Şimdi Ara

AutoCAD, tekrardan Mac platformuna merhaba dedi; AutoCAD for Mac

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
5.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bilgisayar destekli tasarım denildiğinde akla gelen ilk firmalardan olan Autodesk, 90'ların başında veda ettiği Mac platformuna sonunda tamamen dönüş yaptı. Mac OS'in bir türevi olan iOS'e AutoCAD WS ile destek veren firma, AutoCAD for Mac'i 20 seneden sonra tekrardan Mac kullanıcılarına sundu.

Windows versiyonunda olduğu gibi iki boyutlu ve üç boyutlu tasarım imkanı sunan AutoCAD for Mac, Mac platformunun alışılmış arayüzüne sahipken ayrıca, öne çıkan avantajları Cover Flow ve dizüstü ile Magic Mouse ya da Magic Trackpad birimine sahip Mac'lerde Multi-Touch desteği de sunuyor. Multi-Touch desteği, çizim üzerinde yakınlaştırma ya da gezinme imkanı sunarken; Cover Flow ise kullanıcının önceki çalışmaları arasında hızlı ve etkili bir şekilde dolaşmasını sağlıyor.

Profesyonel kullanıcıları hedef alan AutoCAD for Mac'in satış fiyatı 3000 dolar olarak belirlenirken, kullanıcılar programı satın almadan önce 30 günlük deneme sürümünü yükleyebilirler.

• Umarım 3d's max te osx'e geçer ve bizi windowstan tamamen kurtarır.
  • hhehee son bahanem de ortadan kalkmış oldu.
  • Maclere yonelim artar bundan sonra.
  • @gurol

hhehee son bahanem de ortadan kalkmış oldu.

Yakında bizi de görürler herhalde, autocad geldiğine göre. :)
  • koskoca apple en popüler çizim programını bilgisayarlarında kullandırtmamış,bunu şimdi öğrendim..apple alsam yanmıştım demekki.archicad de çalıştırıyormu acaba?
  • Bu arada -windows sürümlerinde/önceden var mıydı bilmiyorum ama- öğrencilere ve eğitimcilere de 3 yıllık ücretsiz lisans veriyorlar. En azından öğrenci milleti cracklerle uğraşmak zorunda kalmayacak :)
  • 3000 dolar he iyimiş
  • os x iyi güzl de. şu ivmele mousuna bir türlü alışamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

os x iyi güzl de. şu ivmele mousuna bir türlü alışamadım

Hobar yok öyle bişey yahu, ne zamandır söylüyosun da günde en az 8 saat grafik çalışıyorum mouse tan yana bir sıkıntı yaşamadım henüz. Biraz araştır, ince ayarlar için terminal kodları mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Hobar yok öyle bişey yahu, ne zamandır söylüyosun da günde en az 8 saat grafik çalışıyorum mouse tan yana bir sıkıntı yaşamadım henüz. Biraz araştır, ince ayarlar için terminal kodları mevcut.

bir sürü ayar ve program denedim usb overdrive, steer mouse dahil. düzeliyor ama tam istediğim gibi değil. y,ne sorunlu. mouse kullanmak için resmen kendimi kasıyorum. hatta bu yüzden osxi açmıyorum. hatta geçen gün osxdeydim photoshop çalışmak için windowsa geçtim sırf mouse yüzünden. biraz da alışkanlık meselesi. mouse um logitech g500 bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 17 Ekim 2010; 22:17:29 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

bir sürü ayar ve program denedim usb overdrive, steer mouse dahil. düzeliyor ama tam istediğim gibi değil. y,ne sorunlu. mouse kullanmak için resmen kendimi kasıyorum. hatta bu yüzden osxi açmıyorum. hatta geçen gün osxdeydim photoshop çalışmak için windowsa geçtim sırf mouse yüzünden. biraz da alışkanlık meselesi. mouse um logitech g500 bu arada.

• Hocam 3.000 dolar mı programın fiyatı sadece
  • Geç bile kaldılar valla. 3D max i de mac te görmek istiyoruz :) sonunda win tarafına geçmeden kullanabilicez. Haber için teşekkürler
  • Autocad ve internet kullanımı için dizüstü alacağım. Evdeki eski masaüstü yetersiz artık. Ancak yeni alacağım dizustunde autocad kullanırken 22" LCD monitörünü kullanacağım. Bu nedenle akran boyutu önemli değil. Asus dell casper bakarken mağazalarda mac kere hiç bakmıyordum bile. Ancak macbook air i görünce bir mağazada. Tamam dedim. Bunu almalıyım. Ancak tek sorun var. Autocad 3000 dolar verip alamam. Windovs yukleyip kirik autocad kullanabilirim ama işletim sistemini değiştirmemde istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

koskoca apple en popüler çizim programını bilgisayarlarında kullandırtmamış,bunu şimdi öğrendim..apple alsam yanmıştım demekki.archicad de çalıştırıyormu acaba?

Archicad yıllardan beri var mac platformunda. Hatta bi ara bilkomun kampanyası vardı archicad ile ilgili. Eğer satın almayı düşünüyorsanız avntajlı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

koskoca apple en popüler çizim programını bilgisayarlarında kullandırtmamış,bunu şimdi öğrendim..apple alsam yanmıştım demekki.archicad de çalıştırıyormu acaba?

kullandırtmamış mı? onu da nereden çıkarttınız... mac os açık platformdur isteyen şirket istediği programını mac os'a yazabilir. eğer mac sürümü çıkmamış ise üretici şirketin sorumluluğunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

Autocad ve internet kullanımı için dizüstü alacağım. Evdeki eski masaüstü yetersiz artık. Ancak yeni alacağım dizustunde autocad kullanırken 22" LCD monitörünü kullanacağım. Bu nedenle akran boyutu önemli değil. Asus dell casper bakarken mağazalarda mac kere hiç bakmıyordum bile. Ancak macbook air i görünce bir mağazada. Tamam dedim. Bunu almalıyım. Ancak tek sorun var. Autocad 3000 dolar verip alamam. Windovs yukleyip kirik autocad kullanabilirim ama işletim sistemini değiştirmemde istemiyorum.

mac'de de kırık kullanabilirsiniz. 3000 dolar yasal satış fiyatı malum :)
  • merhaba ,
    Mac kullanmaya yeni başladım autocad'de yükledim ancak windows sürümü ile ciddi farklılıklar göstermekte,menülerin yerleri isimleri vs. özelliklerden ayarlamaya çalıştım ama yapamadım.Mac'teki autocad'i windows'un sistemindeki gibi ayarlayabilme imkanımız varmı? var ise yardımcı olabilirmisin.şimdiden teşekkür ederim.

• archicad zaten çoğunlukla mac platformunu önermektedir. eğitim videolarında olsun seminerlerinde olsun hep mac osx işletim sistemi kullanılır. fakat windowstan geçerken bir alışma süreci yok değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.