- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
E.C.A. Confeo Plus Kombi
628 Cevap124233 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12 Mesaj
9 Kasım 2011; 20:27:54 

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Ben de sadece sıcak su ile 40 derece su almak istiyorsunuz sanmıştım. Siz bir de sıhhi tesisatçının görüşünü almalısınız. Çünkü soğuk su açılınca sıcak su kapanıyorsa, dairenizdeki su basıncında problem var demektir. Bunu ek bir takım önlemlerle giderecektir. Böylece sıcak suyu soğuk su katarak, daha basınçlı olarak kullanabilirsiniz.

Sadece sıcak su ile 40 derece alabilsem keşke, alamıyorum işte. Kapanması ise tamamen batarya ile ilgili, sola sağa yatay hareket ettirilen bataryalardan, su söğumadı biraz daha çevireyim derken sıcak komple kesiliyor. Bunu unutalım lütfen keşke yazmasaydım, ben kombiden beni yakıp haşlamayacak su gelsin istiyorum, banyoya gelen sıcak suyun kombi çıkışı 53 derece altına düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekirdg -- 9 Kasım 2011; 20:30:57 >

510 Mesaj
10 Kasım 2011; 8:39:07 

ECA'nın sitesinde ve kombinin kullanım kitapçığında servislerin listesi var. Size yakın olan başka bir servis çağırın ve önceki servisle olan hikayenizi paylaşmayın bakalım bu servis ne diyecek... Bence kesinlikle başka bir servis çağırın, baktırın...

i30 1.6 CRDi 115 PS Style Plus Otomatik - Çelik Gri

16 Mesaj
11 Kasım 2011; 13:13:17 

slm arkadaşlar ben yeni bir kulanıcıyım biraz bilgilerinize ihtiyacım var
evim 135m2 izolasyon yok camlar pimapen 2 kata oturyorum
kombim eca confeo premix yogüşmalı 24 kw petekler eca 12m petek var + termostatik vana eca banyo koridor mutfak haric
12,10,2011 gaz acıldı ilk faturam geldi 11,112011 30 günlük 264m3 gaz yakmısım -190 tl bu normalmi peki banyo mutfak icinde
kombi balkonda dolap icinde
kombi calışma derecesi şu an 38C de oturma oda 22-24 arası deyişyo kulanmadım odalar 18c -19c ayarlı vanalardan
tavsie ve yardımlarınız icin teşekürler şimdiden

HP pavilion i3- samsung 32c550-verbatim 2,5 320gb
ECA konfeo premix 24 kw dreambox HD

274 Mesaj
11 Kasım 2011; 13:20:15 

bence normal.hatta iyi.bütün petekleriniz açıkmı

19 Mesaj
12 Kasım 2011; 7:33:01 

Arkadaşlar merhaba.. Dün itibari ile bende confeo plus kombimizi kullanmaya başladım... Daha önce confeo kullanıyordum... Yalnız plus biraz beni tedirgin etti. Yazılanlarıda okudum... Şöyleki;
Confeo da kombiyi 40C ayarladığımızda 50C kadar yanıyor ve sönüyordu... 39C olduğu zaman tekrar ateşliyordu...
Confea Plus da ise 40C ayarlandığında 49C kadar yanıyor ve sönüyor... 31C olduğunda tekrar ateşliyor...(Bu kombinin +-9 özelliğindenmiş)
Yanma süreleri ise;
Confeo kombim 7 dk yanıyor sıcaklığa ulaşıyor 3,5 dk dinleniyordu... (Burada petekler hep sıcak 39C de tekrar ateşlediğinden)
Confeo plus 45 dk yanıyor 15 dk dinleniyor...(Burada petekler soğuyor 31C de ateşlediğinden)

Şimdi sorum;
1-Comfeo plus cihazımızda +-9 opsiyonunu 31C kadar düşmesini engelletip yine 40C de ateşlemesini sağlamak dahamı iyi (sıcaklık ve tasarruf açısından)
2-Confea plus istenilen sıcaklığa 5-7 dk erişebileceğini okudum forumlarda bizimki 45 dk erişebiliyor normalmi?
3-Confeo plus 16 saatte 16 metreküp yakması normalmidir.. 4 petek ve 1 havlupan aktif. ev 160 m2 izalasyonlu ev alt üst boş durumda
4-Confeo da 24 saatlik tüketim 8-10 m3 idi 130m2 ev izalasyon sıfır. Bütün petekler aktifdi...

Confeo plus sanki bana daha masraflı olacak gibi.. Fikirlerinizi bekliyorum...

510 Mesaj
12 Kasım 2011; 10:58:41 

45 dakika mı? Şaka mı yau...

Bende
- 45 dereceye ayarlı kombi
- 36'da ateşliyor, birkaç dakika içerisinde 54 oluyor, (54 olunca yanma hemen duruyor mu gözlemlemedim ama biir süre sonra yanma duruyor)
- yanma durduktan 10 dk. sonra falan petekler evet biraz ılınıyor ama soğumuyor. Zaten odanın içi sıcak kalıyor, petekler ılınıyor sadece, odanın soğumasına izin vermeden kombi tekrar ateşliyor
- daire 150 m2 izolasyonlu, 15 m'ye yakın petek var, 12 metresi açık, 24 saat yanıyor, evde bebek var, alt-üst-yan daireler dolu, kuzey-doğu cephe, Confort mode açık, 15-20 günlük bir fatura geldi 80 TL (77 TL de güvence bedeli taksidi var 150 küsür geldi fatura)
- metreküp olarak da tam ölçemedim ama günlük 10-15 arası olduğunu düşünüyorum
- evde 4 kişiyiz, banyo, günlük sıcak su ve ocak kullanımı da orta/yoğun sayılır

i30 1.6 CRDi 115 PS Style Plus Otomatik - Çelik Gri

139 Mesaj
12 Kasım 2011; 11:21:08 

evet 45 dakika gercek
izalasyonu iyi olmayan giriş katta oturan, kombi 30 dakikaya kadar calışıyor sebebi borular(elyaflı) yerden çekildigi için su çok çabuk soguyor buda kombinin sürekli devreye girmesine sebep oluyor
2. katta oturan, kombi nezaman calışıyor ne zaman susuyor haberiniz bile olmuyor.onda da borular yerden cekilmiş ama alttan gelen sıcak tabanı isıttıgı için borular zatan sıcak .
bizim 3 dairedede confeo plus var en ust kattaki 80-100 gibi fatura oderken en alt kattaki 150-200 arası ödüyor

274 Mesaj
12 Kasım 2011; 12:02:12 

demirbaş arkadaş senin cihazında bence sorun var benimkide plus kesinlikle 45 dk.yanmıyor.sen kombiyi 40 değil 80 de yaksan 45 dakika sürmez bence bir sorun var.benim 4,2 m2 petek sürekli açık günde 8 m3 yakıyo 40 derece ayarında.

19 Mesaj
12 Kasım 2011; 12:21:18 

Şuan Baktım 22 saatlik tüketim 14.62 m3 şunuda belirteyim kombi dün faal oldu yani ilk yanması.... zamanla düşermi bilemiycem. Bu gün sabah buraya yazdıktan sonra ilk kombi çalıştırmasını yapan servisi aradım ilk çalıştırmada 1-2 gün yüksek yakabileceğini daha sonralarda düşüş olacağını kullanmadığım odaları kapalı tutmam menfaatime olacağını(alt ve üst daireler boş olduğundan) ayrıca termostatik vana taktırmamında menfaatime olacağını belirtti. 45 dk yanmanın normal olduğunu söyledi kombi 50c. Birazdan eca müşteri hizmetlerinede soaracağım bu 45 dk muhabbetini...
Ayrıca Benim daha önce kullandığım confeo dan bu plus cihaz 10 kat daha verimli olduğunu üstüne basarak söyledi -+9 olmasının ek bir avantaj olduğunu belirtti.
Müşteri hizmetleri ile görüşmemi buraya aktarırım birazdan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirbas44 -- 12 Kasım 2011; 12:27:04 >

274 Mesaj
12 Kasım 2011; 22:06:40 

4m2 petek açık bugün 50 derecede çalıştırdım.7 dak çalıştı 12 dak dinlendi.petek miktarı çoksa o kadar fazla çalışıyor.ilk açılışta fazla yakıyor evet ama çokta fazla düşüş bekleme.kullanmadığın odaları bencede kapat.çok farkediyo.saygılar.

2800 Mesaj
12 Kasım 2011; 23:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: demirbas44

Arkadaşlar merhaba.. Dün itibari ile bende confeo plus kombimizi kullanmaya başladım... Daha önce confeo kullanıyordum... Yalnız plus biraz beni tedirgin etti. Yazılanlarıda okudum... Şöyleki;
Confeo da kombiyi 40C ayarladığımızda 50C kadar yanıyor ve sönüyordu... 39C olduğu zaman tekrar ateşliyordu...
Confea Plus da ise 40C ayarlandığında 49C kadar yanıyor ve sönüyor... 31C olduğunda tekrar ateşliyor...(Bu kombinin +-9 özelliğindenmiş)
Yanma süreleri ise;
Confeo kombim 7 dk yanıyor sıcaklığa ulaşıyor 3,5 dk dinleniyordu... (Burada petekler hep sıcak 39C de tekrar ateşlediğinden)
Confeo plus 45 dk yanıyor 15 dk dinleniyor...(Burada petekler soğuyor 31C de ateşlediğinden)

Şimdi sorum;
1-Comfeo plus cihazımızda +-9 opsiyonunu 31C kadar düşmesini engelletip yine 40C de ateşlemesini sağlamak dahamı iyi (sıcaklık ve tasarruf açısından)
2-Confea plus istenilen sıcaklığa 5-7 dk erişebileceğini okudum forumlarda bizimki 45 dk erişebiliyor normalmi?
3-Confeo plus 16 saatte 16 metreküp yakması normalmidir.. 4 petek ve 1 havlupan aktif. ev 160 m2 izalasyonlu ev alt üst boş durumda
4-Confeo da 24 saatlik tüketim 8-10 m3 idi 130m2 ev izalasyon sıfır. Bütün petekler aktifdi...

Confeo plus sanki bana daha masraflı olacak gibi.. Fikirlerinizi bekliyorum...

Merhabalar,

Bu karşılaştırmada dış ve iç sıcaklık değerleri her iki durumda aynı veya yakınsa, eski Confeonun Confeo Plus'ın yarısı kadar yakması çok enteresan. Confeo plus kalorifer ayarını sırayla önce 45, sonra 50C yapın ve sarfiyatları kontrol edin. Sarfiyatta azalma oluyorsa, sorun 40C ayarında elde edilen ısıtma eğrisinin evin birim zamandaki ısı ihtiyacını karşılayamaması ve artan ısı ihtiyacını karşılayabilmek için seçili 40C kazan ayarında -+9 peryoduyla ısınmayı temin için daha büyük bir ısıtma eğrisi oluşturarak daha uzun zamanda daha fazla gaz yakmak suretiyle telafi etmesiyle ilgili olduğu akla gelir. Eğer sizde durum böyleyse, yani kombi sıcaklığını 45-50C yaptığınızda sarfiyat 40C'dekine göre azalıp eski Confeo'daki değerlere yaklaşıyorsa bence -+9 çalışma ayarını değiştirmenizde fayda olabilir. Bu çalışma peryodu ayarları servis tarafından değiştirilebiliyor. İzolasyon olmadığı için ısı kaybınızın hızla telafisi gerekiyor ve bunu kombinin daha az bekleme yaptığı bir kullanım modu belirleyerek önlemek mümkün görünüyor.

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

23 Mesaj
13 Kasım 2011; 21:08:07 

üstat aynı sorun bende de vardı.40 da yanma süresi yaklaşık 38 dk,41'de 48 dk idi.bekleme süresi ise 25-30 arasında değişiyorduDün servis geldi ana karta yeniden yazılım attı.epey uğraştı sorunu çözmek için.sonrasında başka bir ana kart takarız bir de onda deneriz dedi.hafta içinde oda temostatı takmak için gelecek.Şu anda 40 da yanma süresi 16 dk,41 de 18 dk.bekleme süresi ise 30-35 dk arasında.Evim 138m2 8m petek var.yalıtım iyi,ara kat.alt üst yanıyor.Yalnız kalorifer devrede( örn:46) iken sıcak su açılıp kullanımdan çıktıktan sonra kalorifer 46 da devreden çıkıp tekrar beklemeye geçiyor.Bu normal midir?

4558 Mesaj
13 Kasım 2011; 22:08:04 

quote:

Şuan Baktım 22 saatlik tüketim 14.62 m3 şunuda belirteyim kombi dün faal oldu yani ilk yanması.... zamanla düşermi bilemiycem. Bu gün sabah buraya yazdıktan sonra ilk kombi çalıştırmasını yapan servisi aradım ilk çalıştırmada 1-2 gün yüksek yakabileceğini daha sonralarda düşüş olacağını kullanmadığım odaları kapalı tutmam menfaatime olacağını(alt ve üst daireler boş olduğundan) ayrıca termostatik vana taktırmamında menfaatime olacağını belirtti. 45 dk yanmanın normal olduğunu söyledi kombi 50c. Birazdan eca müşteri hizmetlerinede soaracağım bu 45 dk muhabbetini...
Ayrıca Benim daha önce kullandığım confeo dan bu plus cihaz 10 kat daha verimli olduğunu üstüne basarak söyledi -+9 olmasının ek bir avantaj olduğunu belirtti.

Servisin dediği gerçekçi. Sadece "10 kat verimli" ifadesi abartı. Kombinin birkaç gün içinde çalışması oturur.
Mutlaka oda termostatı edinmelisiniz. Aşağıdaki linkte uygun bir örnek verdim.

http://www.kombi.com/ur...-(Oval)-T87M1029-0--361

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

274 Mesaj
14 Kasım 2011; 11:04:08 

sn mr 05 sizin kombinizde plus modelmi ve siz kombinizin çalışma aralığıda + - 9 mu yani 40 ayarlı ise 49 ile 31 aralığındamı çalışıyor.sıcak su kullanmaya başladığınız zaman petek ısıtması duruyor.sıcak su musluğunuzu kapattığınız zaman tekrar peteklerin ısıtmaya geçmesi için kombinizi 40 ayarlamışsanız 40-9=31 düşmesi gerek ancak o zaman devreye giriyor benim öyle saygılar.

23 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:12:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

sn mr 05 sizin kombinizde plus modelmi ve siz kombinizin çalışma aralığıda + - 9 mu yani 40 ayarlı ise 49 ile 31 aralığındamı çalışıyor.sıcak su kullanmaya başladığınız zaman petek ısıtması duruyor.sıcak su musluğunuzu kapattığınız zaman tekrar peteklerin ısıtmaya geçmesi için kombinizi 40 ayarlamışsanız 40-9=31 düşmesi gerek ancak o zaman devreye giriyor benim öyle saygılar.

confeo plus çalışma aralığı +-9.Kombi 40 ayarlı.Yalnız sıcak suyu açıp kapattığımızda kalorifer devrede ise çalışmasını tamamlaması 49'a ulaşması gerekmez mi?Bir de üstat çalışma bekleme süreleri normal midir,diğer mesajımda belirtmiştim.sizin ki nasıl?

274 Mesaj
15 Kasım 2011; 1:05:12 

çalışma süreleri normalmi derken tam anlamadım.çok peteğiniz açıksa çalışma süresi uzuyor.bekleme süresi kısalıyor.benim 3 adet toplam 3m2 peteğim açıkken 40 derecede 6 dk çalışıp 25 dk.bekliyor.yatak odasının 1.6 peteğinide açınca 9 dk çalışıp 20 dk bekliyor.45 dereceye ayarladığımda çalışma süresi uzuyor dinlenme süresi kısalıyor yani 12 dk.çalışıp 18 dk dinleniyor.rakamlar tam doğru olmayabilir ama genel olarak gözlemim o yönde.havaların çok soğuk olmasıda etkiliyor.sen ayarıyla hiç oynamasanda su soğudu için süreler değişebiliyo.annemin kombisi baretta 40 ayarla 48 çıkıyo duruyo 40 ta tekrar devreye giriyo kombiye göre değişebiliyo.bizde 40 ayarlayınca kombi 31 devreye giriyo petekler soğuyo.ben 45 çalıştırıyorum.sıcak suyu kullanınca peteklerin tekrar devreye girmesi için suyun 31 dereceye inmesi gerekiyo tabii 40 ayarlı ise.çalışma şekli o yukarı çıkıp tamamlamıyor.saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostu@mynet.com -- 15 Kasım 2011; 1:08:17 >

16 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:55:58 

evet bütün petekler acık

16 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:57:10 

confeo premix yogüşmalı kulanıcısı yokmu hic

48 Mesaj
17 Kasım 2011; 23:54:09 

quote:

confeo premix yogüşmalı kulanıcısı yokmu hic

Bir haftadır kullanıyoruz.

14718 Mesaj
19 Kasım 2011; 0:57:11 

quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

ayar sahası min ve max olarak benim confeo plusta. 3. devir ve 2. devir diye ayar nereden yapabilirim?

Kombi kapağı açılarak yapılıyor. Ben de sesten şikayetçiydim. Servis kademelerdeki sesi dinletti. Ben de 2. kademede kalmasını istedim. Aslında kademe düştükçe devirdaim daha yavaş oluyor ama ben bunu bir sorun olarak görmüyorum. Kısacası bu devir işi kombinin içinden, kapak açılarak,hallediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaay -- 19 Kasım 2011; 1:00:17 >

MOTO G ORJİNAL FLIP COVER KILIF (Turkuaz)

23 Mesaj
19 Kasım 2011; 1:42:19 

quote:

çalışma süreleri normalmi derken tam anlamadım.çok peteğiniz açıksa çalışma süresi uzuyor.bekleme süresi kısalıyor.benim 3 adet toplam 3m2 peteğim açıkken 40 derecede 6 dk çalışıp 25 dk.bekliyor.yatak odasının 1.6 peteğinide açınca 9 dk çalışıp 20 dk bekliyor.45 dereceye ayarladığımda çalışma süresi uzuyor dinlenme süresi kısalıyor yani 12 dk.çalışıp 18 dk dinleniyor.rakamlar tam doğru olmayabilir ama genel olarak gözlemim o yönde.havaların çok soğuk olmasıda etkiliyor.sen ayarıyla hiç oynamasanda su soğudu için süreler değişebiliyo.annemin kombisi baretta 40 ayarla 48 çıkıyo duruyo 40 ta tekrar devreye giriyo kombiye göre değişebiliyo.bizde 40 ayarlayınca kombi 31 devreye giriyo petekler soğuyo.ben 45 çalıştırıyorum.sıcak suyu kullanınca peteklerin tekrar devreye girmesi için suyun 31 dereceye inmesi gerekiyo tabii 40 ayarlı ise.çalışma şekli o yukarı çıkıp tamamlamıyor.saygılarımla

üstat E.C.A Modülasyonlu Program Saatli Oda Termostatı almayı düşünüyorum.eca sanalmarkette fiyatı 188 tl.Bu konuda fikrini alabilir miyim?

274 Mesaj
19 Kasım 2011; 12:36:51 

eca nın kablolu modülasyonlu bir termostadı.ürünün broşürünü ve kılavuzunu internette bulamamıştım.alırsanız banada gönderin lütfen.Ekranında kombiye ait bir sürü bilgi var sıcak suyun kullanılıp kullanılmadığı,kombinin çalışıp çalışmadığı gibi.bence eviniz yalıtımlı ise durmayın hemen alın.ben araştırıyorum daha çok kablosuz bakıyorum ama o ürünü de düşünmüyorum değil.Zaten eca nın programlı,modülasyonlu tek modeli sanırım.

4558 Mesaj
19 Kasım 2011; 13:55:55 

quote:

eca nın kablolu modülasyonlu bir termostadı.ürünün broşürünü ve kılavuzunu internette bulamamıştım.alırsanız banada gönderin lütfen.Ekranında kombiye ait bir sürü bilgi var sıcak suyun kullanılıp kullanılmadığı,kombinin çalışıp çalışmadığı gibi.bence eviniz yalıtımlı ise durmayın hemen alın.ben araştırıyorum daha çok kablosuz bakıyorum ama o ürünü de düşünmüyorum değil.Zaten eca nın programlı,modülasyonlu tek modeli sanırım.

ECA tüm dijital modelleri ile uyumlu aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı ile (ürün kodu 7006901593)

ECA Plus serisi ve Confeo Premix için aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı var.(ürün kodu 7006902064)

http://www.ecasanalmark...tli-oda-termostati.html

Her 2 model de ECA'nın Sirkülerinde ECA modellerinde kullanımı onaylanmış modellerdir. Yanlarına ECA ürün kodlarını yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 19 Kasım 2011; 13:57:10 >

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

23 Mesaj
22 Kasım 2011; 23:03:53 

quote:

sayın demirbaş44 müşteri hizmetleri ile görüşmenizin sonucu ne oldu?Bende de aynı sorun vardı.Servisten sonra düzeldi ama şu an yine 42 de 30 dk'yı buluyor.Isıyı yükselttikçe herhalde bu süre yine artacak.Birde ben şunu merak ediyorum.Oda termostatı takıldığın da kombi oda sıcakılığına bağlı devreye gireceğinden bu şimdiki çalışma-durma süresinin bir fonksiyonu kalmayacak değil mi?

2800 Mesaj
23 Kasım 2011; 16:24:24 

Kombilerde ısıtma kapasitesi kontrolü gidiş suyu sıcaklığı üzerinden olur. Yani kombi üzerinden ve varsa oda termostatından seçilen sıcaklık değerlerine göre, hedef su sıcaklığına (T set değeri) ulaşıncaya dek kombi yanar. ECA confeo plus ve confeo premiks kombilerde T set değeri, seçilen kalorifer sıcaklığının + 9C (fabrika ayarı) üstüdür. Eğer oda termostatı kullanılıyorsa, oda termostatında set edilen sıcaklığa ulaşıldığında, tesisat suyu +9C ısınmadan kombi kapanabilir. Bu +9C lik ısınma peryodunun süresi, mekanın ısı ihtiyacı ile ısıtılacak tesisat suyu miktarına göre değişir. Yani ilk ısıtmayı takiben peteklere giden suyun yerine kombiye gelen suyun sıcaklığı ne kadar düşükse kombinin yanma süresi de o ölçüde uzun olacaktır. Bu +9C ısıtma ayarı servisler tarafından değiştirilebiliyor.
Kombilerin çalışma peryodundan ziyade, ısı dağıtıcısı olan petek ve tesisat borularının yeterliliği ile ısınma konforu tercihlerini gözden geçirmek daha rasyonel olacaktır. Yani ortam ısınıyorsa, peteklerin ılık-soğuk olması veya kombinin 30/45 dk yanma/bekleme ile çalışması sorun değildir.

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

23 Mesaj
23 Kasım 2011; 19:38:44 

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Kombilerde ısıtma kapasitesi kontrolü gidiş suyu sıcaklığı üzerinden olur. Yani kombi üzerinden ve varsa oda termostatından seçilen sıcaklık değerlerine göre, hedef su sıcaklığına (T set değeri) ulaşıncaya dek kombi yanar. ECA confeo plus ve confeo premiks kombilerde T set değeri, seçilen kalorifer sıcaklığının + 9C (fabrika ayarı) üstüdür. Eğer oda termostatı kullanılıyorsa, oda termostatında set edilen sıcaklığa ulaşıldığında, tesisat suyu +9C ısınmadan kombi kapanabilir. Bu +9C lik ısınma peryodunun süresi, mekanın ısı ihtiyacı ile ısıtılacak tesisat suyu miktarına göre değişir. Yani ilk ısıtmayı takiben peteklere giden suyun yerine kombiye gelen suyun sıcaklığı ne kadar düşükse kombinin yanma süresi de o ölçüde uzun olacaktır. Bu +9C ısıtma ayarı servisler tarafından değiştirilebiliyor.
Kombilerin çalışma peryodundan ziyade, ısı dağıtıcısı olan petek ve tesisat borularının yeterliliği ile ısınma konforu tercihlerini gözden geçirmek daha rasyonel olacaktır. Yani ortam ısınıyorsa, peteklerin ılık-soğuk olması veya kombinin 30/45 dk yanma/bekleme ile çalışması sorun değildir.

Bu yıl yeni kullanıma başladığımız için doğalgaz konusunda fazla bir bilgimiz yok. siz kombinin çalışma periyodundan ziyade petek ve boruların yeterliliği ve ısınma konforundan bahsetmişsiniz.Bunu rica etsen biraz açar mısınız?Evim 138m2 yeni bina(4.yılımız) doğalgazı bağlattığımızda sadece mutfakta kombiye bağlantı yapıldı.Tesisat hazırdı ve alttan geçiyor.Toplamda tahmini 8-9 m petek var.Alt üst yanıyor.Kombiyi 45c'ye ayarladığımda özellikle 50c den sonra ısının yükselmesi çok zaman alıyor(her 1 c de 6 dk ve üstü )Bu nedenle süre uzadığı için yakıt sarfiyatı çok artıyor.Yoksa ortam gayet güzel ısınıyor,petekler sıcak el değmiyor.Ben bu süre konusuna takıldım :) çünkü yukarıda ki mesajlarda 45c de yakan bir arkadaş kısa sürede T set sıcaklığına ulaştığını ve uygun bir yakıt sarfiyatı olduğunu söylemişti.Ben de bu T set değerine ulaşma süresi sürekli artıyor.Bunun sürekli artış göstermesi normal bir durum mudur?Yine mesajlarda bunun petek sayısı ve boyları ile alakalı olduğu söylenmişti.Oda termostatı bağlatmam bu sorunu kökünden çözümler mi:))

2800 Mesaj
24 Kasım 2011; 9:06:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mr05

Bu yıl yeni kullanıma başladığımız için doğalgaz konusunda fazla bir bilgimiz yok. siz kombinin çalışma periyodundan ziyade petek ve boruların yeterliliği ve ısınma konforundan bahsetmişsiniz.Bunu rica etsen biraz açar mısınız?Evim 138m2 yeni bina(4.yılımız) doğalgazı bağlattığımızda sadece mutfakta kombiye bağlantı yapıldı.Tesisat hazırdı ve alttan geçiyor.Toplamda tahmini 8-9 m petek var.Alt üst yanıyor.Kombiyi 45c'ye ayarladığımda özellikle 50c den sonra ısının yükselmesi çok zaman alıyor(her 1 c de 6 dk ve üstü )Bu nedenle süre uzadığı için yakıt sarfiyatı çok artıyor.Yoksa ortam gayet güzel ısınıyor,petekler sıcak el değmiyor.Ben bu süre konusuna takıldım :) çünkü yukarıda ki mesajlarda 45c de yakan bir arkadaş kısa sürede T set sıcaklığına ulaştığını ve uygun bir yakıt sarfiyatı olduğunu söylemişti.Ben de bu T set değerine ulaşma süresi sürekli artıyor.Bunun sürekli artış göstermesi normal bir durum mudur?Yine mesajlarda bunun petek sayısı ve boyları ile alakalı olduğu söylenmişti.Oda termostatı bağlatmam bu sorunu kökünden çözümler mi:))

Isıtılacak hacmin daha büyük olduğu mekanlarda, mekanın baktığı cephe, dış sıcakılk, yalıtım gibi değişkenlere de bağlı olmak üzere birim zamanda ısı kaybı daha fazla olur. Kombi bu ısı kaybını karşılayıp fazlasını üretmek için haliyle daha fazla süre yanar. Sizde yanma süresi gün içerisinde yaklaşık 30-45 dk arasında değişebilir; bekleme süresi de uzun olacaktır. Dolayısıyla yanma/bekleme süresi sizden kısa olanların kombisi saatte 2 kez toplam 20-30 dk yanarken sizinki 1 defa 30-40 dk yanacaktır. Arada yine sarfiyat farkı olur ama sandığınız kadar değil, sonuçta ısı ihtiyacı büyük evlerin sarfiyatının da ısı ihtiyacı düzeyi ile orantılı olarak fazla olması normaldir. Isınma konfor tercihi evin içinde istediğiniz sıcaklıktır. Bu tercihi ısınma sistemine en iyi şekilde oda kumandası kullanarak yansıtabilirsiniz.
Evinizde ısınırken oda sıcaklıklarını da ölçerek gerekirse kombiden ısı sınırlaması ile fazla sarfiyatı engelleyebilirsiniz. Örneğin kombi 45C ayarda yanarken iç sıcaklık fazla oluyorsa (güneşli günlerde) en azından gündüz saatlerinde 40C veya daha düşükte yakabilirsiniz. Akşam gerekirse 45C'ye alırsınız. Isı kontrolünün otomatik olarak ve hassas bir şekilde yapılması ancak dijital oda kumandası kullanımı ile mümkündür. Oda kumandası kullanımı ile kombinin gereksiz yanmasının önüne de geçersiniz. Yani iç sıcaklık set ettiğiniz örneğin 23C'ye geldiğinde termostatlı kumanda kombiyi kapatır ve yanma 40 dk yerine, örneğin 20 dk sürmüş olur.

13 Mesaj
27 Kasım 2011; 22:07:45 

öncelikle herkese merhaba. ben de confeo plus tercih edip 4 gün önce kullanmaya başlayanlardan biriyim. evim 98 m.kare. salondaki petekler hariç, diğer petekler kombiye olan uzaklığa göre vana açım ayarları yapılmış olarak yanıyor. izmirde oturuyorum ama yüksek bir yerindeyim. örneğin az önceki testimi paylaşmak istiyorum. saat 22:00 itibariyle dışarıdaki sıcaklık 6 derece. kombimi 55 derecede açtığımda 8 buçuk dakika yanıyor, 5 buçuk dakika duruyor. sıcaklığı 50 dereceye düşürdüğümde 2 buçuk dakika yanıp 3 dakika duruyor. sizce bu değerler nasıldır? bir de, sonuçta kombi +9 -9 matematiğinde çalışıyorsa neden kombimi 55 yapınca yanma ve yakıt sarfiyatım artıyor da, 5 derece indirdiğimde bu şaşırtacak yakıt tasarrufuna geçiyor? cevaplarınız için şimdiden tşkler.

2800 Mesaj
28 Kasım 2011; 11:46:09 

Testinize +9 -9 aralığını uygularsak, 50C ayarda kombiniz 59C'ye kadar, 55C'de ise 64C'ye kadar ısıtma yapması arasında, yanma süreleri bakımındasn (1 saate oranladığımızda) 1/3 kadar fark oluşuyor. Yani 55C ayarda kombi doğal olarak daha fazla ısı üretiyor, ama bu fazlalığın yakılan gaz anlamında da 1/3 olduğunu ancak sayaçtan bakarak anlayabiliriz bence...

185 Mesaj
6 Aralık 2011; 15:39:48 

Arkadaşlar Merhaba,

Bugün petek montajları için usta geldi ve 2 petek hariç diğer peteklerin montajları bitti.
Kalorifer tesisat vanası kapalıydı geldiğinde hiçte açmadık, iş bittikten sonra kombinin başına geldiğimde kombi hataya düşmüştü basınç düşüklüğünden dolayı 0,4 Bar kombinin altındaki mavi vanadan kombiye su batım 1,5 bar civarında da kestim aradan 1-2 dakika geçtikten sonra basınca baktığımda 3,5 bar gibi yüksek bir basınç vardı. Kombinin arkasındaki küçük borudan bir miktarda su geldi daha sonra (1 bardak kadar).
Basıncı düşürmek için ne yapmalıyım şu an sadece sıcak su amaçlı kullanıyoruz.

Sen, bu elmanın içindeki bir kurda benzersin; ağaçtan da haberin yok, bahçıvandan da

127 Mesaj
13 Aralık 2011; 22:30:00 

arkadaşlar selam
bu confeo plus denen kombi ocağıma incir ağacı dikti :))))
bu ay ki fatura 450 tl
petekler minimum 40 derecede kombi hiç kapatmadan ayı bitirdik dedik oysa o bizi bitirdi :))))
nerede hata yaptık anlamadım gitti .
comfort modu aktif sıcak su 45 derecede petekler 40 derecede sürekli açık aç kapa olayı yok .
önerilerinizi bekliyorum

2601 Mesaj
13 Aralık 2011; 22:46:50 

dostum üç aylık fatura gelmiş sana yakında olsaydın bacanı cihazla ölçerdim yanmamış gazı fan dışarı atıyor gibi bakılması lazım co 02 değerlerine

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

2800 Mesaj
13 Aralık 2011; 23:01:14 

quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

arkadaşlar selam
bu confeo plus denen kombi ocağıma incir ağacı dikti :))))
bu ay ki fatura 450 tl
petekler minimum 40 derecede kombi hiç kapatmadan ayı bitirdik dedik oysa o bizi bitirdi :))))
nerede hata yaptık anlamadım gitti .
comfort modu aktif sıcak su 45 derecede petekler 40 derecede sürekli açık aç kapa olayı yok .
önerilerinizi bekliyorum

Selamlar,
Ev içi sıcaklığı gündüz-akşam 21-22C, gece yattıktan sonra 19-20C'de sabitleyecek şekilde kombiyi dizginleyin. Bu kontrolü de en iyi dijital oda kumandası yapar. En düşük ayarda olsa bile kombiyi 7/24 kesintisiz kullanmak en tasarruflu yol değil. Sizi üşütmeden ısıtacak en düşük sarfiyatı ancak sıcaklığı ihtiyaçtan fazla yükseltmemek için gerektiğinde kombiyi kapatarak ve bu süreci otomatiğe bağlayarak elde edebilirsiniz...

4558 Mesaj
14 Aralık 2011; 1:32:45 

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Selamlar,
Ev içi sıcaklığı gündüz-akşam 21-22C, gece yattıktan sonra 19-20C'de sabitleyecek şekilde kombiyi dizginleyin. Bu kontrolü de en iyi dijital oda kumandası yapar. En düşük ayarda olsa bile kombiyi 7/24 kesintisiz kullanmak en tasarruflu yol değil. Sizi üşütmeden ısıtacak en düşük sarfiyatı ancak sıcaklığı ihtiyaçtan fazla yükseltmemek için gerektiğinde kombiyi kapatarak ve bu süreci otomatiğe bağlayarak elde edebilirsiniz...

+ Sıcak kullanım suyu comfort modunu eco moduna getiriniz.
Buna rağmen günlük tüketim düşmezse, gazın hava ile yeterli karışımda yanıp yanmadığı test edilmelidir.

16 Mesaj
16 Aralık 2011; 18:49:34 

bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rdh10rf-Kablosuz-Dijital-Oda-Termostati__isp2168621
eca nı ki cok pahalı

4558 Mesaj
17 Aralık 2011; 2:17:31 

quote:

Orijinalden alıntı: rofenid

bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rdh10rf-Kablosuz-Dijital-Oda-Termostati__isp2168621
eca nı ki cok pahalı

Hayır. Siz aşağıdakilerden birini almalısınız. İlk linkteki haftalık programlıdır.
http://www.kombi.com/ur...stati-Lago-FB-OT-0--362

16 Mesaj
17 Aralık 2011; 9:23:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Hayır. Siz aşağıdakilerden birini almalısınız. İlk linkteki haftalık programlıdır.
http://www.kombi.com/ur...stati-Lago-FB-OT-0--362

siemensi demirdöküm kombide arkadaşım kulanyo eca sorun olcanı sanmyordum

2601 Mesaj
17 Aralık 2011; 11:02:23 

kapatırsan anca öyle tasarruf olur gerisi hikaye

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

1886 Mesaj
17 Aralık 2011; 12:05:50 

bende yeni evime bu kombiyi almayı planlıyordum ama yorumları okuyunca vaz geçtim. oturduğum evde demirdöküm aden diye bir kombi var. hiç bir özelliği yok evin hiçbir yerinde termostat yok ev kuzey cephe alttaki vatandaş evde yok sadece üst kattaki yakıyor. 50 derecede yakıyorum 7/24 açık. günde 8,2 - 9 m3 yakıyorum.

HP DV7-4100ST İNCELEMEM(15.11.2010)
http://forum.donanimhaber.com/m_44480600/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44480600
PACKARDBELL 17,3" LM98 İNCELEMEM(19.12.2010)
http://forum.donanimhaber.com/m_45340106/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45340106
HP DV7-2210ET İNCELEMEM(12.12.2009)
http://forum.donanimhaber.com/m_36185850/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36185850

127 Mesaj
18 Aralık 2011; 22:05:11 

confeo sayaç durumu 40 derece sabit
14:20 de 1029486
16:20 de 1030269

2 saatte 0.783 m3 normal mi bu arkadaşlar

2800 Mesaj
18 Aralık 2011; 22:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

confeo sayaç durumu 40 derece sabit
14:20 de 1029486
16:20 de 1030269

2 saatte 0.783 m3 normal mi bu arkadaşlar

Bu saatlerde oda sıcaklığı kaç dereceydi veya en azından gereksiz fazla bir ısınma hissettiniz mi?
Hani kombiyi kapatsam da olurdu diyeceğiniz türden bir ısınma olduysa kombiyi hiç yakmamak daha iyi, en azından bu veya yakın saatlerde...

4558 Mesaj
18 Aralık 2011; 23:18:57 

quote:

Orijinalden alıntı: rofenid

siemensi demirdöküm kombide arkadaşım kulanyo eca sorun olcanı sanmyordum

Siemens sorun olmaz. Her kombide kullanılır. Ben bacalı Beretta Exclusive kombide Siemens RDE 10.1 kullanıyorum. Kombinize uygun orjinal ECA oda termostatı ile Siemens arasında hemen hiç fiyat farkı yokken neden Siemens alacaksınız ki? Sağ kulağınızı sol elinizle göstermek gibi bu!
Oda termostatının sağladığı yarar şudur; kış aylarında ev içinde üşümemek için istediğiniz en az sıcaklığa ayarlayarak, bu ısıya geldiğinde kombiyi kapatarak tasarruf sağlamak. Özellikle bahar geçiş dönemlerinde ve gündüz hava ısındığında çok işe yarar. Kombiyi oda termostatsız kullandığınızda açıp-kapatmaya uğraşarak, bir anlamda kalorifercilik oynayarak vakit kaybetmezsiniz. Çalışanlar için bu zaten imkansızdır. Sabah çıkarken kapatıp akşam eve geldiğinizde açma durumunda ev ısınana kadar uzun bir süre geçtiğinden kullanışlılığı yoktur. Ayrıca zaman programlı oda termostatları ile günün belli zamanlarda daha az yada daha fazla ısıya gereksinim duyduğunuzda ayarlayarak daha fazla tasarruf sağlamanız mümkün.
İyi bir ayarlama ile % 15 den az olmayan kesin tasarruf sağlarsınız. Bugüne kadar kurdurduğum sistemlerde en az bu sonucu yakaladık.

293 Mesaj
20 Aralık 2011; 10:42:01 

7/9/2011 tarihli mesajımda sesli çalışmasına ilişkin yorumlarım olmuştu.

Geçen hafta ECA'ya detaylı bir mail yazdım, bölge müdürlüğünden bir personelle birlikte servis elemanı geldi, baca fanını değiştirdiler ve ses sorunu çözülmüş oldu

Artık sessiz çalışıyor

Bilginize

568 Mesaj
22 Aralık 2011; 9:17:19 

quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

7/9/2011 tarihli mesajımda sesli çalışmasına ilişkin yorumlarım olmuştu.

Geçen hafta ECA'ya detaylı bir mail yazdım, bölge müdürlüğünden bir personelle birlikte servis elemanı geldi, baca fanını değiştirdiler ve ses sorunu çözülmüş oldu

Artık sessiz çalışıyor

Bilginize

öyle tahmin ediyorum ki siz şanslıymışsınız. ses sorunu ile ilgili ben de bu sayfalarda serzenişte bulunmuştum.

ilk olarak hem servisi hem emarı aradığımda ısrarla gayet normal, sorun yok dediler. tekrar aradım servis geldi ve kombinin arkasına gazete kağıtları sıkıştırdı! sese kombinin monte edildiği yüzeyin yarısının seramik yarısının beton olması neden oluyor diye açıklama yaptı. zaten ses cihazın içinden geliyor. tekrar bu işlemi yapan servis elemanına telefon ile ulaşıp sesin devam ettiğini söyledim, aynı sorun benim kombimdede var, ben böyle kullanıyorum dedi.

İkinci olarak emar merkez servis aradım, başka bir ilçeye ait servisi gönderdiler. o da elinde ses ölçerle geldi ve sesin 70 desibel olan tam üst sınırda olduğunu, bir de kombi mutfakta olduğu için akustik olup ses artıyor dedi. o da bu şekilde gitti.

çaresizlik kelimesinin anlamını bu şekilde öğrenmiş bulunuyorum..

4093 Mesaj
22 Aralık 2011; 10:05:39 

quote:

...........................
İkinci olarak emar merkez servis aradım, başka bir ilçeye ait servisi gönderdiler. o da elinde ses ölçerle geldi ve sesin 70 desibel olan tam üst sınırda olduğunu, bir de kombi mutfakta olduğu için akustik olup ses artıyor dedi. o da bu şekilde gitti.

çaresizlik kelimesinin anlamını bu şekilde öğrenmiş bulunuyorum..

70 desibel ses az ve kabul edilebilir bir ses değil. Kesinlikle kabullenmeyin. Şikayet var sitesine de yazın. Genel merkeze durumu tekrar bildirin ve çözüm istediğinizi kesin bir dille belirtin. Eğer çözmezseniz basını çağıracağım ve kombinizi alıp hükümet konağı önünde yakacağım bile diyebilirsiniz. Bunlar başka türlü anlamaz..

293 Mesaj
22 Aralık 2011; 12:12:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

70 desibel ses az ve kabul edilebilir bir ses değil. Kesinlikle kabullenmeyin. Şikayet var sitesine de yazın. Genel merkeze durumu tekrar bildirin ve çözüm istediğinizi kesin bir dille belirtin. Eğer çözmezseniz basını çağıracağım ve kombinizi alıp hükümet konağı önünde yakacağım bile diyebilirsiniz. Bunlar başka türlü anlamaz..

Hocam yaptığım şikayeti aşağıda iletiyorum; zira sizin yaşadığınız durumu, yani servisin gelip bir şey yapmamasını, 3 kez ben de yaşadım.

"İyi günler

Geçen sene ECA confeo plus kombi aldım ve montajını servis yaptı. Kombinin ses sorunu (fazla sesli çalışması) yüzünden geçen kış 3 kere servis çağırdım, birkaç vidasını sıktılar, tesisatı temizlettirdiler vs ama ses hiç azalmadı. Sonrasında yazın gelmesiyle ben de üzerine çok gitmedim.

Bu kış ise ses biraz daha arttı. Acaba normali bu da ben mi rahatsız oluyorum diye bir çok tanıdığımın farklı markalarda eski-yeni, bacalı-hermetik birçok kombisini dinledim. Hiçbirinden bizimki gibi bir ses çıkmıyor. Kombi çocuk odasının duvarına dıştan monteli olduğu için odayı kullanamıyoruz.

ECA confeo plus’ın sesi için forumlarda yazıştım, herkes çok memnun ve ses ile ilgili bir şikayeti yok.

Pompa sesi de bence normal değil ama onu geçtim şimdilik. Kombi yanmaya başlamadan hemen önce çakmak sesi midir nedir, yüksek bir tıkırtı duyuluyor. Sonrasında yanarken kombi hem yanma-püskürtme gibi bir ses veriyor, hem de titreyerek ses çıkarıyor.

Lütfen şikayetimi ciddi ve yetkin bir elemanınıza/servis noktanıza iletir misiniz?"

istersen sen de başka kombileri bir test et, ben desibele göre bir inceleme yapmadım, sadece farklı kombileri de dinleyerek benimkinin normal olmadığından emin oldum. Sendeki problem de benimkiyle aynıysa, servisi buna göre yönlendirebilirsin

568 Mesaj
23 Aralık 2011; 15:00:47 

selocan5,

benim sorunum sizinki ile bire bir aynı görünüyor. şöyle ki, mutfağın kapısı kapalı, salonun kapısı da kapalı (kapılar contalı, tam kapalı), salonda tv açık, böyle bir durumda kombinin devreye girerken çıkardığı sizin çakmak sesi gibi dediğiniz tıkırtı sesini ben oturduğum yerden duyuyorum! kombiyle aramda 7 mt mesafe var. çalışırkende devamlı ses var har har. 70 db..

aslında imalatçıda sorun yok, zira üretilen her 1.000 üründen belli bir oranda, mesela 10 yada 15 tanesi gibi sorunlu ürün olabilir. yetki verilen servislerin kendini bu konularda geliştirmemesi bizi zor durumda bırakıyor. yani hata kendi insanımızdan kaynaklanıyor. rica etsem, pm den sizin sorununuzu çözen servisin adını, tel numarasını ve mümkünse sorunu çözen teknik arkadaşın ismini gönderebilir misiniz. il ilçe önemli değil, belki ben telefonda arkadaşı arar sesi dinletirim vs bir çözüm yolu arayabilirim diye düşünüyorum. aslında açık olarak burdan da verebilirsiniz. reklam olacağını sanmam, zira çözemiyoruz sorunumuzu, hazır çözen varsa adam tanınsın, bilinsin..

teknik servisim diye geçinenler de buradan arkadaşa ulaşıp 'kardeş biz de teknik servisiz ama, pek beceremiyoruz bu işi, bize de yardımcı olur musun?' desinler, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. insanlara yardımcı olamamak daha da ayıp bence..

293 Mesaj
24 Aralık 2011; 18:16:38 

quote:

selocan5,

benim sorunum sizinki ile bire bir aynı görünüyor. şöyle ki, mutfağın kapısı kapalı, salonun kapısı da kapalı (kapılar contalı, tam kapalı), salonda tv açık, böyle bir durumda kombinin devreye girerken çıkardığı sizin çakmak sesi gibi dediğiniz tıkırtı sesini ben oturduğum yerden duyuyorum! kombiyle aramda 7 mt mesafe var. çalışırkende devamlı ses var har har. 70 db..

aslında imalatçıda sorun yok, zira üretilen her 1.000 üründen belli bir oranda, mesela 10 yada 15 tanesi gibi sorunlu ürün olabilir. yetki verilen servislerin kendini bu konularda geliştirmemesi bizi zor durumda bırakıyor. yani hata kendi insanımızdan kaynaklanıyor. rica etsem, pm den sizin sorununuzu çözen servisin adını, tel numarasını ve mümkünse sorunu çözen teknik arkadaşın ismini gönderebilir misiniz. il ilçe önemli değil, belki ben telefonda arkadaşı arar sesi dinletirim vs bir çözüm yolu arayabilirim diye düşünüyorum. aslında açık olarak burdan da verebilirsiniz. reklam olacağını sanmam, zira çözemiyoruz sorunumuzu, hazır çözen varsa adam tanınsın, bilinsin..

teknik servisim diye geçinenler de buradan arkadaşa ulaşıp 'kardeş biz de teknik servisiz ama, pek beceremiyoruz bu işi, bize de yardımcı olur musun?' desinler, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. insanlara yardımcı olamamak daha da ayıp bence..

hocam, gelen servisin numarası 3123273235, numara kesin ama servisin adından emin değilim. Ankara Yenimahalle servisi olabilir.

ECA Ankara Bölge'den birisi geldi servisle birlikte, ama personelin adını bilmiyorum. (verdikleri kağıdı bulamadım, zira geldiklerinde de garanti kağıtlarını bulamamıştım, sağolsunlar biz sistemden bakarız dediler.)

293 Mesaj
24 Aralık 2011; 18:18:34 

quote:

hocam, gelen servisin numarası 3123273235, numara kesin ama servisin adından emin değilim. Ankara Yenimahalle servisi olabilir.

ECA Ankara Bölge'den birisi geldi servisle birlikte, ama personelin adını bilmiyorum. (verdikleri kağıdı bulamadım, zira geldiklerinde de garanti kağıtlarını bulamamıştım, sağolsunlar biz sistemden bakarız dediler.)

son olarak, çakmak sesinde düzelme olmadı, titreme sesinden kurtulduğum için şu anda aklımda bile yok

pompa ayarını da 3. kademeden 2. kademeye düşürdüler, ısınmada değişiklik olmadı, pompa sesi de biraz azaldı.

568 Mesaj
26 Aralık 2011; 9:33:35 

[/quote]
son olarak, çakmak sesinde düzelme olmadı, titreme sesinden kurtulduğum için şu anda aklımda bile yok

pompa ayarını da 3. kademeden 2. kademeye düşürdüler, ısınmada değişiklik olmadı, pompa sesi de biraz azaldı.
[/quote]
ilgine teşekkür ediyorum.

vakit bulunca verdiğin numarayı arayıp bi girişimde bulunacam bakalım.. netice alabilirsem buradan bilgi vereceğim.

72 Mesaj
26 Aralık 2011; 10:33:22 

Arkadaşlar bende yeni döşettiğim doğalgaz tesisatıma E.C.A. Confeo Plus kombi taktırdım 15 gün önce.Fakat 15 gündür ısınamıyordum. 6 Petekten sadece 2 tanesi ısınıyordu onlarda tesisatın ilk 2 peteği.Kombi aniden sıcaklığı yükseltip düşürüyordu.Örneğin ben 50 dereceye ayarlıyordum kombi 15 sn içinde 65 dereceyi buluyor sonra yine aynı hızda düşüp 35 lere kadar iniyordu.Servisi aradığımda tesisatta sorun olduğunu kombinin devirdaim yapamadığını söylediler.Usta çağırdım peteklerde hava olduğunu söyledi peteklerden ve kollektörden hava aldı hafiften ısınır gibi olunca bakın oluyor deyip gitti.Ama değişen birşey olmadı 10 gündür yalvar yakar ustayı yine getirdik.Adam biraz bakındıktan sonra petekleri takanlar ters takmış deyip petek giriş çıkışlarını değiştirdi.Hakikaten hemen bütün petekler ısınmaya başladı.Fakat bu kezde peteklerin sadece üstü ısındı yarıdan aşağısı buzdolabı gibi. Usta biraz inceleme ve araştırmalardan sonra suyun peteklerde ve tesisatta devirdaim yapmadığını söyledi.Filtreleri söktü temiz.Sonra kombinin altında sıcak su olan filtreli bağlantıyı söktü ve bingo! sorunu bulduk dedi. Kombiye yaklaşık 2,2 bar su bamış olmasına karşın hiçbir şekilde su akmadı su çıkışından hafif sızmalar dışında.Usta tornavida ile tıkanıkmı diye kontrol edince bunda valf var yahu dedi. pompa tesisata su gönderemiyor dedi valf kalkamıyor sorun burada servis çağırın deyip gitti.Servisi aradım böyle birşey mümkün değil tesisatta sorun var diyor usta kombide olduğunda ısrarcı sizce sorun nedir arkadaşlar.KOmbide böyle bir sorun olabilir mi.Üst katımdaki daireye de aynı kombiden aynı anda aldık onda sıkıntı yok.Biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın arkadaşlar.Servis bugün bir bakacak ama böyle birşey olamaz diyorlar.Usta da servis kesin inkar eder tesisatta sorun var der onlar pek anlamıyorlar diyor.Servis gelmeden bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba.Gerekirse servise ısrarcı olayım bende...

293 Mesaj
26 Aralık 2011; 20:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: yesilll

Arkadaşlar bende yeni döşettiğim doğalgaz tesisatıma E.C.A. Confeo Plus kombi taktırdım 15 gün önce.Fakat 15 gündür ısınamıyordum. 6 Petekten sadece 2 tanesi ısınıyordu onlarda tesisatın ilk 2 peteği.Kombi aniden sıcaklığı yükseltip düşürüyordu.Örneğin ben 50 dereceye ayarlıyordum kombi 15 sn içinde 65 dereceyi buluyor sonra yine aynı hızda düşüp 35 lere kadar iniyordu.Servisi aradığımda tesisatta sorun olduğunu kombinin devirdaim yapamadığını söylediler.Usta çağırdım peteklerde hava olduğunu söyledi peteklerden ve kollektörden hava aldı hafiften ısınır gibi olunca bakın oluyor deyip gitti.Ama değişen birşey olmadı 10 gündür yalvar yakar ustayı yine getirdik.Adam biraz bakındıktan sonra petekleri takanlar ters takmış deyip petek giriş çıkışlarını değiştirdi.Hakikaten hemen bütün petekler ısınmaya başladı.Fakat bu kezde peteklerin sadece üstü ısındı yarıdan aşağısı buzdolabı gibi. Usta biraz inceleme ve araştırmalardan sonra suyun peteklerde ve tesisatta devirdaim yapmadığını söyledi.Filtreleri söktü temiz.Sonra kombinin altında sıcak su olan filtreli bağlantıyı söktü ve bingo! sorunu bulduk dedi. Kombiye yaklaşık 2,2 bar su bamış olmasına karşın hiçbir şekilde su akmadı su çıkışından hafif sızmalar dışında.Usta tornavida ile tıkanıkmı diye kontrol edince bunda valf var yahu dedi. pompa tesisata su gönderemiyor dedi valf kalkamıyor sorun burada servis çağırın deyip gitti.Servisi aradım böyle birşey mümkün değil tesisatta sorun var diyor usta kombide olduğunda ısrarcı sizce sorun nedir arkadaşlar.KOmbide böyle bir sorun olabilir mi.Üst katımdaki daireye de aynı kombiden aynı anda aldık onda sıkıntı yok.Biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın arkadaşlar.Servis bugün bir bakacak ama böyle birşey olamaz diyorlar.Usta da servis kesin inkar eder tesisatta sorun var der onlar pek anlamıyorlar diyor.Servis gelmeden bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba.Gerekirse servise ısrarcı olayım bende...

hocam, tesisat eski ise, peteklerin alt kısmında pas ve demir tozu vs birikiyor. bende de aynı durum olmuştu, peteklerin üstü ısınıyor, altı tamamen soğuk.

temizleme için -bence- en etkin çözüm; kombiyi söküp şebeke suyunu tesisata tersten veriyorlar. Tesisatın normalde girişine de hortum bağlayıp tuvalete uzatıyorlar. Şebeke suyunun basıncıyla tesisata tersten giren su pası tozu hortumla dışarı atıyor. geçen sene yaptırdım sorun tamamen çözüldü. Ondan önce birkaç kere petekleri söküp temizlemeye çalıştılar hiç bir işe yaramadı.

ustanın yorumu bana mantıksız geldi, sorunu çözemeyince saçmaladıklarını bir çok alanda gördüm (tesisat, otomobil, fayans&karo,.....)

93 Mesaj
27 Aralık 2011; 2:38:48 

quote:

hocam, tesisat eski ise, peteklerin alt kısmında pas ve demir tozu vs birikiyor. bende de aynı durum olmuştu, peteklerin üstü ısınıyor, altı tamamen soğuk.

temizleme için -bence- en etkin çözüm; kombiyi söküp şebeke suyunu tesisata tersten veriyorlar. Tesisatın normalde girişine de hortum bağlayıp tuvalete uzatıyorlar. Şebeke suyunun basıncıyla tesisata tersten giren su pası tozu hortumla dışarı atıyor. geçen sene yaptırdım sorun tamamen çözüldü. Ondan önce birkaç kere petekleri söküp temizlemeye çalıştılar hiç bir işe yaramadı.

ustanın yorumu bana mantıksız geldi, sorunu çözemeyince saçmaladıklarını bir çok alanda gördüm (tesisat, otomobil, fayans&karo,.....)

Benzer sorun bende de vardı.kesinlikle kombi arızası değil.Kombide sorun olsa neden iki petek ısınsın ki.Sıcak suyu ya gönderir yada göndermez.Bu ustaları bölge md.lerine yada genel merkeze bildirmek lazım.Tornavida sokunca burada valf var demiş.Komik adam,tabi ki valf var.Sıcaklık belli dereceyi bulunca o valf kendini açacak ve sıcak su gönderecek .geri dönüşte de valf var.su sıcaklığı -9 derece düştüğü zaman valf açılacak ve ısısı düşmüş su kombiye gelip sıcak su çıkışından kalorifere gidecek.plastik çıktı ustalık bitti zaten.Termo vana taktırıyorum bunların bi faydası yok diyor usta.1 metreden uzun olan Peteklerin bağlantısını çapraz yaptırıyorum usta fark etmez diyor.arkadaşlar bunların hepsi çıraklıktan yetişmeyen ustaların yüzünden oluyor.8 yıl mecburi eğitim.sonra çıraklık yaşı geçiyor tabi.neyse konumuza dönelim.

1.Petek dikey olarak ısı farkı varsa genellikle hava olduğundandır.Yatay olarak ısı farkı varsa sistemdeki tıkanıklıktan olur.altla üst arasında bir miktar ısı farkı olur.petek boyu uzunsa bu ısı farkı biraz fazla olur.bunu azaltmak içinde çapraz bağlatılır zaten.
2.sizin sorununuz çok büyük ihtimalle tıkanıklıktan.radyatörleriniz büyük ihtmalle paneldir.tesisatı temizleyen servisler veya tamirciler var.ellerinde makine,tesisatın giriş ve çıkışına bağlantı yapıyorlar.Başka hiç bir yeri sökmüyorlar,eviniz batmıyor.Yüksek basınçala tesisatınıza su basıyorlar ve ne var ne yoksa hepsini temizliyorlar.
Pahalı gelirse veya yoksa eliniz anahtar tutuyorsa kendiniz benim yaptığım gibi temizleyebilirsiniz.

Bunun için plastik bahçe malzemeleri satan bir mağazadan yarım parmak bir tarafı dişli diğer tarafı su hortumu girecek şekilde satılan musluklar var,tanesi 1-2 TL.2 tane alacaksınız.2 tanede su hortum kelepçesi.Ve iki parça su hortumu.uzunlukları