Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
5
Favori
89.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: artemes

igtx, yardımların ve verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Bayramdan önce, anlatıldığı şekilde kurdum, root ve lagfix de yaptım. Fabrika ayarlarına da döndürdüm, buna rağmen çok takılma oluyor. Hatta 2.1 den bile çok fazla. Arada pişman bile oluyorum. İnternet browser zaten flash gelince çok ağırlaştı, üstüne takılmalar tuz biber oldu.

Yüklemeden önce chatin_62 arkadaşın anlattıklarını da yaptım, sonra yükledim. Buna rağmen takılma olayı çok fazla. Bilinen bir çözümü var mı acaba?

Rica ederim ama format ve fabrika ayarlarına döndürmek dışında bu duruma bir başka çözüm bilmiyorum. Şimdiye kadar da takılmadan şikayet eden bütün arkadaşlar fabrika ayarları sonrası hep düzeldiğini iletti.

• Herkese Merhaba,

Ben Almanya'dan aldığım Galaxy S için (I9000XXJM) KIES'de hala bir güncelleme görmüyorum. Bir şey değiştirirmi bilmiyorum ama güncellemeyi İstanbul'da yapmaya çalışıyorum. Kullandığım KIES versiyonu ise "1.5.3.10103_102". Telefonda ise "2.1-update1" yüklü.
    Problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

igtx, yardımların ve verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Bayramdan önce, anlatıldığı şekilde kurdum, root ve lagfix de yaptım. Fabrika ayarlarına da döndürdüm, buna rağmen çok takılma oluyor. Hatta 2.1 den bile çok fazla. Arada pişman bile oluyorum. İnternet browser zaten flash gelince çok ağırlaştı, üstüne takılmalar tuz biber oldu.

Yüklemeden önce chatin_62 arkadaşın anlattıklarını da yaptım, sonra yükledim. Buna rağmen takılma olayı çok fazla. Bilinen bir çözümü var mı acaba?

Rica ederim ama format ve fabrika ayarlarına döndürmek dışında bu duruma bir başka çözüm bilmiyorum. Şimdiye kadar da takılmadan şikayet eden bütün arkadaşlar fabrika ayarları sonrası hep düzeldiğini iletti.

Tekrar fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu, ne var ne yok hepsi gitti doğal olarak. İnşallah çözüm olur bu takılmalara karşı. Uygulamaları tekrar yüklemeden önce, yapmam gereken başka birşey daha var mı acaba fabrika ayarlarına dönmekten başka? Varsa onu da yapayım da, silinmesin tekrar uygulamalarım.

Bu arada, belki siz biliyorsunuzdur ama ben yeni öğrendim, paylaşayım dedim.
    *2767*3855# yazdığınız zaman telefon doğrudan fabrika ayarlarına dönüyor, kapanıp açılmasını bekliyoruz sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemes -- 22 Kasım 2010; 15:05:29 >

• quote:

quote:

quote:

Tekrar fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu, ne var ne yok hepsi gitti doğal olarak. İnşallah çözüm olur bu takılmalara karşı. Uygulamaları tekrar yüklemeden önce, yapmam gereken başka birşey daha var mı acaba fabrika ayarlarına dönmekten başka? Varsa onu da yapayım da, silinmesin tekrar uygulamalarım.

*2767*3855# yazdığınız zaman telefon doğrudan fabrika ayarlarına dönüyor, kapanıp açılmasını bekliyoruz sadece.

Bunları sırayla yapmanızı öneririm. Telefonun dahili hafızasında size gerekli birşey olmadığını ve yedeklerinizi aldığınızı varsayıyorum.

1.
    Menü
    Ayarlar
    SD kart ve telefon saklama alanı
    Dahili SD kart
    SD kartı biçimlendir.

2.
    Menü
    Ayarlar
    Gizlilik
    Fabrika ayarlarına sıfırla

3.
    Recovery Mod'a gir
    Eğer <3e>recovery ise önce Format internal sd-card daha sonra aşağıdakiler
    Wipe cache partititon
    Wipe data/factory reset

• quote:

Orijinalden alıntı: aresus

Herkese Merhaba,

Ben Almanya'dan aldığım Galaxy S için (I9000XXJM) KIES'de hala bir güncelleme görmüyorum. Bir şey değiştirirmi bilmiyorum ama güncellemeyi İstanbul'da yapmaya çalışıyorum. Kullandığım KIES versiyonu ise "1.5.3.10103_102". Telefonda ise "2.1-update1" yüklü.

Teşekkür ederim.

Almanya'dan aldıysanız benimki gibi Product Code'u I9000HKDDBT'dir. Bunun için de güncelleme çıktı. Birkaç gün önce KIES yükleme rehberi hazırlamak için yapmıştım. Isterseniz Ana Konudaki formülüme bakabilir yada Cepking'ten rehberi indirip inceleyebilirsiniz. Regeditten şu andaki mevcut Product Code'unuzu bir kontrol edin. Bizdeki gibi Almanya'da da farklı ülkelerin kodları bulunabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

quote:

Bunları sırayla yapmanızı öneririm. Telefonun dahili hafızasında size gerekli birşey olmadığını ve yedeklerinizi aldığınızı varsayıyorum.

1.
    Menü
    Ayarlar
    SD kart ve telefon saklama alanı
    Dahili SD kart
    SD kartı biçimlendir.

2.
    Menü
    Ayarlar
    Gizlilik
    Fabrika ayarlarına sıfırla

3.
    Recovery Mod'a gir
    Eğer <3e>recovery ise önce Format internal sd-card daha sonra aşağıdakiler
    Wipe cache partititon
    Wipe data/factory reset

Dediklerinizi tekrar yaptım, ne var ne yok sıfırladım. Şimdi daha iyi gibi. Tabi telefon şu anda boş, uygulamalar artınca asıl performansı belli olacak. Sağolun.

Herşeyi silince root olayı da sıfırlanıyor, değil mi? Yeniden yüklemek ve lagfix yapmak gerekiyor mu?

• quote:

Dediklerinizi tekrar yaptım, ne var ne yok sıfırladım. Şimdi daha iyi gibi. Tabi telefon şu anda boş, uygulamalar artınca asıl performansı belli olacak. Sağolun.

Herşeyi silince root olayı da sıfırlanıyor, değil mi? Yeniden yüklemek ve lagfix yapmak gerekiyor mu?

Evet yeniden root ve lagfix gerekiyor.
  • quote:

quote:

Şimdi farkettim, uygulamalar içinde superuser hala duruyor, demek ki root sıfırlanmıyor. Ryanza oneclicklagfix i indirip kurdum şimdi yeniden ancak sadece EXT2 tools seçeneği kurulabiliyor. Lagfix seçeneği aktif değil. EXT2 yi kurdum ama yine de lagfix olmadı. Kuramıyorum. Lagfix sil seçeneği de aktif değil. Ne yapmam lazım, fikriniz var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Herkese Merhaba,

Teşekkür ederim.

Almanya'dan aldıysanız benimki gibi Product Code'u I9000HKDDBT'dir. Bunun için de güncelleme çıktı. Birkaç gün önce KIES yükleme rehberi hazırlamak için yapmıştım. Isterseniz Ana Konudaki formülüme bakabilir yada Cepking'ten rehberi indirip inceleyebilirsiniz. Regeditten şu andaki mevcut Product Code'unuzu bir kontrol edin. Bizdeki gibi Almanya'da da farklı ülkelerin kodları bulunabilir.

Tekrar Merhaba,

chatin_62 üstadın önerdiği gibi (http://forum.donanimhaber.com/m_43803179/mpage_1/key_/tm.htm) daki 1.metod ile kies'i kandırmaya çalıştım. Telefonumun product code'u I9000HKDDBT idi, tarif edildiği üzere "GT-I9000HKDXEU" olarak değiştirdim. Tarif edilen diğer değişiklikleri de registry'de yaptım. Ancak ne yaptıysam aşağıdaki hata mesajını geçemedim:

Current Version: PDA:JF3 / PHONE:JF3 / CSC:JF3
    This device's version connot be updated.

Sonuç olarak GT-I9000HKDXEU (Avrupa-Genel) için güncel "software revision" nedir?

"Software revision" kısmına "I9000XXJPO/I9000OXAJPO/I9000XXJPP/I9000XXJPO" yazarak da denedim ama sonuç gine aynı oldu. bknz. (http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Samsung_Galaxy_S_Series#Using_Test_mode)

Not: Kullandığım KIES versiyonu "1.5.3.10093_82" fakat registry'de söylenildiği gibi "1.5.3.10103.100" olarak değiştirdim.

• "SoftwareRevision"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"
    "ProductCode"="GT-I9000HKDXEU"
    "HIDSWVER"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"

değerler bunlar. DEVCONINFO kısmındakiler ise silinecek boş olacak.

Bunları yaptıktan sonra KIES versiyonunu da değiştirin. Ama KIES'i ve regedit'i kapamayın. Değişikliklerden sonra güncelle dediğinizde size öneriyor olmalı.
  • aresus.

aynı sey benimde basıma geldi. kiesi kaldır sonra registery kayıtları altında kies varsa sil. sonra galaxy s kutusu ile birlikte gelen cdden kiesi yükle. hiç kiesin yeni versiyonunu yükleme. arkadasımızın dedigi adimları bir bir uygula sonuc alacaksın.
  • quote:

"SoftwareRevision"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"
    "ProductCode"="GT-I9000HKDXEU"
    "HIDSWVER"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"

değerler bunlar. DEVCONINFO kısmındakiler ise silinecek boş olacak.

Bunları yaptıktan sonra KIES versiyonunu da değiştirin. Ama KIES'i ve regedit'i kapamayın. Değişikliklerden sonra güncelle dediğinizde size öneriyor olmalı.

Evet ne yazıkki bu da çare olmadı. Zaten geçen sefer de regedit'i kapamamıştım. Hatta (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811194)'da "HIDSWVER" kısmı da boş bırakılmış bir de öyle denedim ama o da nafile! Bir yerde hata yapıyorum ya da hiç ihtimal vermiyorum ama daha önce (1 ay veya daha önce) gine KIES'le yüklediğim update1 işi bozuyor olabilir.

Telefonu Almanya'dan aldım. Kodu "I9000HKDDBT" yani Debitel operatörünün kodu. Burada herhangibir işlem yaptırmadan, sadece TK kaydını yaptırarak kullanmaya başladım. Normalde Almanya yazılımları TR'dekinden önce çıktı. Uğraşmıyayım diye "normal" bir şekilde yükleyeyim dedim ve bu tarihe kadar bekledim! Ama neden hala KIES'de güncelleme gözükmüyor bunu anlamakta güçlük çekiyorum!!

Biraz daha bakınıcam; başka "GT-I9000HKDXEU", "SoftwareRevision" ve "HIDSWVER" kombinasyonu bulamazsam artık beni ODIN paklar!

• quote:

Orijinalden alıntı: abazantol

aresus.

aynı sey benimde basıma geldi. kiesi kaldır sonra registery kayıtları altında kies varsa sil. sonra galaxy s kutusu ile birlikte gelen cdden kiesi yükle. hiç kiesin yeni versiyonunu yükleme. arkadasımızın dedigi adimları bir bir uygula sonuc alacaksın.

Samsung sitesinden "http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UK&CttFileID=3386932&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I9000&VPath=SW/201011/20101119134433640/UninstallKies.zip" KIES Uninstall programı ile güncel versiyonu silip daha eski olan "Kies_1.5.3.10093_82.exe"'ye geçmiştim.
    Bendeki kutuya ancak miniCD sığar, TR'deki kutulama nasıl bilemiyorum ama bende CD çıkmadı, bu hangi versiyon KIES'dir bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresus -- 24 Kasım 2010; 10:09:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemre_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abazantol

aresus.

Samsung sitesinden "http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UK&CttFileID=3386932&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I9000&VPath=SW/201011/20101119134433640/UninstallKies.zip" KIES Uninstall programı ile güncel versiyonu silip dağa eski olan "Kies_1.5.3.10093_82.exe"'ye geçmiştim.
    Bendeki kutuya ancak miniCD sığar, TR'deki kutulama nasıl bilemiyorum ama bende CD çıkmadı, bu hangi versiyon KIES'dir bilemiyorum.

ilk sayfada kiesin versiyon kandırmaca olayıda var 1.5.3.10093_82 yüklü sürümü regeditte kandırarak son versiyon gibi gösterebilir ve son versiyonu yükleyebilirsiniz.

Ne yazıkki bu da işe yaramadı. Bahsettiğiniz sayfada "1.5.3.10103.100" yapın diyor. Zaten samsung.co.uk'deki güncel versiyon "1.5.3.10103_102_1".

Bu arada host dosyasına "174.123.5.146 fus.Samsungmobile.com" eklemek de işe yaramıyor.http://174.123.5.146/ yapınca "No Firmwares Here For You :)" uyarısı çıkıyor :)

Daha önce sorduğum soruyu burda tekrar sormak zorundayım: Neden 24 Kasım'da hala hiçbirşey yapmaya gerek kalmadan, Almanya Debitel GT-I9000HKDDBT ürün kodlu bir cihaz KIES'de Froyo'yu görmez?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresus -- 24 Kasım 2010; 10:15:49 >

• Ben de aynı şekilde yapmıştım, sadece ex2tools kurulabiliyordu, sonra farkettim pilim %40ın altında imiş, lagfix yapmıyor düşük pille, onu bir kontrol et.
    quote:

quote:

quote:

Şimdi farkettim, uygulamalar içinde superuser hala duruyor, demek ki root sıfırlanmıyor. Ryanza oneclicklagfix i indirip kurdum şimdi yeniden ancak sadece EXT2 tools seçeneği kurulabiliyor. Lagfix seçeneği aktif değil. EXT2 yi kurdum ama yine de lagfix olmadı. Kuramıyorum. Lagfix sil seçeneği de aktif değil. Ne yapmam lazım, fikriniz var mı acaba?

• quote:

Ne yazıkki bu da işe yaramadı. Bahsettiğiniz sayfada "1.5.3.10103.100" yapın diyor. Zaten samsung.co.uk'deki güncel versiyon "1.5.3.10103_102_1".

Bu arada host dosyasına "174.123.5.146 fus.Samsungmobile.com" eklemek de işe yaramıyor.http://174.123.5.146/ yapınca "No Firmwares Here For You :)" uyarısı çıkıyor :)

Daha önce sorduğum soruyu burda tekrar sormak zorundayım: Neden 24 Kasım'da hala hiçbirşey yapmaya gerek kalmadan, Almanya Debitel GT-I9000HKDDBT ürün kodlu bir cihaz KIES'de Froyo'yu görmez?

Benim telefonum da HKDDBT Product Code'una sahip. Yüklediğim Rom'un haddi hesabı yok. Saymaya kalksam sayamam. KIES ile burdakihttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42578899 konusunda resimli olarak anlatım yaparak Product Code'unu HKDKOR olarak gösterip JPC yapmıştım. Daha sonra ODIN ile yaptığım her Rom yüklemesinde Product Code hep KOR olarak kalmıştı. KIES yine update yapmaya başlayınca Code'u eski haline yani HKDDBT haline getirir diye KIES ile tekrar güncelleme yapmak istedim. Hem de tekrar ayrıntılı bir şekilde resimli anlatım yapmak istedim. Cepking'te de PDF dosyası olarak bu anlatımı paylaştım. Ve bana Almanyanın CSC kodu ile (imzamda mevcut) güncelleme yaptı. Product Code'u da HKDDBT olarak kaldı. Sanırım ben bu işlemi Cumartesi günü yapmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rahatbek

Ben de aynı şekilde yapmıştım, sadece ex2tools kurulabiliyordu, sonra farkettim pilim %40ın altında imiş, lagfix yapmıyor düşük pille, onu bir kontrol et.
    quote:

quote:

quote:

Tavsiyen için teşekkür ederim ama dolu pille de yine aynı şey oluyor. Ne kurabiliyorum, ne silebiliyorum. Bi silebilsem başka bir lagfix yüklemeye çalışacağım, voodoo lagfix için daha iyi diyorlar. Bir de onu denemek istiyorum.

• arkadaslar ben telefonumu HONKONG'tan aldim .

GECERLI SURUM: PDA:JF7/ PHONE:JF7 olarak gorunuyor.

bu forumda yazana butun uygulamalari yapmama ragmen hicbir sonuc alamadim.

(telefon avrupadan alinmis gibi gosterdim, kies'i yeniden kurdum, kies'in guncellestirilmis haliyle de orjinal haliyle de denedim vs...)

ODIN'i de denedim, netice yine yok.

tek bir uyari aliyorum "bu cihazin surumu guncellestirilemez."

bilen bir arkadastan ricam onerisi varsa dinlemeye hazirim.
    herkese kolay gelsin.
  • 2.2 güncellemesinden sonra ram az görüyor deniliyor bu durum donanımsal olarak ramin az görünmesi mi? yoksa froyo nun kullandığı uygulamaların fazlalığından kaynaklanan + ram kullanımı mı?

Ayrıca 2.2 ye güncelleme yaptıktan sonra recovery ettiğimizde 2.1 e mi dönüyor telefon yoksa direk güncellemeyle telefonun romuna mı gömüyor 2.2 yi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmms

2.2 güncellemesinden sonra ram az görüyor deniliyor bu durum donanımsal olarak ramin az görünmesi mi? yoksa froyo nun kullandığı uygulamaların fazlalığından kaynaklanan + ram kullanımı mı?

Ayrıca 2.2 ye güncelleme yaptıktan sonra recovery ettiğimizde 2.1 e mi dönüyor telefon yoksa direk güncellemeyle telefonun romuna mı gömüyor 2.2 yi?

evet rami az görüyor bende 341 mb iken artık 304 mb olarak görüyor froyo dan kaynaklı sanırım
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.