===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <===
667 Cevap78388 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1587 Mesaj
16 Ekim 2010; 19:35:57 

Sık sorulan sorular

Nasıl yazılım yüklerim?
Temelde iki tip yazılım yükleme yolu var. KIES ve ODIN programlarıyla

KIES ile mi ODIN ile mi yükleme yapılmalı?
KIES, Samsung'un kendi programı ve yazılımı doğrudan Samsung sunucusundan indirip telefona atmaya yarıyor ve internet hızınıza göre de yükleme süresi değişkenlik gösterebiliyor.

ODIN ise önceden bilgisayarınıza indirdiğiniz yazılım dosyasını kendiniz seçip yükletmek için kullanılıyor. Ve işlem çok daha çabuk yapılıyor. Tercih size kalmış.

Bu yollarla güncelleme yaparsam garanti gider mi?
Bunun için sık sorulan sorular konusunu okuyunuz: http://forum.donanimhaber.com/m_45360131/tm.htm

Son çıkan sürüm hangisi?
Şu an için JPY kod adıyla 2.2.1 sürümü.

İçerisinde Türkçe menü ve Swype var mı?
Evet.

KIES'i bağladım ama JPY çıkmıyor neden?
Çünkü bölgelere göre farklı farklı dağıtım kanalları var. Her bölgede son versiyon gösterilmiyor. Biz en son çıkan ve Türkçe destekleyen sürümü kullanabilmek için telefonu kandırıp farklı bir ülkeden bağlıymışız gibi gösterirsek son sürümü yükleyebiliyoruz.

KIES'i kandırmak için ne yapmalıyım?
Alttaki ilk kısımda KIES üzerinden yükleme yolundaki adımları sırasıyla uygulayınız.

!!! ACİL DURUMLAR !!!

Telefonum Samsung logosunda takıldı açılmıyor, ara ara titreme yapıyor, ne yapmalıyım?
Geçmiş olsun nurtopu gibi bir brick'iniz olmuş :) Ama panik yok. Telefonunuzun 3 tuşu çalışıyorsa ODIN ile kurulum kısmını okuyunuz.
(3 tuş nedir, brick nedir gibi sorularınız varsa müracaata başvurunuz: http://forum.donanimhaber.com/m_45360131/tm.htm )

KIES ile güncelleme yaparken hata aldım. İptal ettim. Telefon titreyip duruyor
3 tuş çalışıyorsa ODIN ile kurulum yapmalısınız.

Hiç bir şey yapmadım ama telefon titreyip duruyor açılmıyor
3 tuş çalışıyorsa ODIN ile kurulum yapmalısınız.

Telefon hiç açılmıyor ACİL YARDIM!
Geçmiş olsun. Telefona 301k'lık direnç bağlama yöntemini kullanabilirsiniz. Eliniz bu işlere yatkınsa şu konuya göz atınız: http://forum.donanimhaber.com/m_45181807/tm.htm
İnternette sahibinden veya GG gibi sitelerde bu işi gören aparatlar da satılıyor. Download i9000 gibi aratın çıkacaktır. Şöyle bir şey:

Veya garantiniz devam ediyorsa servise de gönderebilirsiniz.

Yüklemeden önce dikkat edilecekler

1- Eğer 2.1 sürümünü modifiye edip Lag Fix gibi şeyler yaptıysanız bunları kaldırmanız gerek.

2- Lagfix kaldırmadan yaparsanız telefonunuz kilitlenir. Açmak için ODIN ile kurulum yapmak durumunda kalırsınız.

3- Hatırlatma amacıyla, telefon rehberiniz, SMS'ler gibi şeyleri de yine yedekleyin. KIES üzerinden import/export işlemiyle oldukça basit. Size bir dosya halinde kaydediyor. Yeni yazılım yükleyince bu dosyayı yine KIES üzerinden çağırıp hemen telefona atabilirsiniz böylece.

Ardından yapacaklarınız ise şöyle;

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

1.
Menü
Ayarlar
SD kart ve telefon saklama alanı
Dahili SD kart
SD kartı biçimlendir.

2.
Menü
Ayarlar
Gizlilik
Fabrika ayarlarına sıfırla

3.
Recovery Mod'a gir
Eğer <3e>recovery ise önce Format internal sd-card daha sonra aşağıdakiler
Wipe cache partition
Wipe data/factory reset

4- Lütfen dikkatlice okuyun ve bu adımları sırasıyla uygulayın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igtx -- 16 Nisan 2011; 14:31:55 >

Galaxy Nexus

1587 Mesaj
16 Ekim 2010; 19:52:16 

Avrupa'daki resmi sürümler için KIES kandırmaca

Eğer KIES doğrudan yeni çıkan bir güncellemeyi görmüyorsa Patcher yardımıyla güncelleme yapabilirsiniz.
Orijinali şu linkte güzelce anlatılıyor, kaynağımız orası. Elbette konu İngilizce ve dosyanın son halini indirmek için üye olmak gerekiyor.
Ben sizin için oradan indirip bir yere yükledim. KIES Patcher v1.7 dosyasını indirmek için tıklayın

Yapılan işi özetleyeyim.

KIES'in son sürümünü (şu an 102) güncelleyin. Ardından yukarıdaki linkte verilen programı indirin. Şöyle bir program

Adam oturmuş KIES kandırma yöntemi için regedit vs ile uğraşılmasın diye yama yapan program yazmış. Yani yaptığınız şey sadece listeden istediğiniz ülke uzantısını seçmek ve registry'ye yaz demek.

1- Önce KIES'i son sürüme güncelleyin
2- Telefonu USB'den bağlayıp bir kereye mahsus KIES'i açın. Telefonu gördükten sonra kapatın (ki telefon bilgileri registry'ye yazılsın)
3- Zip dosyasını masaüstüne klasör olarak açın.
4- Programı (Kies Registry Patcher v.1.7.0.0.exe) açın ve liste kutusundan istediğiniz ülke uzantısını seçin (İngiltere için olan XEU uzantısını seçerseniz, daha sonradan güncelle dediğinizde son 2.2.1 sürümü bilgisini görebilirsiniz)
5- Write registry dediğinizde artık KIES üzerinden güncelleme yapılır hale gelecek.

hepsi bu kadar...

KIES üzerinden 2.2 veya 2.2.1 güncellemesi
-----------------------------------------------------------------------------------

- KIES'i açıp telefonu USB'den PC'ye bağlayın. Sağ alt kesimde yeni güncelleme var yazısını göreceksiniz.

- Güncelleme ikonuna tıklayın

- Ekrana gelen diğer KIES uygulamalarını firmware güncelleme esnasında kullanamazsınız yazısına OK diyerek geçin

- Ekrana yeni versiyon bilgileri gelecek. Upgrade diyerek ilerleyin. (Not: alttaki ekran görüntüsü temsilidir ve eski bir sürüme aittir. Sizde en son sürüm görülüyor olmalıdır)

- Bu ekranda size bazı uyarılar yapılıyor olacak. Kabloyu güncelleme esnasında çıkarmak zararlı olabilir, PC'deki yazılım bilgisayarınıza aşırı yüklenebilir, güncelleme esnasında menü butonlarına basmayın ve MP3 player vb. diğer cihazlarınızı güncelleme devam ederken bilgisayara takmayın deniliyor.
- Next butonuna basıp devam edin

- Yapılacak işlem ve mevcut versiyon bilgisi gelecek. Yine Next diyerek geçin.

- Bu noktadan itibaren artık download işlemine başlanacak. Download işlemi 20-30dk kadar (bağlantı hızınıza göre) sürecektir.

Eğer download işlemi esnasında "msc.thunder.firmwareupdate has stopped working" diye hata alıyorsanız. KIES yazılımınızı yeniden indirip kurun
Eğer "No Response from server" hatası alıyorsanız ise Samsung sunucusu çok yoğundur daha sonra tekrar deneyin.

- Download bittikten sonra indirilen dosya otomatik olarak telefona uygulanmaya başlayacak ve telefon sarı ünlemli ikon olan download moduna girecek

- Birkaç dakika sonra yükleme tamamlanacak ve yükleme bitiminde önce pencerede Next ardından da Finish deyin. Telefon restart edecek.

- İlk açılma işlemi biraz uzun sürebiliyor. Birkaç dakika sabretmek gerek.

- Telefon açıldıktan sonra standart ayarları yapacaksınız. Bunlar;

Herhangi birşeyler yazın kısmı / Next
Internet connection seçimi / Next
Google için location uyarısı / Agree
Finish

Bu da özet şeklinde yukarıda anlatılan adımların Youtube video görüntüsü

Kurulum sonrası

- Güncelleme sonrası her şeyi sıfırlamak ve temiz bir kurulumla telefonu daha sağlıklı çalışır hale getirebilmek için bir iki adım daha kalıyor. İlk mesajda anlatıldığı şekilde 3 tuşla recovery ekranına girip wipe seçeneklerini ve factory settings işlemini uygulayın.

- Telefon yeniden açıldıktan sonra (açılması biraz zaman alacak sabredin) her şey bitiyor.

Artık kurulum tamamlandı.

Şimdilik bu kadar. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igtx -- 9 Ocak 2011; 13:46:56 >

Galaxy Nexus

500 Mesaj
16 Ekim 2010; 19:54:15 

çok teşekkürler süper bir konu olmuş.

3467 Mesaj
16 Ekim 2010; 19:54:45 

bu işi odin ile yapmak istersek ne yapmamız lazım tam olarak...

1587 Mesaj
16 Ekim 2010; 20:05:52 

ODIN ile yazılım kurulumu

Önemli Not:
Bu işlemler için telefonunuzun 3 tuşu çalışıyor olmalıdır. Eğer çalışmıyorsa önce ve mutlaka onu halletmeniz gerekiyor.

1- Öncelikle http://www.multiupload.com/4GD6P8ZR53 adresinden en son (şu an JPY 2.2.1 sürümü) yazılımı tar dosyası halinde bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne atın.
(İndirdikten sonra tar dosyasını açmaya çalışmayın o şekilde sıkıştırılmış tek dosya halinde kullanacaksınız.)

2- Bu adresten: http://www.4shared.com/dir/8520-6ZU/sharing.html ODIN programını da download edin.

3- Telefonunuzu kapatın ve ardından 3 tuşu kullanarak (Ses kapama + home + power) download moda girin.

4- Telefonu USB'den PC'ye bağlayın ve ODIN programını çalıştırın. Alttaki gibi bir ekran göreceksiniz:

5- Diğer yerlere dokunmadan PDA butonuna basın

6- Bilgisayara indirmiş olduğunuz tar dosyasını seçin. Alttakine benzer bir ekran göreceksiniz

7- Dosyanızı seçtikten sonra Start butonuna basın.

Birkaç dakika içinde ODIN telefonunuza 2.2.1 yazılımını yükleyecek, ardından da telefon reboot edecektir (kapanıp açılacak).

8- Temiz kurulum olması açısından, telefon reboot ettikten sonra kapatın ve 3 tuşla recovery menüsüne girin.

9- Wipe ve factory settings seçeneklerini uygulayın.

Artık telefonu açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igtx -- 9 Ocak 2011; 13:58:23 >

Galaxy Nexus

913 Mesaj
16 Ekim 2010; 20:15:02 

bunları 3 tuş çalışmadan yapabilirmiyiz_?.yazınızda dowlands moda giriyor diye yazmışsınız_?

Ekleme:Bu arada emeginiz için tşk ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NurettinGunduz -- 16 Ekim 2010; 20:16:43 >

1587 Mesaj
16 Ekim 2010; 20:22:18 

quote:

Orijinalden alıntı: NurettinGunduz

bunları 3 tuş çalışmadan yapabilirmiyiz_?.yazınızda dowlands moda giriyor diye yazmışsınız_?

Ekleme:Bu arada emeginiz için tşk ederim...

Yapılabilir olmalı ben Turkcell ROM üzerine yüklemedim. Sistem otomatik kendisi giriyor Download moduna. Sizin ayar yapmanıza gerek kalmıyor. 3 tuş olayı biraz risk elbette. Yani bir aksaklık olursa (elektrik gitmesi vs gibi) telefonu kurtarmanın yolu 3 tuştan geçiyor sonuçta.

Galaxy Nexus

4765 Mesaj
16 Ekim 2010; 21:34:18 

hocam öncelikle çok teşekkürler, bende rica edecektim lag fix yapmıştım ve bunu kaldırmamızı öneriyorsunuz;peki sadece uninstall yapmak yetiyor mu?başka birşey yapmaya gerek var mı?Yedekleme için ne kullanmamızı önerirsiniz?

"Cahillerin kalbi dudaklarında, âlimlerin ağzı kalplerindedir."

http://www.speedtest.net/result/2789715611.png

1587 Mesaj
16 Ekim 2010; 21:45:06 

Rica ederim

Uninstall yetiyor. Uygulama üzerinden lagfixi geri alıp eski haline döndürmek gerek. Sonra da uninstall edersiniz. Yedekleme için ben Titanium Backup ile yedek almıştım. Ana konunun ilk sayfasında vardı açıklamaları sanırım.

Galaxy Nexus

135 Mesaj
16 Ekim 2010; 21:48:43 

Ben XJPM yüklemiştim bir kaç önce ondan sonra yeni sürüm mü çıktı ?

913 Mesaj
16 Ekim 2010; 21:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: mert05

Bu beta degil Samsung Tam ve RESMİ sürümüdür

135 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:02:17 

Ben telefonu bir türlü kiese gösteremedim odin le yüklemiştim daha öncekini bunun linki varmı indirip odinle yüklesem paylaşabilirmisiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: NurettinGunduz

quote:

Orijinalden alıntı: mert05

Bu beta degil Samsung Tam ve RESMİ sürümüdür

1567 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:35:39 

Türkiye üzerinden sürüm çıkmıyormu?

Dediğiniz şekilde yaptığımız dil Tr oluyormu?

1587 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Charles Dickens

Türkiye üzerinden sürüm çıkmıyormu?

Dediğiniz şekilde yaptığımız dil Tr oluyormu?

Türkiye üzerinden KIES henüz göremiyor. Ben telefonumu Amerika'dan aldım. Ama kökeni de UK. Dolayısıyla benim beklemem için çok bir neden yoktu. Türkiye için çıktığında ekran görüntülerini takip edip yükleyebilirsiniz. Veya beklemek istemiyorsanız benim anlattığım şekilde yükleme şansınız da var.

Türkçe dil seçeneği var evet. Bütün menüleri Türkçe yapabiliyorsunuz. Ama daha önceki sürümde olduğu gibi bunda da klavye Türkçe olmuyor. Ğ ı gibi harfler yok.

Bunun için markette Türkçe klavye uygulaması var o kurulabilir. Ben kullanmıyorum, eksikliğini de hissetmiyorum. Nitekim gelen mesajlarda tüm Türkçe karakterler sorunsuz çıkıyor. Ben gönderirken noktasız hallerini kullanıyorum.

Galaxy Nexus

3252 Mesaj
16 Ekim 2010; 23:34:44 

süper konu oldu.

Son olarak;
http://code.google.com/...-enabler/downloads/list

Marketteki paralı programları gösteren Market Enabler'ı kurdum. Sonra da markete girip, daha önce test ettiğim beğendiğim yazılımları tekrar kurdum.

let your children play.

4765 Mesaj
17 Ekim 2010; 0:16:43 

@igtx

Şimdi benim telefonun fw JM1, böyle olup JPM e direk geçemeyen arkadaşlar var, neredeyse ilk çıkan sürümlerden biri olduğu için bu yükseltmeyi yapamıyor mu telefon?Önce başka bir fw mi yükseltmek gerekiyor acaba?

"Cahillerin kalbi dudaklarında, âlimlerin ağzı kalplerindedir."

http://www.speedtest.net/result/2789715611.png

1587 Mesaj
17 Ekim 2010; 0:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

@igtx

Şimdi benim telefonun fw JM1, böyle olup JPM e direk geçemeyen arkadaşlar var, neredeyse ilk çıkan sürümlerden biri olduğu için bu yükseltmeyi yapamıyor mu telefon?Önce başka bir fw mi yükseltmek gerekiyor acaba?

Ben telefonun kendi sürümünü kullanıyordum JF3 olan. Daha da eski yani. Sanmıyorum öyle bir durum ya da engelleme olacağını.

Galaxy Nexus

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ekim 2010; 2:12:27 

harika konu eline sağlık

simdi firmware upgrade yapiyorum

daha sonrada inşAllah dediklerini yapacağım

7773 Mesaj
17 Ekim 2010; 2:18:24 

igtx eline sağlık. umarım okuyan olur. Birazdan buraya da bende JM bilmem kaç buluyor diye yazarlarsa da artık şaşırmam.
Bu arada birkaç resimde problem var. 2. ve 3. masaüstü resimleri. Yalnızca üst kısımdan birkaç cm'lik bölüm çıkıyor. Yeniden upload et istersen.

Bu arada imageshack'te üyeliğin varmı bilmiyorum. Ben Photobucket kullanıyorum. Orda değişik albümler hazılayıp içlerine farklı resimler atmak mümkün. Bazı albümleri başkalarının görmesini de düzenleyebiliyor ve yetkilendirebiliyorsun. Markette bulabileceğin Photobucket uygulaması da cabası. Telefondan direk Photobucket'e atabiliyorsun. Hangi albümü default olarak kullanabileceğini belirleyebiliyorsun. Resimlerin thumbnail'lerini forumlara koyup üzerlerine tıklayınca büyük resim açılmasını yada Photobucket'teki albümüne gitmelerini sağlayabiliyorsun v.s. Ben mesela Mobil-Private adında bir albüm oluşturup başkalarının burayı görmesini engelledim. Telefonda da resimleri default olarak buraya göndermesini sağladım. Daha sonra istediğim resmi istediğim albüme taşıyarak kullanıyorum. Denemeni tavsiye ederim. Sadece bir dezavantajı var. O da resimleri başka albümlere taşır veya ismini değiştirirsen linkler bozuluyor. Daha önce bir forumda link verdiysen orayı açanlar resmi doğal olarak göremiyorlar.

LG Optimus G2(D802) 16GB 4.2.2 JB Rom: D80210b-TUR-XX [JDQ39B] Kernel: 3.4.0 Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190036
ASUS New Nexus7 (2013) 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Rom: KOT49H Kernel: 3.4.0-gac9222c
Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB

LG Optimus 4X HD(LG-P880) 16GB 4.1.2 JB Rom: P88020c-AME-XXX [JZO54K] GT-I9000 Galaxy S 8GB 4.1.1 JB Sony Ericsson Xperia X1i Windows Mobile 6.5
ASUS Nexus7 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Ainol Novo7 Aurora II 16GB 4.1.2 JB Apple iPad 32GB Wifi+3G IOS 5.0.1 (9A405) Jailbreak

1587 Mesaj
17 Ekim 2010; 2:23:51 

quote:

igtx eline sağlık. umarım okuyan olur. Birazdan buraya da bende JM bilmem kaç buluyor diye yazarlarsa da artık şaşırmam.
Bu arada birkaç resimde problem var. 2. ve 3. masaüstü resimleri. Yalnızca üst kısımdan birkaç cm'lik bölüm çıkıyor. Yeniden upload et istersen.

Bu arada imageshack'te üyeliğin varmı bilmiyorum. Ben Photobucket kullanıyorum. Orda değişik albümler hazılayıp içlerine farklı resimler atmak mümkün. Bazı albümleri başkalarının görmesini de düzenleyebiliyor ve yetkilendirebiliyorsun. Markette bulabileceğin Photobucket uygulaması da cabası. Telefondan direk Photobucket'e atabiliyorsun. Hangi albümü default olarak kullanabileceğini belirleyebiliyorsun. Resimlerin thumbnail'lerini forumlara koyup üzerlerine tıklayınca büyük resim açılmasını yada Photobucket'teki albümüne gitmelerini sağlayabiliyorsun v.s. Ben mesela Mobil-Private adında bir albüm oluşturup başkalarının burayı görmesini engelledim. Telefonda da resimleri default olarak buraya göndermesini sağladım. Daha sonra istediğim resmi istediğim albüme taşıyarak kullanıyorum. Denemeni tavsiye ederim. Sadece bir dezavantajı var. O da resimleri başka albümlere taşır veya ismini değiştirirsen linkler bozuluyor. Daha önce bir forumda link verdiysen orayı açanlar resmi doğal olarak göremiyorlar.

bizim ülke olarak en büyük problemlerimizden birisi zaten "okumamak".

Resimlerde problem yok da biraz boylarını ufaltsam iyi olurdu sanırım. Benim ekran foruma büyük kaçtı az buçuk Ondan ötürü hepsini tek sayfada yükleyemiyor herhalde.

imageshack'te üyeliğim yok öyle atıyorum direkt alıyorum linklerini buraya ekliyorum. XDA'dekiler de Photobucket çok kullanıyor. Sanırım benim orada da üyeliğim olacaktı aslında ama kim bilir ne oldu

Galaxy Nexus

Uzaklaştırılmış
17 Ekim 2010; 3:01:25 

hangi seviye root oldugumu nasil gorebilirim ?

7773 Mesaj
17 Ekim 2010; 3:12:52 

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

bizim ülke olarak en büyük problemlerimizden birisi zaten "okumamak".

Resimlerde problem yok da biraz boylarını ufaltsam iyi olurdu sanırım. Benim ekran foruma büyük kaçtı az buçuk Ondan ötürü hepsini tek sayfada yükleyemiyor herhalde.

imageshack'te üyeliğim yok öyle atıyorum direkt alıyorum linklerini buraya ekliyorum. XDA'dekiler de Photobucket çok kullanıyor. Sanırım benim orada da üyeliğim olacaktı aslında ama kim bilir ne oldu

Farketmez yeniden üyelik alırsın.
Photobucket'in sahibi hissettim kendimi şimdi.
Bunun en büyük avantajı resimler üzerinde hakimiyet kuruyorsun. Daha sonra resimler üzerinde işlem yapabiliyorsun v.s.

Neyse mesaj kirliliği olmaması için biraz da bilgi verelim.
Ben yüklediğim her firmware'de şu işlemleri yapıyorum. Bildiğim kadarıyla naces'te böyle yapıyor.

Rehber'imi dışa aktar ile yedekliyorum.
Mesajlarımı SMS&Backup ile yedekliyorum.
Hata ayıklama modu aktifken PC'ye bağlayıp Bildirim ekranındaki USB bağla menüsünden aktif edip dahili hafızadan dosyalarımı alıyorum. (Bu işlem PC ile alışveriş için USB modundaki Yığın bellek modundan daha hızlı bir bağlantı sağlıyor)
Telefondan lagfix'i kaldırıyorum.
Telefonu kapatıyorum.
SIM kartımı ve Harici belleğimi çıkartıyorum.
Cihazı açarken Recovery mod ile açıp <3e> recovery kullanıyorsam en alttaki harici hafızayı biçimlendir ile hafızayı formatlıyorum. <2e> ise aşağıda anlattığım gibi formatlıyorum. Sonra wipe cache partition ve wipe data/factory reset yapıyorum.
Menü, Ayarlar, Sd card ve telefon saklama alanı bölümünden Dahili Sd kartı biçimlendir yolunu izleyerek hafızayı formatlıyorum.
Menü, Ayarlar, Gizlilik, Fabrika ayarlarına sıfırla yolunu takip ederek telefonu resetliyorum. (Recovery mod'taki sadece yüklenen uygulamaları siliyor. Ana sayfa'lara koyduğunuz -sonradan yüklemediğiniz- ikonlar falan yerinde kalıyor.)
Telefondaki tüm temizlikler tamamlandıktan sonra yeni ROM'u yüklüyorum.
Telefonu yine recovery mod ile açarak wipe cache partition ve wipe data/factory reset yapıyorum.
Bundan sonra telefonu açıp ayarlarımı yaparak, rehberden içe aktar ile rehberimi, sms backup'tan restore ile mesajlarımı, hata ayıklama modundan da PC'den dosyalarımı tekrar yerine atarak güle güle kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 17 Ekim 2010; 3:17:23 >

LG Optimus G2(D802) 16GB 4.2.2 JB Rom: D80210b-TUR-XX [JDQ39B] Kernel: 3.4.0 Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190036
ASUS New Nexus7 (2013) 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Rom: KOT49H Kernel: 3.4.0-gac9222c
Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB

LG Optimus 4X HD(LG-P880) 16GB 4.1.2 JB Rom: P88020c-AME-XXX [JZO54K] GT-I9000 Galaxy S 8GB 4.1.1 JB Sony Ericsson Xperia X1i Windows Mobile 6.5
ASUS Nexus7 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Ainol Novo7 Aurora II 16GB 4.1.2 JB Apple iPad 32GB Wifi+3G IOS 5.0.1 (9A405) Jailbreak

Uzaklaştırılmış
17 Ekim 2010; 3:14:06 

evet arkadaşlar root olmak quadrant skorunu etkilemedi

daha sonra One Click Lagfix (Ryanza) 2.2 yaptım ve skor

1769 a çıktı

3252 Mesaj
17 Ekim 2010; 10:26:13 

Vallahi ben quadrantı tekrar kurmadım bile. Lagfixden sonra yeterince hızlandığına eminim. Gelmiş geçmiş en hızlı telefon var elimizde.

Skype kurdum, markette var. Gayet de güzel çalıştı (2.1 iken düzgün çalışmıyordu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurol -- 17 Ekim 2010; 10:27:54 >

let your children play.

428 Mesaj
17 Ekim 2010; 21:16:19 

Bu yöntemlerle 2.2 Froyo'ya geçmiş bulunmaktayım telefon şuan son derece düzgün çalışıyor gibi görünüyor gidip telefonun biraz keyfini çıkarayım root ve lag fix sonra Anlatımın ve yardımların için çok teşekkürler igtx

440 Mesaj
17 Ekim 2010; 22:26:19 

1. gerçek türkiye güncellemesinde SİZCE Swype Türkçe olarak çıkarmı ??
2. froyunun 2.2 de internete sadece WİFİ den bağlanma seçeneği var mı?
3G den internete bağlanmasın ?
3. Görüntülü konuşmada farkı var mı ? 2.1 den arama yapıldığında ekranı yarıya bölüyordu
2.2 de tam ekran oluyormu deneyenler var mı ?
4. 2.1 de Türkcell ROM luda iki parmağın bir araya getirdiğinde ekranlar küçülmüyordu
ekstra programa ihtiyaç duyuyordu Lounc pro diye birşeydi heralde..
2.2 de küçülüyor mu ? Ekstra bir programa ihtiyaç duyuyormu ?

en önemli soru 1 nci soru ..

2965 Mesaj
17 Ekim 2010; 22:30:42 

Eline sağlık çok yararlı konu olmuş.

1587 Mesaj
17 Ekim 2010; 22:34:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Ghaneli

1. gerçek türkiye güncellemesinde SİZCE Swype Türkçe olarak çıkarmı ??
2. froyunun 2.2 de internete sadece WİFİ den bağlanma seçeneği var mı?
3G den internete bağlanmasın ?
3. Görüntülü konuşmada farkı var mı ? 2.1 den arama yapıldığında ekranı yarıya bölüyordu
2.2 de tam ekran oluyormu deneyenler var mı ?
4. 2.1 de Türkcell ROM luda iki parmağın bir araya getirdiğinde ekranlar küçülmüyordu
ekstra programa ihtiyaç duyuyordu Lounc pro diye birşeydi heralde..
2.2 de küçülüyor mu ? Ekstra bir programa ihtiyaç duyuyormu ?

en önemli soru 1 nci soru ..

1. Swype'ın normalde Türkçe desteği var. Bence güncellemede de olacaktır
2. Sıralamada WiFi zaten öncelikli. Diğer seçenekler daha sonra. Ama isterseniz 3G'yi istediğiniz zaman kolayca devre dışı bırakabiliyorsunuz. Tek tıklama yeterli...
3. Denemedim
4. Evet oluyor. Ekstra programa ihtiyaç yok.

Galaxy Nexus

6 Mesaj
17 Ekim 2010; 23:44:50 

Kies reg hackten sonra JPM updateini görüyor. Ama defalarca denememe rağmen dosyaları karşıdan yuklemiyor: "No response from the server please check your internet connection..."

Bu sadece server yoğunluğundan mı?

Turkiye'den update edebilen var mı?

62 Mesaj
18 Ekim 2010; 2:28:28 

Öncelikle arkadaşı böyle yararlı bir yazı paylaştığı için kutluyorum, evet dediği şekilde güncellemeyi yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Briareos -- 18 Ekim 2010; 2:32:23 >

INTEL Core i7 4930K - Corsair H110 - ASUS Rampage IV Extreme - 4*4Gb Corsair Vengence DDR3 2400 - OCZ Vertex4 120Gb SSD - MSI GTX680 TwinFrozr - Creative X-Fi EM - @ 12 TB Storage - Dell 2407WFP + U2711 - Corsair 650D - Cooler Master Silent Pro Gold 800W - PS3 (320Gb WD Scorpio Black) - Apple Macbook Pro 13inç 2011 (120Gb Phoenix Pro SSD) - Apple iPad Mini 16Gb WiFi - Samsung Galaxy S4 - HTC One X+

3252 Mesaj
18 Ekim 2010; 10:27:44 

quote:

Orijinalden alıntı: hmetea

Kies reg hackten sonra JPM updateini görüyor. Ama defalarca denememe rağmen dosyaları karşıdan yuklemiyor: "No response from the server please check your internet connection..."

Bilgisayarınızda DNS ayarınız nasıl?

let your children play.

6 Mesaj
18 Ekim 2010; 11:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

Bilgisayarınızda DNS ayarınız nasıl?

Open DNS adreslerini kullanıyorum. Türkiyenin genel yasak ve bağlantı problemlerini de düşünerek host dosyasına da fus.samsungmobile.com adresini ekledim ama değişen bir şey yok.

117 Mesaj
18 Ekim 2010; 17:43:28 

uyguladim super oldu telefon ucuyor. Lagfix baya fark ettiriyor. tesekkurler bu konu icin.

3252 Mesaj
18 Ekim 2010; 17:56:51 

quote:

Open DNS adreslerini kullanıyorum. Türkiyenin genel yasak ve bağlantı problemlerini de düşünerek host dosyasına da fus.samsungmobile.com adresini ekledim ama değişen bir şey yok.

O zaman işlem için DNS ayarlarınızı otomatik yapın, bilgisayarı yeniden başlatım işlemi deneyin. Büyük ihtimal düzelecek.

let your children play.

70 Mesaj
18 Ekim 2010; 21:16:32 

Bu şekilde güncelleştirmeyi yaptım. Ürün bilgi sürümü 2.1-update1 Yapım numarası XWJM2 yazıyor. Sanırım olmadı şimdi ne yapabilirim?

12 Mesaj
18 Ekim 2010; 21:18:57 

OpenDNS nasıl etkileyebilir acaba ?

2057 Mesaj
18 Ekim 2010; 21:54:04 

arkadaslar simdi ben BAKUDEN yaziyorum kiesi indirip kurdukdan sonra TURKIYENI secdim android 2.2 TURKIYE icin gelmiiyecekmi?

satranc tahtasinda tum denizlerden daha cok macera vardir .pierre MAC ORLAN

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:19:35 

Yukarıdaki yöntemde host dosyanızın içinde 174.123.5.146 fus.samsungmobile.com
şeklinde adres varsa silmeniz gerek.

Farklı bir sürüm indirenler bunu kontrol edebilir.

Galaxy Nexus

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:21:52 

quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar simdi ben BAKUDEN yaziyorum kiesi indirip kurdukdan sonra TURKIYENI secdim android 2.2 TURKIYE icin gelmiiyecekmi?

Türkiye'nin de dahil olduğu bölge için gelecek ama biraz daha sürer sanırım. İlk Kuzey Avrupa'dan başladı. Sırayla diğer yerleri de açacaklarmış.

Galaxy Nexus

70 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:35:27 

Üzerine yeni versiyonu kursak problem olur mu?

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:39:29 

quote:

Orijinalden alıntı: hk

Üzerine yeni versiyonu kursak problem olur mu?

Olmaz tabii ki.

Hatta eğer 3 tuş çalışıyorsa yukarıda chatin'in anlattığı şekilde temizlik yapıp yeni sürümü yükleyin en güzeli.

Galaxy Nexus

70 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:40:01 

bulduğu sürüm yukardaki gibi doğrumudur ve Ürün bilgi sürümü:2.1-update1 Yapım numarası:XWJM2 Anabant: I9000XXJM1 'in üstüne kurulabilir mi?

12 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:40:23 

quote:

[font="Tahoma"]Değerli igtx kardeşim, host dosyasını nerden inceleyebiliyoruz?.. Zira bende Ağ Bağlantıları özelliklerinden, TCP ayarlarında yegane OpenDNS ayarlı ve maalesef tariflerinizi harfiyen uygulamama rağmen 4 defa sunucu bağlanamıyor dedi, sonraki 3 denemede en fazla yarıya kadar geldi, sunucudan cevap alınamıyor şeklinde kesilde. Dünden beri yoğunluk olabilir düşüncesi ile farklı saatlerde denedim. Bu 8 ci denemem, 2 saat oldu sunucudan güncelleme yapmaya çalışıyor, şu anda takribi %70 lere geldi, lakin korkarım ki bu da kesilecek! . Neyi yanlış yapıyorum anlayamadım ?!

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:41:44 

quote:

bulduğu sürüm yukardaki gibi doğrumudur ve Ürün bilgi sürümü:2.1-update1 Yapım numarası:XWJM2 Anabant: I9000XXJM1 'in üstüne kurulabilir mi?

Bu 2.1 sürümü 2.2 değil. Yukarıdaki açıklamaları doğru yaptığınızda karşınıza JPM sürümü gelmeli öneri olarak.

Galaxy Nexus

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:44:56 

quote:

Orijinalden alıntı: neozine

quote:

[font="Tahoma"]Değerli igtx kardeşim, host dosyasını nerden inceleyebiliyoruz?.. Zira bende Ağ Bağlantıları özelliklerinden, TCP ayarlarında yegane OpenDNS ayarlı ve maalesef tariflerinizi harfiyen uygulamama rağmen 4 defa sunucu bağlanamıyor dedi, sonraki 3 denemede en fazla yarıya kadar geldi, sunucudan cevap alınamıyor şeklinde kesilde. Dünden beri yoğunluk olabilir düşüncesi ile farklı saatlerde denedim. Bu 8 ci denemem, 2 saat oldu sunucudan güncelleme yapmaya çalışıyor, şu anda takribi %70 lere geldi, lakin korkarım ki bu da kesilecek! . Neyi yanlış yapıyorum anlayamadım ?!

C:\Windows\System32\drivers\etc altında...

Eğer DNS varsa onu kaldırıp deneyin bir de. Bende 8MB paketi var ve bütün işlem 25 dakika kadar sürdü. Download ve güncelleme dahil.

Galaxy Nexus

70 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:55:48 

quote:

quote:

Bu 2.1 sürümü 2.2 değil. Yukarıdaki açıklamaları doğru yaptığınızda karşınıza JPM sürümü gelmeli öneri olarak.

Arkadaşım registry de aşağıdaki gibi. Ama benimkinde değiştirmem gerekenler DeviceDB de 1'in altında Ben 2.2 sürümünü hala bulamıyorum. Bulunca direkkt üstüne kurayım mı? 3 tuş sorunu yok ne yapmam gerekebilir?

editlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hk -- 18 Ekim 2010; 23:15:34 >

1567 Mesaj
18 Ekim 2010; 22:59:47 

IMEI KISMINI PAINTLE SİL.

AYNI sorun bende de var.

İngilizceniz varsa yabancı forumları incelediğiniz de bununla karşılaşan bir çok kişi var ve maalesef çözümü bulan yok.

Aynı sorunu bende yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Dickens -- 18 Ekim 2010; 23:02:26 >

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:02:18 

KIES versiyonunu da bir kontrol eder misiniz ben 1.5.3_10093_80 ile güncelledim.

Galaxy Nexus

1567 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:05:21 

Versiyonlada alakası yok .

Mevcut önerdiğiniz sürümle ve bir üstü olan 82 sürümü ile de denedim.

Yabancı forumlarda da yüzlerce aynı sorundan muzdarip insanlar var.

Takip ettiğim kadarıyla henüz çözüm önerisi gelmedi.

Bu gece son kez deniyorum eğer olmazsa yakınımda samsung servis binası var oraya bırakacağım yazılım atmaları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Dickens -- 18 Ekim 2010; 23:06:19 >

1567 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:23:28 

Sd kartını çıkartıp bir denermisin arkadaşım?

Elektrikler gitti bende şuan uğraşamıyorum laptoptan yazıyorum 3g vınn ile.

10 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:24:58 

Arkadaşlar aynı problem bendede var sanırım bunun çözümü odinle olacak hayırlısı :(

70 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Charles Dickens

Sd kartını çıkartıp bir denermisin arkadaşım?

Elektrikler gitti bende şuan uğraşamıyorum laptoptan yazıyorum 3g vınn ile.

Bu işlemleri yaparken hem sd kartı hem de sim kartı çıkararak yapmıştım. Sd kartla ilgisi varsa sadece dahili hafıza formatlamak gerekebilir diye düşünüyorum?

1587 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:36:04 

XDA'da dedikodu olarak Samsung'un bu KIES hilesi nedeniyle şimdilik bu işi engellediğini / geri çektiğini konuşuyorlar. Sorun belki de bununla ilgili olabilir mi? Bir okuyalım yabancı kaynakları bakalım.

Galaxy Nexus

157 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:42:13 

aynı dediğiniz gibi yaptım fakat internet hızı çok çok yavasladı
lag fıx yaptıktan sonra 1790 falan cıkıyo ama dedıgım gıbı ınternet hızın cok cok yavas , flashı acıyo ama oda cok cok yavas , varmıdır bı cozumu, yoksa herkeste bolemı ?

çözen arkadaşlar lütfen yardım etsin, bu telefon bole kullanılmaz, eskı surumde cok daha hızlıydı telefon

bide 512 gozukuyodu jm8 deyken , şimdi 304 olmuş, telefonu yavaslatmayamı ugrasmıslar ne , yoksa bende mı bı problem var , yapmam gereken bıseler mı var acaba , lutfen yardımcı olun

10 Mesaj
18 Ekim 2010; 23:48:58 

arkadaşım yapabildiysen ki çogumuz yapamıouz guncellemeyi fabrika ayarlarına geri dönersen hızlanacağını söylüyorlar forumlarda.

68 Mesaj
19 Ekim 2010; 0:09:45 

selamlar

öncelikle konuyu yayınlayan arkadaşa çok teşekkür ederim.

bende aynı yöndemlerle telefonuma 2.2 sürümü yükledim. lagfix de kurdum. telefon normal olarak sorunsuz çalışıyo. aramalarda öncekine göre epey iyileştirmeler var. yeni numara kaydederken çok sıkıntı çektim ama sonunda çözdüm :).

gelelim sorunlarıma 512 olan ram 304 gözüküyo. sadece öylemi gözüküyo yoksa gerçekten öylemi biliyorum.

daha sonra internet flashla(10.1) birkilte inanılmaz yavaşlamış. mesela turkiyef1.com sitesiinde gezmek tam bir işkence, site parmağımı takip edemiyo takıla takıla geriden geliyo. büyütüp küçültürken bile çok geç yapıyo. flash 10.1 i kaldırdım sanki biraz daha iyi gibi. eskiden internet sitesindeki yazılara tıklayınca yazıyı okunacak boyuta göre ayarlıyodu şimdi aynı şekilde büyütüyo(eskisi daha iyiydi, bunda telefona yaklaşmak lazım okumak için)

bu arada eskisi dediğim sürüm 2.1 jpm8

biraz daha kullanayım izlenimlerimi yazacağım ama flash konusunda yanlış yaptığım birşeymi var bide flashı istediğimizde kapatabiliyomuyuz.

iyi geceler

157 Mesaj
19 Ekim 2010; 0:16:47 

ben odin le yaptım , en kolayı. fabrıka ayarlarınada dondum , duzelmedı, lagfıx falan kurdum yıne duzelmedı , flash da bı problem var ama anlamadım, adobe flash 10.1 i kaldırınca bıraz duzeldı gıbı.

3628 Mesaj
19 Ekim 2010; 0:19:57 

quote:

Orijinalden alıntı: cagdasuzunoglu

selamlar

öncelikle konuyu yayınlayan arkadaşa çok teşekkür ederim.

bende aynı yöndemlerle telefonuma 2.2 sürümü yükledim. lagfix de kurdum. telefon normal olarak sorunsuz çalışıyo. aramalarda öncekine göre epey iyileştirmeler var. yeni numara kaydederken çok sıkıntı çektim ama sonunda çözdüm :).

gelelim sorunlarıma 512 olan ram 304 gözüküyo. sadece öylemi gözüküyo yoksa gerçekten öylemi biliyorum.

daha sonra internet flashla(10.1) birkilte inanılmaz yavaşlamış. mesela turkiyef1.com sitesiinde gezmek tam bir işkence, site parmağımı takip edemiyo takıla takıla geriden geliyo. büyütüp küçültürken bile çok geç yapıyo. flash 10.1 i kaldırdım sanki biraz daha iyi gibi. eskiden internet sitesindeki yazılara tıklayınca yazıyı okunacak boyuta göre ayarlıyodu şimdi aynı şekilde büyütüyo(eskisi daha iyiydi, bunda telefona yaklaşmak lazım okumak için)

bu arada eskisi dediğim sürüm 2.1 jpm8

biraz daha kullanayım izlenimlerimi yazacağım ama flash konusunda yanlış yaptığım birşeymi var bide flashı istediğimizde kapa