Şimdi Ara

YENİ KIA OPTIMA 2012 (ANA KONU) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
48.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: happynessmud

eveeet kia forumu ölmüş sanırım :D

canlandıralım o zaman ;)

YENİ KIA OPTIMA 2012 (ANA KONU)

• Fena güzel,1.6 motorla getirselerdi alırdım arabamın abisini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilist

quote:

canlandıralım o zaman ;)

oh bea sonunda sesimi duyan biri çıktı. ellerin dert görmesin hocam ama kia forumunun işi bundan sonra biraz zor olacak. araçlar iyi güzel ama

nedense aşırı pahalı bir şekilde piyasaya sürülüyor üstelik aynı platformdaki hyundai kardeşlerinden daha az donanımla. çelik motor

kafayı yemiş olmalı.
  • Kia'nın fiyatları 3-4 yıldır çok yüksek. Kaç defa niyetlenip vazgeçtim.
  • Optima

Otomatik Vites

1.7.

Dizel

136 ps

101.500 TL

101.500 TL

Müdürüme baktıkda bu fiyat çok yüksek buldu.
  • 101000 tl mi??? arkadaslar suan egitim icin koredeyim, bir arkadasimda bu aractan var, tasarimini donanim ozelliklerini falan cok begendim. Arac 2000cc ve icinde olmayan donanim yok heralde(blackbox,koltuk isitma sogutma, navigasyon vs..). merak ettim fiyatini sordum. Bana verdigi cevap 23-28 bin won. Sanirim 28 olan en fulu ve turk lirasi ile 45000tl yapiyor(2000 motor). Turkiye de resmen 2 katindan fazla bir fiyata satiyorlar. Gercekten cok pahali.
  • Bu fiyatla tam bir hayal kırıklığı..
  • hiç kimsede olmayan güzel ve pahalı bir araç almak isyenler için ideal bir model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emkor

101000 tl mi??? arkadaslar suan egitim icin koredeyim, bir arkadasimda bu aractan var, tasarimini donanim ozelliklerini falan cok begendim. Arac 2000cc ve icinde olmayan donanim yok heralde(blackbox,koltuk isitma sogutma, navigasyon vs..). merak ettim fiyatini sordum. Bana verdigi cevap 23-28 bin won. Sanirim 28 olan en fulu ve turk lirasi ile 45000tl yapiyor(2000 motor). Turkiye de resmen 2 katindan fazla bir fiyata satiyorlar. Gercekten cok pahali.

Hocam durmak yok yola devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilist

quote:

canlandıralım o zaman ;)

Fotoğraflardaki lansman araçlarından biri satılık..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-yetkili-bayiden-hatasiz-2012-4-binde-optima-105443436/detay

Bir devlet kurumundan para bekliyorum, eğer gelirse kesin alacağım bu araçtan. (Milli Piyango İdaresi'nden bekliyorum)
    Araç güzel ama 101.000 TL etmez. Ederi en fazla 75.000 TL.

• arkadaşlar bizde 101.000 tl aldık şimdide 70 satılmıyor ama gerçekende insan kıyamıyor satmay bu bir gerçek
  • kia nın tasarımları bu sene çok hoşuma gidiyo gittikçe daha güzel araçlar yapıyor optimada bunlardan biri
  • daha dün sordum 110 bin tl dediler kia da..
    araca laf yokda o fiyata satılması bmw mercedes audi gibi muadilleri varken aynı fiyatlarda çok zor.. olay kalite kalitesizlik olayı değil araca bakdım kullanılan malzeme işçilik kalitesi donanım bir almandan aşağı kalmaz ama marka ve prestij faktörü bmw mercedes audi gibi markalarda bir adım öne çıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 6 Aralık 2012; 11:06:06 >
  • Şu anki Mtv normlarına göre 1.7 motor büyük dezavantaj...
    ceed motoru konsa satış rekorları kırardı ama bu durumda ölü doğan bir bebek durumunda...
  • kesinlikle öyle 'ölü doğan bebek' 1.6 i40 full donanım 63bin tl, 55-60bin bandı tabiri caizse peynir ekmek gibi sattırırdı bu arabayı ama kianın türkiye pazarı gibi bi sıkıntısı yok anlaşılan, 110bin tlye bmwnin dizel seçeneği varken, kia aldım derseniz o fiyata cidden gülerler bu araç ne kadar iyi olursa olsun böyledir. emisyona göre vergi de türkiye şartlarında değil ufukta dağın arkasında dahi görünmüyorken almak büyük hata bu aracı
    Not: test sürüşü yapmış, arabayı oldukça başarılı bulmuş biri olarak yazıyorum.
  • hocam audi yok artık vw ve audi baş muhendislerini sattılar kaptırdılar kıa ya bak yeni model üretimleri yok o araçların çok küçük değişimlerle araç çıkartıyorlar artık.. korelilerin samsungu nasıl 5 yılda dünya devleri arasına girdi zamanla göreceksiniz kıa da öyle olacak.. kıa 2012 yılında çağ atladı daha 1 yıl oldu bu denli az olması piyasada çok normal 3 sene bekleyin sizde göreceksinz..
  • kia avrupada ve özellikle amerikada satiş rekorlari kırıyor optima ve sorentoyla gercekten cok iyi satiş rakamlari var globol pazarda 2.5 milyon arac satişmaslar türkiyede yüksek vergiden dolayi 1.7 motor malesef vergiden kaybediyor.. diğer modellere bakıcak olursak kendi segmenteki çogu araçtan üstünler ama biraz reklam eksikliği birazda çelik motorun ilgisizliği yüzünden istenilen satişlari gerçekleştiremiyorlar..
  • Arkadaslar optimalar artik ikinci elde 75 lere bulunabiliyor. Yillik vergisi sanildiginin aksine 1.6 lardan cok fazla degil. 1.6 icin 410 odeyen Optima icin 720 oduyor. Hafif hasarli ya da 70 bin TLnin altina indiginde OPTIMAlanabilirim.
    Hastasiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarımı harika ne 5 serisi ne de e serisi bu kadar güzel durmuyo..çoktandır piyasada ama daha yollarda 1 tane göremedim nedense satmadı sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.