Şimdi Ara

AMD: Radeon HD 5000 serisi 25 milyon GPU sattık, DirectX 11'de pazar payımız %90

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
2
Favori
8.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD grafik pazarındaki pazar payıyla ilgili son rakamları açıkladı. DirectX 11 konusunda pazarın öncü ismi olduğunu belirten AMD, şu an yüksek performans segmentinden giriş seviyesine DirectX 11 çözümleri sunan tek firma olduğuna özellikle dikkat çekiyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar Radeon HD 5000 serisi 25 milyon GPU satan AMD, DirectX 11 konusunda %90 pazar payı ile endüstriye liderlik ediyor. Radeon HD 5000 serisi ile oyunun kurallarını değiştirdiğini belirten AMD, rakibini saf dışı ederek pazara ilk giren üretici olduğunu ve ikinci jenerasyon DirectX 11 kartları için geri sayıma başladığını ifade ediyor.

Harici ekran kartı pazarında %51'in üzerinde pazar payına sahip olduğunu açıklayan AMD, yeni çözümlerle pazar payını daha da yukarılara taşıyacağını belirtiyor..

• Diyecek birşey yok Başarılarının Devamı diliyorum Amd "Nvidia kullansamda AMD nin bendeki yeri başka" bu ön yargımı kırıp bir dahaki kartım AMD olacak ^^
  • herşeyim amd ucuza performans nice yeni teknolojili performanslı ucuz kartlara:)
  • ezici açıklama geldi. tahminimde buydu.
  • Bu öldürücü bir darbe oldu. "Ezdik; şimdi de jiletle kazıyacağız!" der gibi olmuş.

Tahminlerim tutmuş. AMD HD5000 serisini tanıtırken 2010 yılında masaüstü kart satışının 35-36 Milyon civarı olacağını dile getirmişti. Ben de AMD'nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda yıl sonunda AMD 30 Milyon kart satar, Nvidia da küsüratı kapar diyordum. Tutmuş demek ki. Daha 2 ay var. Yılbaşı çılgınlığını saymasak bile AMD yıl sonuna kadar 30 Milyona tamamlar bu sayıyı.

İyi iyi. Nvidia sıkışsın biraz. Sıkışan taraftan sağlam işler çıkar.

• 5000 serisinin DirectX 11 de çuvalladığı konusunda herkes hemfikir değil miydi?
    Amd'nin yaptığı bu açıklamalar durumu öyle değilmiş gibi yansıtmışta.Biraz farazi sanki.
  • dx11 de lidersin ama tesselation diye o akdar reklam yapıp performansın yerlerde sürünüyor. bu ne perhiz bu nasıl dx11 gpu su?
  • bu muazzam başarıdan sonra 5000 serisinin niye ucuzlamadığını anlamış olduk, nvidia'nın sonunu iyi görmüyorum, muazzam arge giderlerine fazla dayanamazlar, ati-amd piyasayı monopol haline getirecek 6000 serisi ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

5000 serisinin DirectX 11 de çuvalladığı konusunda herkes hemfikir değil miydi?
    Amd'nin yaptığı bu açıklamalar durumu öyle değilmiş gibi yansıtmışta.Biraz farazi sanki.

Hakkaten fena çuvallamış, sadece 25 milyon tane satmış.
  • quote:

5000 serisinin DirectX 11 de çuvalladığı konusunda herkes hemfikir değil miydi?

AMD'nin dx11 konusunda başarısız olduğunu hatta dx11'e henüz geçiş yapmadığını söyleyenlerden biri de benim. Ancak Ati'nin tarihinde en başarılı dönemi yaşadığını da söylüyorum. DX11 başka genel kart satışı başka. Bu 25 Milyon kartın nasıl satıldığını tartışmak gerekir. Kaç kişi dx11 için aldı HD5000 serisi kartları? Yahut 25 Milyon karttan kaçı teknolojiden bihaber insana satıldı? Ben şuan kullandığım GTX460'ı bile dx11 için almıyorsam, HD5000 serisi bir kartın dx11 için alınması pek de mantıklı değil. Hatta durum öyle gösteriyor ki HD6000 serisi de dx11 için pek mantıklı olmayacak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Bu öldürücü bir darbe oldu. "Ezdik; şimdi de jiletle kazıyacağız!" der gibi olmuş.

Tahminlerim tutmuş. AMD HD5000 serisini tanıtırken 2010 yılında masaüstü kart satışının 35-36 Milyon civarı olacağını dile getirmişti. Ben de AMD'nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda yıl sonunda AMD 30 Milyon kart satar, Nvidia da küsüratı kapar diyordum. Tutmuş demek ki. Daha 2 ay var. Yılbaşı çılgınlığını saymasak bile AMD yıl sonuna kadar 30 Milyona tamamlar bu sayıyı.

malesef teknolojik donanım piyasasında sıkışan taraf sağlam işler çıkarmıyor direk batıyor, bkz. 3dfx

• AMD 6000serisi ile tesellation'u ciddi iyileştiriri diye umuyorum ..

en cok merak ettiğim 2 test:

gtx460 vs 6870 unigine heaven ext tessellation

ve tabi

gtx480 vs 6970 unigine heaven ext tessellation
  • Benim ilk mesajım yanlış yerlere çekilmesin dediğim iyi anlaşılsın.Haber metinine tekrar bakalım:

AMD grafik pazarındaki pazar payıyla ilgili son rakamları açıkladı. DirectX 11 konusunda pazarın öncü ismi olduğunu belirten AMD, şu an yüksek performans segmentinden giriş seviyesine DirectX 11 çözümleri sunan tek firma olduğuna özellikle dikkat çekiyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar Radeon HD 5000 serisi 25 milyon GPU satan AMD, DirectX 11 konusunda %90 pazar payı ile endüstriye liderlik ediyor. Radeon HD 5000 serisi ile oyunun kurallarını değiştirdiğini belirten AMD, rakibini saf dışı ederek pazara ilk giren üretici olduğunu ve ikinci jenerasyon DirectX 11 kartları için geri sayıma başladığını ifade ediyor.

Harici ekran kartı pazarında %51'in üzerinde pazar payına sahip olduğunu açıklayan AMD, yeni çözümlerle pazar payını daha da yukarılara taşıyacağını belirtiyor..

Tekrar düşünün derim.25 milyon gpu satmanın ticari bir başarı olmadığını söyleyecek kişinin alnını karışlarım.Benim dikkat çekmek istediğim nokta farklı.Sırf tartışma olsun diye cevap vermeyelim iyi irdeleyelim lütfen.

• Merhaba,

AMD'nin Los Angeles'da düzenlediği teknolojik derin dalış etkinliği başladı. Şu anda ara verilen etkinlikle ilgili bazı detayları paylaşabilirim. NDA olduğu teknik özellikleri paylaşamasamda, paralel işlem birimlerinin sayısında sürpriz var. Şimdiye kadar Radeon HD 6850'de 800x, Radeon HD 6870'de ise 960x paralel işlem birimi olacağı söyleniyordu ama bu durum biraz farklı, özellikle Radeon HD 6870 için. Tessellation'la ilgili çok ciddi güncellemeler var... Daha az transistör sayısı ve daha az zar alanıyla daha yüksek performans vaad eden AMD'nin açıkladığı test sonuçları da bir hayli dikkat çekici. Detayları paylaşmaya devam edeceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Merhaba,

AMD'nin Los Angeles'da düzenlediği teknolojik derin dalış etkinliği başladı. Şu anda ara verilen etkinlikle ilgili bazı detayları paylaşabilirim. NDA olduğu teknik özellikleri paylaşamasamda, paralel işlem birimlerinin sayısında sürpriz var. Şimdiye kadar Radeon HD 6850'de 800x, Radeon HD 6870'de ise 960x paralel işlem birimi olacağı söyleniyordu ama bu durum biraz farklı, özellikle Radeon HD 6870 için. Tessellation'la ilgili çok ciddi güncellemeler var... Daha az transistör sayısı ve daha az zar alanıyla daha yüksek performans vaad eden AMD'nin açıkladığı test sonuçları da bir hayli dikkat çekici. Detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

helal dh

1280 spdir o 1280

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 16 Ekim 2010; 3:56:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TURK SITH

quote:

Bu öldürücü bir darbe oldu. "Ezdik; şimdi de jiletle kazıyacağız!" der gibi olmuş.

malesef teknolojik donanım piyasasında sıkışan taraf sağlam işler çıkarmıyor direk batıyor, bkz. 3dfx

Sen de kına yakarsın di mi Nvidia batarsa...Sadece Amd mi kalsın? Tekel mi olsun istiyosun? Fanboy

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Merhaba,

AMD'nin Las Vegas'da düzenlediği teknolojik derin dalış etkinliği başladı. Şu anda ara verilen etkinlikle ilgili bazı detayları paylaşabilirim. NDA olduğu teknik özellikleri paylaşamasamda, paralel işlem birimlerinin sayısında sürpriz var. Şimdiye kadar Radeon HD 6850'de 800x, Radeon HD 6870'de ise 960x paralel işlem birimi olacağı söyleniyordu ama bu durum biraz farklı, özellikle Radeon HD 6870 için. Tessellation'la ilgili çok ciddi güncellemeler var... Daha az transistör sayısı ve daha az zar alanıyla daha yüksek performans vaad eden AMD'nin açıkladığı test sonuçları da bir hayli dikkat çekici. Detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Bizden sır çıkmazdı aslında @fx57, merakla bekliyoruz haberlerinizi.

• quote:

quote:

quote:

Sen de kına yakarsın di mi Nvidia batarsa...Sadece Amd mi kalsın? Tekel mi olsun istiyosun? Fanboy

gece vakti ne içtin bilmiyorum ama amd tek kalsın tekel olsun yazdığımı hatırlamıyorum...

nvidia'yı sevmediğim doğrudur fakat fanboy değilim... ve evet nvidia'nın batacağını düşünüyorum...

• guzel gelismeler amd için

inşAllah benzer şekilde işlemcilerdede daha iyi duruma gelebilir

intel şu anda resmen meydanı boş buldu at koşturuyor fiyatlarda
  • quote:

quote:

quote:

quote:

gece vakti ne içtin bilmiyorum ama amd tek kalsın tekel olsun yazdığımı hatırlamıyorum...

nvidia'yı sevmediğim doğrudur fakat fanboy değilim... ve evet nvidia'nın batacağını düşünüyorum...

nvidia'yı sevmiyorum ama amd'yi seviyorum diyosun yani...
    sevip sevmeyerek elinize ne geçiyorsa...bir yere taraf olayın, yazılayım, tutayım sevdasıyla birbirini yiyiyor millet hala anlayamadılar bunu.
    ismi-cismi farketmez.teknoloji bu.hangisi en iyisini yaparsa onu alırız.hangisi amacımıza hizmet ediyorsa onu alırız.hangisine kesemiz yetiyorsa onu alırız.
    hiçbirini babamızın oğlu kurmadı.bırakın birini tutup öbürüne b.k atmayı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.