Şimdi Ara

ANNEMİN DİZ VE EKLEM AĞRILARI GEÇTİ! SÜPER BİR TAKVİYE... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
226
Cevap
30
Favori
847.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hiranyagarbha

quote:

Orijinalden alıntı: silmag

Konu içerisinde ki bazı kimseler bildiğin sazan avına çıkmış yahu.Bu hammadde özellikle eklem bölgesine sürekli ve çok baskı uygulanan sporlarda sporcuların eklem sağlıkları için verilir kullanılır.Bu ürünleri öle yurtdışından fln almaya çalışmayın ya şakamı yapıorsunuz.Sporcular için besin takviyesi satan bi sürü sitede bu ürün var hatta türkiyenin en büyük e ticaret sitesinde de var.Ortopedistler bu ürünü eğer spor yapmıosanız önermez ancak spor yaptığınızı belirtirseniz size öneride bulunurlar.

Sen de bilir bilmez her konuya balıklama atlama..Bunu daha evvel de yakın çevremden tavsiye eden olmuştu..Israrla alıp kullanmamı önermişti eklemlerimdeki çatır çutur sesleri duyunca..Kendisinde de aynı sorun varmış ve kullandıktan sonra geçmiş..O zaman ehemmiyet vermemiştim ancak burada da okuyunca araştırma gereği hissettim..

solgar genelde eniyisi olarak geciyor(kopek baligi kikirdagi konusunda) yani uygundur bu arada yurt disindan besin ve takviyesi getirmek bizim igiligimiz icin(!) yasaklandi ancak doktor yazdiysa gumrekten receteule alinabiliyormus diye duydum(defalarca yurt disindan urun getirttim ama cok ugrastirir diye buna cesaret edemefim yani ancak duyduklarim bunlar)ayrica yurt disindan neden aliyosunuz diyen arkadasa hem yariyariya maliyet hem daha cok cesit var hem cok daha guvenilir(orjinalligi konusunda) daha ne olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanSen

quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

dizlerden gelen çıtlama sesi için doktorun yazdığı 3 ilaçta helal değil,saatlerdir arıyorum 1 tane helal ürün yok,ne biçim iş arkadaş ya :@

-kondromin tb.
    -ostreobiflex 5 loxin
    -triflex

içinde ne var ki helal değil ??

Kondroitin içeriğinde helal kesim olmayan büyükbaş hayvan ,ya da domuz kıkırdağı olabiliyor,bu sebepten helal değil.
    Kapsülleri yine domuz jelatininden yada helal kesim olmayan büyükbaştan olabiliyor.

şunu izliyorum,gayet olumlu ve faydalı görünüyor.

http://gulcingulsen.com/prp-yontemiyle-diz-agrilarina-son/

"Kondroitin Sülfat Chondroitin Sulfate; En önemli gıdasal kaynağı hayvansal kıkırdaktır Sığır, inek gibi.Kondroitin sülfat CS kıkırdak, kemik ve tendonlar için en önemli maddelerden biridir. Uzun süreli klinik araştırmalarda kondroitin sülfatın osteoartrit artroz-kireçlenme vakalarında hastalık seyrini ve eklem ağrısını azaltmaya ve eklemleri güçlendirmeye destek olduğu bulunmuştur. Çalışmalar göstermiştir ki, kondroitin sülfat kemik sağlığına yardımda bulunmaktadır. Günlük diyetinde et ve ürünlerine yer vermeyen insanlarda eksikliğine çok sık rastlanmakta ve ilerleyen yaşlarda bu eksiklik kemik erimelerine, eklem problemlerine neden olmaktadır. Kondroitin'in osteoartrit'in semptomlarını azaltmada, ilerleyişini yavaşlatmada veya tersine çevirmede yardımcı olduğunu göstermiştir. Ayrıca kondroitin ve benzeri bileşikler kan damarlarının ve idrar kesesinin yapısında da mevcut olup, anormal kan ve idrar akışının önenmesine yardımcı olmaktadırlar. "

Sertifikalar

GMP, ISO22000:2005, FDA, Helal Sertifikalı

Naturade Glukozamin Kondroitin MSM

Alternatif bir çok marka var araştırın helal olanlar markalarda var.

FurkanSen,

Bilgi için teşekkürler ancak çok araştırdım.Hatta bir üründe ürünün kapsülü helaldir yazılmış,ama içeriği hakkında bilgi yok !?
    İlaçlar TR'de üretilmiyor,hammadde yurtdışından alınıp,burda paketleniyor..
    Yukarıda yazdıgın açıklamalar hangi ürüne ait?Ayrıca içeriğinde domuz olmaması o ürünün helal oldugunu göstermez :)

• quote:

FurkanSen,

Bilgi için teşekkürler ancak çok araştırdım.Hatta bir üründe ürünün kapsülü helaldir yazılmış,ama içeriği hakkında bilgi yok !?
    Yukarıda yazdıgın açıklamalar hangi ürüne ait?Ayrıca içeriğinde domuz olmaması o ürünün helal oldugunu göstermez :)

Kapsül ürünlerimizde bulunan sığır jelatini ise, helal sığırdan elde edilmekte ve içeriğinde yine domuz bileşenleri bulunmamaktadır. Ayrıca helal ürün olma noktasındaki diğer bir nokta ise, hammaddesinde veya üretiminde veya depolanmasında alkol ile temas haline geçmemesidir. Sadece domuz bileşenleri değil ayrıca alkol içeriğinin sıfır olması gerekir.

Hazır olarak ithal edilen ürünlerde, whey proteinlerine ve amino asitlere, domuz bileşeni ihtiva edip etmediğine dair analiz yapılmamaktadır. Kapsül ürünlerde ise sığırdan elde edilen jelatin var ise, beyanın doğruluğuna istinaden domuz bileşeni aranır. Domuz bileşeni varsa ve firma bunu kabul ediyorsa , etiket üzerinde beyan etme koşulu ile ithal edebilir. Bu sebeple etiketler dikkatli okunmalıdır.

Kaynak :http://www.hardlinenutrition.com/HARDLINE-Urunleri-HELAL-Sertifikali-Tedarikcilerden-Alinanarak-Uretilmektedir,DP-62.html

Ayrıca hakkımızda bölümünü okudum TR'de üretiliyor yazıyor.

http://www.hardlinenutrition.com/index.php?do=dynamic/view&pid=8

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

dizlerden gelen çıtlama sesi için doktorun yazdığı 3 ilaçta helal değil,saatlerdir arıyorum 1 tane helal ürün yok,ne biçim iş arkadaş ya :@

-kondromin tb.
    -ostreobiflex 5 loxin
    -triflex

içinde ne var ki helal değil ??

Kondroitin içeriğinde helal kesim olmayan büyükbaş hayvan ,ya da domuz kıkırdağı olabiliyor,bu sebepten helal değil.
    Kapsülleri yine domuz jelatininden yada helal kesim olmayan büyükbaştan olabiliyor.

şunu izliyorum,gayet olumlu ve faydalı görünüyor.

http://gulcingulsen.com/prp-yontemiyle-diz-agrilarina-son/

"Kondroitin Sülfat Chondroitin Sulfate; En önemli gıdasal kaynağı hayvansal kıkırdaktır Sığır, inek gibi.Kondroitin sülfat CS kıkırdak, kemik ve tendonlar için en önemli maddelerden biridir. Uzun süreli klinik araştırmalarda kondroitin sülfatın osteoartrit artroz-kireçlenme vakalarında hastalık seyrini ve eklem ağrısını azaltmaya ve eklemleri güçlendirmeye destek olduğu bulunmuştur. Çalışmalar göstermiştir ki, kondroitin sülfat kemik sağlığına yardımda bulunmaktadır. Günlük diyetinde et ve ürünlerine yer vermeyen insanlarda eksikliğine çok sık rastlanmakta ve ilerleyen yaşlarda bu eksiklik kemik erimelerine, eklem problemlerine neden olmaktadır. Kondroitin'in osteoartrit'in semptomlarını azaltmada, ilerleyişini yavaşlatmada veya tersine çevirmede yardımcı olduğunu göstermiştir. Ayrıca kondroitin ve benzeri bileşikler kan damarlarının ve idrar kesesinin yapısında da mevcut olup, anormal kan ve idrar akışının önenmesine yardımcı olmaktadırlar. "

Sertifikalar

GMP, ISO22000:2005, FDA, Helal Sertifikalı

Naturade Glukozamin Kondroitin MSM

Alternatif bir çok marka var araştırın helal olanlar markalarda var.

FurkanSen,

AFYE helal ürünler üretiyor.Ayrıca bugün bir eczaneden öğrendiğime göre Drooc markası da helal sertifikaya sahipmiş..Ancak benim hala merakımı mucip olan nokta neden içeriklerinde gramajlar çok farklı..Neye göre belirliyorlar..Birinin 1500 mg kullandığını diğeri 400 kullanmış vb..

Ayrıca bugün bazı şüphelerim oluştu..Daha evvel bana ısrarla almamı tavsiye eden kişi bugün sorduğumda geçici olarak etki ediyor şeklinde bir cevap verdi..1 sene önceki ısrarlı hali yoktu..Deniz Pharma ve Dermolife ı tavsiye etmişti..

• quote:

quote:

FurkanSen,

Kapsül ürünlerimizde bulunan sığır jelatini ise, helal sığırdan elde edilmekte ve içeriğinde yine domuz bileşenleri bulunmamaktadır. Ayrıca helal ürün olma noktasındaki diğer bir nokta ise, hammaddesinde veya üretiminde veya depolanmasında alkol ile temas haline geçmemesidir. Sadece domuz bileşenleri değil ayrıca alkol içeriğinin sıfır olması gerekir.

Hazır olarak ithal edilen ürünlerde, whey proteinlerine ve amino asitlere, domuz bileşeni ihtiva edip etmediğine dair analiz yapılmamaktadır. Kapsül ürünlerde ise sığırdan elde edilen jelatin var ise, beyanın doğruluğuna istinaden domuz bileşeni aranır. Domuz bileşeni varsa ve firma bunu kabul ediyorsa , etiket üzerinde beyan etme koşulu ile ithal edebilir. Bu sebeple etiketler dikkatli okunmalıdır.

Kaynak :http://www.hardlinenutrition.com/HARDLINE-Urunleri-HELAL-Sertifikali-Tedarikcilerden-Alinanarak-Uretilmektedir,DP-62.html

Ayrıca hakkımızda bölümünü okudum TR'de üretiliyor yazıyor.

http://www.hardlinenutrition.com/index.php?do=dynamic/view&pid=8

TR'de üretim dediği,araba gibi y.dışından hammaddelerin ithal edilip burda paketlemesi,birleştirerek yeni karışımlar elde etmesi,kalıba,kapsüle sokmasıdır vs.
    Buna üretim diyorlar,yani 1 hammaddeyi ithal edip,kapsüle soksan o da üretimdir.İlla köpekbalığının/kereviti vs. avlayıp,hammadde elde etmek değildir üretim, o yüzden herzaman risk vardır.

***kendi üretim tesislerinde tamamen hijyenik koşullar altında ve ileri teknoloji ile gerçekleştirmekte ve üretimde kullanacağı hammaddeleri konusunda dünya lideri olan, patentli veya en yüksek kalitede üretim yapan firmalardan ithal etmektedir. Ürünlerinin hiçbirinde domuz yağı ve domuz katkıları bulunmamaktadır.
    **

Neyse;
    mg olayı da gayet basit,günlük alım dozuna göre ayarlayacaksınız;

Solgardan 750x2:1500mg
    http://www.solgar.com.tr/urun/glucosamine-chondroitin-msm/1318

hardline 500x3:1500mg alırsın olur bider,bu çoğu supplementte böyledir.Toplam alınan mg önemli,birinde 2 adet,diğerinde 3 adet bu toplamı sağlar.
    http://www.hardlinenutrition.com/GLUCOSAMINE-CHONDROITINE-MSM,PR-107.html

• Bu akşam net bir karara vardım..Bana geçen sene ısrarla bu ürünlerden almamı tavsiye eden kişiyle görüştüm..Artık tavsiye etmiyor tam tersine almamamı söyledi..Nedeni ise bu ürünleri doktorlar en fazla 6 ay için tavsiye ediyorlarmış zira mide-bağırsak sorunlarına yol açabiliyormuş..Bahsettiğim kişi bir süre kullanmış ve iyi de gelmiş ancak kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar aynı şikayetler başlamış..Yani ömür boyu kullanmak gerekiyor bunları..O da mümkün değil çünkü yan etkileri var..Netice-i kelam kendisi sprey kullanımını öneriyor..
    Ben daha farklı 2 yöntem öğrendim..Biri Bandırma'da bataklar dedikleri bir yer..Çamuru çok iyi geliyormuş..Bir de Bursa'nın bir köyünde alabalığın bir türü varmış..Onu eklemlere bağlıyorlar..Geriye sadece kılçığı kalana kadar emiliyormuş eklemlerde..Hiçbir şikayet kalmıyormuş geriye..Önce Bandırma'ya gidip deneyeceğim inşaallah...Sonucu buradan paylaşırım..
    Bu arada benim şikayetim oturup kalkarken dizlerimden çatır çutur sesler gelmesi..Uzun süre ayakta kalınca ağrı da yapmaya başladı artık..Yaşım 35..Şimdiden böyleyse ilerde ne olur artık bilemiyorum..Ömrümüz varsa tabi...

• dizinizden gelen ses buna benziyormu acaba?

http://www.youtube.com/watch?v=fuwhPQ3Dp40&list=UUDVZDBtiTo_J3kX3GVKLicQ
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 15 Eylül 2014; 23:17:17 >
  • quote:

dizinizden gelen ses buna benziyormu acaba?

undefined

aynen evet..Sizde de var sanırım aynı sorun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 16 Eylül 2014; 0:04:04 >
  • quote:

quote:

undefined

6 ay kullaniliyor enfazla sonra bildigim kadarila 3 ay ara verim 6 ay daha kullanabiliyoruz ki eklemi tamir edebilir 6 ayda calisma sekli eklem sivisinin besin kalitesini arttirip kikirdak dokunun ve sesin sebebi olan az kayganligi duzeltmesi eger korkuyosaniz krem olarakda satiliyor:))

• quote:

quote:

undefined

evet o dizler benim dizlerim :)

dün şirket doktoru kireçlenme var biraz, glucosamin takviyesini al kullan 1 ay bakalım dedi.
    Bu arada da jelibon ye dedi,ama ben piyasadakilere güvenmediğimden pastacılıkta kullanılan yenilebilir helal yaprak jelatin alacağım,eminönünde biryerde buldum.

• quote:

quote:

quote:

undefined

evet o dizler benim dizlerim :)

dün şirket doktoru kireçlenme var biraz, glucosamin takviyesini al kullan 1 ay bakalım dedi.
    Bu arada da jelibon ye dedi,ama ben piyasadakilere güvenmediğimden pastacılıkta kullanılan yenilebilir helal yaprak jelatin alacağım,eminönünde biryerde buldum.

Eminönü'de nerede bulduğunuzu söyleyebilirseniz benim de deneme imkanım olur..Sığır jelatini iyi geliyormuş..

Halavet gıda galiba helal üretim yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 16 Eylül 2014; 16:47:12 >

• hiranyagarbha kullanıcısına yanıt
    Halavet'i bulmuştum ama parekende satış yerini bulamadım.

Eminönünden vazgeçtim çünkü varlıgını bildiğim halde adını unuttugumdan alamadığım "HERCO YAPRAK JELATİN"'i buldum.
    Nette arattıgınızda çıkıyor,direk sipariş edebilirsiniz.Çeşitli gramajları var,ama yinede Eminönüyü pm attım.

ANNEMİN DİZ VE EKLEM AĞRILARI GEÇTİ! SÜPER BİR TAKVİYE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 17 Eylül 2014; 10:25:15 >
  • Biri bir öneride bulunmuş ve konu başını almış gitmiş, olaya satıcılar dahil olmuş ticaret başlamış birileri para kazanmış ancak ilaçların tam olarak faydalı olup olmadığını anlayamadım. Lütfen birine fayda dokunduysa biri bilgilendirme yapsın. benim aklıma Sansurface sprey yattı onunda hakkında nette çok bilgi yok bu spreyin de geçici çözüm sağladığını düşünüyorum.
  • erosxman kullanıcısına yanıt
    bu ilaclarin eklemlere iyi geldigine emin misiniz? 2 yil gecmis nasil oldunuz?
    bu baslik altinda her turlu zihni sinir fikir ve ilac dolmus yahu. ilacla gecermi hic eklem rahatsizliklari? sasirdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlarin hepsi gecici cozum eklem agrilari dinlenme ve o eklemi yormadan haraket ettirerek cevresideki kaslari guclendirme ile gecer cokda uzun surer

• hiranyagarbha kullanıcısına yanıt
    jelatin tavuk , koyun , balık , sığır vb. hayvanların kemik ve bağ dokusu kaynatılarak evde de yapılabilir . Eminönüne falan niye gidesiniz ki ?

mesela bir koyun budu veya kolu alın , eti doğratın kemiği de kırdırın . kemiği haşlayın kafi. soğuduğunda jelatini çıkmış olacak , jel kıvamına dönecektir kemik suyu.
    tavuk da böyledir , kemikli sığır eti de. ne bileyim kelle , paça , kuzu kaburga bir ton alternatif var . kemikli eti haşlayın ve suyunu kullanın. ya da bir tavuk alın haşlayın , soğudğunda göreceskniz ki jel kıvamına gelmiş olacak.

piyasada satılan jelatinler ya hayvan postlarına asit uygulanılarak ( A tipi jelatin ) ya da boynuz ve kemikleri alkali maddelerle işlenerek ( B tipi jelatin ) elde edilirler ve evde elde edeceğiniz jelatine göre çok daha sağlıksızdırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarhosumgel

jelatin tavuk , koyun , balık , sığır vb. hayvanların kemik ve bağ dokusu kaynatılarak evde de yapılabilir . Eminönüne falan niye gidesiniz ki ?

mesela bir koyun budu veya kolu alın , eti doğratın kemiği de kırdırın . kemiği haşlayın kafi. soğuduğunda jelatini çıkmış olacak , jel kıvamına dönecektir kemik suyu.
    tavuk da böyledir , kemikli sığır eti de. ne bileyim kelle , paça , kuzu kaburga bir ton alternatif var . kemikli eti haşlayın ve suyunu kullanın. ya da bir tavuk alın haşlayın , soğudğunda göreceskniz ki jel kıvamına gelmiş olacak.

piyasada satılan jelatinler ya hayvan postlarına asit uygulanılarak ( A tipi jelatin ) ya da boynuz ve kemikleri alkali maddelerle işlenerek ( B tipi jelatin ) elde edilirler ve evde elde edeceğiniz jelatine göre çok daha sağlıksızdırlar.

hay agzina saglik. ne guzel soledin. benden de tavsiye paca yap ic. tabi ayak kokusuna dayanabilirsen. birebirdir. yaparken iyice ayikla, terbiyele. corbacilar temizlemeden atarlar ona gore

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Paçayı paçacıda içelim o zaman:).Eskiler vücutlarının neresi hastaysa sağlam bir koyun veya sığır bulup hayvanın aynı bölgesini yerlermiş..Denemekte fayda var..Açıklamalar için teşekkür ederim..
  • Merhaba Arkadaşlar,Evet bende duydum glucosamine diz yapılarının temel maddesi olduğundan dizdeki ağrılara en iyi gelen yöntemmiş,geçen ay Genvisc isminde bir diz iğnesine rastladıö internette araştırıken,glucosamine kondroitini enjeksiyon formunda yapmışlar ve direk etki ile ağrıları geçirip dizdeki bozulmaları yeniliyormuş bir kaç tanıdık büyüğüme tavsiye ettim kullandılar ve şu an çok memnunlar bu yeni diz iğnesini doktorlarınıza danışarak denemenizi tavsiye ederim.
    Şimdiden geçmiş olsun,sağlıklı günler.

• iltihaplı eklem romatizması için tavsiyeniz var mı ?

bi çok ilacı denedik , doktor denedik vs. validenin dizler tutmuyor , ağrısı çok fazla.

önere bileceğiniz ilaç , krem yada kaplıca tarzı bir şey var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.