Şimdi Ara

Intel çift çekirdekli yeni işlemcisi Pentium E5800'ü satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sandy Bridge kod adlı yeni nesil işlemcileri için hacimli üretime başlayan Intel, güncel ürün gamı için yeni model hazırlıklarını da sürdürüyor. Resmi lansmanını Ocak ayında yapacağı Sandy Bridge işlemcileriyle 2011'in sonuna kadar ürün gamının önemli bir kısmını güncellemeyi planlayan Intel, mevcut ürün gamına Pentium E5800 modelini eklemeye hazırlanıyor.

45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli Pentium E5800 işlemcisi, Wolfdale-3M tasarımını temel alaıyor ve 3200MHz'de çalışıyor. Seviye 2 bellek kapasitesi 2MB olan ve 800MHz FSB hızını destekleyen Pentium E5800'ün ısıl güç tasarımı ise 65 Watt. Sanallaştırma teknolojisini de destekleyen yeni işlemc,i 70 Avro seviyesinden sunulacak.

• Giriş seviyesinde bir çok kullanıcı tercih edecektir bu cpu'i.
  • giriş seviyesinde ve 400liraya kadar intelin hiç bir şansı yok..

Fp oranı yüksek işlemci yapamaz..Ama satabilir belli olmaz..
  • 70 Avro bide.170i bulur burda alınmaz.eğer iyi vidli olursa canavarın teki olur bu cpu
  • aynı parayı Amd 4 çekirdekli işlemci alınır
  • Amd işlemci almak daha mantıklı daha yüksek model bir cpu alınır intel yerine
  • egosunu tatmin etmek isteeyen alıcaktır.cebini düşünen bu paraya amd işlemcisi alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alacakll

egosunu tatmin etmek isteeyen alıcaktır.cebini düşünen bu paraya amd işlemcisi alır.

ne egosumuş bu çözemedim ben..

upgrade yapmak isteyen düşünebilir.
    sıfır sisteme bilinçli kullanıcı almaz zaten..
  • Bu teknolojide bir islemci icin 70 avro cok gibi geldi bana ... madem soket 775 de islemci devam ettirmek isiyor 7000 8000 serisine benzer islemciler yapsa daha iyi olur
  • 100 ile 120 tl arası olsa belki alınabilir ama burda 150 tl ye yaklaşır kolay kolayda satılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

100 ile 120 tl arası olsa belki alınabilir ama burda 150 tl ye yaklaşır kolay kolayda satılmaz

e5400 bile 120 TL civarı...
  • pahalı
  • nasıl yani

e5200 serisi ile ne alakası var bu işlemcinin

neredeyse aralarında 3 yıl var
  • Hazır sistem satan firmalar kullanır belki :) Yoksa o paraya müşteri bulması biraz zor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

nasıl yani

2008 in 3 üncü çeyreği diyor.http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37212 Yani 2 yıl varmış aralarında.

OC hevesini gidermek için iyi bir işlemci. 16X ile çok rahat 4 ghz görür. E5200 ü 4 ghz günlük kullanıyordum, iyi bir hava soğutmayla 5 ghz bu işlemci için sürpriz olmaz sanırım.

• intel core i leri çıkardığı zaman "elinde 775 soket anakart olanlara da birşeyler sunma zorundayız" demişti
    şimdide çıkarmış olmak için çıkarıyor bence..
  • daha ucuza bu işlemci satılıyor
    INTEL E6800 DUAL CORE 3.33 GHZ 2MB 1066 MHZ 775P 159 tl
    http://www.trdukkan.com/ProductDetails.asp?productid=8707
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

daha ucuza bu işlemci satılıyor
    INTEL E6800 DUAL CORE 3.33 GHZ 2MB 1066 MHZ 775P 159 tl
    http://www.trdukkan.com/ProductDetails.asp?productid=8707

fsb 800MHz hocam belki o yüzden pahalı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: marantz

nasıl yani

2008 in 3 üncü çeyreği diyor.http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37212 Yani 2 yıl varmış aralarında.

OC hevesini gidermek için iyi bir işlemci. 16X ile çok rahat 4 ghz görür. E5200 ü 4 ghz günlük kullanıyordum, iyi bir hava soğutmayla 5 ghz bu işlemci için sürpriz olmaz sanırım.

bende şu an öyle pek de önemli olmayan bir anakartta voltajsız çarpansız 3.0ghz de rahat çalıştırıyorum soğutucu olarak cooler master var cpu 29-39 derecede seyrediyor

siz nasıl bir sistemde 4.0ghz görüyordunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 19 Ekim 2010; 7:42:03 >

• Asus p5q + akasa ak-965
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.