Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
5
Favori
89.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

telefonu yarın servise götüreceğim,alıp bakacaklar ve 1 hafta içinde geri dönüş yapacaklarını söylediler.
    bakalım artık günahımız ne olacak bu işde..

yanlız anlamadığım odin ile 2.2 versiyonda jp3 kernel ile neden böyle bir durum yarattığı? yani sistemin komple kilit olması kötü oldu yoksa bir şekilde tekrar yükleme yapacakdım,şansızlık işte.Kendi telefonumda böyle bir sıkıntım olmadı,3 tuşda çalışdı 2.2.1 versiyonada yükseldi ama kies regedit pacth olayını atladığım için böyle oldu,ben şu mantıkda yapmışdım ,zaten kendi telefonum kies patch li idi ,bu telefonada yapma gereksinimi olmadığını düşündüm ama geç farkettim.Kies pacth ise halen write konumda zaten ama kiesi eçtıkdan sonra write demek gerekiyor sanırım,bunuda geç farkettik.

Kısacası kötü bir tecrübe oldu,odin olayını ise iyi anlamak gerek,gerçi ben harfiyen yaptım işlemleri ama olmayınca olmuyor işte.

Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla telefonu açtığınızda hiçbir tepki almıyorsunuz. Bu durumda bazen işe yarayan bir yöntem vardı. Pili çıkartıp 5dk kadar beklemek ve daha sonra 3 tuş ile download modu işlemi yaparken pili takmak. Yani ses kısma+home+power tuşlarını basılı tutarken pili takmak. Birçok arkadaş bu yöntemle telefonu kurtarmışlardı.

Bu arada diğer telefonun niçin direk Almanya versiyonunu yüklediğini de açıklayayım. KIES telefon product code'una bakarak mevcut koda yani ülkeye ait güncel bir rom olup olmadığını kontrol ediyor. Siz kendi telefonunuzu yaparken KIES'i kandırarak telefonunuzun product code'unu değiştirdiniz. Bu yüzden JPY yükledi. Ancak diğer telefonu güncelleştiriken sanırım KIES kandırma işlemini yapmadınız. Nasıl olsa bir önceki işlemde yaptım diye düşündünüz. Ancak KIES tüm telefonlar için ayrı bir registry kaydı açıyor. Dolayısıyla sizin telefon için ayrı, diğer telefon için ayrı bir kayıt var. Kandırma işlemi diğer telefon için yapılmadığından orjinal product code'una göre güncelleme yaptı.

Aynen dediğiniz gibi oldu mevzu,yoksa bir önceki telefonu nasıl yaptım diye kafa yiyordum ama işi kısa zamanda anladım.
    Dikkatli çalışma yapmak lazım yoksa telefisi zor oluyor.

Diğer tarafdan 5 dk batarya çıkarıp takmak olayınıda denedim ama yemedi bende bugün telefonu aldığım yere götürdüm ve teslim ettim garanti kapsamında,10 gün içinde değiştireceklerini söylediler,bende zaten şöyle böyle yaptım demedim iş karışmasın diye,telefon kapandı bir şey oldu şimdi açılmıyor dedim yapacak bir şey yok,gerekli evrakları alıp değişimi beklemeye başladım bakalım yenisi gelince daha dikkatli davranacağım.

Yeni gelecek telefonuda odinle yükseltmek istiyorum,kies den ağzımız yandı odinle devam edeceğim ancak odindeki 3 tuşu giderme olayıda riskli biraz umarım bir daha yaşamam bunuda ancak ben 3 tuş sorununu 2.2 versiyonuna çekince gördüm bunuda belirteyim,kendi telefonumda kiesle yaptığım uk 2.2.1 versiyonunda bu oluşmadı belki bu yanlış güncellemeden ötürü 3 tuş olayı baş göstermiş olabilir.Birde diyorum keşke 3 tuşa girmeseydimde direkt odinden gerekli dosyayı indirip güncelleme yapsaydım ancak bir arkadaşımız 3 tuş sorunu varken rom değişiminin riskli olduğunu söylemişdi (ismini hatırlamıyorum şuan içi) bende 3 tuşa yoğunlaşdım ama olanla bitenin çaresi yok yeni telefonu bekliyorum şuanda..

• quote:

quote:

quote:

telefonu yarın servise götüreceğim,alıp bakacaklar ve 1 hafta içinde geri dönüş yapacaklarını söylediler.
    bakalım artık günahımız ne olacak bu işde..

yanlız anlamadığım odin ile 2.2 versiyonda jp3 kernel ile neden böyle bir durum yarattığı? yani sistemin komple kilit olması kötü oldu yoksa bir şekilde tekrar yükleme yapacakdım,şansızlık işte.Kendi telefonumda böyle bir sıkıntım olmadı,3 tuşda çalışdı 2.2.1 versiyonada yükseldi ama kies regedit pacth olayını atladığım için böyle oldu,ben şu mantıkda yapmışdım ,zaten kendi telefonum kies patch li idi ,bu telefonada yapma gereksinimi olmadığını düşündüm ama geç farkettim.Kies pacth ise halen write konumda zaten ama kiesi eçtıkdan sonra write demek gerekiyor sanırım,bunuda geç farkettik.

Kısacası kötü bir tecrübe oldu,odin olayını ise iyi anlamak gerek,gerçi ben harfiyen yaptım işlemleri ama olmayınca olmuyor işte.

Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla telefonu açtığınızda hiçbir tepki almıyorsunuz. Bu durumda bazen işe yarayan bir yöntem vardı. Pili çıkartıp 5dk kadar beklemek ve daha sonra 3 tuş ile download modu işlemi yaparken pili takmak. Yani ses kısma+home+power tuşlarını basılı tutarken pili takmak. Birçok arkadaş bu yöntemle telefonu kurtarmışlardı.

Bu arada diğer telefonun niçin direk Almanya versiyonunu yüklediğini de açıklayayım. KIES telefon product code'una bakarak mevcut koda yani ülkeye ait güncel bir rom olup olmadığını kontrol ediyor. Siz kendi telefonunuzu yaparken KIES'i kandırarak telefonunuzun product code'unu değiştirdiniz. Bu yüzden JPY yükledi. Ancak diğer telefonu güncelleştiriken sanırım KIES kandırma işlemini yapmadınız. Nasıl olsa bir önceki işlemde yaptım diye düşündünüz. Ancak KIES tüm telefonlar için ayrı bir registry kaydı açıyor. Dolayısıyla sizin telefon için ayrı, diğer telefon için ayrı bir kayıt var. Kandırma işlemi diğer telefon için yapılmadığından orjinal product code'una göre güncelleme yaptı.

Aynen dediğiniz gibi oldu mevzu,yoksa bir önceki telefonu nasıl yaptım diye kafa yiyordum ama işi kısa zamanda anladım.
    Dikkatli çalışma yapmak lazım yoksa telefisi zor oluyor.

Diğer tarafdan 5 dk batarya çıkarıp takmak olayınıda denedim ama yemedi bende bugün telefonu aldığım yere götürdüm ve teslim ettim garanti kapsamında,10 gün içinde değiştireceklerini söylediler,bende zaten şöyle böyle yaptım demedim iş karışmasın diye,telefon kapandı bir şey oldu şimdi açılmıyor dedim yapacak bir şey yok,gerekli evrakları alıp değişimi beklemeye başladım bakalım yenisi gelince daha dikkatli davranacağım.

Yeni gelecek telefonuda odinle yükseltmek istiyorum,kies den ağzımız yandı odinle devam edeceğim ancak odindeki 3 tuşu giderme olayıda riskli biraz umarım bir daha yaşamam bunuda ancak ben 3 tuş sorununu 2.2 versiyonuna çekince gördüm bunuda belirteyim,kendi telefonumda kiesle yaptığım uk 2.2.1 versiyonunda bu oluşmadı belki bu yanlış güncellemeden ötürü 3 tuş olayı baş göstermiş olabilir.Birde diyorum keşke 3 tuşa girmeseydimde direkt odinden gerekli dosyayı indirip güncelleme yapsaydım ancak bir arkadaşımız 3 tuş sorunu varken rom değişiminin riskli olduğunu söylemişdi (ismini hatırlamıyorum şuan içi) bende 3 tuşa yoğunlaşdım ama olanla bitenin çaresi yok yeni telefonu bekliyorum şuanda..

Evet 3 tuş sorunu varken Rom yüklemek çok risklidir. Çeşitli sebeplerle, özellikle ODIN ile Rom yüklemelerinde %90'ında telefon ilk açtığınızda açılmaz ve Galaxy S logosunda kalır. Recovery mod'a girerek wipe işlemlerini yapmanız gerekir. Bunun için de 3 tuş sorununuz olmaması gerekiyor.

• Arkadaşlar bende galaxy s kullanıyorum telefonu turkcell'den almıştım ama 3 tuş sorunum yok gayet güzel çalışıyor 3 tuş hatta içinde android market olmadığı için 2.1 eclair yükledim telefonu.

Şuan ise 2.2 geçmeyi düşünüyorum 2.1'den daha mı iyi genel olarak 2.2?

Bilgisayarımda odin var kies'de var. 2.1'i yüklerken kullanmıştım onları güncellemek gerekirmi yoksa elimdekilerle yapabilirmiyim bu işin tekrar?

Odin ile yapacağımdan dolayı bu kies'deki gibi registry ile falan uğraşmama gerek yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Arkadaşlar bende galaxy s kullanıyorum telefonu turkcell'den almıştım ama 3 tuş sorunum yok gayet güzel çalışıyor 3 tuş hatta içinde android market olmadığı için 2.1 eclair yükledim telefonu.

Şuan ise 2.2 geçmeyi düşünüyorum 2.1'den daha mı iyi genel olarak 2.2?

Bilgisayarımda odin var kies'de var. 2.1'i yüklerken kullanmıştım onları güncellemek gerekirmi yoksa elimdekilerle yapabilirmiyim bu işin tekrar?

Odin ile yapacağımdan dolayı bu kies'deki gibi registry ile falan uğraşmama gerek yok değil mi?

ODIN ile yükleme yapmayı resimli olarak anlatan konuyu alıcı bir gözle incelemenizi öneririm. Evet registry ile işiniz yok. Sadece ODIN ile yüklemeniz yeterli. Ama niye 2.2 ile uğraşıyorsunuz onu anlamadım. 2.2.1 versiyonlarından birisi olan JPY versiyonunu niye yüklemiyorsunuz? Lagfix falan yapmanıza da gerek kalmaz.

• Sayın igtx e tesekkurler cok acıklayıcı yardımcı bir konu olmus.

ilk sayfadaki linkte mevcut olan Odin3 v1.3 windows 7 ultimate 32 bit ile sorunsuz calısıyormu acaba

birde asagıdakilerin yapılması sart mı bir arkadas yazmıs
    "
    Orijinalden alıntı: Football Mania

Yazılımı ODIN'le güncelleyecek arkadaşlara önemli uyarılar:

1. Lagfix, ext2, root işlemlerini geriye alın. Daha sonra ses açma, menü ve powera basarak telefonu açın ve internal sd karta fornat atın ayrıca telefonu FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRÜN yani FACTORY RESET YAPIN.

2. Herhangibir Kies servisi çalışıyor olmasın. Görev Yöneticisinden işlemlere gelip Kies ve Kiestrayagent'i kapatın. sağ altta windows görev çubuğunda Kies ile ilgili ne var ne yok kapatın.

"
  • quote:

Orijinalden alıntı: riccardofree

Sayın igtx e tesekkurler cok acıklayıcı yardımcı bir konu olmus.

ilk sayfadaki linkte mevcut olan Odin3 v1.3 windows 7 ultimate 32 bit ile sorunsuz calısıyormu acaba

birde asagıdakilerin yapılması sart mı bir arkadas yazmıs
    "
    Orijinalden alıntı: Football Mania

Yazılımı ODIN'le güncelleyecek arkadaşlara önemli uyarılar:

1. Lagfix, ext2, root işlemlerini geriye alın. Daha sonra ses açma, menü ve powera basarak telefonu açın ve internal sd karta fornat atın ayrıca telefonu FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRÜN yani FACTORY RESET YAPIN.

2. Herhangibir Kies servisi çalışıyor olmasın. Görev Yöneticisinden işlemlere gelip Kies ve Kiestrayagent'i kapatın. sağ altta windows görev çubuğunda Kies ile ilgili ne var ne yok kapatın.

"

- Evet çalışıyor bende de aynı sistem var
    - 1 ve 2. adımlar yapılmalı evet. Onlar da ilk sayfada yazılı zaten yapılacaklar listesinde...

• Arkadaşlar selamlar.

En sonunda Turkcell'den Samsung Galaxy S'i aldım.
    Almadan önce programları ve oyunları indirmiş, depolamıştım.

Telefonu. Kies programı ile 2.2 'ye güncelledim.

Fakat telefonun içinde sadece samsung android market var.
    buradan apkmanager programı iniyor sadece. kurduktan ve
    çalıştırdıktan sonra da üzgünüm! apk manager işlem.com.mağmamobile.app.apkinstaller)
    beklenmedik bir şekilde sonlandı. Lütfen tekrar deneyin" şeklinde hata alıyorum.
    appinstaller'i de bir türlü yükleyemiyorum. APK dosyası var ama dışardan nasıl yükleniyor bilmiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanra

Arkadaşlar selamlar.

En sonunda Turkcell'den Samsung Galaxy S'i aldım.
    Almadan önce programları ve oyunları indirmiş, depolamıştım.

Telefonu. Kies programı ile 2.2 'ye güncelledim.

Fakat telefonun içinde sadece samsung android market var.
    buradan apkmanager programı iniyor sadece. kurduktan ve
    çalıştırdıktan sonra da üzgünüm! apk manager işlem.com.mağmamobile.app.apkinstaller)
    beklenmedik bir şekilde sonlandı. Lütfen tekrar deneyin" şeklinde hata alıyorum.
    appinstaller'i de bir türlü yükleyemiyorum. APK dosyası var ama dışardan nasıl yükleniyor bilmiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz ?

Eğer APK dosyaları nasıl yüklenir diye soruyorsanız telefonda biryere atın. Sonra telefonda dosyalarım uygulamasını açarak attığınız yerde dosyayı bulup üzerine tıklayın. Yükleme başlayacaktır.

• Teşekkürler. Şu an Turkcell müşteri hizmetleriyle telefondayım. Onlar da android market alternatifi bir site söyleyeceklermiş sanırım. telde bekliyorum :) sonuç çıkmazsa dediğinizi deneyeceğim.
  • Merhabalar.
    Okuya okuya teoriğimiz (doğru-yanlış) bir seviyeye kadar geldi.
    Sorularım şu şekilde olucak.
    Cihazı alalı 1 ay olmadı.Öncelikle elimde trkcll romlu 2.1 eclair olan ve recovery modu 2e olan bir cihaz var.
    Yapmak istediğim önce root olup imei yi yedeklemek.root olayını hangi program-lar ile yaparsam recovery mode korunur(bendeki 2e nin değişmesini istemiyorum).Bir arkadaşın bi yerlerde yazısına denk geldim ancak emin olmadığını belirttiği için işleme koyulmadım.
    Bir sorum daha olucak.Cihazı root yaptıktan sonra odinle JPY veya JPU 2.2.1 yüklemeye niyetliyim.(gerçi aralarındaki farkıda tam olarak hakim değilim ancak custom rom yükleme taraftarı değilim).Aklıma gelmişken Odin üzerinden 2.1 den direk 2.2.1 jpy sürüme direk geçebilirmiyim varmı buna bir engel?
    2.2.1 e geçtikten sonra bildiğim kadarıyla root özelliğim kalkıcak tekrar root olmam gerekecek.froyoda root olunca recovery 3e mi olcak buna mahkummuyuz. Bu froyonun kendi “resmi” recovery modumu 3e? Veya 3e olduktan sonra 2e ye dönüş yapılabilirmi.
    Flash lama aşamasında yine rahatsız edebilirim sanırım.Kafamda bazı “ufak!” detaylar var çünkü?

• Arkadaşlar, Download Mode'a geçiren 'Download Mode USB Dongle Jig' lerden satan var mı ? Forumda satanlar var ise yada satılan yer bilen var ise bana bilgi verebilir misiniz ? Simdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhan111

Arkadaşlar, Download Mode'a geçiren 'Download Mode USB Dongle Jig' lerden satan var mı ? Forumda satanlar var ise yada satılan yer bilen var ise bana bilgi verebilir misiniz ? Simdiden teşekkür ederim.

Mesajların arasında gittigidiyor yada sahibinden'de satan arkadaşlar vardı. O sitelerde arama yaparsanız önünüze gelecektir. 80-100TL olanlara bakmayın sakın. En son 15TL falandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 17 Ocak 2011; 20:26:56 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyhan111

Arkadaşlar, Download Mode'a geçiren 'Download Mode USB Dongle Jig' lerden satan var mı ? Forumda satanlar var ise yada satılan yer bilen var ise bana bilgi verebilir misiniz ? Simdiden teşekkür ederim.

Mesajların arasında gittigidiyor yada sahibinden'de satan arkadaşlar vardı. O sitelerde arama yaparsanız önünüze gelecektir. 80-100TL olanlara bakmayın sakın. En son 15TL falandı.

Tekrardan teşekkür ederim. Iyi Forumlar.
  • Ufaktan birşeyler yaptım:

-OCLF ile 2.1 i root ettim.recovery 2e sürümü devam etti.
    -rootexplorer ile efs dizinini yedekledim

Şimdi sırada güzel bir rom ve 2.2.1
  • arkadaslar kies 2.0 versiyonda olurmu
  • arkadaslar ne yapsamda kies registery1.7 dosyasini acamiyorum acaba rar olmasindanmi kaynaklaniyor
  • lutfen yardim arkadaslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar ne yapsamda kies registery1.7 dosyasini acamiyorum acaba rar olmasindanmi kaynaklaniyor

Evet. Winrar programini kurmalisin Windows'a. O sekilde dosyayi ac once icinden cikartip al
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar ne yapsamda kies registery1.7 dosyasini acamiyorum acaba rar olmasindanmi kaynaklaniyor

Evet. Winrar programini kurmalisin Windows'a. O sekilde dosyayi ac once icinden cikartip al

peki kardes kies 2.o kurulurmu? bir de rardan cikartmaliyim oylemi kusura bakmayin turkcem bir az zayifda simdiden tesekkurler
  • arkadaslar herseyi yaptim amma registery 1.7 actigida bu hata oluyor-it seems kies isn't installed. you need to install samsung kies before to proceed!
    simdi arkadaslar sorun bendeki kiesde ola bilirmi 2.0 surumu en yeni surum ,kies 1.5.1 geri donsem duzelirmi
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.