Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bnde evime kombi taktrmak ıstyrum evim 180 m2 4+1 dublex bı tane kombıcıye gttım E.C.A CONFEO PLUS 24KV28'LIK bı kombıyı soyledı bu kombı nasıl sızce evım ıcın yeterlımı acaba ? Peteklerde E.C.A olcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben diğer başlıklara da yazmıştım ancak burası tam ilgili konu sanırım çünkü kombimiz E.C.A. Confeo Plus'mış
    bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını istiyorum

arkadaşlar ankara'da yeni binaya taşındık.
    apartmanda herkesin kombisi E.C.A. Confeo Plus.
    geçen gün postacı doğalgaz faturalarını bıraktı. 500tl gelmiş!
    evler 130m2 fln.
    komşulara da baktım 400 ila 600 tl arasında gelmiş faturalar!

bina geçen kış boştu, bu kış evsahipleri ilk defa oturuyor.
    acaba ondan mı, yoksa eca kombiler çok mu yakıyor çözemedim?

ne yapmamı önerirsiniz?

bu arada bu faturaları ödüyoruz ama öle ahım, şahım ısındığımız fln yok; yine kazak, polar, extra yün pike vs. ile dolaşıyoruz evde. tüm ay boyunca genelde başlangıç derecesi olan 40 derecede duruyor, sadece haftasonları daha uzun evde olduğumuz için 45 veya 50 dereceye getiriyoruz.

• Biz de bu kombiden kullanıyoruz, bize de geçen ay 244 TL, bu ay ise 325 TL fatura geldi. Bu kadar yüksek fatura gelince yaz ayındaymış gibi şort-tshirt oturduğumuz düşünülebilir ama maalesef öyle değil. Kombi sanırım fazla yakıyor. Bir de bu kombinin 40 dereceden düşük bir ayarı yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalecim

Arkadaslar bnde evime kombi taktrmak ıstyrum evim 180 m2 4+1 dublex bı tane kombıcıye gttım E.C.A CONFEO PLUS 24KV28'LIK bı kombıyı soyledı bu kombı nasıl sızce evım ıcın yeterlımı acaba ? Peteklerde E.C.A olcak

Yoğuşmalı al % 20-30 arasında daha az tüketir. Gerek yok lafına bakmayın yoğuşmalılar gerçekten farklı cihazlar..

DD Nitromix
    Eca Confeo premix

Petekler 10-11 metreden küçükse 24 kw büyükse 28 kw alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayyarex

arkadaşlar kombiyi yeni aldım

Salus RT-500-RF kablosuz oda termostatı bu kombi ile çalışır mı?

veya önerebileceğiniz kablosuz oda termostatı ne olabilir

teşekkürler

Salus çalışır fiyatı da uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdurak

ben bu sene eca kombi aldım kullanıyoruz ayrıca kablosoz termostat da taktırdım mennunum yalnız oda termostatı kullanırken kombi sıcaklığı kaç olmalı

Termostatsız +9 -9 şeklinde yanar söner fakat termostat varken ayarladığınız dereceyi geçmez. Bu nedenle 50 den aşağı olmasın 55 olabilir yetersiz gelirse 58-60 olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbcemo

Biz de bu kombiden kullanıyoruz, bize de geçen ay 244 TL, bu ay ise 325 TL fatura geldi. Bu kadar yüksek fatura gelince yaz ayındaymış gibi şort-tshirt oturduğumuz düşünülebilir ama maalesef öyle değil. Kombi sanırım fazla yakıyor. Bir de bu kombinin 40 dereceden düşük bir ayarı yok mu?

Kışın en şiddetli ayındayız doğal gaz geçen yıla göre %30-35 zamlandı faturanız çok fazla değil normal günlük 10 m3 yapar forumda okursanız 15 m3 yakanlar var onlar ne yapsın.

40 Dereceden düşük ayarı yok sanırım, yanınca 49 dereceye kadar ısıtır sert havalarda düşük dereceye gerek olmaz ancak ılıman havalarda bahar geçişlerinde fazla gelebilir. Bunun için oda termostatı alın termostat fazla çalışmasını önler ve özellikle sıcak havalarda tasarruf ettirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalecim

Arkadaslar bnde evime kombi taktrmak ıstyrum evim 180 m2 4+1 dublex bı tane kombıcıye gttım E.C.A CONFEO PLUS 24KV28'LIK bı kombıyı soyledı bu kombı nasıl sızce evım ıcın yeterlımı acaba ? Peteklerde E.C.A olcak

180 m2 4+1 dublex bir ev için kesinlikle yoğuşmalı bir kombi alın.

Eca Confeo Premix f/p olarak iyi bir alternatiftir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Biz de bu kombiden kullanıyoruz, bize de geçen ay 244 TL, bu ay ise 325 TL fatura geldi. Bu kadar yüksek fatura gelince yaz ayındaymış gibi şort-tshirt oturduğumuz düşünülebilir ama maalesef öyle değil. Kombi sanırım fazla yakıyor. Bir de bu kombinin 40 dereceden düşük bir ayarı yok mu?

Kışın en şiddetli ayındayız doğal gaz geçen yıla göre %30-35 zamlandı faturanız çok fazla değil normal günlük 10 m3 yapar forumda okursanız 15 m3 yakanlar var onlar ne yapsın.

40 Dereceden düşük ayarı yok sanırım, yanınca 49 dereceye kadar ısıtır sert havalarda düşük dereceye gerek olmaz ancak ılıman havalarda bahar geçişlerinde fazla gelebilir. Bunun için oda termostatı alın termostat fazla çalışmasını önler ve özellikle sıcak havalarda tasarruf ettirir.

Peki sizce sadece akşamları yakılmasına karşın bu tutar gelmesi normal mi? Tüm gün açsam demekki 600-700 civarı bir fatura gelecek, hem de 50 dereceye bile henüz çıkmamış olmama rağmen.

• quote:

quote:

arkadaşlar kombiyi yeni aldım

Salus RT-500-RF kablosuz oda termostatı bu kombi ile çalışır mı?

veya önerebileceğiniz kablosuz oda termostatı ne olabilir

teşekkürler

Salus çalışır fiyatı da uygun.

hocam saolasın.

birde arkadaşlar siemens rev24 önerdile ama ECA uyumu hususunda bir şey diyemediler.

buda confeo plus ile çalışır mı?

çalışırsa salus u mu yoksa bunu mu önerirsin

çok teşekkür ederim
  • quote:

Peki sizce sadece akşamları yakılmasına karşın bu tutar gelmesi normal mi? Tüm gün açsam demekki 600-700 civarı bir fatura gelecek, hem de 50 dereceye bile henüz çıkmamış olmama rağmen.

Evet normal soğuyan bir evi yeniden ısıtmak için ilk başta fazla sarfiyat olur. Peteklerde küçük ise soğuma çabuk olur.
  • quote:

hocam saolasın.

birde arkadaşlar siemens rev24 önerdile ama ECA uyumu hususunda bir şey diyemediler.

buda confeo plus ile çalışır mı?

çalışırsa salus u mu yoksa bunu mu önerirsin

çok teşekkür ederim

Evet uyumludur, termostat özellikle bir kombi markası için üretilmemişse, modülasyonsuz olarak çalışan yani anahtrar aç/kapa görevi yapan simens, general, salus gibi tüm on/off termostatlar bütün kombilere uyar..

Rev 24 daha hassas yani 0,6 derece farkla çalışır fakat RF olan biraz pahalı..Salus hassasiyeti 1,0 derece..Yine 1,0 derece hassasiyette general ht300 var.

Ev yalıtımlı ise simens yalıtımsız ise salus olabilir.
  • quote:

quote:

Evet normal soğuyan bir evi yeniden ısıtmak için ilk başta fazla sarfiyat olur. Peteklerde küçük ise soğuma çabuk olur.

O zaman gündüzleri de açık bırakmak belki bir çözüm olabilir ama 12 saate yakın dışarıda kaldığımız için tedirgin oluyorum açıkçası. Bu arada ilgilenip cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkürler.
  • Sayın üstadlar,,,,
    kombi ECA Premix, OT lago,,ayarlanan ısıyı yakaladığında kombi sürekli, 45 saniye çalışıp 3-4 dakika stop ediyor,eğer derece artırırsam sorun yok ,dereceyi yakalamak için normal çalışıyor,sonra yine sık çalışmaya başlıyor, bu devamlı dur kalk bi zarar verirmi dereceye bakıyorum ayarlanan dereceden
    şaşmıyor,,7 petek var, 4 ü 24 saat açık ot kazan ısısı 50c ayarlı, oda ısı 20.5c ayarlı, ev bitişik nizam,camlar çifcam,yalıtım yok,100mt net, 8m petek,,
    saygılar,,
  • Sayın erdem bey sizden görüş alabilirmiyim,,daha yeni bağlandı ve sizin tavsiyelerinizi dikkate alarak cihazı aldım,,gayet memnunum,,tüketim çok güzel,,ama bu dur kalklar bozmasın cihazı,,bağlantılar doğru,çünkü, ot ayarı ile oynadığım zaman değeri yakalamak için belirli aralarla çalışıyor,1 derece artı yaparsam 35 dakkada yakalıyor sonra 1 dk çalışıp 3 dk duruyor,kazan sıcaklığına bakıyorum,33 e kadar düşüyor,52 tekrar çalışıyor,arası 3 dakka,,ot kazan ısısı 50 ayarlı,,selamlar,,
  • Sn. deep_man

Bu ara ara çalıştırmalar oda termostatının modülasyonlu ve hassas olmasından kaynaklanıyor, termostat istenilen ısıya ulaşınca ortam ısısını sabit ve konforlu tutmak için bu şekilde çalışıyor, merak etmeyin bir sorun olmaz. Başka marka kombi ve mod.lu termostat kullananlarda benzer çalışma şeklini yazmışlardı. Fakat ben bu termostat tan kullanmadığım için fazla bişey diyemicem..
  • Çok teşekkür ederim,,aynen dediğiniz gibi oluyor,, sık çalışarak konforu düşürmüyor, sabit ısı,,,saygılar,,
  • Arkadaşlar eca confeo premix 24 kombiyi dün çalıştırmaya başladık ama sıkıntı üzerine sıkıntı çıktı .
    İlk sorun şöyle : Basınç sürekli düşüyor . 1 gün içerisinde iki ikere 1.5 altına düştü 1.7 ye çıkarmama rağmen . Bu normal mi ?
    ikinci sorun kombi sürekli sabit ısıda sürekli yanarak çalışıyo . Yani dur kalk falan yok kombiyi 50 dereceye ayarladıysam sürekli o derecede sabit ve brülör ledi sürekli yanık .
    üçüncü sorun yine sıcaklık ayarı ile ilgili . Mesela kombi sabit 50 derecedeyken sıcalığı 45 e düşüreyim diyorum ,getiriyorum 45 e ve brülçr ledi sönüyo doğal olarak burda bi sorun yok ama bi daha yanmıyo . Yani 45 in altına inse bile 40 lara düşse bile yanmıyo geri ısıtmıyo . Sadece ben müdahale edersem yani tekrar 50 ye çıkarıp ateşlemenin devreye girmesini sağladıktan sonra hemen düşüreceksem düşürebiliyor ve o sıcaklıkta tutabiliyorum başka türlü olmuyor .

Son olarak bir soru sorucam . Bu kombilerin güneş enerjisi panelleriyle uyumlu çalışma şekli nasıl oluyor ? Bilen varsa açıklasın lütfen .

Bu arada bununla ilgili müşteri hizmetlerini aradım sorunları tasdik etti ama burda daha ayrıntılı bir şekilde bir aynı kombi kullanıcılarına danışayım dedim . Servisi yarın çağırıcam ama bi önbilgim olsun istiyorum .

Edit : Ayrıca bir ekleme , kombi sürekli çalışmada (yukarıda bahsettiğim şekilde hiç durmadan ) 18 saatlik toplam zaman diliminde 12 m3 gaz harcadı . Hatayda yaşıyorum . Daire 4 katlı binanın üçüncü katı üst katı kalorifer yakıyor alt kat boş . Daire Güney - Batı Cepheli Tek yalıtım camların çift cam olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_xray -- 25 Ocak 2013; 21:17:57 >

• @ by_xray

Basınç düşmesi
    Yeni tesisatlarda peteklerde hava olur tek tek bütün peteklerin üstündeki purjörlerden havalarını almanız gerekir.

Hava yoksa bağlantılarda, petek vanalarında küçük damlama sızıntı vardır boru üstünde kuruyordur bunları peçete ile kontrol edip sıkıştırın.

Kombi termostat bağlı ise ayarladığınız derecede çalışır yoksa kaça ayarlarsanız ayarlayın ayarladığınız dereceye göre +9 -9 çalışması gerekir. Bu durumda kart arızalı gibi görülüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 26 Ocak 2013; 11:05:40 >
  • quote:

@ by_xray

Basınç düşmesi
    Yeni tesisatlarda peteklerde hava olur tek tek bütün peteklerin üstündeki purjörlerden havalarını almanız gerekir.

Hava yoksa bağlantılarda, petek vanalarında küçük damlama sızıntı vardır boru üstünde kuruyordur bunları peçete ile kontrol edip sıkıştırın.

Kombi termostat bağlı ise ayarladığınız derecede çalışır yoksa kaça ayarlarsanız ayarlayın ayarladığınız dereceye göre +9 -9 çalışması gerekir. Bu durumda kart arızalı gibi görülüyor..

Hocam peteklerde bi sızıntı yok gibi görünüyor , tesisat yeni ,peteklerin havası alındı ve sürekli kontrol ediyorum . Dün 1.8 bar su basmıştım bugün 1.4 bara düşmüş .

Kombiye herhangi bir termostat bağlı değil . Termostatik vana da yok . Kombide +9 -9 olayı yok . Müşteri hizmetleri ile görüştüm kendi bu sorunları tasdik etti ve servis çağırmamı önerdi bunun üzerine buradaki bölgeye ait servisi aradağımda 25 yıllık tecrübeli arkadaş bunun normal olduğunu +9-9 olayı olmadığını , kombinin modülasyonlı olsuduğunu,alev kısıp açarak sıcaklığı ayarladığını, dur kalk yapmadığını söyledi . Günlük 50 derecede sabit isıda 24 saat çalışmada 15m3 gaz yakmasına ise güzel yakmış dedi .

Bir diğer sorun olan Kalorifer devresi sıcaklığını düşürdüğümde düşürülen sıcaklık değerine gelmesine rağmen brülörün ısıtma yapmaması ve sıcaklığın sürekli düşmesi sorunana ise "işte +9-9 dediğin burada oluyor bu da normal " dedi . Basıç düşmesine dedi sizin söylediğiniz şeyleri söyledi hiç değilse burasıbiraz akla yatkınd .

Ben anlamadım bu işi .Servis çağıracağım kişi normal diyor şimdi ben bunu çağırsam bir sorun varsa bile nasıl çözecek i .

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.