Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben hatayda yasiyorum ve dogalgaz buraya yeni geldi.bende eca confeo plus 24000lik hermetik kombi aldim.evim 5 katli binanin 3. Katinda ve guney-dogu-kuzey cepheli.ev net 140m2 ve toplam havlupan dahil 8metrelik radyotör var.ev cift cam pvc ama ısı yalitimi yok.yan tarafimizda bina var ve hic gunes goremiyoruz.burda suan geceleri sicaklik 8-10 derece.esimde bende gunduz calisiyorruz.kombi mutfagin yanindaki balkonda.holdeki petek ve havlupan haric tum odalardaki peteklere eca termostatik vana takttirdim.salonda 2 tane petek var ama salonu surekli kapatiyoruz.cunku hic oturmuyoruz salonda.yani cocuk-yatak-oturma odalarindaki petekler acik surekli.aksam 5te eve gelince kombiyi 55e getiriyorum ve yatak-cocuk-oturma odalarindaki petekleri 4e getiriyorum.sabaha kadar bu sekilde calisiyor.bu arada mutfagida cogu zaman acmiyorum,cunku mutfak tam guneye bakiyor ve cok soguk olmadigi icin.sabah 8de evden cikarken peteklere karismiyorum yani 4de kaliyor ama kombiyi 40a getiriyorum.bu sekilde yaptim ve aylik ortalama 300-350m3 harcama yapmisim.ancak bazi arkadaslar aylik 150-200m3 harcayinca ben yanlismi kullaniyorum.aslinda kullanim sekli ne gelen servis nede eca musteri hizmetleri net cevaplayamadi.umarim nasil kullanmam gerektigi hakknda net bilgiler alabilirrim burda.simdiden cok tesekkur ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: metenery

Arkadaslar ben hatayda yasiyorum ve dogalgaz buraya yeni geldi.bende eca confeo plus 24000lik hermetik kombi aldim.evim 5 katli binanin 3. Katinda ve guney-dogu-kuzey cepheli.ev net 140m2 ve toplam havlupan dahil 8metrelik radyotör var.ev cift cam pvc ama ısı yalitimi yok.yan tarafimizda bina var ve hic gunes goremiyoruz.burda suan geceleri sicaklik 8-10 derece.esimde bende gunduz calisiyorruz.kombi mutfagin yanindaki balkonda.holdeki petek ve havlupan haric tum odalardaki peteklere eca termostatik vana takttirdim.salonda 2 tane petek var ama salonu surekli kapatiyoruz.cunku hic oturmuyoruz salonda.yani cocuk-yatak-oturma odalarindaki petekler acik surekli.aksam 5te eve gelince kombiyi 55e getiriyorum ve yatak-cocuk-oturma odalarindaki petekleri 4e getiriyorum.sabaha kadar bu sekilde calisiyor.bu arada mutfagida cogu zaman acmiyorum,cunku mutfak tam guneye bakiyor ve cok soguk olmadigi icin.sabah 8de evden cikarken peteklere karismiyorum yani 4de kaliyor ama kombiyi 40a getiriyorum.bu sekilde yaptim ve aylik ortalama 300-350m3 harcama yapmisim.ancak bazi arkadaslar aylik 150-200m3 harcayinca ben yanlismi kullaniyorum.aslinda kullanim sekli ne gelen servis nede eca musteri hizmetleri net cevaplayamadi.umarim nasil kullanmam gerektigi hakknda net bilgiler alabilirrim burda.simdiden cok tesekkur ederim...

ECA kombiler +9 -9 çalışır, siz 55.e ayarlayınca 64 dereceye kadar ısıtır bu fazla evdeyken 45 veya 48 dereceye ayarlayın çıkarkende kapatın yada 35.e alın,

Yada programlı basit bir termostat alın oda ısısına göre çalışsın evdeyken 22 evde yokken 18 derece gibi programlarsınız gündüz fazla çalışmaz termostat takılınca +9-9 özelliği kalkar ayarladığınız derecede çalışır o zaman 55 e ayarlarsınız. Bu şekilde fatura baya bi düşer.

Ayrıca balkondaki kombi % 20 fazla yakar.

• Ev isiniyor ancak cok fazla yakit tuketimi var.en azindan ayni bina ayni sartlarda yakan arkadaslara gore ortalama 50-100m3 arasi fazla tuketim var.bu arada kombide sona getirdigimda 80,en basta ise 40 var.yani 35 yada 38 yok.benim evde hafta ici ortalama gunluk 10,hafta sonlari 15m3 yakit tuketimi oluyor.ayrica holde ve banyoda termostatik vana yoktur.servis geldiginde sicak su icin olan dugmeyi maximuma getirdi ve bu surekli boyle kalsin dedi.acaba bunun etkisi olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metenery -- 2 Ocak 2013; 13:10:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: nurdan_ner

merhaba arkadaşlar benim kombide şöyle bir sorun var suyu ısıttıktan sonra tekrar soğuma yapıyor biraz beklemek gerekiyor biraz zaman geçtikten sonra tekrar ısınmaya başlıyor özellikle soğuk havalarda bu sorun maximum seviyelere çıkıyor bu normal bir şeymi acaba ?

Maalesef ki ECA daböyle bir sorun var(nitekim benim için bir sorundu) Bu nedenle ve bahsettiğim ses nedeniyle kombimi değiştirdim. (Doğalgaza geçen kiralık evimize ECAyı taktırdım. Kendime de ferroli divatop micro aldım)

Öncelikle o ses sorununun montajla ilgili olduğunu anladım. Çünkü kiralık evmizde çalıştırdığımda o rahatsız olduğum ses yoktu. (Kayseriden gelen ECA servisi de montajla ilgili bir sorun gibi duruyor. Yeniden montajlatın ses kesilmez ise o zaman çaresine bakarız demişti) Adamlar haklı çıktı.

Yanlız o banyo suyu dalgalanması devam ediyormuş. On da bi sıkıntı var.

Şu andaki kombimde ise banyo suyunda dalgalanma sorunu yok. Gayet stabil bir sıcak su akışı var. Ancak bu kombimde sıcak suyu 40 dereceye ayarlıyorum ama suyun debisinin düşük olması(6.katta oturuyorum, çeşmelerde tazyik çok az) nedeniyle galiba su çok çok ısınıyor. Ancak bi soğuyup bi ısınmasından iyidir diyip soğuk su ile ılışlıyorum..

şu anda kullandığınız kombinizinde markası e.c.a mı ?

• quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar benim kombide şöyle bir sorun var suyu ısıttıktan sonra tekrar soğuma yapıyor biraz beklemek gerekiyor biraz zaman geçtikten sonra tekrar ısınmaya başlıyor özellikle soğuk havalarda bu sorun maximum seviyelere çıkıyor bu normal bir şeymi acaba ?

Maalesef ki ECA daböyle bir sorun var(nitekim benim için bir sorundu) Bu nedenle ve bahsettiğim ses nedeniyle kombimi değiştirdim. (Doğalgaza geçen kiralık evimize ECAyı taktırdım. Kendime de ferroli divatop micro aldım)

Öncelikle o ses sorununun montajla ilgili olduğunu anladım. Çünkü kiralık evmizde çalıştırdığımda o rahatsız olduğum ses yoktu. (Kayseriden gelen ECA servisi de montajla ilgili bir sorun gibi duruyor. Yeniden montajlatın ses kesilmez ise o zaman çaresine bakarız demişti) Adamlar haklı çıktı.

Şu andaki kombimde ise banyo suyunda dalgalanma sorunu yok. Gayet stabil bir sıcak su akışı var. Ancak bu kombimde sıcak suyu 40 dereceye ayarlıyorum ama suyun debisinin düşük olması(6.katta oturuyorum, çeşmelerde tazyik çok az) nedeniyle galiba su çok çok ısınıyor. Ancak bi soğuyup bi ısınmasından iyidir diyip soğuk su ile ılışlıyorum..

Ferroli Divatop Micro..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ferroli Divatop Micro..

anlamalıydım e.c.a dan böyle performans beklemek komik olurdu ferroli kombiden memnunsunuz sanırım kaça aldınız diye sorsam bende kombimi değiştirmeyi düşünüyorum

• quote:

anlamalıydım e.c.a dan böyle performans beklemek komik olurdu ferroli kombiden memnunsunuz sanırım kaça aldınız diye sorsam bende kombimi değiştirmeyi düşünüyorum

Bu kombi özellik olarak diğer hermetik kombilerden biraz farklı. Onun içinde fiyatı yoğuşmalı kombi düzeyinde. 1500tl'ye almıştım(internetten)

Şu an memnunum bir sıkıntısı da yok.
  • quote:

quote:

Bu kombi özellik olarak diğer hermetik kombilerden biraz farklı. Onun içinde fiyatı yoğuşmalı kombi düzeyinde. 1500tl'ye almıştım(internetten)

Şu an memnunum bir sıkıntısı da yok.

o zaman size son olarak internetten almış olduğunuz firma hangisi acaba ben her firmanın satış sitesine güvenemiyorumda

• quote:

o zaman size son olarak internetten almış olduğunuz firma hangisi acaba ben her firmanın satış sitesine güvenemiyorumda

Ben de aksine ismini cismini daha önce duymadığım ,herkes tarafından bilnmeyen internet mağazalarından alışveriş yaparım.
    Bu aldığım site ile de ilk kez alışveriş yaptım. Onun için şu an ismini hatırlamıyorum. Eve gidince faturasını bulabilirsem bakıp buraya yazarım..
  • quote:

quote:

Ben de aksine ismini cismini daha önce duymadığım ,herkes tarafından bilnmeyen internet mağazalarından alışveriş yaparım.
    Bu aldığım site ile de ilk kez alışveriş yaptım. Onun için şu an ismini hatırlamıyorum. Eve gidince faturasını bulabilirsem bakıp buraya yazarım..

teşekkürler vermiş olduğunuz bilgilere
  • quote:

Ev isiniyor ancak cok fazla yakit tuketimi var.en azindan ayni bina ayni sartlarda yakan arkadaslara gore ortalama 50-100m3 arasi fazla tuketim var.bu arada kombide sona getirdigimda 80,en basta ise 40 var.yani 35 yada 38 yok.benim evde hafta ici ortalama gunluk 10,hafta sonlari 15m3 yakit tuketimi oluyor.ayrica holde ve banyoda termostatik vana yoktur.servis geldiginde sicak su icin olan dugmeyi maximuma getirdi ve bu surekli boyle kalsin dedi.acaba bunun etkisi olabilirmi?

Evet confeo 40c ile başlıyor, sanırım confeo premix yoğuşmalı 35c den başlıyor. Bu cihazı bizde kullanıyoruz, 40c de kullanıyoruz 49c ye kadar ısıtma yapıyor. İstanbulda şu an havalar güzel geçiyor bina kuzey cephe ama ara daire olduğu için ısı kaybı çok çok yüksek değil ev 40c ısınıyor, ortam sıcaklığı 22,5c civarına geliyor. Ortalama saatlik tüketimi 40c 0,40m3 gibi, bize henüz aylık fatura gelmedi ama kombinin tüketiminin aşırı olduğunu düşünmüyorum. Şu ana kadar tek sorun olabilecek şey biraz sesli çalışması, bizim cihaz balkonda o nedenle sesli çalışmasının hiç bir önemi yok genel anlamda memnunuz. Bizim 24 saat çalışmada tüketimimiz 8-9m3 sizin bazı saatlerde kapalı olduğu halde bile daha fazla. Bizim dairede sanırım ısı kaybıda biraz az çünkü kombi 5dk çalışıyor ve tekrar soğuması 30c gelmesi tam 14 dakika sürüyor. Halbuki fabrika ayarı 3 dk imiş tabi daha geç soğuduğu için cihaz daha geç devreye giriyor. Kombi 5 dk çalışma 14dk dinlenme şeklinde çalışıyor ve ev bu esnada soğumuyor sizde bu aralık daha sık oluşuyorsa haliyle kombinizde çok yakacaktır.

Edit: Noktalama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_Beyrek -- 2 Ocak 2013; 15:22:01 >

• Aynı kombiden bende de var, 28 Kasım- 28 Aralık arası faturam 320 Tl geldi. 1 ay boyunca hiç kapanmadı kombi ve min. değerde 40 derece de çalıştı. Sadece ayın 3-4 günü 50-55 derecede yandı...

Yer Ankara Batıkent-Kardelen-Turgut Özal Mahallesi civarları. Ev 8. kat güney cephe 3 oda 1 salon(150-160m2 civarı), 7 adet petek mevcut salondaki petek büyük,banyoda havlu pan var.

Sizce fatura normal mi?
  • quote:

quote:

quote:

teşekkürler vermiş olduğunuz bilgilere

Burdan almıştım ancak stokta yok gözüküyor..
    http://www.kombiklimastore.com/FERROLI-Divatop-Micro-Hermetik-Konvansiyonel-Kombi-20640kcalh-24kw,PR-46.html

• Ben bu eca servisinden bisey anlamadim.gecen hafta aradigimda kombiyi hic kapatmayin surekli calissin dediler,bugun aradigimda ise gunduz madem evde degilsiniz o halde kombiyi kapatin ve geldiginizde acin diyorlar.arkadaslar bana bu kombiyi ekonomik sekilde kullanmayi birileri lutfen anlatsin,simdiden tesekkur ediyorum.

• Ben bu eca servisinden bisey anlamadim.gecen hafta aradigimda kombiyi hic kapatmayin surekli calissin dediler,bugun aradigimda ise gunduz madem evde degilsiniz o halde kombiyi kapatin ve geldiginizde acin diyorlar.arkadaslar bana bu kombiyi ekonomik sekilde kullanmayi birileri lutfen anlatsin,simdiden tesekkur ediyorum.

• quote:

Ben bu eca servisinden bisey anlamadim.gecen hafta aradigimda kombiyi hic kapatmayin surekli calissin dediler,bugun aradigimda ise gunduz madem evde degilsiniz o halde kombiyi kapatin ve geldiginizde acin diyorlar.arkadaslar bana bu kombiyi ekonomik sekilde kullanmayi birileri lutfen anlatsin,simdiden tesekkur ediyorum.

Dışarda saat var gidin numarayı kaydedin her iki uygulama sonucunu kaydedin aradaki farka göre yorumlayın. Kim nerden bilebilir evinizin ısı kaybı hesabını en güzeli deneme yanılma yontemidir. m3 hesabında saatteki son 3 hane küsürattır ona dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: bamsi_beyrek
    Evet confeo 40c ile başlıyor, sanırım confeo premix yoğuşmalı 35c den başlıyor. Bu cihazı bizde kullanıyoruz, 40c de kullanıyoruz 49c ye kadar ısıtma yapıyor. İstanbulda şu an havalar güzel geçiyor bina kuzey cephe ama ara daire olduğu için ısı kaybı çok çok yüksek değil ev 40c ısınıyor, ortam sıcaklığı 22,5c civarına geliyor. Ortalama saatlik tüketimi 40c 0,40m3 gibi, bize henüz aylık fatura gelmedi ama kombinin tüketiminin aşırı olduğunu düşünmüyorum. Şu ana kadar tek sorun olabilecek şey biraz sesli çalışması, bizim cihaz balkonda o nedenle sesli çalışmasının hiç bir önemi yok genel anlamda memnunuz. Bizim 24 saat çalışmada tüketimimiz 8-9m3 sizin bazı saatlerde kapalı olduğu halde bile daha fazla. Bizim dairede sanırım ısı kaybıda biraz az çünkü kombi 5dk çalışıyor ve tekrar soğuması 30c gelmesi tam 14 dakika sürüyor. Halbuki fabrika ayarı 3 dk imiş tabi daha geç soğuduğu için cihaz daha geç devreye giriyor. Kombi 5 dk çalışma 14dk dinlenme şeklinde çalışıyor ve ev bu esnada soğumuyor sizde bu aralık daha sık oluşuyorsa haliyle kombinizde çok yakacaktır.

Edit: Noktalama

Confeo premix 30c den başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Aynı kombiden bende de var, 28 Kasım- 28 Aralık arası faturam 320 Tl geldi. 1 ay boyunca hiç kapanmadı kombi ve min. değerde 40 derece de çalıştı. Sadece ayın 3-4 günü 50-55 derecede yandı...

Yer Ankara Batıkent-Kardelen-Turgut Özal Mahallesi civarları. Ev 8. kat güney cephe 3 oda 1 salon(150-160m2 civarı), 7 adet petek mevcut salondaki petek büyük,banyoda havlu pan var.

Sizce fatura normal mi?

Ev içi sıcaklık kaç derecelerdeydi?
    Eğer iç sıcaklık size fazla gelmediyse, tüm petekler yeterince ısınıyorsa ve dış mantolama vb ısı yalıtımı uygulamaları yapıldı ise tüketiminiz normal...
    Cephe avantajından dolayı iç sıcaklık zaman zaman fazla oluyorsa, iç sıcaklığı sabitlemek için oda termostatı kullanmanızı öneririm. Bir miktar tüketiminizi azaltacaktır...

• SELAM!!!
    ECA comfeo puls kombi var
    ECA logo FB OT müdülasyonlu oda termostatı aldım fakat takılacak oda konusunda yardım lütfen
    oturma odası ile kombi arası 20 cm duvar var 5o cm kaplo yetecek:) kombi çok yakın olunca oturma odası 23-25-dereceyeye geliyor çocuk odası en son oda 20 derece ancak oluyor salon kapalı andre sıcaklığı 20 derece yatak odası 20 normal vanalar kısık (vanalar tam kapalı 1'er tur açık) tabiki oturma odasınıda kıstım. oturma odasına taksam çabuk ısınıp çocuk odasında sorun yaşarmıyım. antreye taksam orasıda çok yakın kombiye çabuk ısınan bir yer vana kısık olduğu halde 20 derece duvarlar straforlu çift duvar camlar ısıcam TERMOSTATİK vana YOK takmam gerekli önerileriniz nedir. GAZLI'mı NORMAL'mi iyi
    Birde hep okuyorum demir vanalı filtre taktırın yazıyorsunuz 1,5 aylık kullanıcıyım bu olmazsa olmazlardanmıdır. Takılalı 2 ay oldu tesisatı kestirip taktırdığıma değermi
    TEŞEKÜRLER

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.