Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: tekirdg

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: tekirdg

quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

Kombi kış konumunda ise yani kalorifer de açıksa kazan suyu sıcaklığı min. 40 olur ve 48-49'a kadar çıkabilir...
    Sadece yaz konumunu açıp bir de öyle deneyin...

Kaloriferi kapadım yani yaz konumuna aldım. Sonuç aynı, servis geldi aynı şeyleri söyledi. İçindeki sensör basınca, gelen suyun derecesine göre bi algoritma oluşturuyor falan filan ve şartla bu iken (bu basınçta bu su sıcaklığında) 48-49 derece altında vermez. Şu an mutfakta 48-49 derece ve banyoda 53 derecenin altında sıcak su gelmiyor, resmen yakıyor. Bu şekilde kullanacakmışız. Benim istediğim madem bu sensör algıladığının 5-7 derece altında su versin, yok mu bunun bir yolu? 60 derece suya ihtiyacım yok ama 40 dereceye var.

Kumanda panelindeki COMFORT ledinin yanmadığından emin misiniz? Kullanım suyu (soldaki) ayar düğmesini tam kapalı konumunun alttaki karşılığına (max seviyesine getirmeden) ayarlayın. Gerekirse biraz daha azaltın. Buna rağmen kullanım suyu sıcak ise comfort özelliği iptal edilemiyor demektir. Servisin bunu onarması şarttır. Bu şekilde çalışması normal olamaz. Gerekirse ECA Sitesine e mail ile baş vurun.

COMFORT özelliği zaten düğmeyi çevirince iptal olan bir şey diye biliyorum ve ışığı yanmıyor yani aktif değil gözüküyor. En minimumda bile denesem bu sıcaklığın altında su vermiyor nerdeyse bütün dereceleri denedim. Servis benim sadece fazla hassas ve pimpirikli olduğum imasında bulundu o kadar, onlara göre her şey normal, hiçbir sorun yok. Şu anda 40 derece sıcak su musluktan alan varsa bi yazsa... ECA yı telefonla aradım yine bu servise yönlendirdiler, yani mail atsam özel servis çıkarmayacak aynısını yapacak. Sorun olduğunu ispat için kullanan arkadaşların kaç derecede su aldığı bilgisinede ihtyiacım var, hani sıcak su gelse iyi resmen kaynar su, batarya çevirmeli biraz soğuk su katayım derken pat kombi sıcak su kapanıyor tekrar devreye girmesi falan filan derken resmen kaynar suya katlanmayı göze alıyorsunuz. 40 derece su gelse hiçbir sorun olmayacak, banyoya kombi çıkışı 53 derece hadi yolda 3-4 kaybetse 49-50 derece sıcak su geliyor.

COMFORT özelliğinden kaynaklanacağını şundan düşünmüyorum. Mesele dün saat 8 de 50 derece sıcak su kullandım, bugün o saatte kullanırım diye 50 dereceye sıcak su hazırlayıp bulunduruyor diye açıkladı servis. Son 24 saateki kullanımı izleyip ona göre tahminde bulunup plaka eşanjör içinde sıcak su bekletmesi.

Ben de sadece sıcak su ile 40 derece su almak istiyorsunuz sanmıştım. Siz bir de sıhhi tesisatçının görüşünü almalısınız. Çünkü soğuk su açılınca sıcak su kapanıyorsa, dairenizdeki su basıncında problem var demektir. Bunu ek bir takım önlemlerle giderecektir. Böylece sıcak suyu soğuk su katarak, daha basınçlı olarak kullanabilirsiniz.

Sadece sıcak su ile 40 derece alabilsem keşke, alamıyorum işte. Kapanması ise tamamen batarya ile ilgili, sola sağa yatay hareket ettirilen bataryalardan, su söğumadı biraz daha çevireyim derken sıcak komple kesiliyor. Bunu unutalım lütfen keşke yazmasaydım, ben kombiden beni yakıp haşlamayacak su gelsin istiyorum, banyoya gelen sıcak suyun kombi çıkışı 53 derece altına düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwrtyp -- 9 Kasım 2011; 20:30:57 >

• ECA'nın sitesinde ve kombinin kullanım kitapçığında servislerin listesi var. Size yakın olan başka bir servis çağırın ve önceki servisle olan hikayenizi paylaşmayın bakalım bu servis ne diyecek... Bence kesinlikle başka bir servis çağırın, baktırın...
  • slm arkadaşlar ben yeni bir kulanıcıyım biraz bilgilerinize ihtiyacım var
    evim 135m2 izolasyon yok camlar pimapen 2 kata oturyorum
    kombim eca confeo premix yogüşmalı 24 kw petekler eca 12m petek var + termostatik vana eca banyo koridor mutfak haric
    12,10,2011 gaz acıldı ilk faturam geldi 11,112011 30 günlük 264m3 gaz yakmısım -190 tl bu normalmi peki banyo mutfak icinde
    kombi balkonda dolap icinde
    kombi calışma derecesi şu an 38C de oturma oda 22-24 arası deyişyo kulanmadım odalar 18c -19c ayarlı vanalardan
    tavsie ve yardımlarınız icin teşekürler şimdiden
  • bence normal.hatta iyi.bütün petekleriniz açıkmı
  • Arkadaşlar merhaba.. Dün itibari ile bende confeo plus kombimizi kullanmaya başladım... Daha önce confeo kullanıyordum... Yalnız plus biraz beni tedirgin etti. Yazılanlarıda okudum... Şöyleki;
    Confeo da kombiyi 40C ayarladığımızda 50C kadar yanıyor ve sönüyordu... 39C olduğu zaman tekrar ateşliyordu...
    Confea Plus da ise 40C ayarlandığında 49C kadar yanıyor ve sönüyor... 31C olduğunda tekrar ateşliyor...(Bu kombinin +-9 özelliğindenmiş)
    Yanma süreleri ise;
    Confeo kombim 7 dk yanıyor sıcaklığa ulaşıyor 3,5 dk dinleniyordu... (Burada petekler hep sıcak 39C de tekrar ateşlediğinden)
    Confeo plus 45 dk yanıyor 15 dk dinleniyor...(Burada petekler soğuyor 31C de ateşlediğinden)

Şimdi sorum;
    1-Comfeo plus cihazımızda +-9 opsiyonunu 31C kadar düşmesini engelletip yine 40C de ateşlemesini sağlamak dahamı iyi (sıcaklık ve tasarruf açısından)
    2-Confea plus istenilen sıcaklığa 5-7 dk erişebileceğini okudum forumlarda bizimki 45 dk erişebiliyor normalmi?
    3-Confeo plus 16 saatte 16 metreküp yakması normalmidir.. 4 petek ve 1 havlupan aktif. ev 160 m2 izalasyonlu ev alt üst boş durumda
    4-Confeo da 24 saatlik tüketim 8-10 m3 idi 130m2 ev izalasyon sıfır. Bütün petekler aktifdi...

Confeo plus sanki bana daha masraflı olacak gibi.. Fikirlerinizi bekliyorum...

• 45 dakika mı? Şaka mı yau...

Bende
    - 45 dereceye ayarlı kombi
    - 36'da ateşliyor, birkaç dakika içerisinde 54 oluyor, (54 olunca yanma hemen duruyor mu gözlemlemedim ama biir süre sonra yanma duruyor)
    - yanma durduktan 10 dk. sonra falan petekler evet biraz ılınıyor ama soğumuyor. Zaten odanın içi sıcak kalıyor, petekler ılınıyor sadece, odanın soğumasına izin vermeden kombi tekrar ateşliyor
    - daire 150 m2 izolasyonlu, 15 m'ye yakın petek var, 12 metresi açık, 24 saat yanıyor, evde bebek var, alt-üst-yan daireler dolu, kuzey-doğu cephe, Confort mode açık, 15-20 günlük bir fatura geldi 80 TL (77 TL de güvence bedeli taksidi var 150 küsür geldi fatura)
    - metreküp olarak da tam ölçemedim ama günlük 10-15 arası olduğunu düşünüyorum
    - evde 4 kişiyiz, banyo, günlük sıcak su ve ocak kullanımı da orta/yoğun sayılır
  • evet 45 dakika gercek
    izalasyonu iyi olmayan giriş katta oturan, kombi 30 dakikaya kadar calışıyor sebebi borular(elyaflı) yerden çekildigi için su çok çabuk soguyor buda kombinin sürekli devreye girmesine sebep oluyor
    2. katta oturan, kombi nezaman calışıyor ne zaman susuyor haberiniz bile olmuyor.onda da borular yerden cekilmiş ama alttan gelen sıcak tabanı isıttıgı için borular zatan sıcak .
    bizim 3 dairedede confeo plus var en ust kattaki 80-100 gibi fatura oderken en alt kattaki 150-200 arası ödüyor
  • demirbaş arkadaş senin cihazında bence sorun var benimkide plus kesinlikle 45 dk.yanmıyor.sen kombiyi 40 değil 80 de yaksan 45 dakika sürmez bence bir sorun var.benim 4,2 m2 petek sürekli açık günde 8 m3 yakıyo 40 derece ayarında.
  • Şuan Baktım 22 saatlik tüketim 14.62 m3 şunuda belirteyim kombi dün faal oldu yani ilk yanması.... zamanla düşermi bilemiycem. Bu gün sabah buraya yazdıktan sonra ilk kombi çalıştırmasını yapan servisi aradım ilk çalıştırmada 1-2 gün yüksek yakabileceğini daha sonralarda düşüş olacağını kullanmadığım odaları kapalı tutmam menfaatime olacağını(alt ve üst daireler boş olduğundan) ayrıca termostatik vana taktırmamında menfaatime olacağını belirtti. 45 dk yanmanın normal olduğunu söyledi kombi 50c. Birazdan eca müşteri hizmetlerinede soaracağım bu 45 dk muhabbetini...
    Ayrıca Benim daha önce kullandığım confeo dan bu plus cihaz 10 kat daha verimli olduğunu üstüne basarak söyledi -+9 olmasının ek bir avantaj olduğunu belirtti.
    Müşteri hizmetleri ile görüşmemi buraya aktarırım birazdan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirbas44 -- 12 Kasım 2011; 12:27:04 >
  • 4m2 petek açık bugün 50 derecede çalıştırdım.7 dak çalıştı 12 dak dinlendi.petek miktarı çoksa o kadar fazla çalışıyor.ilk açılışta fazla yakıyor evet ama çokta fazla düşüş bekleme.kullanmadığın odaları bencede kapat.çok farkediyo.saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirbas44

Arkadaşlar merhaba.. Dün itibari ile bende confeo plus kombimizi kullanmaya başladım... Daha önce confeo kullanıyordum... Yalnız plus biraz beni tedirgin etti. Yazılanlarıda okudum... Şöyleki;
    Confeo da kombiyi 40C ayarladığımızda 50C kadar yanıyor ve sönüyordu... 39C olduğu zaman tekrar ateşliyordu...
    Confea Plus da ise 40C ayarlandığında 49C kadar yanıyor ve sönüyor... 31C olduğunda tekrar ateşliyor...(Bu kombinin +-9 özelliğindenmiş)
    Yanma süreleri ise;
    Confeo kombim 7 dk yanıyor sıcaklığa ulaşıyor 3,5 dk dinleniyordu... (Burada petekler hep sıcak 39C de tekrar ateşlediğinden)
    Confeo plus 45 dk yanıyor 15 dk dinleniyor...(Burada petekler soğuyor 31C de ateşlediğinden)

Şimdi sorum;
    1-Comfeo plus cihazımızda +-9 opsiyonunu 31C kadar düşmesini engelletip yine 40C de ateşlemesini sağlamak dahamı iyi (sıcaklık ve tasarruf açısından)
    2-Confea plus istenilen sıcaklığa 5-7 dk erişebileceğini okudum forumlarda bizimki 45 dk erişebiliyor normalmi?
    3-Confeo plus 16 saatte 16 metreküp yakması normalmidir.. 4 petek ve 1 havlupan aktif. ev 160 m2 izalasyonlu ev alt üst boş durumda
    4-Confeo da 24 saatlik tüketim 8-10 m3 idi 130m2 ev izalasyon sıfır. Bütün petekler aktifdi...

Confeo plus sanki bana daha masraflı olacak gibi.. Fikirlerinizi bekliyorum...

Merhabalar,

Bu karşılaştırmada dış ve iç sıcaklık değerleri her iki durumda aynı veya yakınsa, eski Confeonun Confeo Plus'ın yarısı kadar yakması çok enteresan. Confeo plus kalorifer ayarını sırayla önce 45, sonra 50C yapın ve sarfiyatları kontrol edin. Sarfiyatta azalma oluyorsa, sorun 40C ayarında elde edilen ısıtma eğrisinin evin birim zamandaki ısı ihtiyacını karşılayamaması ve artan ısı ihtiyacını karşılayabilmek için seçili 40C kazan ayarında -+9 peryoduyla ısınmayı temin için daha büyük bir ısıtma eğrisi oluşturarak daha uzun zamanda daha fazla gaz yakmak suretiyle telafi etmesiyle ilgili olduğu akla gelir. Eğer sizde durum böyleyse, yani kombi sıcaklığını 45-50C yaptığınızda sarfiyat 40C'dekine göre azalıp eski Confeo'daki değerlere yaklaşıyorsa bence -+9 çalışma ayarını değiştirmenizde fayda olabilir. Bu çalışma peryodu ayarları servis tarafından değiştirilebiliyor. İzolasyon olmadığı için ısı kaybınızın hızla telafisi gerekiyor ve bunu kombinin daha az bekleme yaptığı bir kullanım modu belirleyerek önlemek mümkün görünüyor.

• üstat aynı sorun bende de vardı.40 da yanma süresi yaklaşık 38 dk,41'de 48 dk idi.bekleme süresi ise 25-30 arasında değişiyorduDün servis geldi ana karta yeniden yazılım attı.epey uğraştı sorunu çözmek için.sonrasında başka bir ana kart takarız bir de onda deneriz dedi.hafta içinde oda temostatı takmak için gelecek.Şu anda 40 da yanma süresi 16 dk,41 de 18 dk.bekleme süresi ise 30-35 dk arasında.Evim 138m2 8m petek var.yalıtım iyi,ara kat.alt üst yanıyor.Yalnız kalorifer devrede( örn:46) iken sıcak su açılıp kullanımdan çıktıktan sonra kalorifer 46 da devreden çıkıp tekrar beklemeye geçiyor.Bu normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirbas44

Şuan Baktım 22 saatlik tüketim 14.62 m3 şunuda belirteyim kombi dün faal oldu yani ilk yanması.... zamanla düşermi bilemiycem. Bu gün sabah buraya yazdıktan sonra ilk kombi çalıştırmasını yapan servisi aradım ilk çalıştırmada 1-2 gün yüksek yakabileceğini daha sonralarda düşüş olacağını kullanmadığım odaları kapalı tutmam menfaatime olacağını(alt ve üst daireler boş olduğundan) ayrıca termostatik vana taktırmamında menfaatime olacağını belirtti. 45 dk yanmanın normal olduğunu söyledi kombi 50c. Birazdan eca müşteri hizmetlerinede soaracağım bu 45 dk muhabbetini...
    Ayrıca Benim daha önce kullandığım confeo dan bu plus cihaz 10 kat daha verimli olduğunu üstüne basarak söyledi -+9 olmasının ek bir avantaj olduğunu belirtti.
    Müşteri hizmetleri ile görüşmemi buraya aktarırım birazdan...

Servisin dediği gerçekçi. Sadece "10 kat verimli" ifadesi abartı. Kombinin birkaç gün içinde çalışması oturur.
    Mutlaka oda termostatı edinmelisiniz. Aşağıdaki linkte uygun bir örnek verdim.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

• sn mr 05 sizin kombinizde plus modelmi ve siz kombinizin çalışma aralığıda + - 9 mu yani 40 ayarlı ise 49 ile 31 aralığındamı çalışıyor.sıcak su kullanmaya başladığınız zaman petek ısıtması duruyor.sıcak su musluğunuzu kapattığınız zaman tekrar peteklerin ısıtmaya geçmesi için kombinizi 40 ayarlamışsanız 40-9=31 düşmesi gerek ancak o zaman devreye giriyor benim öyle saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

sn mr 05 sizin kombinizde plus modelmi ve siz kombinizin çalışma aralığıda + - 9 mu yani 40 ayarlı ise 49 ile 31 aralığındamı çalışıyor.sıcak su kullanmaya başladığınız zaman petek ısıtması duruyor.sıcak su musluğunuzu kapattığınız zaman tekrar peteklerin ısıtmaya geçmesi için kombinizi 40 ayarlamışsanız 40-9=31 düşmesi gerek ancak o zaman devreye giriyor benim öyle saygılar.

confeo plus çalışma aralığı +-9.Kombi 40 ayarlı.Yalnız sıcak suyu açıp kapattığımızda kalorifer devrede ise çalışmasını tamamlaması 49'a ulaşması gerekmez mi?Bir de üstat çalışma bekleme süreleri normal midir,diğer mesajımda belirtmiştim.sizin ki nasıl?
  • çalışma süreleri normalmi derken tam anlamadım.çok peteğiniz açıksa çalışma süresi uzuyor.bekleme süresi kısalıyor.benim 3 adet toplam 3m2 peteğim açıkken 40 derecede 6 dk çalışıp 25 dk.bekliyor.yatak odasının 1.6 peteğinide açınca 9 dk çalışıp 20 dk bekliyor.45 dereceye ayarladığımda çalışma süresi uzuyor dinlenme süresi kısalıyor yani 12 dk.çalışıp 18 dk dinleniyor.rakamlar tam doğru olmayabilir ama genel olarak gözlemim o yönde.havaların çok soğuk olmasıda etkiliyor.sen ayarıyla hiç oynamasanda su soğudu için süreler değişebiliyo.annemin kombisi baretta 40 ayarla 48 çıkıyo duruyo 40 ta tekrar devreye giriyo kombiye göre değişebiliyo.bizde 40 ayarlayınca kombi 31 devreye giriyo petekler soğuyo.ben 45 çalıştırıyorum.sıcak suyu kullanınca peteklerin tekrar devreye girmesi için suyun 31 dereceye inmesi gerekiyo tabii 40 ayarlı ise.çalışma şekli o yukarı çıkıp tamamlamıyor.saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 15 Kasım 2011; 1:08:17 >

• evet bütün petekler acık
  • confeo premix yogüşmalı kulanıcısı yokmu hic
  • quote:

confeo premix yogüşmalı kulanıcısı yokmu hic

Bir haftadır kullanıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Sizinkinde ses fazla ise muhtemelen 3. devirde bırakılmıştır ve bu devir tesisatınıza fazla geliyordur. 2. devire düşürürseniz düzelir.

ayar sahası min ve max olarak benim confeo plusta. 3. devir ve 2. devir diye ayar nereden yapabilirim?

Kombi kapağı açılarak yapılıyor. Ben de sesten şikayetçiydim. Servis kademelerdeki sesi dinletti. Ben de 2. kademede kalmasını istedim. Aslında kademe düştükçe devirdaim daha yavaş oluyor ama ben bunu bir sorun olarak görmüyorum. Kısacası bu devir işi kombinin içinden, kapak açılarak,hallediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 19 Kasım 2011; 1:00:17 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.