Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    23,4 / 28 kW kapasiteli hermetik dijital kombiler
    %92,5 verim
    DICOM teknolojisi (yanma prosesinin dijital olarak kontrol edilmesi)
    Sadece Doğalgaz ile kullanım imkanı
    %35 - 100 aralığında geniş güç modülasyon oranı
    Çift elektrotlu ateşleme sistemi
    Kullanım suyu temininde tüketici alışkanlıklarını öğrenen konfor özelliği
    17 farklı emniyet sistemi
    Arıza teşhis sistemi (24 farklı hatayı kodlayarak gösterebilme)
    3 yıl garantili

Bu kombi hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilirmiyim. (EVİM 160 M2 TEK KAT İyi yalıtımlı.)

• http://www.kombici.com.tr/aksesuar/187-eca-modulasyonlu-haftalik-program-saatli-oda-termostati.html

uyumlu olan termostadı bu linkten temin edebilirsiniz

2 adet çevirmeli düğme ile kolay kullanım imkanı.
    Kompakt boyutlar.
    Haftanın 7 gününü, günlük dilimlere bölebilme.
    Isıtma ve Sıcak su devresini ayrı ayrı kontrol edebilme.
    LCD ekranda; talep edilen oda sıcaklık değeri, haftanın hangi günü olduğu, aktif ısıtma programının hangisi olduğu, saat, brölürün aktif olup olmadığı, kullanım suyu ve kalorifer suyu talebi olup olmadığının görülebilme imkanı.
    CE Belgeli Kromschröder in ürünü.

Termostat ile Kombi, bir kablo ile birbirine bağlanır.
    Kablo için 3 x 0.75 TTR yeterlidir.
    Kablo tesisatını elektrikçinize yaptırmanız gereklidir.
    Kablonun uç bağlantılarını yetkili servis yapar.

cihaza ait bilgiler de bu sitede mevcut
    min max gaz tüketimi gibi

ayrıce belirttiğim oda termostadı cihazın dicom özelliğini ve alev modülasyonunu en iyi tetikleyen verimi en yükseğe çıkaran termostaddır.

ii günlerde kullanman dileği ile

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Slm.benim kombimde confeo plus.oda termostatları hakkında gerekli bilgiyi nereden bulabiliriz.taşkafa web sayfasında ayrıntılı bilgi var diyor ama 5-6 satır ve çoğunun resmi yok.kullanım kılavuzlarını temin edebilirmiyiz?

confeo pluscılar 24 saatlik tüketim değerlerini yazabilirlermi acaba.örneğin benim lcd gösterge 40 ayarlı açık olan petek miktarım 5,6 m2 dış hava sıcaklığı 6-7 derece içerisi 18-19 derece günlük tüketim 8-9 m3.

tesisatım 1 aylık filltreyi temizlemek gerekirmi acaba? saygılarımla.

Yukarıdaki mesajda linki verilen Modülasyonlu Haftalık Program Saatli Oda Termostatı oldukça kaliteli ve yaptığı işe göre de fiyatı makul olan bir ürün. Haftalık Programlama ve modülasyon özelliğini bir arada sunuyor, tavsiye edebilirim.

Haftalık Programlama çok önemli değil ve fazla da para vermeyeyim derseniz aşağıdaki linkteki ürünü 38 TL gibi oldukça uygun bir fiyata alabilirsiniz. Bu ürün on/off çalışır ve modülasyon özelliği yoktur ama siz zaten kombi sıcaklı ayarını 40 gibi bir değere ayarladığınız için kombiniz bu dereceye göre kendisi modülasyon yapacaktır. Ben bu ürünü kullanmaktayım ve oldukça memnunum. Karar sizin..

http://www.kombici.com.tr/aksesuar/185-eca-oda-termostadi.html

Filtreyi birkaç ayda bir temizlemek iyi olur. Zaten çok gözle görülür pislik birikmiyor. Tesisatınız yeniyse 1 ay da temizlemeğe gerek yok bence. Yakıt konusu çok değişkenlik gösterir. Bölgeye, evin durumuna, kişinin kullanımına göre çok fazla değişen şartlar var. En iyi kıyaslama kendi apartmanınızda kullanımı sizin gibi olan bir komşuyla olabilir ancak.

• istanbul için igdaşın faturamatik servisi var. saat üzerindeki son haneyi( kırmızı tarafta kalan son 3 hane değil) yazın.
    size tahmini bi fatura çıkarır.igdaş faturamatik buradan ulaşabilirsiniz.

ben metreküp hesabını 0.78 alıyorum. örnek 100 m3 için 100*0,78=78 tl tahmini fatura. yani vergiler dahil
  • Merhaba arkadaşlar,
    Ben de ECA Confeo kombi almayı düşünüyorum ama özellikle kombinin sabit sıcaklıkta su performansı hakkında kullanan arkadaşların izlenimini merak ediyorum.

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/kombiler/eca-confeo-24-kw-20-000-kcal-h-hermetik-kombi_04.012.4599.0002.htm

Banyo sırasında aniden suyun soğuması ve kombinin keyfine göre 2-3 dk boyunca suyun ısınmaması gibi bir durum bu kombide var mıdır? Şu anda kullandığım Baymak kombide ilk aldığımız günden beri bu sorun var ve bu kış aylarında çok sinir bozucu oluyor. Cevaplarınıza göre kombi konusunda son kararımı vereceğim...

• Beğendiğiniz kombiyi alıp iyi günlerde kullanın. Banyoda sıcak su akarken peteklerin soğuması her kombide mevcut.. Kusur değil..Sıcak su bataryası açılınca Üç yollu vana peteklere giden sıcak suyu kesip banyoya gönderiyor..Banyo tüketimi bitince petekler ısınıyor..Saygılarımla..Fiyat almak için buralara bakınız..www. aydinisi.com.tr bir başkasıwww.hosver.com.tr kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 4 Şubat 2011; 18:51:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilaksac

Kombimden çok memnunum, iyi ki ECA Confeo Plus almışım vallahi..

Yalnız ufak bir sorum var:

Hanım da ben de çalışıyoruz, sabah 8'de çıkıyoruz evden, akşam 6 buçuk 7 gibi gelliyoruz..
    Ev yeni diye, ısınsın diye şimdiye kadar kombiyi hiç söndürmedik..

Acaba bu kombiyi evden çıkarken söndürelim mi? Yoksa bu şekilde mi devam etsin?
    Nedir tavsiyeleriniz ustalar..??

Bu sorunun tek çözümü; program saatli oda termostatı almaktır. Böylece kombinin, oda sıcaklığını ne kadar istediğinize bağlı olarak ve hangi zamanlarda yanmasına karar verebilirsiniz. Yada akşam geldiğinizde oda termostatı ısısını 23 derece yapar sabah işe giderken 20-21 e indirirsiniz. Evin ısısına göre, kombi azami ısısını siz karışmadan azaltır arttırır. Bahar aylarında harcadığınız paranın yarısını çıkartır.
    Montaj için 50 TL alırlar. Termostat ise peşin 178 TL dir. Kombinize tam uyumludur.
    Kombiyi sabah işe giderken kapatıp akşam geldiğinizde açarsanız, evin tekrar istenilen ısıya gelmesi zaman alacağı gibi sarfiyatta artacaktır.
    ECA CON.PLS. MOD.ODA TER. FİYAT BİLGİ LİNKİ

• quote:

Orijinalden alıntı: kocak60

E.C.A Modülasyonlu Haftalık Program Saatli Oda Termostatı
    CE Belgeli Kromschröder ürünü ECA confeo premixle uyumlumudur.Değilse 150-200 tl arası kablolu modülasyonlu bu markayla uyumlu termostat önerebiirmisiniz.

Aşağıdaki linkte olan ECA Confeo Premix uyumlu ve modülasyonludur. Fiyatı da 110 TL dir.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-%28Oval%29-T87M1029-0--361

• Arkadaşlar merhaba... Sanırım bizim kombide bi sorun var... kombi takılalı 10 gün falan oldu ... durum şöyle:
    Mesela kalorifer ısısını 45'e getiriyorum , ama kombi 45 de durmuyor 60'a kadar çıkıyor , peteklere el değmiyor. 1 saat sonra falan ise 34'e kadar düşüyor , petekler buz gibi oluyor , sonra tekrar 50 ye çıkıyor kafasına göre... Bunun ayarladığımız derecede kalması gerekmiyor mu?
    Bunda önceki kombimizde ne ayarlamışsak onda sabit kalıyordu...
    Acaba bu kombide problem mi var yoksa bu böyle mi çalışıyor??

Su kısmında hiçbir sorun yok , neyi ayarlamışsam o derecede veriyor , 1 derece bile oynama olmuyor desem yalan olmaz ama kalorifer suyu malesef dalgalı kur gibi bi çıkıp bi iniyor...

Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı daha :http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/970205/g/ECA+Kombim+Durmaksizin+Calisiyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KNTLG -- 15 Ekim 2011; 3:54:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Arkadaşlar merhaba... Sanırım bizim kombide bi sorun var... kombi takılalı 10 gün falan oldu ... durum şöyle:
    Mesela kalorifer ısısını 45'e getiriyorum , ama kombi 45 de durmuyor 60'a kadar çıkıyor , peteklere el değmiyor. 1 saat sonra falan ise 34'e kadar düşüyor , petekler buz gibi oluyor , sonra tekrar 50 ye çıkıyor kafasına göre... Bunun ayarladığımız derecede kalması gerekmiyor mu?

Su kısmında hiçbir sorun yok , neyi ayarlamışsam o derecede veriyor , 1 derece bile oynama olmuyor desem yalan olmaz ama kalorifer suyu malesef dalgalı kur gibi bi çıkıp bi iniyor...

Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı daha :http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/970205/g/ECA+Kombim+Durmaksizin+Calisiyor!

Yeni nesil kombilerin çalışma tarzı şu şekilde:
    1. Kombi ayarlanan kalorifer sıcaklığı (Tk), tesisatta giden suyun sıcaklığı (Tg) ve dönen suyun sıcaklığını (Td) (oda termostatı varsa bunda ayarlanan sıcaklık ile oda sıcaklığını da) dikkate alarak önce kendine hedef su sıcaklığı (T set) değeri oluşturur. Bu T set değerine ulaşmak için en fazla % 50 kapasite ile çalışmaya başlayıp kısa bir süre sonra kapasitesini % 16 düzeyine düşürür. Amaç suyu dakikada 5C ısıtarak hedef T set sıcaklığına getirmektir. Eğer düşük kapasite kullanımı ile bu artışı sağlayamazsa kapasitesini tekrar arttırır. Bu kapasite artışı hiçbir zaman belirli bir değerin üzerine çıkmaz. Yani maksimum kapasite kullanarak değil sınırlı kapasite (%50) ile tasarruf amaçlanır.
    2. Hedef T set sıcaklığına ulaşınca kombi ısıtmayı durdurur ve Tg ile Td (giden ve dönen su) sıcaklıkları araındaki fark açılıp (tesisata giden su ısısını verince) kritik bir değere (9-18C gibi) gelince kombi tekrar ısıtma yapar ve oluşan yeni T set sıcaklığına kadar suyu yukardaki esaslar dahilinde ısıtır. Sonra tekrar kapanarak üretilen ısının ortama verilmesini ve yeni ısı ihtiyacına göre ısı talebinin oluşmasını bekler.

ECA kombilerde ilk ısıtma ve takiben T set değerine ulaşıldıktan sonra kombinin kapanıp ısı talebinin oluşmasını bekleme süresi (yani giden ve dönen su sıcaklıkları arasındaki farkın kombiyi tekrar çalıştıracağı kritik değer) fazla tutulmuş olabilir. Yani su 60C'ye kadar ısındıktan sonra kombinizin durup 34'e kadar devreye girmemesi bundandır diye düşünüyorum. Bu tasarruf amaçlı normal bir çalışma tekniği olabilir. Önemli olan ısı talebinin karşılanıp karşılanmadığıdır. Eğer yeterince ısınıyorsanız sorun yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Arkadaşlar merhaba... Sanırım bizim kombide bi sorun var... kombi takılalı 10 gün falan oldu ... durum şöyle:

1. Kombi ayarlanan kalorifer sıcaklığı (Tk), tesisatta giden suyun sıcaklığı (Tg) ve dönen suyun sıcaklığını (Td) (oda termostatı varsa bunda ayarlanan sıcaklık ile oda sıcaklığını da) dikkate alarak önce kendine hedef su sıcaklığı (T set) değeri oluşturur. Bu T set değerine ulaşmak için en fazla % 50 kapasite ile çalışmaya başlayıp kısa bir süre sonra kapasitesini % 16 düzeyine düşürür. Amaç suyu dakikada 5C ısıtarak hedef T set sıcaklığına getirmektir. Eğer düşük kapasite kullanımı ile bu artışı sağlayamazsa kapasitesini tekrar arttırır. Bu kapasite artışı hiçbir zaman belirli bir değerin üzerine çıkmaz. Yani maksimum kapasite kullanarak değil sınırlı kapasite (%50) ile tasarruf amaçlanır.
    2. Hedef T set sıcaklığına ulaşınca kombi ısıtmayı durdurur ve Tg ile Td (giden ve dönen su) sıcaklıkları araındaki fark açılıp (tesisata giden su ısısını verince) kritik bir değere (9-18C gibi) gelince kombi tekrar ısıtma yapar ve oluşan yeni T set sıcaklığına kadar suyu yukardaki esaslar dahilinde ısıtır. Sonra tekrar kapanarak üretilen ısının ortama verilmesini ve yeni ısı ihtiyacına göre ısı talebinin oluşmasını bekler.

ECA kombilerde ilk ısıtma ve takiben T set değerine ulaşıldıktan sonra kombinin kapanıp ısı talebinin oluşmasını bekleme süresi (yani giden ve dönen su sıcaklıkları arasındaki farkın kombiyi tekrar çalıştıracağı kritik değer) fazla tutulmuş olabilir. Yani su 60C'ye kadar ısındıktan sonra kombinizin durup 34'e kadar devreye girmemesi bundandır diye düşünüyorum. Bu tasarruf amaçlı normal bir çalışma tekniği olabilir. Önemli olan ısı talebinin karşılanıp karşılanmadığıdır. Eğer yeterince ısınıyorsanız sorun yok...

Evet aynen dediğiniz gibi , 9 derecelik fark var. 40 yaptığımızda 31'de devreye girip 49'da devreden çıkıyor... bugün satın aldığımız yerle görüştük , bu ayarlanan birşeymiş , en kısa zamanda gelip ayar yapılacak dendi...
    Eski kombimizi 40 yaptığımızda 38 devreye girip 42-43 gibi devreden çıkıyordu...

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Evet aynen dediğiniz gibi , 9 derecelik fark var. 40 yaptığımızda 31'de devreye girip 49'da devreden çıkıyor... bugün satın aldığımız yerle görüştük , bu ayarlanan birşeymiş , en kısa zamanda gelip ayar yapılacak dendi...
    Eski kombimizi 40 yaptığımızda 38 devreye girip 42-43 gibi devreden çıkıyordu...

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim...

Bence ayar değiştirmek için acele etmeyin. Önce mevcut ayarla 1-2 ay ısının, aynı sıcaklık tercihlerinde DG sarfiyatınız eskiye göre yüksek olursa ayarları değiştirirsiniz. Geniş aralık ayarında kombi daha tasarruflu çalışıyor olmali ki tüm yeni nesil kombilerde kullanılıyor. Eski kombiniz kendi ayarlarıyla muhtemel daha sık yanıyordu ve daha kısa süre dinleniyordu...

• quote:

Orijinalden alıntı: demirbas44

Şuan Baktım 22 saatlik tüketim 14.62 m3 şunuda belirteyim kombi dün faal oldu yani ilk yanması.... zamanla düşermi bilemiycem. Bu gün sabah buraya yazdıktan sonra ilk kombi çalıştırmasını yapan servisi aradım ilk çalıştırmada 1-2 gün yüksek yakabileceğini daha sonralarda düşüş olacağını kullanmadığım odaları kapalı tutmam menfaatime olacağını(alt ve üst daireler boş olduğundan) ayrıca termostatik vana taktırmamında menfaatime olacağını belirtti. 45 dk yanmanın normal olduğunu söyledi kombi 50c. Birazdan eca müşteri hizmetlerinede soaracağım bu 45 dk muhabbetini...
    Ayrıca Benim daha önce kullandığım confeo dan bu plus cihaz 10 kat daha verimli olduğunu üstüne basarak söyledi -+9 olmasının ek bir avantaj olduğunu belirtti.
    Müşteri hizmetleri ile görüşmemi buraya aktarırım birazdan...

Servisin dediği gerçekçi. Sadece "10 kat verimli" ifadesi abartı. Kombinin birkaç gün içinde çalışması oturur.
    Mutlaka oda termostatı edinmelisiniz. Aşağıdaki linkte uygun bir örnek verdim.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

• quote:

eca nın kablolu modülasyonlu bir termostadı.ürünün broşürünü ve kılavuzunu internette bulamamıştım.alırsanız banada gönderin lütfen.Ekranında kombiye ait bir sürü bilgi var sıcak suyun kullanılıp kullanılmadığı,kombinin çalışıp çalışmadığı gibi.bence eviniz yalıtımlı ise durmayın hemen alın.ben araştırıyorum daha çok kablosuz bakıyorum ama o ürünü de düşünmüyorum değil.Zaten eca nın programlı,modülasyonlu tek modeli sanırım.

ECA tüm dijital modelleri ile uyumlu aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı ile (ürün kodu 7006901593)

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

ECA Plus serisi ve Confeo Premix için aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı var.(ürün kodu 7006902064)

http://www.ecasanalmarket.com/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

Her 2 model de ECA'nın Sirkülerinde ECA modellerinde kullanımı onaylanmış modellerdir. Yanlarına ECA ürün kodlarını yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 19 Kasım 2011; 13:57:10 >

• bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
    http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rdh10rf-Kablosuz-Dijital-Oda-Termostati__isp2168621
    eca nı ki cok pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rofenid

bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
    http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rdh10rf-Kablosuz-Dijital-Oda-Termostati__isp2168621
    eca nı ki cok pahalı

Hayır. Siz aşağıdakilerden birini almalısınız. İlk linkteki haftalık programlıdır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
    eca nı ki cok pahalı

Hayır. Siz aşağıdakilerden birini almalısınız. İlk linkteki haftalık programlıdır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

siemensi demirdöküm kombide arkadaşım kulanyo eca sorun olcanı sanmyordum

• quote:

quote:

quote:

eca nı ki cok pahalı

siemensi demirdöküm kombide arkadaşım kulanyo eca sorun olcanı sanmyordum

Siemens sorun olmaz. Her kombide kullanılır. Ben bacalı Beretta Exclusive kombide Siemens RDE 10.1 kullanıyorum. Kombinize uygun orjinal ECA oda termostatı ile Siemens arasında hemen hiç fiyat farkı yokken neden Siemens alacaksınız ki? Sağ kulağınızı sol elinizle göstermek gibi bu!
    Oda termostatının sağladığı yarar şudur; kış aylarında ev içinde üşümemek için istediğiniz en az sıcaklığa ayarlayarak, bu ısıya geldiğinde kombiyi kapatarak tasarruf sağlamak. Özellikle bahar geçiş dönemlerinde ve gündüz hava ısındığında çok işe yarar. Kombiyi oda termostatsız kullandığınızda açıp-kapatmaya uğraşarak, bir anlamda kalorifercilik oynayarak vakit kaybetmezsiniz. Çalışanlar için bu zaten imkansızdır. Sabah çıkarken kapatıp akşam eve geldiğinizde açma durumunda ev ısınana kadar uzun bir süre geçtiğinden kullanışlılığı yoktur. Ayrıca zaman programlı oda termostatları ile günün belli zamanlarda daha az yada daha fazla ısıya gereksinim duyduğunuzda ayarlayarak daha fazla tasarruf sağlamanız mümkün.
    İyi bir ayarlama ile % 15 den az olmayan kesin tasarruf sağlarsınız. Bugüne kadar kurdurduğum sistemlerde en az bu sonucu yakaladık.

• quote:

quote:

eca nın kablolu modülasyonlu bir termostadı.ürünün broşürünü ve kılavuzunu internette bulamamıştım.alırsanız banada gönderin lütfen.Ekranında kombiye ait bir sürü bilgi var sıcak suyun kullanılıp kullanılmadığı,kombinin çalışıp çalışmadığı gibi.bence eviniz yalıtımlı ise durmayın hemen alın.ben araştırıyorum daha çok kablosuz bakıyorum ama o ürünü de düşünmüyorum değil.Zaten eca nın programlı,modülasyonlu tek modeli sanırım.

ECA tüm dijital modelleri ile uyumlu aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı ile (ürün kodu 7006901593)

ECA Plus serisi ve Confeo Premix için aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı var.(ürün kodu 7006902064)

http://www.ecasanalmarket.com/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

Her 2 model de ECA'nın Sirkülerinde ECA modellerinde kullanımı onaylanmış modellerdir. Yanlarına ECA ürün kodlarını yazdım.

Sayın sserin;

Yeni taşındığım evde ev sahibi E.C.A: Proteus Plus kombi taktırmış, ürün kodu 7006902064 olan termostadı alsam kombim modülasyon yapar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: zimens

quote:

quote:

Sayın sserin;

Yeni taşındığım evde ev sahibi E.C.A: Proteus Plus kombi taktırmış, ürün kodu 7006902064 olan termostadı alsam kombim modülasyon yapar mı?

@sserin arkadaşımız uzun zamandır forumda olmadığından ben yanıtlayayım. Evet bu termostat kombinizin oda sıcaklığına göre modülasyonlu çalışmasını sağlar. Üstelik haftalık proğram da yapabilirsiniz...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.