Şimdi Ara

Fiat Punto 1.4 Fire 77hp 8v'mi yoksa Oel Corsa 1.2 twinport 85hp mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar babamın arabayı yenileyeceğiz. Kendisi şu an 2003 Fiesta 1.4 comfort 82hp / 127nm tiptronic kullanıyor. Amacımız model yükseltmek. Konfor ve sollamalarda yüksek devirde kısaca bastın mı sorun yaşatmayacak b segmenti bir araç arayışındayım.

Fiyat ve donanım bakımından iki araç arasında kaldım. Tercihimde motor belirleyici olacak. Bu iki motor:

1.4 FIRE 8 valve / 77 HP / 115nm
    1.2 Twinport 16 valve / 85 HP / 115nm

Her iki motor da bizim eski fiesta'dan düşük torka sahip.
    Fiyat Performans olarak Puntoyu tercih edecektim, kendim de 4.5 sene bunun dizelini kullandım ama söz benzinliye gelince bir de 8 valve olduğunu görünce Punto'dan Corsa'ya doğru bir kayma oldu düşüncemde. Bir de malum multiair çkardı Fiat, yani fire motor eski bir teknoloji.

Ne dersiniz arkadaşlar. Bütçemiz 30bin +-1 diyelim. Özellikle Bu motorları kullanan arkadaşlar, sizlerden yorum bekliyorum.

• Hocam cc için de 300 verdik ne oldu = 32.500 oldu. O kadar parayı verdikten sonra 2.5 daha verip 35'e 2. el az kullanılmış bir megane 3 alırım:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-megane-1-6-privilege-bva-yeni-megane-32932496/detay

Bende bunun dizeli ve içi siyah olanı var, on numara araba hem de C segmenti ve donanımları fersah fersah üzerindedir bu konuştuğumuz araçların.
  • veya bak ikinci el cruze var zebil gibi 32500'e:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-chevrolet-cruze-2010-cruze-4800-km-de-sunrooflu-otomotik-32274173/detay

Abicim bunlar en azından arabaya benziyor. Tüp takarım dersen ekonomik de olur. Ne uğraşıyoruz plastik şişeden hallice arabalarla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.