Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkatasoy83

degerli arkadaşlar 20 gün önce eca confeo plus kombi taktırdım sorunum sıcaksu kullanımından sonra kombi ateşlemeyi durdurup çalışmaya devam ediyor 15 dakika kadar teknik servise sordum içindeki suyu sogutuyor eşanjör çürümesindiye dedi ancak ekranda benim kontrol ettigimde suyun derecesi bu esnada 3-4 derece dahada artıyor yani tam tersi bir durum birde kombi ile birlikte oda termostatı taktırdım bugun deneme amaçlı odatermostatı ile kalorifer konumunda kombiyi çalıştırıdım tam o esnada eşim sıcak su kullanmı yaptı eşim sıcaksuyu kapadıktan sonra kombi tam 7 dakika sonra tekrar kalorifer konumunda çalışmaya başladı bu durumu enaz 10 kez denemedim onunda aynı durumla karsılastım önceden kullandıgım kombide sıcaksuyu kapatır kapamaz kalorifer konumunda çalışmaya başlardı sizlerden cok acil yardım bekliyorum saygılar

Bu sorun 2. sayfanın ortalarında konuşuldu. pelstina nickli arkadaş bunu yazmıştı bende bir alttaki mesajda yanıtlamıştım. Lütfen okuyunuz.
    pelstina 4-5 dakika kadar çalışmaya devam ediyor diyordu siz 15 dakika kadar demişsiniz. 4-5 dk makul ve açıklanabilir ama 15-20 dk gibi bir zaman bana makul gelmiyor.. Ayrıca çalışmaya devam eden sadece su sirkülasyon pompasıdır, bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 14 Eylül 2011; 8:46:03 >

• biliyorum ortak konu yaptıgınızı ama benim başka sorunlarımda var buna cevap arıyorumm
  • bende bu hafta başladı bu sorun. sorun şöyle;
    Banyo için suyu açıyorum kombiyi 40 dereceye ayarlıyorum fakat su ısısı canımı yakacak kadar yukarıya çıkıyor. soğuk suyu açıyorum çok çok az miktarda. bu sefer kombi ısınmayı durduruyor ve su haliyle buz gibi. Eskiden yapmıyordu bunu arıza için arayacağım.
  • iyi akşamlar bende de plus premiks var.35c alınca 55 kadar çıkıyor sonra(5dkika sonra )46c oluyor.servisi aradım şebeke suyunun basınçlı geldiğini 6-10 br. kombinin ise 3br rı tolere edebileciğini söyledi. Bunun çözümünün bsınç düşürücü takılarak çözüleceğini söyledi.Bunları tlfnda konuştuk inşallah dediği gibi dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKOCOGLU

bende bu hafta başladı bu sorun. sorun şöyle;
    Banyo için suyu açıyorum kombiyi 40 dereceye ayarlıyorum fakat su ısısı canımı yakacak kadar yukarıya çıkıyor. soğuk suyu açıyorum çok çok az miktarda. bu sefer kombi ısınmayı durduruyor ve su haliyle buz gibi. Eskiden yapmıyordu bunu arıza için arayacağım.

35 e ayarlayıp deneyin. Plus kullanıcıları bu sorunun olmadığını söylüyorlardı. Sizin ki plus olan mı acaba..

Soğuk suyu açtığınızda kombinin sönmesinin nedeni şu: Duş başlığının dışarıya vereceği su miktarı belirli. Siz sadece sıcak suyu açtığınızda örneğin dk da 10 litre veriyor diyelim. Soğuk suyu da açtığınızda yine 10 lt civarı veriyor ama bu defa 5 lt sıcak 5 lt soğuk gibi veriyor. Böyle olunca da sıcak su için kombiden geçen su miktarı düşüyor ve kombi sönüyor. Bunu önlemek için mümkün olduğunca geniş ve delikleri büyük bir duş başlığı kullanmak gerekiyor. Ayrıca kombinin ilk anlarda verdiği yüksek sıcaklıktaki suyun sıcaklığının düşmesi için birkaç dk. beklemek gerekiyor. Yavaş yavaş sıcaklık ayarlanana yaklaşıyor..

Ben bu sorunu böyle bir duş başlığı takarak ve servisin ntc sensörünü değiştirmesiyle hallettim sayılır. Hallettim derken sıcak suyu soğuk suyla ılıştırma işini hallettim. Yoksa kombi yine ayarladığınızdan 10 derece kadar yüksek sıcaklıkta su vermeye devam ediyor..

• bu konunun 2. sayfasında sıcak su kullanımından sonra bir süre daha confeo plus kombim çalışmaya devam ediyor diye sormuştum. hatta benden sonra başka bir arkadaş daha aynı konudan şikayet etti.

havalar soğumaya başladı, kalorifer devresini kullanmaya başladım. kombi bu defa hiç durmadan sürekli çalışıyor!

aslında bu tam anlamıyla çalışma değil tabi ki, suyu sürekli sürküle ediyor, çünkü parlama ve doğalgaz tüketimi yok bu anda. emar teknik servisten cevdet bey ismindeki yetkili bunun normal olduğunu söyledi. kombini çalışma şekli bu dedi.

bende 7 gün 24 saat bir pompa yada herhangi başka bir cihaz devamlı hiç durmaksızın çalışırsa arızalanmaz mı dedim, hayır dedi bu cihaz bu şekilde dizayn edilmiştir ve böyle çalışır dedi. başka bu konuda şikayet edenler oluyor mu dedim, evet oluyor dedi.

önceki kombim piyasa kombisi tabir edilen protherm idi vallahi özlemeye başladım. hem sıcak suda, hem kaloriferde çok çok memnundum, 3 sene kullandım, sadece kombiye su alma musluğu arıza yapmıştı, 80 tl verip değiştirtmiştim. ben şimdi tüm kışı evde kombi sesi ile mi geçireceğim diye düşünmeye başladım :(

acaba confeo plus kullanıp kaloriferler yeterince ısınıktan ve yanma bittikten sonra kombisinden hiç ses gelmeyen, su sirkülasyonu yapmayan bir forum kullanıcısı var mı? varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

bu konunun 2. sayfasında sıcak su kullanımından sonra bir süre daha confeo plus kombim çalışmaya devam ediyor diye sormuştum. hatta benden sonra başka bir arkadaş daha aynı konudan şikayet etti.

havalar soğumaya başladı, kalorifer devresini kullanmaya başladım. kombi bu defa hiç durmadan sürekli çalışıyor!

aslında bu tam anlamıyla çalışma değil tabi ki, suyu sürekli sürküle ediyor, çünkü parlama ve doğalgaz tüketimi yok bu anda. emar teknik servisten cevdet bey ismindeki yetkili bunun normal olduğunu söyledi. kombini çalışma şekli bu dedi.

bende 7 gün 24 saat bir pompa yada herhangi başka bir cihaz devamlı hiç durmaksızın çalışırsa arızalanmaz mı dedim, hayır dedi bu cihaz bu şekilde dizayn edilmiştir ve böyle çalışır dedi. başka bu konuda şikayet edenler oluyor mu dedim, evet oluyor dedi.

önceki kombim piyasa kombisi tabir edilen protherm idi vallahi özlemeye başladım. hem sıcak suda, hem kaloriferde çok çok memnundum, 3 sene kullandım, sadece kombiye su alma musluğu arıza yapmıştı, 80 tl verip değiştirtmiştim. ben şimdi tüm kışı evde kombi sesi ile mi geçireceğim diye düşünmeye başladım :(

acaba confeo plus kullanıp kaloriferler yeterince ısınıktan ve yanma bittikten sonra kombisinden hiç ses gelmeyen, su sirkülasyonu yapmayan bir forum kullanıcısı var mı? varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

bendeki de devamlı sirkülasyon yapıyor

• Kaloriferler yeterince ısınıktan ve yanma bittikten sonra kombisinden hiç ses gelmeyen, su sirkülasyonu yapmayan bildiğim kadarıyla kombi yoktur. Çünkü bu durum kombilerin genel çalışma prensibidir. Su ısınınca duracak olsaydı peteklerdeki su kendi kendine mi dönecekti. Su peteklerden geçerken ısısını odaya bırakıyor ve oda bu nedenle ısınıyor. Peteklerde soğumaya başlayan suyunda tekrar kombiye dönmesi lazım ki su belli bir dereceye düştüğünde kombi tekrar ateşleme yapabilsin.

Benim kullandığım Confeo nun sirkülasyon pompası sesini ancak kombiye kulağımı dayarsam duyabiliyorum. Sizinkinde ses fazla ise muhtemelen 3. devirde bırakılmıştır ve bu devir tesisatınıza fazla geliyordur. 2. devire düşürürseniz düzelir.
  • Arkadaşlar merhaba... Sanırım bizim kombide bi sorun var... kombi takılalı 10 gün falan oldu ... durum şöyle:
    Mesela kalorifer ısısını 45'e getiriyorum , ama kombi 45 de durmuyor 60'a kadar çıkıyor , peteklere el değmiyor. 1 saat sonra falan ise 34'e kadar düşüyor , petekler buz gibi oluyor , sonra tekrar 50 ye çıkıyor kafasına göre... Bunun ayarladığımız derecede kalması gerekmiyor mu?
    Bunda önceki kombimizde ne ayarlamışsak onda sabit kalıyordu...
    Acaba bu kombide problem mi var yoksa bu böyle mi çalışıyor??

Su kısmında hiçbir sorun yok , neyi ayarlamışsam o derecede veriyor , 1 derece bile oynama olmuyor desem yalan olmaz ama kalorifer suyu malesef dalgalı kur gibi bi çıkıp bi iniyor...

Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı daha :http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/970205/g/ECA+Kombim+Durmaksizin+Calisiyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KNTLG -- 15 Ekim 2011; 3:54:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Sizinkinde ses fazla ise muhtemelen 3. devirde bırakılmıştır ve bu devir tesisatınıza fazla geliyordur. 2. devire düşürürseniz düzelir.

ayar sahası min ve max olarak benim confeo plusta. 3. devir ve 2. devir diye ayar nereden yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Arkadaşlar merhaba... Sanırım bizim kombide bi sorun var... kombi takılalı 10 gün falan oldu ... durum şöyle:
    Mesela kalorifer ısısını 45'e getiriyorum , ama kombi 45 de durmuyor 60'a kadar çıkıyor , peteklere el değmiyor. 1 saat sonra falan ise 34'e kadar düşüyor , petekler buz gibi oluyor , sonra tekrar 50 ye çıkıyor kafasına göre... Bunun ayarladığımız derecede kalması gerekmiyor mu?

Su kısmında hiçbir sorun yok , neyi ayarlamışsam o derecede veriyor , 1 derece bile oynama olmuyor desem yalan olmaz ama kalorifer suyu malesef dalgalı kur gibi bi çıkıp bi iniyor...

Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı daha :http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/970205/g/ECA+Kombim+Durmaksizin+Calisiyor!

Yeni nesil kombilerin çalışma tarzı şu şekilde:
    1. Kombi ayarlanan kalorifer sıcaklığı (Tk), tesisatta giden suyun sıcaklığı (Tg) ve dönen suyun sıcaklığını (Td) (oda termostatı varsa bunda ayarlanan sıcaklık ile oda sıcaklığını da) dikkate alarak önce kendine hedef su sıcaklığı (T set) değeri oluşturur. Bu T set değerine ulaşmak için en fazla % 50 kapasite ile çalışmaya başlayıp kısa bir süre sonra kapasitesini % 16 düzeyine düşürür. Amaç suyu dakikada 5C ısıtarak hedef T set sıcaklığına getirmektir. Eğer düşük kapasite kullanımı ile bu artışı sağlayamazsa kapasitesini tekrar arttırır. Bu kapasite artışı hiçbir zaman belirli bir değerin üzerine çıkmaz. Yani maksimum kapasite kullanarak değil sınırlı kapasite (%50) ile tasarruf amaçlanır.
    2. Hedef T set sıcaklığına ulaşınca kombi ısıtmayı durdurur ve Tg ile Td (giden ve dönen su) sıcaklıkları araındaki fark açılıp (tesisata giden su ısısını verince) kritik bir değere (9-18C gibi) gelince kombi tekrar ısıtma yapar ve oluşan yeni T set sıcaklığına kadar suyu yukardaki esaslar dahilinde ısıtır. Sonra tekrar kapanarak üretilen ısının ortama verilmesini ve yeni ısı ihtiyacına göre ısı talebinin oluşmasını bekler.

ECA kombilerde ilk ısıtma ve takiben T set değerine ulaşıldıktan sonra kombinin kapanıp ısı talebinin oluşmasını bekleme süresi (yani giden ve dönen su sıcaklıkları arasındaki farkın kombiyi tekrar çalıştıracağı kritik değer) fazla tutulmuş olabilir. Yani su 60C'ye kadar ısındıktan sonra kombinizin durup 34'e kadar devreye girmemesi bundandır diye düşünüyorum. Bu tasarruf amaçlı normal bir çalışma tekniği olabilir. Önemli olan ısı talebinin karşılanıp karşılanmadığıdır. Eğer yeterince ısınıyorsanız sorun yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Arkadaşlar merhaba... Sanırım bizim kombide bi sorun var... kombi takılalı 10 gün falan oldu ... durum şöyle:

1. Kombi ayarlanan kalorifer sıcaklığı (Tk), tesisatta giden suyun sıcaklığı (Tg) ve dönen suyun sıcaklığını (Td) (oda termostatı varsa bunda ayarlanan sıcaklık ile oda sıcaklığını da) dikkate alarak önce kendine hedef su sıcaklığı (T set) değeri oluşturur. Bu T set değerine ulaşmak için en fazla % 50 kapasite ile çalışmaya başlayıp kısa bir süre sonra kapasitesini % 16 düzeyine düşürür. Amaç suyu dakikada 5C ısıtarak hedef T set sıcaklığına getirmektir. Eğer düşük kapasite kullanımı ile bu artışı sağlayamazsa kapasitesini tekrar arttırır. Bu kapasite artışı hiçbir zaman belirli bir değerin üzerine çıkmaz. Yani maksimum kapasite kullanarak değil sınırlı kapasite (%50) ile tasarruf amaçlanır.
    2. Hedef T set sıcaklığına ulaşınca kombi ısıtmayı durdurur ve Tg ile Td (giden ve dönen su) sıcaklıkları araındaki fark açılıp (tesisata giden su ısısını verince) kritik bir değere (9-18C gibi) gelince kombi tekrar ısıtma yapar ve oluşan yeni T set sıcaklığına kadar suyu yukardaki esaslar dahilinde ısıtır. Sonra tekrar kapanarak üretilen ısının ortama verilmesini ve yeni ısı ihtiyacına göre ısı talebinin oluşmasını bekler.

ECA kombilerde ilk ısıtma ve takiben T set değerine ulaşıldıktan sonra kombinin kapanıp ısı talebinin oluşmasını bekleme süresi (yani giden ve dönen su sıcaklıkları arasındaki farkın kombiyi tekrar çalıştıracağı kritik değer) fazla tutulmuş olabilir. Yani su 60C'ye kadar ısındıktan sonra kombinizin durup 34'e kadar devreye girmemesi bundandır diye düşünüyorum. Bu tasarruf amaçlı normal bir çalışma tekniği olabilir. Önemli olan ısı talebinin karşılanıp karşılanmadığıdır. Eğer yeterince ısınıyorsanız sorun yok...

Evet aynen dediğiniz gibi , 9 derecelik fark var. 40 yaptığımızda 31'de devreye girip 49'da devreden çıkıyor... bugün satın aldığımız yerle görüştük , bu ayarlanan birşeymiş , en kısa zamanda gelip ayar yapılacak dendi...
    Eski kombimizi 40 yaptığımızda 38 devreye girip 42-43 gibi devreden çıkıyordu...

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim...

• biraz araştırınca sirkülasyon pompası kademesinden bahsettiğinizi farkettim.

kademe ayarının kurulumda tesisatın ihtiyacına göre yapılması gerekir şeklinde bir bilgi var ama tabi bende böyle bir şey olmadı. kombiyi taktılar sıcak su aktığını gösterip gittiler.

bu kademeyi düşürünce sirkülasyon sesi azalacak mı? mesela çok az ses duymak için 1. kademeye alabilir miyiz?
  • quote:

quote:

quote:

Evet aynen dediğiniz gibi , 9 derecelik fark var. 40 yaptığımızda 31'de devreye girip 49'da devreden çıkıyor... bugün satın aldığımız yerle görüştük , bu ayarlanan birşeymiş , en kısa zamanda gelip ayar yapılacak dendi...
    Eski kombimizi 40 yaptığımızda 38 devreye girip 42-43 gibi devreden çıkıyordu...

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim...

Bence ayar değiştirmek için acele etmeyin. Önce mevcut ayarla 1-2 ay ısının, aynı sıcaklık tercihlerinde DG sarfiyatınız eskiye göre yüksek olursa ayarları değiştirirsiniz. Geniş aralık ayarında kombi daha tasarruflu çalışıyor olmali ki tüm yeni nesil kombilerde kullanılıyor. Eski kombiniz kendi ayarlarıyla muhtemel daha sık yanıyordu ve daha kısa süre dinleniyordu...

• Ben de birkaç şey paylaşmak istiyorum; yeni evime ECA Confeo Plus kombi taktırmıştım. Perşembeye kadar hiç çalıştırmamıştım kaloriferi... Sıcak suyu kullanıyorduk bir problem yoktu, perşembe havalar soğuyunca kaloriferi çevireyim dedim, peteklerde tık yok. Peteklerin havasını aldım, vs ııh... Olmuyor... Sonra servisi arayayım dedim, işi ustasına bırakayım. Adam demez mi "Cuma çok dolu, Cumartesi de belli olmaz", Cuma geçti, evde bebek var, donuyoruz. Cumartesi hala servis yok, öğleden sonra 444 0 322'yi aradım, tuşladık, bekledik falan çalıyor açan yok. "Allah'ım yau, bu ne kısmet" dedim, açtım ECA'nın internet sitesini "İstek ve şikayet" kısmına bir mail yazdım, olan biteni anlattım. Bu arada Cumartesi 17'de servis geldi, meğer en altta ana vana kapalı imiş Boşu boşuna donmuşuz...

Neyse, saat 20 gibi başka bir servis aradı, beyefendi böyle böyle, dedim sorun çözüldü, teşekkürler... "Bu benim cebim, eğer bir probleminiz olursa 24 saat arayabilirsiniz" dedi. Ayrıca bu sabah merkezden yetkili biri aradı, şikayetim hakkında bilgi almak istedi. Sorun halledildi dedim, "O 'ne zaman geliriz, belli olmaz' diyen hangi servis" dedi. Anlattım ben de durumu, "kötü niyet yok, yoğunluktan" dedim. ECA'yı çok takdir ettim, haftasonu ve akşam olmasına rağmen aradılar, hallettiler. Helal olsun...

• merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı petek ayarını 40 dereceye sabitliyorum kombi yaklaşık 40-45 dk çalışıyor 49 dereceye zor getiriyor ve sonra devreden çıkıyor 31 tekrar devreye giriyor 10 dk da zaten iniyor bu dereceye yani bir türlü ısıtamıyor petekleri 49 dereceye çıkması 45 dk bu normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatar_

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı petek ayarını 40 dereceye sabitliyorum kombi yaklaşık 40-45 dk çalışıyor 49 dereceye zor getiriyor ve sonra devreden çıkıyor 31 tekrar devreye giriyor 10 dk da zaten iniyor bu dereceye yani bir türlü ısıtamıyor petekleri 49 dereceye çıkması 45 dk bu normal midir?

1. Kombi, ayarlanan kalorifer sıcaklığı (Tk), tesisatta giden suyun sıcaklığı (Tg) ve dönen suyun sıcaklığını (Td) (oda termostatı varsa bunda ayarlanan sıcaklık ile oda sıcaklığını da) dikkate alarak önce kendine hedef su sıcaklığı (T set) değeri oluşturur. Bu T set değerine ulaşmak için en fazla % 50 kapasite ile çalışmaya başlayıp kısa bir süre sonra kapasitesini % 16 düzeyine düşürür. Amaç suyu dakikada 5C ısıtarak hedef T set sıcaklığına getirmektir. Eğer düşük kapasite kullanımı ile bu artışı sağlayamazsa kapasitesini tekrar arttırır. Bu kapasite artışı hiçbir zaman belirli bir değerin üzerine çıkmaz. Yani maksimum kapasite kullanarak değil sınırlı kapasite (%50) ile tasarruf amaçlanır.

2. Hedef T set sıcaklığına ulaşınca kombi ısıtmayı durdurur ve Tg ile Td (giden ve dönen su) sıcaklıkları arasındaki fark açılıp (tesisata giden su ısısını verince) kritik bir değere (9-18C gibi) gelince kombi tekrar ısıtma yapar ve oluşan yeni T set sıcaklığına kadar suyu yukardaki esaslar dahilinde ısıtır. Sonra tekrar kapanarak üretilen ısının ortama verilmesini ve yeni ısı ihtiyacına göre ısı talebinin oluşmasını bekler.

Dolayısıyla kombinizin 40C derecede çalışmaya başladıktan sonra, dakikada 5C ısıtarak suyu 49C'ye getirmesi gerekir. Suyun ısınmaya başlamadan önceki sıcaklığını 25C kabul etsek bile 49C'ye yaklaşık 5 dk da gelmesi beklenir. Kombiyi ilk çalıştırdığınızda 40-45 dk sürüyor da ev ısındıktan sonra süre kısalıyorsa (5-10 dk ya iniyorsa) sorun yok diyebiliriz. Aksi halde servise sormak gerekir diye düşünüyorum...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tatar_

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı petek ayarını 40 dereceye sabitliyorum kombi yaklaşık 40-45 dk çalışıyor 49 dereceye zor getiriyor ve sonra devreden çıkıyor 31 tekrar devreye giriyor 10 dk da zaten iniyor bu dereceye yani bir türlü ısıtamıyor petekleri 49 dereceye çıkması 45 dk bu normal midir?

1. Kombi, ayarlanan kalorifer sıcaklığı (Tk), tesisatta giden suyun sıcaklığı (Tg) ve dönen suyun sıcaklığını (Td) (oda termostatı varsa bunda ayarlanan sıcaklık ile oda sıcaklığını da) dikkate alarak önce kendine hedef su sıcaklığı (T set) değeri oluşturur. Bu T set değerine ulaşmak için en fazla % 50 kapasite ile çalışmaya başlayıp kısa bir süre sonra kapasitesini % 16 düzeyine düşürür. Amaç suyu dakikada 5C ısıtarak hedef T set sıcaklığına getirmektir. Eğer düşük kapasite kullanımı ile bu artışı sağlayamazsa kapasitesini tekrar arttırır. Bu kapasite artışı hiçbir zaman belirli bir değerin üzerine çıkmaz. Yani maksimum kapasite kullanarak değil sınırlı kapasite (%50) ile tasarruf amaçlanır.

2. Hedef T set sıcaklığına ulaşınca kombi ısıtmayı durdurur ve Tg ile Td (giden ve dönen su) sıcaklıkları arasındaki fark açılıp (tesisata giden su ısısını verince) kritik bir değere (9-18C gibi) gelince kombi tekrar ısıtma yapar ve oluşan yeni T set sıcaklığına kadar suyu yukardaki esaslar dahilinde ısıtır. Sonra tekrar kapanarak üretilen ısının ortama verilmesini ve yeni ısı ihtiyacına göre ısı talebinin oluşmasını bekler.

Dolayısıyla kombinizin 40C derecede çalışmaya başladıktan sonra, dakikada 5C ısıtarak suyu 49C'ye getirmesi gerekir. Suyun ısınmaya başlamadan önceki sıcaklığını 25C kabul etsek bile 49C'ye yaklaşık 5 dk da gelmesi beklenir. Kombiyi ilk çalıştırdığınızda 40-45 dk sürüyor da ev ısındıktan sonra süre kısalıyorsa (5-10 dk ya iniyorsa) sorun yok diyebiliriz. Aksi halde servise sormak gerekir diye düşünüyorum...

malesef inmiyor 5 dk 1 derece ısıtıyor bizimki servisi aradım bakalım yarın ne çıkacak.

• sevgili tatar aynı kombiyi bende kullanıyorum.kombide kesinlikle bir sorun var.benimki 40 derece ya ayarladığımda 5-7 dk arası 49 dereceye ulaşıyor.20 dk sonra tekrar çalışıyor.ya evdeki petek lerin metrajı çok büyük yada kombide sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

Ben de birkaç şey paylaşmak istiyorum; yeni evime ECA Confeo Plus kombi taktırmıştım. Perşembeye kadar hiç çalıştırmamıştım kaloriferi... Sıcak suyu kullanıyorduk bir problem yoktu, perşembe havalar soğuyunca kaloriferi çevireyim dedim, peteklerde tık yok. Peteklerin havasını aldım, vs ııh... Olmuyor... Sonra servisi arayayım dedim, işi ustasına bırakayım. Adam demez mi "Cuma çok dolu, Cumartesi de belli olmaz", Cuma geçti, evde bebek var, donuyoruz. Cumartesi hala servis yok, öğleden sonra 444 0 322'yi aradım, tuşladık, bekledik falan çalıyor açan yok. "Allah'ım yau, bu ne kısmet" dedim, açtım ECA'nın internet sitesini "İstek ve şikayet" kısmına bir mail yazdım, olan biteni anlattım. Bu arada Cumartesi 17'de servis geldi, meğer en altta ana vana kapalı imiş Boşu boşuna donmuşuz...

Neyse, saat 20 gibi başka bir servis aradı, beyefendi böyle böyle, dedim sorun çözüldü, teşekkürler... "Bu benim cebim, eğer bir probleminiz olursa 24 saat arayabilirsiniz" dedi. Ayrıca bu sabah merkezden yetkili biri aradı, şikayetim hakkında bilgi almak istedi. Sorun halledildi dedim, "O 'ne zaman geliriz, belli olmaz' diyen hangi servis" dedi. Anlattım ben de durumu, "kötü niyet yok, yoğunluktan" dedim. ECA'yı çok takdir ettim, haftasonu ve akşam olmasına rağmen aradılar, hallettiler. Helal olsun...

bende bu yüzden tercih etmek istiyorum. en azından para içeride kalsın diyorum nekadar montaj olsada babalar gğibide ülkemizde katma değer üreten bir marka. ama su dalgalanma sorunu gözümü korkutuyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.