Şimdi Ara

AMD: Eyefinity teknolojisi, Nvidia 3DVision Surround'dan daha iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlikle Radeon HD 6800 serisi yeni ekran kartlarını tanıttı. Aynı etkinliklte güncellenmiş Eyefinity, yeni 3D teknolojisi HD 3D ve Universal Video Decoder 3.0 motoru ile birlikte EyeSpeed teknolojilerini de lanse eden AMD, 3D destekli Eyefinity teknolojisinin Nvidia 3DVision Surroun'dan çok daha iyi, daha esnek ve daha düşük maliyetli olduğunu belirtti. AMD açıklamasında, Nvidia 3DVision Surround teknolojisinin sadece 3 monitörle sınırlı olduğunu, bu sistemi kurabilmek için yüksek performans sınıfındaki iki ekran kartıyla birlikte SLI destekli anakarta ihtiyaç duyulduğunu yani sadece yüksek maliyetli kurulumlar gerçekleştirilebildiğini belirtti.

Nvidia 3DVision Surround teknolojisinin yüksek kurulum maliyetleriyle birlikte yüksek güç tükettiğini ve ısı yaydığını belirten AMD, Eyefinity teknolojisinin ise bugün giriş seviyesinden tepe modellere kadar geniş bir yelpazede kullanılabildiğini, herhangi bir anakart üzerinde bu teknolojinin çalıştırılabildiğini ve ayrıca kullanıcıların bütçe ya da ihtiyaçları doğrultusunda farklı konfigürasyonlara kayabildiğini ifade etti. DirectX 11 destekli tüm kartlarının aynı zamanda Eyefinity uyumlu olduğunu ifade eden AMD, Radeon HD 6000 serisi ile Eyefinity kurulum maliyetlerini daha da aşağı çektiklerini ve tüm segmentler için Eyefinity ile çoklu monitör performansında ciddi geliştirmeler yaptıklarını belirtti.

• guzel hoş da aradaki çerçeve olayı çoklu monitor işini epey bir bozuyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fraktron

guzel hoş da aradaki çerçeve olayı çoklu monitor işini epey bir bozuyor işte.

Onuda AMD yapacak değil heralde

Şaka bi yana monitör üreticileri bu çerçeve olayına tam bir yenilik getirseler gerçekten süper olur. Güzel haber
  • Cam çerçeve kullanılabilir tabi milimetrik inceliklerde olursa ekranları birleştirince farkedilmez :)
  • çerçeveyi sökersiniz :D bi tane mdf kesitirisiniz monitörleri ona monte edersiniz :D oldu bitti düşündüğünüz şeye bakın
  • djnuke garantiyi sen devam ettirirsin heralde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Radeon HD 6000 serisi ile Eyefinity kurulum maliyetlerini daha da aşağı çektiklerini ve tüm segmentler için Eyefinity ile çoklu monitör performansında ciddi geliştirmeler yaptıklarını belirtti.

İnş..
  • bir sure kullandiktan sonra cerceveye alisilir, ama gereksiz bir olay bence, 2560 x 1600 cozunurluklu 30" monitor kullanmak daha iyi ve mantikli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhamadko -- 16 Ekim 2010; 20:44:45 >
  • Harika mükemmel kullanıcı dostu tebrikler AMD
  • AMD maliyet açısından (yersiz) bir açıklama yapmış. Onun yerine yeni geliştirdiği 3D teknolojinisinden bahsetseydi olurdu (http://forum.donanimhaber.com/m_43770976/tm.htm). Zira 3D ile Eyefinity kıyaslanabilecek teknolojiler değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

AMD maliyet açısından (yersiz) bir açıklama yapmış. Onun yerine yeni geliştirdiği 3D teknolojinisinden bahsetseydi olurdu (http://forum.donanimhaber.com/m_43770976/tm.htm). Zira 3D ile Eyefinity kıyaslanabilecek teknolojiler değil.

hocam 3d destekli eyefinity ile kıyaslamış zaten sadece eyefinity ile değil
  • @hedevilcate, AMD 6000 serisiyle birlikte 3D video ve film teknolojilerini de desteklemeye başlıyor. Gelen haberlere göre donanım üreticileri AMD'nin çözümlerini destekleyen 3D monitörleri hazırlamışlar bile.
  • Yahu haklsınız, şamar oğlanı aramışım akşam akşam.
  • Sole 42" 6 tane LCD alıcan evin bi duranı komple kapatıcan sonrada oynucak oyun bulamıcan :) bole teknolojiler adama fantesi yaptırıyor.

SAYGILARLA
  • Eyefinity için 3lcd alıp kullancak varmı aramızda bende 2tane var 3.yü aynı odaya sığdıramadımda
    kenar köşeleri ince olan lcdler tercih edilmeli bunlarda bakalım deniyen olcakmı bu forumda
  • ben gtx480sli almadan 5970 vardı hatırlarsın ... o an 3d mi eyefinity mi diye arada kaldım
    3. monitör icin display adaptor cok kazık dediler vazgectim 3dye gectim... o da pek
    tatmin etmedi ...
  • biliyom bro...

burda amd en çok lcd üreticilerini sevindircek :) kart başına 3lcd sattırdığını düşünsene samsung lg acer ile anlaşma vs yapsa yada sponsorluk belkide yapıyorlardır bunlar her ince detayı düşünürler :)
  • Arkadaşlar sanırım bu çerçeve sorununa çare yeni çıkmakta olan organikLD'ler olacak. Tam bir bilgim yok fakat led'lerden bile çok çok az elektrik harcadığını, her yerinden ışık verebildiğini ve incecik oldugunu biliyorum..
  • @demircibu

AMD' nin böyle bir çalışması zaten var. Üreticileri tam hatırlamıyorum ama 2-3 üretici ile ince kenarlı monitör üretimi için görüştüğünü bir haberde okumuştum. Baya uzun süre oldu o kaynağı bulamıyorum.
  • eyefinity ile 3d maliyetini karşılaştırısak

benim monitörün fiyatı düşmüş:
    http://www.exa.com.tr/acer/monitorlcd/acer_gd245hqbid-407-12254.html
    750tl 3d + 3d vision kit :290tl total = 1040tl

bu da eyefinity masrafı
    http://www.exa.com.tr/samsung/monitorlcd/samsung_215-407-10748.html 3 adet
    840tl
    + displayport adaptörü: 100tl civarı (kadıköyde satılıyor)

total: 940tl

bakın eyefinity 3d'den ucuza geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 17 Ekim 2010; 14:34:51 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.