksa sol un kullanıcı adı mı olacak?

sip bilgileri fiber kullanıcı adı ve şifreden tamamen bağımsız ve farklıdır.
  • quote:

quote:

quote:

res3.ims.superonline.com

bu olması lazım

O zaman modem root şifresiyle bu ayarlara bakmak şart.. Sip server adresi bunlarsız pek bir işe yaramayacak
    Bu arada kullanıcı adını bilenler için yazıyorum; sipkullanıcıadınız@res3.ims.superonline.com şeklindeki voip numaranızla dünyanın heryerinden ücretsiz aranabiliyor olmanız gerekiyor
    Metodlardan bir tanesi şu linkte mevcut:http://voiprehberi.com/pc-den-voip-numaralarini-ucretsiz-arama/
    Fakat cep telefonundan ya da voip box'lardan da sip ayarlarını yaparak bu tür numaraları aramak mümkün

• quote:

quote:

quote:

quote:

res3.ims.superonline.com

bu olması lazım

O zaman modem root şifresiyle bu ayarlara bakmak şart.. Sip server adresi bunlarsız pek bir işe yaramayacak
    Bu arada kullanıcı adını bilenler için yazıyorum; sipkullanıcıadınız@res3.ims.superonline.com şeklindeki voip numaranızla dünyanın heryerinden ücretsiz aranabiliyor olmanız gerekiyor
    Metodlardan bir tanesi şu linkte mevcut:http://voiprehberi.com/pc-den-voip-numaralarini-ucretsiz-arama/
    Fakat cep telefonundan ya da voip box'lardan da sip ayarlarını yaparak bu tür numaraları aramak mümkün

Deneme yanılma yöntemiyle kullanıcı adımı buldum 90212 xxx xx xx şeklinde
    Sip arama yöntemiyle tüm superonline ses kullanıcılarını ücretsiz arayabilirsiniz: 90xxxxxxxxxx@res3.ims.superonline.com

• katr K kullanıcısına yanıt
    iyi günler
    bilgiler için teşekkürler. peki şifre olarak neyi kullanacaz. yani gereken şifreyi nereden bulabiliriz acaba,
    şimdiden teşekkürler
  • Merhabalar,

Sip bilgilerini bulabilen var mı acaba?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

Merhabalar,

Sip bilgilerini bulabilen var mı acaba?

Teşekkürler
    Sadece fiber diyorlar ama ADSL abonesi olarak bende bu hizmeti kullanıyorum ev telefonumu bu şekilde taşıdım ve sabit ücret almıyor.
    Kullanıcı adı 212XXXXXXX ise parolayı da ev telefonunun aynısı olarak deneyin. O şekilde bir istek gönderiyor gibi loglarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: plusnettr

Sadece fiber diyorlar ama ADSL abonesi olarak bende bu hizmeti kullanıyorum ev telefonumu bu şekilde taşıdım ve sabit ücret almıyor.
    Kullanıcı adı 212XXXXXXX ise parolayı da ev telefonunun aynısı olarak deneyin. O şekilde bir istek gönderiyor gibi loglarda

Alıntıları Göster
    şifrenin ne olduğunu bilen var mi? internet şifremiz olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_K_B

şifrenin ne olduğunu bilen var mi? internet şifremiz olmuyor.

Alıntıları Göster
    Bu kadar soruna gerek yok.Superonline modemin ip si 192.168.1.1 dir DHCP si açık olacak .DHCP yi 192.168.1.2 den başlatım ve 192.168.1.3 de bitirin,kablosuzu da isterseniz kapatın.Telefonunuz da VOIP den bağlı olsun.
    Önce router'ı fabrika ayarlarına getirin,sonra ip sini 192.168.2.1 yapın.uperonline modemin LAN çıkışından ASUS router'in WAN portuna girin.Asus routerlerde sizi yönendirecek arayüz genelde vardır.Sorunu çözer
    En azından ben ASUS RT-AC68U kullanıyorum ve böyleçalışıyor..Sıkıntı yok..Umarım bir yıl sonra işinize yarar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.