Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
5
Favori
89.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: essoesso

peki nasıl kaldırcam lagfix i

Önce OCLF içindeki yeşil olan Undo OneClick...V+ gibi olan seçeneği seçeceksiniz
    Sonra da EXT2 olanı seçip kaldırtacaksınız. Bu iki adım sonrası kalkıyor.
  • bende undo lagfix kırmızı görünüyor ama şu an lagfixli diil sanırım öylemi?ayrıca recovery kısmında vodoo lagfix yazıyo voodoo mu yüklü geldi acaba yukledigim roomda
  • Hala kies ile cihazı bağlayamıyorum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: essoesso

bende undo lagfix kırmızı görünüyor ama şu an lagfixli diil sanırım öylemi?ayrıca recovery kısmında vodoo lagfix yazıyo voodoo mu yüklü geldi acaba yukledigim roomda

Evet muhtemelen öyledir. Eğer telefonda voodoo diye bir klasör varsa yine oradan da anlaşılabilir.

İki yol var birincisi voodoo klasörünün içine girip disable lagfix ismiyle boş bir klasör açın. Sonra telefonu kapatıp açarken o Voodoo'yu kaldıracaktır.

İkinci yol ise eğer kurduğunuz ROM'la birlikte ClockWorkMod Recovery gelmişse, telefonu 3 tuşla recovery moda aldığınızda onun menüsünde Voodoo'yu disable yapabilmek için seçenek de geliyor. Oradan da yapabilirsiniz.
  • telefonu kiosa bağladığımda yazılım yükseltmede şu çıkıyor

geçerli sürüm: PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1 
    Bağlı cihaza en son sürüm zaten yüklenmiş.

acaba ne yapmam lazım? telefonu yeni aldığım için telefon gerçekten güncelmi değilmi bilemiyorum.Yardımcı olabilirmisiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

telefonu kiosa bağladığımda yazılım yükseltmede şu çıkıyor

geçerli sürüm: PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1 
    Bağlı cihaza en son sürüm zaten yüklenmiş.

acaba ne yapmam lazım? telefonu yeni aldığım için telefon gerçekten güncelmi değilmi bilemiyorum.Yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Yapacağınız şey çok basit: İlk sayfadaki yazıları tekrar okuyun.
  • evet ,şuan güncelleme yapıyorım kies'den.

Bİrde bu root olayı nedir? niçin yapılıyor acaba? çok yerde geçiyor bu mevzu ama güncelleme sonrası yapılması gereken bir şeymi?
  • quote:

evet ,şuan güncelleme yapıyorım kies'den.

Bİrde bu root olayı nedir? niçin yapılıyor acaba? çok yerde geçiyor bu mevzu ama güncelleme sonrası yapılması gereken bir şeymi?

Root, telefonda bazı işlemleri yapabilmek için gerekli olan izin. Bazı uygulamalar telefonun sistemine erişmek isteyebiliyorlar. Bunun için de izin almaları gerekiyor. Bu izni de onlara bu Root işleminde yüklenen superuser adlı uygulama veriyor.
  • telefonu güncelledim,2.2.1 olarak kullanıyorum,ancak youtube bölümünden video arattırdığımda error 400 hatası veriyor ama normal tarayıcıdan youtube girdiğimde bu olmuyor acaba bu nedendir?

birde kies i açtığımda sürekli olarak "fsusbservice64" hatası alıyorum bunuda aşamadım.Hata geliyor ama kies çalışıyor sonrası,başlangıca problem yaratıyor.can sıkıcı biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 5 Ocak 2011; 3:16:01 >
  • quote:

telefonu güncelledim,2.2.1 olarak kullanıyorum,ancak youtube bölümünden video arattırdığımda error 400 hatası veriyor ama normal tarayıcıdan youtube girdiğimde bu olmuyor acaba bu nedendir?

birde kies i açtığımda sürekli olarak "fsusbservice64" hatası alıyorum bunuda aşamadım.Hata geliyor ama kies çalışıyor sonrası,başlangıca problem yaratıyor.can sıkıcı biraz.

Dil seçenekleriyle ilgili bir durumdu sanırım. İngilizce yaptığınızda YouTube düzeliyor demişti bazı arkadaşlar.

Bu hata kodu ise 64bit Windows'larda yaşanıyordu diye hatırlıyorum. USB sürücülerini Samsung'dan bulup yeniden yüklemek gerekiyor.
  • Güzel bir çalışma yapanın eline sağlık ;

Ben ilginç bir durumla karşılaştım. İş yerindeki ve evdeki bilgisayarlarımdada kies var. Evdekine kurulumu işyerindekine göre baya uzun oldu sebebini hiç anlayamamıştım. Şimdi evde telefonu bağlayınca kies direk telefon güncellemesi uyarısı veriyor. Güncellemeye başlatıyorum daha sonra server a erişemedim hatası verdi durdu 2 gün boyunca bende iş yerinde deneyeyim diye getirdim kabloyu iş yerindede kies güncelleme yok bu telefona diyor :)
    Not : 2 kieste son sürüm 1.5.3.10103_102 versiyonu

şaştım kaldım şimdi kiesi ilk sayfadaki gibi patchleyipmi yüklesem yoksa evdeki kiesin servera bağlanmasınımı beklesemmi diye kafa karıştı önerileriniz nedir ?

düzeltme eknot : evde vista 64bit crackli var, işyerinde w7 64bit pro orijinal kurulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smookeus -- 5 Ocak 2011; 8:30:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smookeus

Güzel bir çalışma yapanın eline sağlık ;

Ben ilginç bir durumla karşılaştım. İş yerindeki ve evdeki bilgisayarlarımdada kies var. Evdekine kurulumu işyerindekine göre baya uzun oldu sebebini hiç anlayamamıştım. Şimdi evde telefonu bağlayınca kies direk telefon güncellemesi uyarısı veriyor. Güncellemeye başlatıyorum daha sonra server a erişemedim hatası verdi durdu 2 gün boyunca bende iş yerinde deneyeyim diye getirdim kabloyu iş yerindede kies güncelleme yok bu telefona diyor :)

şaştım kaldım şimdi kiesi ilk sayfadaki gibi patchleyipmi yüklesem yoksa evdeki kiesin servera bağlanmasınımı beklesemmi diye kafa karıştı önerileriniz nedir ?

düzeltme eknot : evde vista 64bit crackli var, işyerinde w7 64bit pro orijinal kurulu

enteresan olmuş gerçekten. Evde size önerilen sürüm 2.2.1 mi bilmiyorum ama bu ilk sayfada anlatılan yöntemi kullanırsanız en son 2.2.1 JPY sürümüne güncelleme şansınız olacak. Tercih size kalıyor elbette.

• quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

enteresan olmuş gerçekten. Evde size önerilen sürüm 2.2.1 mi bilmiyorum ama bu ilk sayfada anlatılan yöntemi kullanırsanız en son 2.2.1 JPY sürümüne güncelleme şansınız olacak. Tercih size kalıyor elbette.

aklıma şirkettekini silip tekrar kurmak geldi kies i. samsungun sitesinden indirdim. kurdum ve güncelleme çalıştı ve güncelledim telefonu. froyo.jvjpf 2.2 oldu.

2.2 ile 2.2.1 arasıdan çok fark varmı?

• quote:

quote:

quote:

aklıma şirkettekini silip tekrar kurmak geldi kies i. samsungun sitesinden indirdim. kurdum ve güncelleme çalıştı ve güncelledim telefonu. froyo.jvjpf 2.2 oldu.

2.2 ile 2.2.1 arasıdan çok fark varmı?

Özellikle hız açısından büyük fark var. Ben artık lagfix yapmıyorum mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

2.2 , 2.1 e göre yavaştı bi 1 saat kurcaladım telefonu. bende 2.2.1 yaptım ve bariz bir hız farkı var.

tekrar teşekkürler
  • quote:

quote:

2.2 , 2.1 e göre yavaştı bi 1 saat kurcaladım telefonu. bende 2.2.1 yaptım ve bariz bir hız farkı var.

tekrar teşekkürler

2.2 versiyonları 2.1 versiyonlarından hızlıdırlar. Siz muhtemelen wipe işlemlerini yapmadınız o yüzden sıkıntı yaşadınız. Ama 2.2.1 versiyonların en hızlı oldukları malum.
  • quote:

quote:

quote:

tekrar teşekkürler

2.2 versiyonları 2.1 versiyonlarından hızlıdırlar. Siz muhtemelen wipe işlemlerini yapmadınız o yüzden sıkıntı yaşadınız. Ama 2.2.1 versiyonların en hızlı oldukları malum.

Daha alalı 1 hafta olmadı o kadar çok şeyi bilmiyorum :) bu forumdan bakıyorum işte 3-5 bişi öğrendik sayenizde

bu yurt dışı androidmarketlere girme ile ilgili bişi bulamadım galaxy s ana başlığında görmedim varsa bi başlık ve bilgi paylaşırsanzı sevinirim

düzeltme ; daha önce indirdiğim market.apk dosyaları vardı ama kuramamıştım hatta versiyondandır demiştim. kurcalarken onlardan 1 ini yükleyince android markete ulaştım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smookeus -- 5 Ocak 2011; 13:56:53 >

• quote:

quote:

telefonu güncelledim,2.2.1 olarak kullanıyorum,ancak youtube bölümünden video arattırdığımda error 400 hatası veriyor ama normal tarayıcıdan youtube girdiğimde bu olmuyor acaba bu nedendir?

Dil seçenekleriyle ilgili bir durumdu sanırım. İngilizce yaptığınızda YouTube düzeliyor demişti bazı arkadaşlar.

Bu hata kodu ise 64bit Windows'larda yaşanıyordu diye hatırlıyorum. USB sürücülerini Samsung'dan bulup yeniden yüklemek gerekiyor.

Dil seçenekleri derken hangi yerden yapacağız? telefonu komple ingilizcemi yapmamız gerekiyor yoksa başka bir yerden youtube içinmi ingilizce ayar yapmak gerek?

• quote:

quote:

quote:

Dil seçenekleri derken hangi yerden yapacağız? telefonu komple ingilizcemi yapmamız gerekiyor yoksa başka bir yerden youtube içinmi ingilizce ayar yapmak gerek?

Telefonun dilini ingilizce yapacaksınız.
    Menü
    Ayarlar
    Bölge ve Metin
    Bölge seç
    İngilizce

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.